Muza musi grać.

:)
Dobrze jest jak gra, (co by nie zabrzmiał tytuł wątku zbyt autorytatywnie).

https://m.youtube.com/watch?v=B4X4rdyXIEw
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zapisuję sobie tytuł. Dziś już nie obejrzę, bo widzę, że to kino wymagające i o trudnej tematyce, a na takie filmy muszę się odpowiednio nastawić. A dziś mam pizzę na kolację więc i film musi być odpowiednio lżejszy gatunkowo :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zobacz ten film.

https://youtu.be/9f4wHD_RLUE
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki! Czyli to były odznaczenia za rany odniesione w walce, niezależne od stopnia. Nawet nie wiedziałam, że takie były. Koniecznie pokaż, jeśli znajdziesz srebrne i złote!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nosił każdy żołnierz, zasłużony i odznaczony o ile nosić chciał.

Za wiki

"Czarna Odznaka za Rany

Odlewana z żeliwa lub mosiądzu. Czarną odznakę przyznawano w dwóch przypadkach:

żołnierz został zraniony 1 lub 2 razy podczas walki lub podczas ataku powietrznego
żołnierz podczas wykonywania rozkazów został ranny w wyniku odmrożenia

Srebrna Odznaka za rany
Odlewana z tombaku lub cynku i posrebrzana. Srebrną odznakę przyznawano w dwóch przypadkach:

żołnierz został zraniony 3 lub 4 razy podczas walki lub podczas ataku powietrznego
żołnierz podczas wykonywania rozkazów został ciężko ranny

Złota Odznaka za Rany
Odlewana z tombaku lub cynku i pozłacana. Złotą odznakę przyznawano w trzech przypadkach:

żołnierz musi być zraniony co najmniej 5 razy podczas walki lub podczas ataku powietrznego
żołnierz podczas wykonywania rozkazów został bardzo ciężko ranny
żołnierz zmarł w czasie wykonywania rozkazów"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A kto te wszystkie wersje nosił? Stopniami poproszę, choć pewnie i tak nic mi to nie powie XD Patrzę na te Twoje skarby i nachodzi mnie coraz większa ochota na jakiś film wojenny :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

https://youtu.be/pTOPd7ne7tA
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Taka nachodka dziś.
Verwundetenabzeichen.
Wytłoczka, czyli wersja czarna, najniższa.
Wersja srebrna i złota w kolejce... ;)
Intuicja terenowa level master, niech nikt nie myśli, że tego na pęczki zalega w ostępach.

https://zapodaj.net/a61d9acd9bf2d.jpg.html
https://zapodaj.net/e2deb8281ab30.jpg.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

https://youtu.be/wfbxBIkjUyc

Aktion Lensitz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Słabnę fizycznie, a tymczasem ataki fizyczne wzmagają się jak nigdy wcześniej. Odkryłem też szereg niezależnych ode mnie bardzo niekorzystnych faktów. To słabość różnych osób w dużej mierze, ale co zrobić. Mam bardzo nieprzyjemne ograniczenia. Różne siły sterują moją sytuacją, często bardzo negatywnie. Cóż, tak się trafiło. Inni ludzie mają inne poważne problemy. Ostatnio uważam, że to wypadkowa bardzo wielu czynników.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ostatnio gorzej zaczynam obliczać swoje szanse. Zauważyłem chyba jakąś niebezpieczną oś. Jestem o wiele mniejszym optymistą. Może ktoś przebił się gdzieś.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ano.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W dawnych wiekach działy się cuda. Kupiec zbliżał się do miasta i zakopywał swoją sakiewkę wcześniej w lesie. I w czasie wojen było mnóstwo zakopywania. Nie wszyscy odkopywali potem swoje depozyty. I Niemcy zakopywali w 45, potem czasem wracali szukać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

L.B.
Pozdrów swoją ekipę detektorystow. Pewno działają na multiczęstotliwsci. ;)) To zawsze daje lepszy wynik niż pojedyncza wartość.
No chyba, że kopiemy naprawdę głęboko za dużymi obiektami. Wtedy 4kHz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No ja na temat rzeczy z szlachetnych kruszców, znacznie starszych niż okres IIw.ś to nie będę się wypowiadał tutaj.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tutaj jestem w pewnym zagłębiu detektorystów, ale nie dotyczy to II wojny, tylko wcześniejszych czasów. A to już inne specjalizacje, inne źródła.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję za szybką i wyczerpującą odpowiedź :) A jak znajdziesz kiedyś coś z napisem Neustadt to koniecznie mi przyślij ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Posiłkuję się aplikacjami w postaci nakładek map, książkami tematycznymi, geopaortalem rzecz jasna, nieocenione cieniowanie terenu itp.
Na wszystkie Twe pytania odpowiedź: Tak.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I za każdym wyjściem coś znajdujesz? Czy po prostu już wiesz, gdzie szukać ? ;) Monety bardzo ładne! Już w klaserze? ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Im jestem starszy skłaniam się do tezy, że higiena psychiczna u człowieka ma bezpośrednie odzwierciedlenie w otoczeniu, które wykreował funkcjonując w tymże. Pisząc krótko, ma ktoś syf w głowie - będzie miał bałagan wokół siebie, który go przerósł i nad którym nie zapanuje. Takie lusterko.
Czasem z tego chaosu powstają zguby, a czasem jest to niedefiniowalny przypadek.
Przy znajdowaniu fantów istnieją pewne powtarzalne reguły, z tym że, jak to w życiu, zbytnie popadnie w dobrze znane schematy powoduje, iż wiele nas omija.
Najwięcej fajnych znajdek jest przy drogach. Zawsze. I zawsze jest najwięcej śmieci. Współczesnych. Szukanie takie jest karkołomne i mocno zniechęcające.
Na polach uprawianych bywa różnie. Wyobraź sobie zrzutowisko odznak polskich bądź niemieckich, czy jakieś rozbrojenie oddziału w skrajnym punkcie 20ha areału. Odznaki, guziki, monety, orzełki etc poprzez rozwleczenie przez pług ciągnika, oraz inne rolnicze dostawki, będą walały się po całym polu. Jednak w miejscu bytności grupy ludzi będzie zawsze tego i tak statystycznie najwięcej.
Z kolei lasy są czyste. Tajemnicze bardzo i cudownie relaksujące, jednak każda znajdka przed wykopaniem dostarcza emocji porównywalnych jakie dostarcza hazard w kasynie. Szczególnie kiedy wychodzą petardy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ludzie gubią monety? Jak do tego dochodzi, w jakich sytuacjach? Gubią też różne inne przedmioty. To fakt.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Osiedle Warszawska (4 odpowiedzi)

Osiedle Warszawska powstaje w doskonale skomunikowanym miejscu, w bardzo popularnej wśród...

Pytanko do księgowych - co lepsze kurs czy studia podyplomowe??? (11 odpowiedzi)

Witam, Nie wiem na co się zdecydować może będziecie w stanie coś doradzić. Skończyłam liceum...

Wiśniowa Aleja (41 odpowiedzi)

Położenie osiedla w niewielkiej odległości od al. Armii Krajowej oraz al. Pawła Adamowicza...