Naturyzm

Gdzie spotykają się z 3miasta i okolic naturyści poza sezonem.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Naturyzm

w saunie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Naturyzm

w okolicach - na plaży w Chałupach
http://www.youtube.com/watch?v=SoXAywOx3u0
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Naturyzm

Teraz ,to chyba morsy ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Naturyzm

"Naturyzm nie jest formą ekshibicjonizmu i w zamierzeniu ma być aseksualny. Naturyści znajdują zadowolenie z bycia nagim nie dążąc do aktywności seksualnej, która może być związana z nagością. Według naturystów nagość ich odpręża psychicznie i ma pozytywny wpływ na ich zdrowie.

Naturyści uważają, że w ludzkim ciele nie ma nic wstydliwego co należałoby ukrywać, że ludzkie ciało jest piękne samo w sobie i należy je pokazywać. Wyrażają te poglądy biorąc nago udział w życiu towarzyskim.

Naturyzm uprawia się w miejscach wydzielonych lub ustronnych, wśród jego zwolenników, także w gronie rodzinnym."

Jestem naturystką, choć może nie we wszystkich aspektach (żadnych kudłów gdziekolwiek prócz głowy). Sypiam nago, nago chodzę po domu gdy jestem z mężem i nie ma naszego syna (19 lat, widział mnie nago,ale nie wiedząc jakie ma poglądy w tej kwestii nie mam zamiaru stawiać go w głupiej sytuacji), nago chodzę do sauny, opalam się na plażach dla naturystów, ale sama nagość sama w sobie nie jest dla mnie żadną atrakcją. Gdybym zastanawiała się, gdzie zimą mogę poświecić gołymi cyckami, to chyba nie naturystką bym była a ekshibicjonistką! Na wszystko jest czas i miejsce. Może zimą wybiorę się do sauny, nago, ale nie po to, żeby być nago, ale żeby rozgrzać zmarźnięte kości. Swego czasu byliśmy z mężem w Chorwacji, na wyspie dla naturystów. Tam można pójść prosto z plaży do baru i nie ubierając się wypić drinka. To miłe, ale głównie dlatego,że nie chce się ubierać w tak gorącym klimacie.

Przykro mi, ale drażnią mnie ludzie, którzy mylą ekshibicjonizm z naturyzmem. Tam, gdzie nagość zaczyna być fetyszem kończy się naturyzm i zaczyna ekshibicjonizm a to mnie jakoś mierzi. Na wszystko jest czas i miejsce
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Naturyzm

Przykro mi, ale drażnią mnie ludzie, którzy mylą ekshibicjonizm z naturyzmem. Tam, gdzie nagość zaczyna być fetyszem kończy się naturyzm i zaczyna ekshibicjonizm a to mnie jakoś mierzi. Na wszystko jest czas i miejsce................

ale Kasieńka ,o co ci chodzi?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Naturyzm

ha ha ha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Naturyzm

Szkoda że niema klubów dla naturystów myślę że w trójmieście i okolicznych miejscowościach na pewno chętnych by nie brakowało.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Naturyzm

Masz rację Kasieńko . Nagość ludzka nie powinna nikogo dziwić. Wszyscy jesteśmy do siebie podobni i nie powinniśmy być tak obłudni i zakłamani. Gdyby nagość na plażach i w innych miejscach była naturalna , nikogo nie szokowałoby to i mniej byłoby u nas wynaturzeń i przestępstw na tle seksualnym.
W Rosji na plażach nagość jest czymś normalnym i nikomu z tego powodu korona z głowy nie spada.Wszyscy przechodzą obok tego obojętni . Podobnie jest w krajach skandynawskich, w Niemczech.
Na plażach ludzie przebywają rozebrani i korzystają z dobrodziejstw słońca jakie niesie naszemu organizmowi,głównie układowi kostnemu . My bardzo mało wiemy o tym, jak słonce ma pozytywny wpływ na nasz organizm w ogólnym pojęciu .Oczywiście korzystać należy ze słońca z umiarem.
Natomiast czy korzystamy ze słońca będąc w majtkach czy bez to nie powinno stanowić dla nas żadnej różnicy .Każdy sam powinien decydować o tym jak będzie się opalał lub kąpał w wodzie. Nikogo też nie powinno to dziwić. Tym bardziej nie widzę w tym nic zdrożnego. Wszyscy jesteśmy tacy sami i doskonale wiemy jak nawzajem wyglądamy ,więc po cóż ta obłuda ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Naturyzm

_Kasieńka -a Chorwacja dla naturystów to Dubrownik mówię tak bo jak byłam tam to widziałam naturystów na wyspie na półkach skalnych.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Naturyzm

naga czy masz emeila lub gg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Naturyzm

naga to starsza kobieta li odbija jej na stare lata
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Naturyzm

jak można być obojętnym na nagość płci przeciwnej?to nienormalne!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Naturyzm

Absolutnie można. Bez najmniejszego kłopotu. Jestem grafikiem i fotografem. Zajmuję się między innymi fotografią aktu lub tak komponuję kadry 'ubrane' by element nagości był w nich chociaż zaznaczony...

