Młode Stogi

Temat dostępny też na forum: Stogi
Osiedle Młode Stogi jest pierwszą od dawna, deweloperską inwestycją mieszkaniową na Stogach. Powstanie nieopodal szerokiej, piaszczystej plaży. W okolicy położony jest także nadmorski las, w którego sercu znajduje się urokliwe jezioro Pusty Staw z niedawno powstałym pomostem widokowym. Na wycieczkę rowerową udać się można także do Śródmieścia Gdańska - zajmuje to kilkanaście minut.

W ...
więcej
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ciesze się że będzie się budować dobre warunki na odpoczynek dobry dojazd nie ma tłoku jest gdzie chodzić fajna dzielnica nie to co inne zawalenie i tłoczone dzielnice jest przestrzen
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 10

mam podobne odczucia, idealne miejsce dla rodzin z dziecmi :)
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ładnie wyglądają te budynki na wizualizacjach, rozglądam się właśnie za jakimś niedrogim mieszkaniem na nowoczesnym osiedlu i jak na razie gdańskie tarasy tylko spełniają moje oczekiwania i mieszczą się przede wszystkim w moim budżecie
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 10

Brud wsze obecny, patologia tam mieszkania w sąsiednich barakach. Omijać szerokim łukiem!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 14

Patologia?ludzie tam mieszkają mają zadbane lokale w środku ogródki czyste ja tam patologi nie widziałam wogole co to znaczy patologia?człowieka który ma lokal komunalny?który nie zarabia tysiące ?który jest zablokowany kredytami?pomysl co piszesz bo sądzę że sam czy sama nie opiewasz w luksusach.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

My teraz szukamy mieszkania dla siebie w Gdańsku, w dobrej cenie - rozważamy tę opcję również :) Niełatwo jest znaleźć coś w sensownym standardzie, za sensowną stawkę... dlatego musimy się szybko zdecydować, taka inwestycja nie będzie długo dostępna w sprzedaży :/
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 17

Re: Młode Stogi

Zapraszamy na stogi słoiki , głębokich kieszeni;)
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 16

zazdrość przemawia? my też tu prawdopodobnie zamieszkamy, a pracowaliśmy na to mieszkanie 10 lat; też może się weź do roboty, a nie zajmujesz się komentowaniem hejterskim
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A po drugiej stronie na ulicy Ugory jakieś parterowe baraki - fawele - nie sądzę że przyłaczone do ciepłowni miejskiej. O czystym powietrzu można zapomnieć.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 22

A po trzecie, bliskość terminala kontenerowego, który się jeszcze rozbudowuje. Poza tym ceny to trochę chyba z kosmosu przykładowo niewielkie mieszkanie 2-pokojowe, lekko powyżej 40 m2 za cenę ponad 9.5 tys/m2, czyli w okolicach 400000 zł, gdzie np. na Lawendowym Wzgórzu mieszkanie 3-pokojowe, ponad 50 m2, jest w cenie 358000, co daje ok 7 tys/m2, a już całkiem rozwaliła mnie cena mieszkania na Wielkopolskiej, tam mieszkanie 3-pokojowe, ponad 60 m2, jest w cenie 389000, co daje 6.4 tys/m2. Podsumowując: Młode Stogi to droga inwestycja dla potencjalnego nabywcy. Znalazło by się jeszcze więcej minusów. Jestem mieszkańcem Stogów, więc wiem o czym piszę.
Co do budynków na Ugorach, o których wyżej, to mają doprowadzony gaz, więc kto mądrzejszy to pewnie ma ogrzewanie gazowe, ale są też tacy, co mają stare piece i palą byle czym, co się czuje...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 15

MY się zdecydowaliśmy :) Rozmawialiśmy dużo ze znajomymi, którzy kupowali mieszkanie od Robyga na Nowej Letnicy - oczywiście, standardowo mieli jakieś problemy po odbiorach, usterki do poprawienia, ale nie trwałało to długo. Ogólnie, ceny są swietne, standard wykończenia też wyższy, niż u konkurencji. Ogólnie, barzdo na plus i stwierdziliśmy, że włąśnie Młode Stogi będą naszym miejscem ^^
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 15

To nie była dobra decyzja. Baraki przy ul. Ugory ogrzewane w więkrzości węglem i gryzący dym z kominów to najmniejszy problem. W niedalekiej odległości Fosfory oraz Siarkopol. A z drugiej strony Rafineria.
I te wszystkie zakłady czuć na Stogach. Sam kiedyś tam mieszkałem.
Zachorowalność na raka mieszkańców Stogów też jest wyższa niż w innych dzielnicach. Żaden deweloper o tym nie wspomina.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 36

