Muza musi grać.

:)
Dobrze jest jak gra, (co by nie zabrzmiał tytuł wątku zbyt autorytatywnie).

https://m.youtube.com/watch?v=B4X4rdyXIEw
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mógłbym też jechać do kraju zaprzyjaźnionego. Dostałem nawet propozycje z kilku z nich, podejrzewam, że to pułapka. Powstrzymują mnie ubezpieczenia, które płacę co miesiąc na polski system emerytalny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pewnie chodzi o to, żebym był odsunięty od centrum zdarzeń, żebym nie wnikał i udał się do egzotycznej ambasady.
Pasowałoby mi to.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale dlaczego? Nie mogę zamieszkać w moim pobliskim mieście ani w Warszawie, ale Gdańsk jest OK, tyle że już go przerobiłem. Lubiłem tę morską atmosferę.
Rynek pracy w mojej branży jest tam jednak słaby.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Powiem wam, że tylko Gdańsk może rozruszać tę sprawę, bo Warszawa jest za cienka.
Gdańsk jest tak odizolowany, że nawet nie mam zakazu, żeby tam zamieszkać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie bawi mnie to, że z małego miasteczka będę w pojedynkę ośmieszał jakieś szanowane rządy (choć nie przez wszystkich szanowane).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jednak takie sytuacje mają tendencję do rozwijania się w legendy, być może w przyszłości będą opisywane, analizowane.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Naruszono jej spokój, wykorzystując jej historię? Czy chodziło o skłócenie różnych grup w Polsce, by był chaos?
Moja sytuacja i mojej rodziny jest sztucznie ustawiana na niskim poziomie. Jednak jesteśmy tak prowincjonalni, że niewiele z tego wynika. W sumie zostajemy sami ze swoimi problemami, skrzywdzeni przez "miastowych", "establishment", jakieś siły ze stolic dużych państw, jak rodzina z Korei Płn. w komorze gazowej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Faktycznie coś się dzieje po raz pierwszy od 20 lat.
Hermcia dwa razy rozpaliła w mieszkaniu swoje ulubione świece w misach, naprawdę duże.
Nie wiem, czy chce być pozostawiona w spokoju, czy może chce, żebym założył jej fanpage na Facebooku. To mała wiejska dziedziczka, snuje się po naszych znajomych kątach. Często odwiedza nocami pałac, w którym kiedyś mieszkała, mam wrażenie, że jest wtedy całkowicie sama.
Za jej czasów Napoleon ruszył na Moskwę, nawet obozował w pobliżu, ale wcześniej, w 1807. Potem przez 8 lat te tereny były w Księstwie Warszawskim. Uderzył piorun i spłonął zamek w pobliskim miasteczku. W pobliskiej wsi wybuchł wielki pożar, pewnie widoczny z jej majątku. A więc dwa wielkie pożary. W miasteczku było też dziwne zdarzenie, gdzie podczas występu włoskiej menażerii 30 osób wdrapało się na jakąś studnię, ta zawaliła się i wszyscy wpadli do 3-metrowej wody, ale ich uratowano.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Milczysz?
Nie skomentujesz wydarzeń?
Może jednak coś Cię zaskoczyło (?)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niemniej miałem pewne możliwości uprawiania propagandy na rzecz jednej czy drugiej strony. Polegało to głównie na utrzymywaniu status quo, by ten nie upadł, by tamten nie upadł. Jeden zaatakował drugiego, wżarł się w niego nieoczekiwanie. Teraz gwałtowna i dramatyczna próba zniwelowania tego przechyłu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Muszę powiedzieć, że w latach 2009-16 praktycznie nie zajmowałem się tym wszystkim, co teraz próbowałem odkręcać, miałem ostry zakaz wypowiadania się. Mieli się tym zajmować specjaliści najwyższego szczebla. Ci dali się wmanewrować w pierwszą lepszą pułapkę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

https://www.youtube.com/watch?v=_CD0hRcqjX8
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Integracja.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

https://www.youtube.com/watch?v=a6NJitdq8Bk
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciekawe, co z dziewczętami typu Beata, które teraz ostro kombinują, jak się wydostać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szef powiedział mi ostatkiem sił: Wszyscy graliśmy w tej samej drużynie i wszyscy razem wejdziemy do łaźni parowej. Nikt nie będzie nigdzie zgrzewał ani z nikim się dogadywał.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak widzę waszą sytuację.
Raczej nie rzucacie się w oczy, nikomu się nie narażacie (?). Macie szansę, żeby rozpłynąć się w tłumie, jeśli nastąpi krach. Będziecie zależni od decyzji nowych władz, a te mogą zostawić was własnemu losowi bez opieki. Chyba że znajdzie się jakiś wariat, który będzie chciał was zaatakować. Ewentualnie dogadajcie się z nowymi władzami, że macie cenne informacje w zamian za ochronę. Wyjazd gdzieś daleko może być dobrym rozwiązaniem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam wrażenie, że były to pierwsze solidarnościowe juniorki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ustaliłem, z którego liceum były te dziewczyny. Na 100%. Jest to taka specyficzna szkoła, zakątek za budynkami, całkowicie odizolowany, najwyraźniej z przewagą żeńską. Z niej właśnie pochodziły 2 dziewczyny, które uratowałem przed upadkiem. Z nimi wiele miałem do czynienia i zachowywały się podobnie. Były nieufne, nie mogłem się z nimi dogadać, były przy tym oczytane, ładne, dokładnie ten typ, co kilka dni temu. Miały też wiele problemów w życiu osobistym. Relacje z nimi miałem napięte. To takie same dziewczyny, tylko trzy lata później w obcym mieście.
Klasy w tej swojej szkole mają na dziecinnym poziomie podstawówki, choć mają po 18 lat. Poglądy prawdopodobnie przejmują od rodziców, którzy muszą być jakimiś superprawicowcami. Do liceum trafiają po konkursach świadectw, to są więc takie średniaki naukowe. Liceum uchodzi za renomowane.
Ale czy pomyślą kiedyś o tym, że ich politycy i wielki T nie zrobili zupełnie nic w mojej sprawie. Totalna bezradność i mam ich szanować. To jakieś ofiary losu. Wielki T dał im sygnał, że odniósł wielki sukces, wyrzucając mnie z pracy po raz dziesiąty, może na zawsze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zawsze mi się wydawało, ze wygodniej mopić niż szm.cić, ale może to złudne wrażenie, bo ja głównie grabię. Z rzadka... ;]
https://www.youtube.com/watch?v=nzlDYKR5otM
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum

Osiedle Warszawska (4 odpowiedzi)

Osiedle Warszawska powstaje w doskonale skomunikowanym miejscu, w bardzo popularnej wśród...

Pytanko do księgowych - co lepsze kurs czy studia podyplomowe??? (11 odpowiedzi)

Witam, Nie wiem na co się zdecydować może będziecie w stanie coś doradzić. Skończyłam liceum...

Zamojska Vita (3 odpowiedzi)

Ujeścisko oferuje bogate zaplecze handlowo-usługowe. Są tu dostępne sklepy, a także poczta,...