Nie uważam się za naturystę, choć nie mamy oporów z żoną pochodzić sobie nago po mieszkaniu (synowi też się nie narzucamy z tym - ma 13 lat i jeszcze sam zdąży zdecydować co lubi) ale też nie uciekamy przed nim w popłochu. Ostatnio także wystąpiłem nago na jednym ze zdjęć z jedną z moich modelek - dla podkreślenia kontrastu w estetyce - młodej ładnej dziewczyny z takim sobie, grubawym kolesiem - i zdjęcie wyszło nam rewelacyjnie a ja czułem się po jego zrobieniu w pewien sposób 'wyzwolony'. Z resztą nie wyobrażacie sobie nawet jak ciężko jest znaleźć modelki które bez analizowanie swojego wyglądu lub najróżniejszych 'ale' rozbiorą się tak normalnie 'po prostu' do zdjęć, bo jest to dla nich stan tak samo naturalny jak kożuch i czapka.

Zaznaczę jeszcze, że generalnie nie zatrudniam modelek profesjonalnych tylko szukam innych pasjonatek fotografii w internecie na forach fotograficznych. Najzwyczajniej w świecie nie było by mnie stać na zatrudnianie zawodowych modelek do każdego zdjęcia jakie mi przyjdzie do głowy... chyba, że jest to w pełni płatne zlecenie z całą armią ludzi - to inna sprawa - musi być 'zawodowo'.

Podsumowując - dziwi mnie każda taka sytuacja w której dorośli sobie czy swoim dzieciom klarują, że nagość jest wstydliwa, że jest (o matko!) niestosowna.... Sami sobie strzelamy w kolano - a potem dzieciak idzie na basen i wstydzi się kąpielówki przebrać bo od maleńkości ma układane w głowie że ma się wstydzić - bujda na wrotkach.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Naturyzm

Ja czuje sie wyzwolona kiedy mam na sobie golf po sama szyje, ktory podkresla biust ale go nie odslania... luzne dresy i bose (nagie) tylko stopy.
Nie lubie slonca ale uwielbiam morze i plaze. Bywa, ze leze nad brzegiem morza pol dnia UBRANA :)
Czuje sie "wyzwolona" kiedy wiatr targa mi lekka spodnice i pachnacy ulubionymi perfumami szal.
Widze zszokowane i kpiace spojrzenia spacerujacych "przepalonych sloncem" "lasek".
"Wyzwalac" nagosc moge w sypialni.
TO wszystko nie oznacza, ze wstydze sie swojego ciala czy uwazam nagosc ogolnie za wstydliwa!!!
Nie popadajmy w skrajnosci w swoich pogladach i Drodzy Naturysci :) jesli chcecie zrozumienia, miejcie je dla innych.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Naturyzm

Kiedyś jako młody chłopak w jednym musicalu usłyszałem taką kwestię: "dziecko, bądź wolne - rób co chcesz i jak chcesz ale pamiętaj, żebyś swoimi czynami nikogo nie ranił" i tego staram się pilnować, choć to nie było do mnie.

To jest takie ogólne motto, jakie powinno się chyba każdemu powiedzieć.

Ale do rzeczy - tak jak powiedziałem, naturystą się nie czuję ale to nie ma znaczenia. Chciałem się tylko podzielić swoim wrażeniem z życia, że MOŻNA BEZ PODTEKSTÓW obcować z inną nagą osobą płci przeciwnej ....a wyszło, że nie mam zrozumienia dla innych :D

I chcąc nie chcąc wirtualnie przestałem być tekstylny hahaha
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Naturyzm

Moim zdaniem niepotrzebnie Kasieńka robiła całą tą otoczkę ideologiczną gdy pytanie dotyczyło GDZIE a nie JAK SIĘ Z TYM CZUJECIE NAGUSY? ;)

Świetnie rozumiem was, naturystów, w jednym (co najmniej) - nie chodzi o seksualność. Wy wiecie o co "kaman" i żaden dojrzewający pryszcz czy dewiant u was się nie ukryje (jeśli wiecie o co chodzi ;) ).
Ale pragnę zauważyć, że takowi istnieją. I dzięki wam mają nieco ułatwione zadanie - naoglądać się i dać upust swojej..hmm..chuci.