Jestem innego zdania, będzie fajne osiedle niedaleko lasu i plaży .Jeżeli chodzi o baraki to nie są opalane węglem tak było kiedyś, natomiast fosfory są daleko bliżej jest do Letnicy ,Starego Miasta czy Nowego Portu. Rafineria żadnego oddziaływania wiem bo mieszkam na Stogach bardzo długo. Zachorowalność na raka nie wiem skąd te dane ?. Jak dla mnie najlepsza dzielnica nie blokowisko jak wiele innych osiedli.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 8

O lesie mozna zapomniec. Ma zostac wyciety w przyslowiowy 'pien' na jego miejscu beda magazyny. Juz powstaja tyle, ze na razie w tyle przy plazy, ktora rowniez bedzie zabrana. Droga dla tirow juz sie buduje. Etapami tak cwanie aby ludzie nie zwracali zbyt duzej uwagi. Jesli ktos chodzi po tym terenie to widzi zmiany. I wystarczy poszperac w necie aby znalezc plany jak to ma wygladac.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 26

No to ciekawe !!! ,że las ma być wycięty w pień a plaża zabrana czyli zlikwidowana.
Z tego co wiem po protestach mieszkańców w nowych planach zagospodarowania plaża ma pozostać , wręcz się rozwijać w kierunku wschodnim. Może nie każdego stać na kupno nowego mieszkania, ale nie trzeba pisać bajki.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 3

Protesty nic nie daly. Port zabiera tyle ile chcial.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 22

"Port zabiera ile chciał "śmieszne bo dokładnie kilkanaście metrów plaży przy nabrzeżu do obsługi statków od strony wschodniej.
Reszta plaży głównej pozostaje i ma się jeszcze rozwijać co łatwo sprawdzić w planach zagospodarowania tego terenu.
Z plaży dodatkowo będzie ciekawy widok na port i statki...A jak do tej pory nie widać żadnej wycinki drzew i budowy magazynów po stronie wschodniej. Cała rozbudowa portu ma iść w kierunku morza i Westerplatte.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie zgodzę się z Tobą. To, że kiedyś mieszkałeś nie oznacza, że wiesz jak jest teraz. Fosfory, to już nie ten sam zakład co w latach 80-tych czy 90-tych. To samo rafineria. Zaś po sączkach dawno już nie ma śladu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla zainteresowanych cenami

Pytałem o ceny u dewelopera.
Ceny zaczynają sie od 10 tys. zł / m2 w górę.
Ceny jak na przymorzu czy zaspie.... zostawiam Wam do własnej oceny czy to bardzo dużo czy nie
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 23

Cena nie jest za atrakcyjna. Dzielnica ma dużo zalet ale są i wady. Jakby port nie kradł plaży i nie popsuł widoku oraz ograniczyli by inwestycje przemysłowe to byłoby ok.
Niestety w obecnym świecie liczy się tylko kasa i co zostanie zniszczone nie powróci.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ceny między 9300 - 9800zł. za m2 w zależności od położenia i wielkości mieszkania.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Bardzo ciekawe osiedle - zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. MY szukamy czegoś, chcieliśmy zamknięte osiedle i w spokojnej okolicy. Tutaj wszystko nam odpowiada - pozostaje dogadać się z bankiem i czekać, czekać czekać ^^
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 15

mmmm

Pełna infrastruktura: szkoły , przedszkola, basen, sklepy, dobry dojazd, piękna plaża, jezioro,las - to są plusy. Baraki na Ugorach co prawda kopcą , ale niedługo, bo doprowadzają gaz i zgodnie z wymogami unijnymi będzie zakaz palenia w piecach.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 6

i HAŁAS z terminala kontenerowego 24h /dobe ... hhahahahahah -podjechac mozna w dzien/nocy sobie posluchac ...,aha terminal sie rozbudowuje jeszcze.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 29

Byłem kilka razy, słuchałem o różnych porach i praktycznie nie ma hałasu oprócz latających mew.
Większy hałas dobiega od strony centrum miasta niż od terminalu, ale to moje sugestie zaznaczam, że mam rezerwację mieszkania na tym osiedlu. Najlepiej jak każdy na miejscu oceni sam, jak dla mnie nie ma problemu. Rozbudowa terminalu idzie w kierunku Westerplatte a nie plaży Stogi. Dżwigi, suwnice portowe z daleka ciekawy element widokowy. Uważam ,że jest to jedne z nielicznych spokojnych miejsc do mieszkania najbliżej centrum z dobrą komunikacją i brakiem zakorkowanych ulic.
Zawsze są pewne minusy może cena za m2, ale i standard osiedla wydaje się być wysoki.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 6

