Nowa Letnica czy Przystań Letnica?

Temat dostępny też na forum: Letnica Nowa Letnica
Która z budujących się inwestycji będzie bardziej opłacalna w przyszłości?
Przystań Letnica podobno ma bardzo słaby standard wykończenia, słabej jakości materiały?
Ktoś robił pełna analizę przed kupnem mieszkania?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z bardzo prostej przyczyny takie analizy mogą okazać się mało trafne. Za dużo czynników jest niepewnych (przyszłość, sytuacja na rynku pracy, stan gospodarki) W takim przypadku lepiej opierać\ się na twardych danych: lokalizacja, jakość wykończenia, ogólne wrażenie). W tej kategorii inwestycja robyga bije na głowę firmę atal
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Mnie na przykład wizualnie bardziej podoba się Nowa Letnica. Jakoś brdziej w moim stylu.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

zdecydowanie nowa letnica, jest budowana przez przyzwoitego dewelopera, ludzie bardzo chętnie kupują od nich mieszkania, to jest dobra lokata kapitału
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Robyg bardzo dużo buduje. To raczej pewny deweloper.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

wszyscy decydują się na nową letnicę, super lokalizacja, dobra obsługa klienta, z tym deweloperem można się dogadać
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 14

Jak dla mnie Nowa Letnica. Pewny deweloper. Szybko się nie zwinie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9

Atal to tez duzy deweloper. Tyle tylko, że w Gdansku od niedawna.
Robyg pod kątem obsługi klienta powienien się wstydzić. Półroczne opóźnienia to u nich standard
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nowa Letnica czy Przystań Letnica?

A wielkość działki na jakiej buduje Atal to ile hektarów? Robyg z tego co wiem to na ponad 6ha ma swoją inwestycje, a Atal podobno dwa razy więcej bloków i dwa razy mniejsza działka..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Obserwuję obydwie budowy od początku. MIeszkam w Letnicy i codziennie widzę jak wyglądają prace. robyg to papraki i brudasy- takiego bałaganu na budowie i wokół nie widziałem od czasów komuny. Natomiast ATAL to wysoka kultura czystość i porządek. NA razie mogę skomentować tylko tyle. W środku wykończeń nie widziałem. Ale już podejście do pracy (szczegółnie nadzór kierownika budowy) wiele mówi o jakości wykonania. Po prostu w bałaganie pewne sprawy można na koniec zakleić gipsem.
Dlatego Dla firmy ROBYG daję 2+ Dla firmy ATAL daję 5+ w skali od 1 do 5.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 6

Tylko Nowa Letnica. Atal to blokowisko gdzie będzie kilkanaście bloków na 4ha działki. Robyg stawia 9 na ponad 6ha, w tym połowa to tereny zielone.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Czemu nikt nie zwraca uwagi na fakt, że Robyg buduje wysokie budynki .... tam też będzie przeludnienie, tylko w drugą stronę rozłożone. Osiedla będą podobnie zaludnione, ale nie wnikam które będzie lepsze, a które gorsze.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

zwróc tylko uwagę na wielkość i wysokość tych bloków
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja akurat bardzo dokładnie sprawdziłem obie inwestycje i ostatecznie wybrałem Przystań Letnicę.
Pomijam wszelkie perypetie firmy Robyg, przede wszystkim szeroko opisywane (nawet tutaj) przeciągania Klientów z terminami odbioru - skandal!
Przystań Letnica dla mnie wygrała lokalizacją - bliżej wody, niska zabudowa, dla mnie lepszy standard (ścianki murowane a nie jakieś gotowe prefabrykaty). Skoro osiedle mieszkaniowe to chyba nikt nie oczekuje nie wiadomo jakiej odległości budynków...co za paranoja.
No i cena też jest lepsza:-)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4

wejdź na google, wpisz "gdansk-nowa-letnica Budynek A" i na 18 stronę końcówka strony..
także zastanówice się czy chcecie kupić ten bubel bo ja niestety kupiłem.
Woda się wylała i zalała dość sporo..
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 9

