Mój pierwszy samochód

Jestem przed zakupem swojego pierwszego auta. Jaki samochód polecacie? Musi być 5-cio drzwiowy koniecznie, silnik nie za duży. Takie auto na miejskie potrzeby i raz na jakiś czas wyjazd w dłuższą trasę.. Przede wszystkim chodzi mi oto, żeby wymiana części itp nie była zbyt pochłaniająca finansowo.
Pytanie jest na serio, więc proszę bez zbędnych i głupich komentarzy.
Niestety budżet jaki posiadam to kwota do 10 tys zł.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

moim zdaniem ford focus rocznik 2007 za 10.000 albo opel Astra miałem okazję prowadzić kilka lat
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wszyscy parkują najeżdżając tyłem. Kobiety maja problem z parkowaniem bo zawsze robią to przodem po siedmiu korektach się poddają.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

W tym wypadku chyba milczenie będzie najlepsze! Jeżeli udało mi się Ciebie rozbawić, to się bardzo cieszę. Nie pozdrawiam!
Co do zakończenia wątku.. skończyłam rozmowę na temat wyboru auta, nie przestałam istnieć. Jak w szkole było czytanie ze zrozumieniem, to pewnie stałeś pod szkołą z kumplami.. Cóż, na naukę nigdy nie jest za późno.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ania nie wymyslaj zr masz laske na bank masz faceta cieple kluchy i ty musisz go nianczyc tzw pi**a z niego za przeproszeniem. Jak widzialem zakonczylas watek wiec po co sie odzywasz? Nie pamietasz co w szkole mówiono .....winny sie tlumaczy...

Haha a kto naprawia ci gniazdko w domu lub kran naprawi? Pewnie sama bo twoj chlop to jak baba. Niezle sie ustawil hehe

A poza tym co do auta juz dawno bys miala kupione i nikogo bys sie nie pytala o zdanie na jakims smiesznym forum. Wiadomo twoj heheh chlop ci nie pomoze ale napewno masz rodzine i przyjaciol.

Szkoda ze zgotowalas sobie taki los.
Czekam kolezanko na hejty od ciebie i twojego lalusia o ile mu to pokazesz
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

a to ciekawa teoria :P - rozumiem że 5-tą osobę wozi się "na pace" dlatego sedan odpada ? :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

To by wiele wyjaśniało ;P , ktoś w takich związkach też musi robić za osobę z jajami ;]
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jeśli faktycznie chcę się wozić trzy osoby z tyłu to radzę zwrócić uwagę czy auto ma środkowy, trzeci, zagłówek.
Do tego trzeci pas powinien mieć możliwość zapinania przez ramię
I tu Matz odpada
To będzie raczej szerszy samochód, skody w sedanie raczej są wąskie i w środku jest mało miejsca.
Na 5 osób koniecznie musi mieć 5 drzwi i raczej hatchback i kombi i lift backi niż sedan
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Sam jesteś ciepłe kluchy. Poza tym skąd wiesz, może mam kobietę. A co nie wolno ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ania ma chlopa a on doradzić jej nie umie...chyba jakies ciepłe kluchy z niego
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Większe auto nie jest najmniejszym problemem - napisałem, że większości kobiet sprawia problem parkowanie czymś większym.
W sumie nie tylko kobiet - po prostu jest ciężej bo auto jest większe, to chyba oczywiste dla wszystkich? :D
Ale...
Większe = cięższe = bezpieczniejsze.
Większe = wygodniejsze = lepsze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ja uważam, że większe auto nie jest jakimś minusem do czegokolwiek. Ale co osoba to zdanie na ten temat..
Zakończyłam już dyskusję, wybrałam już model który mnie interesuje i nic nie zmieniam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

> WĄTEK NIEAKTUALNY

Pożyjemy...zobaczymy... ;]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

>Z tego co wiem kobiety mają problem żeby parkować czymś takim w mieście

Nie mam żadnego, mogę parkować większym :P.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Zbierasz na operację plastyczną? ;P
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

WĄTEK NIEAKTUALNY, dziękuję za wszystkie komentarze!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

odradzam najtańsze wahacze - one wytrzymają może 1/8 tego co oryginał bo są spawane a kute wahacze kosztują od 100 wzwyż co i tak przy innych markach jest tanio, generalnie do Matiza nie opłaca się dawać najtańszych zamienników bo kto robi tanio ten robi dwa razy.
Te części są po prostu zużywają się szybciej. I raczej nie jest prawdą że jest dużo egzemplarzy w dobrym stanie ponieważ blachy nie były ocynkowane. Takiej prostej osobie jak Asia nie polecałbym Matiza, i tak by nie wiedziała co z nim zrobić.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

to chyba dobrze, w końcu to większe auto i łatwiej się nim przemieścić rodzinnie, niż matizem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

5 osób a chciałaś fiestę, chyba do końca nie wiesz czego chcesz - masz faceta to niech on ci pomoże skoro sama nie ogarniasz
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

A ja mam 5 osobową rodzinę !
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Focus ma ponad 2 metry szerokości i 4.5 długości ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum

Wymiana opon na felgach nieprzelotowych (6 odpowiedzi)

Czy orientujecie sie gdzie najtaniej mozna wymienic opony na felgach nieprzelotowych (15')?...

Jaki polecacie skup aut powypadkowych? (31 odpowiedzi)

Witam, Wczoraj wracając z pracy wpadłem w poślizg i uszkodziłem auto. Nie opłaca się go już...

Wypożyczalnia samochodów (119 odpowiedzi)

Szukam dobrej i taniej wypożyczalni! Samochód będzie mi potrzebny na okres świąt.