Slychac, slychac bo ja na Stogach mieszkam. slychac!!! Ciekawe dlaczego opcja lajkowania postow, ktore nie sa pozytywne w kwestii osiedla sa zablokowane.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 17

Standard osiedla będzie wysoki. Najbliższa okolica nie ciekawa. Baraki a w nich zamieszkująca patologia. Chociaż pewnie za ileś lat mętalność miejscowej elity się zmieni. I tak jest już lepej niż 10 czy 15 lat temu. Myślę, że za kolejne 15 lat Stogi będą w miarę normalną dzielnicą. Poprostu stare pokolenie musi odejść.
Co do przemysłu to Siarkopol i Zakłady fosforowe teź dużo psują. Zapachy z Rafinerii gdy wieje od tamtej strony też dochodzą. Oby tylko lasu nikt nie zlikwidował. Są plusy ale są też minusy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

W końcu ktoś to idealnie opisał. Dzielnica ma swoje minusy, ale z roku na rok jest coraz lepiej... Mieszkam w bloku na przeciwko nowych wybudowań i nie narzekam na hałas itd... Przynajmniej dzięki nowym inwestycjom w końcu doczekamy się lepszego zagospodarowania przestrzennego tej strony dzielnicy.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Powstanie tego osiedla to również szansa dla nas - zwykłych mieszkańców, że miasto się bardziej nami zainteresuje, miejmy nadzieje że mentalność mieszkańców (szczególnie ROD-ów) będzie się zmieniać, moim zdaniem miasto powinno się większości z nich pozbyć, przecież te rudery są budowane na dziko + działek nie można zamieszkiwać, a jednak to robią...
Co do hałasów to potwierdzam, zdarza się ale nie jest to szczególnie uciążliwe, bo nie są to regularne hałasy.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ktos orientuje się, czy to dobra lokalizacja pod najem krótkoterminowy? Podoba mi się oferta, a szukam teraz dobrego mieszkania pod inwestycję... Waham się jeszcze, ale coś czuję, że to może być to ^^
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9

Lokalizacja dobra biorąc pod uwagę plażę ,najem krótkoterminowy raczej tylko latem więc zwrot nakładów po 30-latach.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

z jednej strony ogródki z drugiej garaże

Osiedle może i byłoby ciekawe, ale otoczenie to delikatnie mówiąc niezbyt przyjemne widoki. Z jednej strony garaże w różnym stanie, ale jest cały szpaler nowych blaszanych zatem zakładam, że one nie znikną, a ich los w tej lokalizacji jest raczej stabilny. Z drugiej strony działki, również ze stałymi mieszkańcami. Dojazd od strony budynków wyglądających jak baraki i to niektóre na prawdę w bardzo kiepskim stanie, dodatkowo coś na kształt małych bloczków z przyklejonymi szopami. Polecam pojechać i zobaczyć otoczenie. Nas skutecznie to zniechęciło
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 12

Ogródki i garaże teraz tak wygląda, ale niedługo będzie inaczej.
Już trwają prace porządkowania terenu na lewo od wjazdu a na prawo ma powstać park z zielenią i ławeczkami i dwa boiska.
Większość garaży będzie rozebrana, najemcy już dawno dostali wymówienia.
Prace się już zaczęły więc jest nadzieja, że teren niedługo będzie wyglądał inaczej.
Po zakończeniu budowy nowa droga dojazdowa z rondem, więc będzie to całkiem ładna okolica.
Sam jestem zainteresowany więc cieszy mnie, że będzie ładne osiedle, ogródki działkowe z tyłu zostaną, ale lepsza zieleń niż beton za oknami.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

skąd info o tym, ze będą budowac jakiś park na wjeździe do stogów i rozbierac te szpecące szopy? pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Info od radnych osiedla i mieszkańców bezpośrednio mieszkających obok. Są starania by uzyskać fundusze na ten cel. Park
ma powstać w miejscu ogródków nie należących do ROD, czyli tych na prawo od wjazdu na osiedle. Natomiast szopy czekają na rozbiórkę zresztą są już opuszczone i puste jak i większość garaży.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pierwsze słyszę, super - w końcu trochę wyładnieje ta nasza zapomniana dzielnica. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na razie nie ma pieniędzy , więc parku nie będzie a szkoda !
Pewnie tam gdzie są garaże następne bloki...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My właśnie podpisaliśmy umowę rezerwacyjną :) Bardzo się cieszymy, długo szukaliśmy mieszkania w dobrej cenie...
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 4