odradzam duze budynki, jak ktos ogladal alternatzwy 4 to wie o czym muwie, pomieszkajcie sobie w wiezowcu to wam sie odechce
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Polecam duże, wysokie budynki wielorodzinne. Kto oglądał Alternatywy 4, to wie, że w blokach mieszkają ludzie kulturalni, wykształceni, posiadający umiejętność bezbłędnego pisania. Niestety, analfabeci zdarzają się wszędzie :)
Notabene, mieszkam w wieżowcu, kolejne mieszkanie kupiłem również w budynku wielorodzinnym, bo bardzo sobie cenię komfort i wygodę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak, jak mieszkać to tylko w wielkich wieżowcach Robyga - komfort, przyjemność, same pozytywy - chów klatkowy...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Matti, piszesz z własnego doświadczenia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Matki był chowany na wolnym wybiegu. To widać, słychać i czuć :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam sprawdzić w słowniku znaczenie słów: ironia i sarkazm.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale to jest właśnie odniesienie do ironicznego wpisu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Anonimie: powiedz jak to jest rozmawiać samemu z sobą z różnych IP ? :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mati masz na myśli te dwa komentarze nieco wyżej. Już wyjaśniam: jeden komentarz jest adresowany wyłącznie do Ciebie, a drugi do pozostałych użytkowników. Tak niefortunnie został wpisany jeden pod drugim. Czasami coś napisze się w jednym zdaniu, po chwili dopisze się drugiebzdanie. Gdyby użyto dwóch różnych podpisów, to i owszem można mieć wątpliwości, ale anonim? Nic nadzwyczajnego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Atal ma g*wnianą jakość wykończenia , oszczędności na każdym kroku od posadzki w hali do włączników światła w mieszkaniach , ale design napewno lepszy niż Nowa Letnica
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Design lepszy, i jeszcze na pewno?
Nie powiedziałbym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie ma sensu tak wychwalać Robyga, jakość broni się sama, nie wiem co za zarzuty do posadzki w Atalu, bo widziałem i jest normalna. Co do designu sprawa gustu, moim zdaniem lepszy Atal, Mordor na Letnickiej to porażka, ale jak ktoś lubi "Pekin" to przecież jego sprawa. Ja jednak wolę kameralność Atala, mimo, że bloki są ciasno...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Według ciebie Atal ładniejszy i to rozumiem. Masz prawo do wyrażania swojej opinii.
Czy planowana jest budowa w Letnicy dwóch wież 30 piętrowych. Robyg kiedyś planował, ale chyba zaniechał realizacji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nic nie zaniechał, wieże będą wybudowane...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdzie i kiedy będą wybudowane, bo wizualizacje przedstawiały wieże w miejscu obecnych 16-piętrowców
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Początkowo miały być wieże 48-kondygnacyjne. W ubiegłym roku Robyg zszedł już do 34 pięter i zastrzegł, że budowa wież jeszcze nie jest przesądzona. Stąd wątpliwość czy finalnie dojdzie do budowy wysokościowców na Letnicy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zrezygnowali z wież 48-kondygnacyjnej bo na taka wysokosc na tym podlozu drogo budowa by ich wyszla. To zaczeli kombinowac z dwoma wiezami mordoru co jest estetycznie jeszcze wiekszym koszmarem jak jedna wieza. Ale napewno cos wybuduja wysokiego i stanie sie to koszmarkiem architektonicznym, robyg zapisze sie na kartach Gdanska koszmarem architektonicznym. A mogli by cos ciekawego zaprojektowac co bylo by ich reklama na wieki , no ale 5 zl oszczedzic i zarobic nie wazne ze to spaskudzi krajobraz na lata. W gdyni stoi wiezowiec i w oliwie tez i jakos nie szpeci krajobrazu, mozna? mozna, ale trzeba chciec i kierownictwo robyga musi chciec cos bardziej ambitnego wybudowac , a nie tylko PRL owskie kloce..
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wysokościowce (powyżej 55m) z zasady są drogie nie tylko w budowie, ale również w eksploatacji i utrzymaniu.
Myślę, że Robyg decydując się na budowę tak wysokich budynków myślał raczej o wyróżnieniu osiedla w ten sposób. Obecnie osiedle ma charakter zwykłego, niczym nie wyróżniającego się blokowiska. Wybudowanie na tym terenie dwóch wysokościowców wpłynęłoby wizerunkowo na plus dla całego osiedla. Nie jetem jednak pewien, czy znajdą się chętni na zapłacenie wyższej, niż zwykle ceny za mieszkania. Ostatnie pietra byłyby wyceniane zapewne na co najmniej na 25tys/m2. Żeby przyciągnąć klientów budynki musiałyby mieć ponadstandardowe wyposażenie i wykończenie, co również kosztuje, nie tylko na etapie budowy, ale podczas eksploatacji.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Te pały powstaną, to pewne i będzie to wisienka na torcie całego koszmaru Robygowego. Współczuję wszystkim okolicznym mieszkańcom, którzy płacili za widok na morze...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Robyg nie zrezygnował sam z budowy wieży. Nie otrzymałem zgody urbanistycznej.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

dzieki Bogu ktos sie opamietal, jak to w urzedzie miasta zablokowali robygowe wierzowce to chwala im za to. Bedzie dalej pekinsko ale jeszcze do zaakceptowania.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0