Mops walczy z bezdomnymi

W Gdańsku szykuje się kolejna afera, tym razem z MOPS-em w roli głównej.W biały dzień, w środku podobno europejskiego miasta pracownicy i dyrekcja MOPS-u stosując prawnie zakazane metody: zastraszania, gróźb (grożą odebraniem nam dzieci!), manipulacji(każdemu mówią inne rzeczy), kłamstwa nakazali nam,mieszkankom schronisk dla bezdomnych kobiet wyprowadzkę z wybranych? ośrodków na wynajęte mieszkania. Kto wynajmie mieszkanie klientowi MOPS-u na kilka miesięcy ,bez kaucji, a co dalej, większość z nas nie ma pracy(wiek, choroby, dzieci), ucieka przed przemocą w rodzinie itp. Miasto chce się nas pozbyć bo wydało pieniądze na EURO, najlepiej zaoszczędzić na biednych. Do tego MOPS ewidentnie rozpowszechnia kłamstwa o schronisku Prometeusz, które po zmianie dyrekcji rozkwita( przyjedźcie i zobaczcie) tam jest teraz lepiej niż w niejednym domu (mimo fatalnego umiejscowienia), nie chcemy stamtąd odchodzić, żądamy wyjaśnienia sprawy. Jesteśmy po rozmowach z prawnikami, sprawa nadaje się do prokuratury(mamy relacje świadków). Chcemy tu przypomnieć dyrekcji MOPS-u że nie jesteśmy śmieciami, które się wyrzuca gdy przeszkadzają ale pełnoprawnymi obywatelami, których los wyrzucił poza nawias społeczeństwa co może spotkać każdego. O sprawie zawiadomimy wszelkie organizacje zajmujące się prawami człowieka, dziecka, media, komisje sejmową i europejską ( Unia wydała setki tysięcy zł.na program partnerski w którym wybrane z nas- mające pracę będą się usamodzielniać niepotrzebnie! MOPS wynalazł szybszy i tańszy sposób natychmiastowego usamodzielnienia ludzi kompletnie do tego nieprzygotowanych!!!). Chcemy wiedzieć kto odpowiada za to co się dzieje w MOPS-ie, za szykany których doświadczamy, za potężny stres nasz i naszych dzieci, za niekompetencje jego pracowników, za to że przez lata nie reagowali na nasze skargi a teraz gdy w Prometeuszu jest dobrze chcą go zniszczyć. Chcemy wiedzieć co się dzieje w gdańskim MOPSIE!!! NIE MACIE PRAWA ODBIERAĆ NAM DZIECI.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: MOPS WALCZY Z BEZDOMNYMI

A kiedy MOPS Gdański pracował jak należy? Oni pomagają tylko sobie -nie ludziom biednym.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: MOPS WALCZY Z BEZDOMNYMI

MOPS to kompletne ...stwo,wiem z autopsji-z relacji moich podopiecznych,którzy mówili mi,jak MOPS ich traktuje.Przydział żywności na rodzinę ośmioosobową?Proszę bardzo-dziesięć bochenków starego chleba i przeterminowane placki ziemniaczane.BRAWO!!!!!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: MOPS WALCZY Z BEZDOMNYMI

Ja nie wiem o co chodzi.... Chyba zbyt krótko żyję na tym świecie. Ale co jakiś czas są artykuły w gazetach i internecie, że w schroniskach dla bezdomnych jest tak bardzo źle, tak głodzą ludzi i zimą jest zbyt zimno.... W większości wypowiadają się wtedy dyrektorzy MOPSU i przydupasy Prezydenta, że jak bardzo są oni zbulwersowani, że nie wiedzieli, że zrobią wszystko żeby pomóc (a najbardziej przed wyborami:-) )...itd, itp. A teraz co? Matki ze schronisk won? Ulica lepiej karmi i ogrzewa zimą? A to, że grożą odebraniem dzieci to rzeczywiście nadaje się tylkko dla prokuratury. Czasami zwożę rzeczy do różnych schronisk, których już nie potrzebuję, a innym mogą być bardzo przydatne i widzę jak tam jest i jak wszyscy się starają o to, aby było tym ludziom jak najlepiej. Najbiedniejsze w tym wszystkim są dzieci. Nie dość, że nie wiedzą w większości co to znaczy dom rodzinny, a teraz na domiar złego chcą je odebrać matkom. Z całego serca współczuję tym kobietom i matkom
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: MOPS WALCZY Z BEZDOMNYMI

Po raz kolejny okazuje się, że instytucje, które mają pomagać najuboższym, najbardziej potrzebującym manipulują nimi, działają na szkodę, a nas - podatników, okradają!!!
Gdańszczanie niech ktoś wreszcie zainteresuje się tą sprawą, bo szkoda tych ludzi! Nigdy nie wiadomo, czy my nie będziemy też kiedyś w ciężkiej sytuacji.
Redakcjo trojmiasto.pl może trzeba zainterweniować?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: MOPS WALCZY Z BEZDOMNYMI