My szukaliśmy inwestycji w lokalizacji, która jest trochę spokojniejsza i przyjazna rekreacji. Wszyscy uprawiamy sporty, w okolicy MS jest mnóstwo terenów do tego przeznaczonych - bardzo nam pasuje ^^
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Syf dookoła straszny masę śmieci zalega. Bloku budowane są w sąsiedztwie slamsów, dramat!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 29

Sąsiednie ogródki działkowe im. Konopnickiej wyrzucają za ogrodzenie masę śmieci, brud straszny. Działkowcy nieustanie wypalają tam jakieś kable smród i dym straszny Straż Miejska bezsilna. Tylko ktoś kto nie zna tematu kupi tam mieszkanie i potem będzie żałować tej decyzji, to pieniądze wyrzucone w błoto w tej lokalizacji za taką cenę. To bloki budowane w centrum slamsów i uciążliwych ogródków działkowych. Dramat, że ktoś wyraził zgodę na budowę bloków na tym terenie. Trzeba zlikwidować te sąsiadujące slamy i pobliskie ogródki działkowe a by tam dało się mieszkać.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 29

Sam jesteś slams . Zlikwidować to chyba twoje głupie teksty.trzeba współczuję ci
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cena nieadekwatna do lokalizacji i jakości. Tam wody gruntowe są już na poziomie 0,8-1m, więc przy obecnej technologii jaką stosuje deweloper grzyb i wilgoć w mieszkaniach gwarantowana. Można przyjechać i zobaczyć jak tanim sumptem te cztery bloki są budowane.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 27

Jak ktoś ma pieniądze to kupuje, jeżeli nie to narzeka na wszystko by poczuć się lepiej.
Technologia budowy na takim terenie, jak najbardziej odpowiednia, beton i zbrojenie + izolacja.
Nadmotławie podobnie budowane a mieszkania o 50% droższe z widokiem w większości na metalzbyt czy petrobaltic.
Na Stogach osiedle obok ogródków działkowych, ale też niedaleko lasu i plaży. Natomiast smrodu, dymu nie zauważyłem jedynie szopy i garaże do rozbiórki a teren ma być przeznaczony na zieleń.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ponadto mieszkańcy non stop narzekają na ciągłe niedogodności związane z piaskowaniem statków na terenie stoczni, jest tam duże zapylenie że nie można otworzyć okien. Dramat.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 26

Fakt słaba destynacja do mieszkania
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 27

Lokalizacja super - w bliskiej odległości /obok budynku Koga/ powstaje fabryka akumulatorów/
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 23

My też rozważaliśmy Młode Stogi

Wycofaliśmy się z tego pomysłu. To są jednak "Stogi" Przeciętny mieszkaniec dzielnicy spożywający codziennie alkohol, oddający mocz pod sklepem. Kiedyś pewnie to się zmieni dzięki takim inwestycją.
Same Stogi otoczone są plażą, lasem, zbiornikami z paliwem od strony Górek, Rafinerią, Siarkopolem, Fosforami i Terminalem kont.
Są ciekawsze lokalizacje.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 42

" Przeciętny mieszkaniec dzielnicy spożywający codziennie alkohol, oddający mocz pod sklepem. "
Większych bzdur już dawno nie słyszałem.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: My też rozważaliśmy Młode Stogi

Słaba jest Pana lub Pani ocena całej społeczności Stogów po widoku jednego, czy nawet kilku amatorów procentów i siusiania pod sklepem.Mieszkam tu od dzieciństwa i nie oddaję się powyższym rozrywkom ;) i znam sporo porządnych i miłych ludzi mieszkających na Stogach.Pozdrawiam serdecznie pomimo surowej i niesprawiedliwej oceny mieszkańców...
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

ROD

Czy wie ktoś jak często swietlica ROD konopnickiej urządza całonocne imprezy ? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dołączam się do pytania, oraz czy mieszkanie od strony ROD konopnickiej będzie złym pomysłem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Złym? Nie, ale dobry też nie.

ROD jak to ROD ale ze wszystkich okolicznych Konopnickiej jest najbardziej zadbany, ale też ludzie żyją w tych domkach budowanych na lewo a miasto nic z tym nie robi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie było imprez w świetlicy ROD od dwóch, trzech lat i na razie nie zanosi się by były.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Raz w roku

...ale za to jaką.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0