Dlatego moim zdaniem takie miejsca (na szczęście są) powinny być ściśle wydzielone aby żaden naturysta nie znalazł się przypadkowo na publicznej plaży (takiej gdzie inni też przychodzą). Aby nikt nie pomyślał źle - nie chodzi tu o żadne nude-ghetto! ;) Tylko o szanowanie się i swoich zwyczajów. Ja nie muszę oglądać waszych przyrodzeń i piersi nagich, wy nie musicie wysłuchiwać narzekań jakiś pruderyjnych starszych pan :)

A jak ktoś ma obcować z nagością kogoś innego to tylko za zgodą obu stron.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Naturyzm

Kasieńka, My też jesteśmy naturystami, co roku udajemy się do Chorwacji - tam wszędzie można chodzić nago( zwiedziliśmy cały kraj).
W Polsce są fajne miejsca w okolicach Piasków na Mierzeji Wiślanej.
Bliżej trójmiasta można wyskoczyć do Mrzezina dużo łąk i fajna zatoka tam można spotkać dużo golasów, którzy chowają się w kłębach wysokiej trawy. A w łużku i domu tylko taka forma relaksu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Naturyzm

My na ten rok też zaplanowaliśmy Chorwację:) Już nie mogę się doczekać. Nie mam zamiaru zabierać dużo ciuchów:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Naturyzm

Kasieńka
Gdzie w trójmieście w okresie oczywiście letnim taka forma relaksu????
Może podzielimy się swoimi terenami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Naturyzm

Plaża dla naturystów (z tego co wiem nieoficjalna ale powszechnie znana) jest na Stogach. Oczywiście troszkę na uboczu. No i Świbno nadaje się do takiego opalania. Poza Trójmiastem, ale stosunkowo blisko - Dębki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Naturyzm

Kasieńka
Czy moge zapytać, czy ten naturyzm jest w partnerstwie czy praktykujesz solo.
My np. oboje fajnie się relaksujemy razem na mierzeji wiślanej tam nawet w sezonie jak znajdziesz fajne odległe miejsce od zamieszkałych terenów to można poczuć się jak w raju. Na golaska po plaży i tylko my, brak innych ludzi. Oczywiście nie chodzi o wstyd ale o komfort spacerowania przy uderzających falach na całej dłudości plaży.
Zawsze możemy podzielić się własnymi doświadczeniami.
Chciałbym poznć wasze przygody z naturyzmem.
W te zimne wieczory można tylko pomyśleć o cieplutkim klimacie.
Napisz coś ciekawego to przynajmniej zrobimy sobie" kolorową telewizje" w ciemne wieczory.
Fajnie poczytać o szczęściu innych i ich chwilach relaksu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Naturyzm

Jakoś zawsze wybieramy się we dwoje z mężem... Mimo wszystko, sama chyba się boję, chyba, że jestem w na prawdę odludnym miejscu... Nie wiem co macie na myśli z tą "kolorową telewizją"? Nie ważne czy otaczają mnie ludzie, zawsze staram się odciąć od świata... Miłe wspomnienia? Słońce i wiatr na nagiej skórze, uczucie, gdy nago wchodzisz do morza, nie przejmujesz się niczym... Nie ma terminów, nie ma obowiązków... Może o to chodzi w naturyzmie? Symbol czegoś, co można poczuć tylko przez chwilę? Nie wiem, szczerze mówiąc.Oj, rozbudziliście tęsknotę za latem...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Naturyzm

"Chciałbym poznć wasze przygody z naturyzmem.
Napisz coś ciekawego to przynajmniej zrobimy sobie" kolorową telewizje" w ciemne wieczory."