Jestem w szoku!!
Jak można tak manipulować psychiką osób, które i tak są doświadczone przez niesprawiedliwy los???? Miasto na to pozwala, nawet do tego dąży? Wstyd i skandal!! Gdańsk, czy na pewno chcemy mieć taką wizytówkę miasta?
Takie zachowania MOPSu i miasta zadzwiają! Jeszcze raz to podkreślę: SKANDAL!!!!!!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: MOPS WALCZY Z BEZDOMNYMI

Większość tych "doświadczonych przez niesprawiedliwy los", to leserzy, lenie i kombinatorzy, którzy chcą żyć na koszt państwa.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 16

Re: MOPS WALCZY Z BEZDOMNYMI

Chcą albo muszą... nie życzę nikomu znaleźć się w sytuacji gdy nie ma na kogo liczyć, pozostaje się samemu z małym dzieckiem i ucieka od męża kata. Takie placówki to czasami jedyny ratunek dla człowieka - wiem, bo sama byłam kiedyś w podobnej sytuacji,a dzięki ośrodkowi wyszłam na prostą. Życzę powodzenia w walce o swoje.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: MOPS WALCZY Z BEZDOMNYMI

Dziecko zrobiłas przez przypadek? A do szkoły chodziłas bo musialas? Trzeba było się uczyć a nie d*py nadstawiac.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: MOPS WALCZY Z BEZDOMNYMI

komentarz poziomu gimnazjalisty. Widać jak mało wiesz o życiu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: MOPS WALCZY Z BEZDOMNYMI

Halewicz chyba za gladko CI w zyciu poszlo, popracuj z dziecmi z rodzin patologicznych to zrozumiesz ze nie kazdy ma rowny start i czasem ludzie nie ze swojej winy ladoja w guanie.

Ale wszystko przed toba :)
probujesz byc madry a wyszlo jak zwykle Halewicz :)
troche buc z Ciebie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: MOPS WALCZY Z BEZDOMNYMI

"lądują" mialo byc :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: MOPS WALCZY Z BEZDOMNYMI

Nie, nie poszło gładko i gładko nie idzie i iść nie będzie. Mam jednak na tyle samozaparcia i siły charakteru, aby nie wyciągać ręki po darmowe.

Tak się akurat składa, że znam dość dobrze środowisko ludzi korzystających z pomocy MOPS i mogę śmiało napisać, że większość z nich oczekuje ryby...nie wędki. Gdy im się proponuje wędkę w miejsce ryby, potrafią człowieka opluć.

Także mało we mnie buca, a bardziej nazwania spraw po imieniu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: MOPS WALCZY Z BEZDOMNYMI

Halewicz... Przykro mi, ale w mojej ocenie zachowujesz się właśnie jak buc. Szufladkujesz ludzi i nie bierzesz nawet pod uwagę, że Twoja opinia może kogoś bardzo skrzywdzić. Uważasz, że tak świetnie znasz się na ludziach, wiesz czego chcą, czym się kierują? Otóż jesteś tylko człowiekiem. Jakiś czas temu nagłośniłeś sprawę tego, że dałeś się pewnej pani naciągnąć na sporą kwotę. Powinno Cię to nauczyć, że przeświadczenie, że człowiek "zna się na ludziach" jest jednym z najbardziej zdradliwych i niebezpiecznych, jakie można mieć.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: MOPS WALCZY Z BEZDOMNYMI

Halewicz! postanowiłam napisać , bo mnie wkurzasz! są oczywiście i tacy ludzie, którzy jak mówisz oszukują i nie chcą pomocy tzn. wędki ale teraz sobie pomyśl: matka nawet z jednym dzieckiem sama bez środków do życia nie dostanie pracy w naszym "ukochanym " kraju bo będzie musiała korzystać z opieki nad dzieckiem i nikogo to nie obchodzi co ona zrobi! ma chodzić do pracy najlepiej na 10 godzin i kropka, A jak kobieta jeszcze uciekła przed mężem i alkoholem ? no jak ma sobie poradzić? w tym kraju jak tylko ważne są pieniądze i pieniądze........
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: MOPS WALCZY Z BEZDOMNYMI

Temat zasługuje z pewnością na dyskusję i szkoda, że tak życzliwi ludzie wypowiadający się tutaj zatrzymali się na napisaniu kilku zdań :( Chciałbym być dobrze zrozumiany - nie jestem obrońcą działań MOPR w Gdańsku (a zwłaszcza metod) ale wydaję mi się, że sam pomysł jest właściwy. Matki z dziećmi (zwłaszcza dzieci) nie powinny przebywać w takich tworach jak placówki dla bezdomnych a kierunek usamodzielniania i "umieszczania" takich rodzin w naturalnym środowisku (wynajmowane mieszkania) jest jak najbardziej słuszny. Dyskusji wymaga jedynie sposób wprowadzania tego rodzaju rozwiązań w życie, zapewnienia odpowiedniego wsparcia itd.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0