Najem długoterminowy samochodu. Czy ktoś korzysta?

Temat jak powyżej. Czy któraś z Was korzysta? Teoretycznie plusy i minusy to mniej więcej znam, ale interesują mnie opinie użytkowniczek, nie znam nikogo kto do tej pory wynajmował samochodód na firmę i ciekawi mnie opinia na temat tej możliwości. Może jest tutaj dziewczyhna, która się tym zajmuje i też może coś podpowiedzieć. Wszystkie informacje mile widziane :)
Na początku brałam pod uwage leasing, ale przepisy od początku tego roku znacznie go skomplikowaly i ogólnie z tego co czytam, nie jest już tak opłacalny, jak kiedyś....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sama musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie. Moim zdaniem wynajem długoterminowy ma sporo zalet i dlatego też sporo osób decyduje się na najem w firmie. Wad również kilka jest, ale często zalety przeważają. Przede wszystkim nie ma tutaj konieczności wykupu po zakończeniu leasingu jak również konieczności odsprzedaży auta. Wydatki wpisuje się w koszty uzyskania przychodu (oczywiście jeśli prowadzisz działalność). Dobrze jest na pewno porównać sobie poszczególne oferty, bo cenowo różnie z tym bywa. Szczególnie jeśli zależy Ci na nowym dobrym aucie. Mozesz zerknać sobie na oferty Masterlease https://masterlease.pl/oferta/ Ale najlepiej zobacz sobie sama.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moim zdaniem aktualnie wynajem w stosunku do leasingu wychodzi dużo bardziej korzystnie. Tyle że na koniec okresu wynajmu nie wykupujesz samochodu a zamieniasz go na inny. Idealne rozwiązanie dla tych co chcą mieć czym jeździć a nie czują potrzeby posiadania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszyatko zależy podatkowo i kosztowo. Ja akurat jestem zwolennikiem kredytu. Kupuje auto i mam w srodlach trwałych, jednorazowo rozliczam vat. Auto wchodzi w skład majątku. I są niższe ubezpieczenia.
Leasing ma dość drogie ubezpieczenia. Rata wchodzi w całość w koszty.
Wynajem - zależy od umowy, jesli jednak nie chcesz kupować samochodu na kredyt, będzie to druga pod katem opłacalności polecana opcja, szczególnie po zmianach jakie zaszły w stosunku do leasingu. Najlepiej dopytaj się w Masterlease.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W najmie znajdiesz samochody od focusa poprzez C5 czy inne. Polecam jednak brać w sprawdzonym miejscu, gdzie nie ukrywają historii pojazdu (jak Master1).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co przeważa w przypadku najmu: mniej wydaje się na opłaty administracyjne, ma się więcej swobody i jasne pewne zasady, poza tym nie masz tutaj żadnych dodatkowych opłat takich jak ubezpieczenie auta bo wszystko jest zawarte w umowie najmu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wynajem to moim zdaniem najlepsza opcja dla osób, które zmieniają auta czesto, chcą jeździć fajnym nowym samochodem, a nie chcą angażować dodatkowej gotówki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam pytanie, a jeśli dopiero otwieram działalność (pracuje też na etacie i na razie nie będę rezygnować) to z jakiej opcji mogłabym skorzystać? Która najbardziej by się kalkulowała?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Możesz mieć problemy z uzyskaniem kredytu, często również leasingu (dużo tutaj zależy od tego jakie masz tak naprawdę zarobki). Jednak z samym wynajmem długoterminowym nie powinno być tak źle. Nie jestem ekspertką, polecam skontaktować się ze wspomnianym tutaj masterlease, powinni przedstawić Ci auta, kilka propozycji wynajmu - cena miesięczna zależy od tego jaki to samochód jak i równiez czy jest to umowa na rok, na dwa lata czy na trzy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Leasing jest trudniejszy w uzyskaniu niż wynajem długoterminowy, co wiem z własnego doświadczenia. Zakładając firmę dopytałam się o leasing, nie chcieli udzielic z uwagi na to, że działalność była nowa i nie mogłam udokumentować im swoich dochodów. Z wynajmem takich problemów nie miałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od siebie dodam również, że najem ma jeszcze jedna ważna zalete. Procedura uzyskania samochodu. Zwykle 2-3 dni max i ma sie już auto do dyspozycji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

SZUKAM DOBREGO DETEKTYWA (24 odpowiedzi)

Witam Poszukuję w Trójmieście dobrego i solidnego detektywa do dość nietypowego zadania....

Magazyn firmowy (11 odpowiedzi)

Dzień dobry, mam problem z Subiektem GT. Jak dodawać na stan produkty które sam produkuję? Do...

Planuje zakup złota inwestycyjnego (3 odpowiedzi)

Planuje zakup złota inwestycyjnego, tylko nie mam żadnego sprawdzonego miejsca, gdzie ewentualnie...