Zabrzmiało cokolwiek podejrzanie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Naturyzm

KASIEŃKA --- "Kolorowa telewizja" to przenośnia nie oznacza nic strasznego. W ciemne i ponure, a do tego deszczowe popołudnia można sobie pokolorować świat myśląc o wakacyjnym cieple i naturyzmie w temperaturze 30 C.
Fajnie jest powymieniać się wspomnieniami, które są takie piękne.
Naturyzm można fajnie praktykować w nowych nie odkrytych miejscach przez golasów. Np. spacerek na leśną polanke w głębi lasu i opalanie całego ciałka. Od kiedy pierwszy raz zaznaliśmy tego fantastycznego relaxu -- teraz tylko takie opalanko. Przy tym odpoczywamy jak nigdy dotąd. Poza tym wiesz o czy pisze jęśli to praktykujesz.
Może w okresie ciepłego lata razem opalimy białe ślady. -:) ??
Po tych kilku wiadomościach sądze, że jesteście fajnymi i ciekawymi ludzmi. Dobrze jest poznać kogoś kto czuje to co my. Z kolegami i koleżankami od dyskotek, wieczornych spotkań przy drinku i pracy nie jest fajnie dzielić się wszystkimi tajemnicami.
Kasieńka powiedz jak to wygląda u Was.? Sami tak , czy macie znajomych z którymi piknikujecie?
Może troszke dużo drąże temat ale w te zimne wieczory sobie umilimy wspólnie czas.
Dziękuje za dotychczasowe odpowiedzi, nas możesz też pytać, chętnie odpowiemy, Czekam na info .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Naturyzm

Człowieczku !
Czy to jest nienaturalne, kiedy miam erekcję na widok kilku (albo jednej) ponętnych kobiet sic! To jest fizjologiczne !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Naturyzm

Jeżeli nie musimy nic ukrywać ? Nie musimy też ukrywać naturalnych,, ludzkich reakcji (erekcja) Kobieta jest w komfortowej sytuacji ; sutki stoją, łechtaczka stoi, cała spocona. A facet w stresie - żeby tylko mi nie stanął.
Co za idiota sprokurował ten durny kodeks NATURYSTÓW ?!!!!!!!!!!

Jeżeli facet ma wzwód , w towarzystwie i czuje się swobodnie to w jakiś sposób odreagowuje.

Przecież to jest naturalny wskaźnik stanu emocjonalnego, psychicznego. Tak jak łzy, śmiech et.c. To nie oznacza, że dana jednostka ma natychmiast ochotę i obligo na spółkowanie !!!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Naturyzm

Zapraszam na Rewe w sezonie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Naturyzm

może na basenie albo w klubach są takie specjalne imprezy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Naturyzm

Zapraszamy na całoroczną plażę pod Gdańskiem. W niedzielę 3 marca jest wstęp wolny i można skorzystać z plaży i solarium sufitowego (czynne przez 4 godziny w niedziele - 2 x po 2godz sesje).

Możliwość korzystania z sauny i jacuzzi (2 różne jacuzzi) - łączna cena za saune i jacuzzi to tylko 20zł od osoby (nie limitowana ilość wejśc i czas).

Więcej informacji znajdziecie - prywatnaplaża.pl

Zapraszamy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Naturyzm

Mnie zawsze ciekawił naturyzm i chciałbym spróbować.

Ale obawiam się, że jakbym zobaczył nagą kobietę to moje ciało (oczywiścei wbrew mojej woli) szybko zareagowałoby silnym wzwodem ....

To chyba nie dla mnie :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Naturyzm

"...(oczywiścei wbrew mojej woli)..."

Oczywiście!
;)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Naturyzm

jh b
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Naturyzm

Czytając Wasze wypowiedzi na temat naturyzmu robi się nie dobrze, nie macie zielonego pojęcia.na temat naturyzmu Piszecie takie bzdury.Naturyzm był między 1976 r a 1989r.Jesteśmy z żoną naturystami od 73 r.i dużo wiemy.Byłem Prezesem KLUBU NATURYSTÓW WYBRZEŻA GDAŃSKIEGO.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Naturyzm

> Naturyzm był między 1976 r a 1989r.
> Jesteśmy z żoną naturystami od 73 r

Zatem bylliście z żoną naturystami już trzy lata przed naturyzmem.
Prekursorzy - wizjonerzy :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Naturyzm

Piaski
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Naturyzm

A kto jeździ na Piaski??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Gay Gdańsk (71 odpowiedzi)

JA 21 lat strarówka...

samotność w małżeństwie (39 odpowiedzi)

Zacznę od tego, że nie oczekuję rad. piszę tu, żeby zrzucić z siebie ciężar wszechogarniającej...

Feromony i ich działanie (7 odpowiedzi)

Słuchajcie a jakie jest tak naprawdę to całe działanie feromonów. Mianowicie jak jestem w...