Na karwinach dobrze zbudowany bezdomny

Młody Facet zebrze, ciągle jeździ autobusami, śmierdzi, drapie się i trzęsie, powinni go w końcu zamknąć w psychiatryku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Powinni? Kto konkretnie? I na jakiej podstawie?
W Polsce (na szczęście) nie można leczyć przymusowo (a zatem i pozbawiać wolnosci poprzez zamknięcie w psychiatryku) osób, które nie stwarzają zagrożenia dla siebie lub innych. A nawet jeśli stwarzają, to możliwa jest jedynie przymusowa pomoc doraźna. Dłuższe leczenie pod przymusem wymaga decyzji sądu.
Jakie zagrożenie dla ciebie stwarza osoba, która jeździ autobusem, śmierdzi, drapie się i trzęsie? Odczuwasz dyskomfort? To ciut za mało, aby taką osobę pozbawić wolności.
Poza tym: czy rzeczywiście jesteś na tyle genialnym lekarzem-psychiatrą, ze możesz kogoś zdiagnozować jedynie poprzez okazjonalną obserwację w autobusie? Chyba nie, bo wiedziałobyś to, co napisałem powyżej. Zatem na jakiej podstawie uważasz, że należałoby tę osobę leczyć akurat w psychiartyku?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Stwarza zagrożenie, moja znajoma która mu dawała pieniądze, została przez niego pobita.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Zakładając, że to prawda, znajoma powinna zgłosić pobicie na policji.
Forum internetowe nie służy rozwiązywaniu tego typu spraw.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Wrozka Justyna z Sopotu - prosze o pomoc w odnalezieniu kontaktu (23 odpowiedzi)

Witam :-) Ponawiam swoja prosbe o pomoc w odnalezieniu kontaktu do wrozki Justyny z Sopotu. To...

Obiekty konferencyjne nad morzem - gdzie? (5 odpowiedzi)

Dzień dobry nie wiem czy piszę w odpowiednim dziale, ale trudno poszukuję obiektów...

Gdzie w Gdańsku kupię móżdżek cielęcy? (11 odpowiedzi)

Orientuje się ktoś gdzie w Gdańsku mogę kupić móżdżek cielęcy?