Mokre noce

Witajcie!
Piszę do was z zapytaniem czy ktoś tak jak ja ma problem z moczeniem się w nocy starszego dziecka? Odpieluchowanie przeszliśmy wzorowo a tu ni stąd ni z owąd od jakiegoś czasu dziecko mi co noc sika. Na początku myśleliśmy, że może cos mu się śni ale po kilku dniach odrzuciliśmy te tezę. Na problemy szkolne też to nie wygląda bo zdaje się być w porządku. Nie bardzo wiem jak ugryźć ten temat, jak pomóc dziecku bo to dość wstydliwy problem i bardzo wpływa na jego samopoczucie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może to jakaś infekcja, najlepiej pójść do lekarza, pewnie zleci jakieś badania. To nie zdarza się zbyt często, że dziecko nagle zaczyna się znowu moczyć w nocy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale czy infekcja nie objawiała by się również w dzień? Dziecko posikuje tylko nocami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mało prawdopodobne, ale lepiej sprawdzić. To mogą być również pasożyty. Najlepiej pójść po prostu do lekarza i porobić badania, zwłaszcza, że jak mówisz, dziecko zaczęło się moczyć nagle. Zwykle jest jednak tak, że dzieje się to od urodzenia przez lata. Powyżej 5 roku życia takie moczenie nocne się leczy.

Co do wybudzenia o 23 to tylko jeszcze dodam, że to bez sensu, bo dziecko nie wie po co się budzi, nic nie będzie pamiętało i niczego się nie nauczy. Lepszy już jest alarm wybudzeniowy, bo budzi dziecko w odpowiednim momencie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy na początku wizyta u samego pediatry wystarczy czy powinnam może udać się do jakiegoś specjalisty? Co to za alarm? Rozwiniesz temat?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na początek wybierz się do pediatry. Alarm wybudzeniowy to urządzenie z sondą umieszczaną w bieliźnie dziecka - w kontakcie z wilgocią wydaje dźwięk, na który dziecko wybudza się ze snu po to, żeby skończyć siku w toalecie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobrze zapisze nas do pediatry, czy dobrze by było wskazać pediatrze jakiś kierunek? Obawiam się mimo wszystko bagatelizacji problemu :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lekarz na pewno zleci podstawowe badania, a do tego czasu prowadź kalendarz moczenia i dzienniczek mikcji, możesz pobrać do druku w pdf ze strony suchego poranka, albo zainstalować na telefonie aplikację.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super, dziękuję za polecenie strony! Czytałam tam właśnie o alarmie wybudzeniowym. Wiesz co to?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej skonsultować z pediatrą albo od razu z nefrologiem.
Polecam Bogusława Karpowicza z Gdyni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie ma wyjścia około godz 23 wybudzać do łazienki.Dzieci mają nieduży pęcherz moczowy i nie wytrzymują do rana,szczególnie gdy przed snem dużo piją.Dla spokoju można zrobić badanie moczu ogólne i z posiewem.Z czasem problem zniknie,ale trochę to potrwa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak jak pisali inni, na wszelki wypadek warto przebadać dziecko. Przyuważyć też, czy może więcej pije ostatnio, zwłaszcza wieczorem/przed spaniem. Dodatkowo polecam zakładać pieluchomajtki na noc, dla komfortu psychicznego dziecka, żeby nie stresowało się, że znowu zmoczy piżamę, pościel i w ogóle samym faktem, że znowu się to wydarzy i będzie nieprzyjemnie. I wcale nie trzeba się tym chwalić w otoczeniu, żeby dziecko nie czuło się zawstydzone, że zakłada na noc pieluchy, albo że posikuje w nocy. Kto musi wiedzieć, ten wie, a reszta nie będzie miała tematu do ploteczek. Proponuję też w miarę możliwości nie okazywać dziecku, że to wielki problem. To sprawa, którą z pewnością da się rozwiązać, trzeba cierpliwie przez to przejść, być może przeleczyć, jeśli tak wskażą wyniki badań. Ale to nie koniec świata, a i też nie warto dziecka obciążać stresem, żeby czuło się winne, czy gorsze, albo zmartwione swoim stanem.

Powodzenia!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień dobry
Najpierw sugeruję badania medyczne czy problem nie ma takiego podłoża. Jeśli lekarz specjalista (nefrolog, urolog) wykluczy medyczne podłoże, a zasugeruje psychiczne to sugeruję poradę u psychologa. I badania pod kątem niewygaszonego odruchu Gallanta czyli badanie INPP.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Kontuzja kolana - poszukuję doświadczonego fizjoterapeuty. POMÓŻCIE!!! (28 odpowiedzi)

Witam, bardzo proszę o pomoc. Trzy mies. temu doznałam kontuzji kolana z uszkodzeniem...

Impotencja (10 odpowiedzi)

Witam. Mam 35 lat. Od jakiegoś czasu mam duże problemy . Od 2 miesięcy nie jesteśmy tego w stanie...

Przedwczesny wytrysk (30 odpowiedzi)

Witam. Od zawsze miałem problem z przedwczesnym wytryskiem ale od jakiegoś czasu bardzo się to...