Nowa Niepołomicka

Osiedle powstaje w lokalizacji, która intensywnie rozwija się pod kątem budownictwa mieszkaniowego. W ostatnich latach wokół powstało kilka dużych osiedli, a wraz z nim osiedlowe sklepy oraz lokale usługowe. Niedaleko jest stąd także do jednego z największych w Gdańsku węzłów handlowych.

Do centrum miasta zjechać można al. Armii Krajowej. Poruszanie się komunikacją miejską ułatwia pętla ...
więcej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie wiem czy to ladnie wygląda, jakoś tanio i kanciasto.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 18

Sama jesteś kanciasta
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

Łajka

Ponieważ to budynek a nie sputnik. Musi być kanciasty.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Nowa Niepołomicka

Pamiętam, ze w miejscu budowy było bagno. Ciekawe czy nie będzie podchodzić wilgoć lub co gorsza zalewac podziemne garaże.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 7

Hmm... poważnie? Interesuję się zakupem mieszkania właśnie tam... Czy ktoś może to potwierdzić?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Tez chcielismy ale zrezygnowalismy...Pan z biura na nasze obawy zwiazane z zalewaniem odparl ze najwyzej zaleje same garaze....takze podziekowalismy
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5

Kupiłam tam mieszkanie i do tej pory nic mnie jakoś szczególnie nie zaniepokoiło. Budowa idzie terminowo, początkowo brama wjazdowa będzie ,,przesunięta" żeby odgrodzić gotowe bloki od placu budowy. Mieszkam niedaleko i podczas ,,powodzi" nic super groźnego się nie działo z terenem, na którym powstają bloki. Dodatkowo deweloper coś wspominał o urządzeniu do odpompowania wody(pod ziemią) z terenu podczas ewentualnego zalania czy jakoś tak:)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Miałam te same obawy. Rozmawiałam z kierownikiem budowy, robią ciężką izolację ze sprawdzoną firmą, więc piwnice powinny być szczelne. Jeśli chodzi o deszcze, są groźne, gdy zabetonują całą skarpę nad osiedlem- co zapewne nastąpi w ciągu kilku lat. Jednak dookoła będzie budowana Nowa świętokrzyska i Nowa Niepołomicka, a więc projekt drogowy na pewno będzie zawierał odpowiednie odwodnienie, chociaż ryzyko zalewania w Gdańsku to norma. Pozostaje szukać mieszkania na szczycie wzgórza i porządnego dewelopera, bo co drugi deweloper w Gdańsku spieprzy nawet idealne warunki.
Warto zwrócić uwagę, że inwestycje, gdzie jest w okolicy występuje bagienko, są zwykle doskonale zaizolowane, prędzej zaleje bloki, w okolicach gdzie jest beton na betonie, a nie takie Łostowice czy Maćki, gdzie są same pola, raczej mało zurbanizowane tereny.
Bagno jest po drugiej stronie ulicy, można się przejść i zobaczyć jak woda stoi na inwestycji Kokoszek, w ogóle to jest ciekawy temat, od kilku lat w tym dole bez przerwy stoi woda,a gdy wejdzie się do bloku dosłownie czuć wilgoć. Deweloper robi sobie antyreklamę, wolałabym dać parę groszy i odpompować wodę, a potem szybko piąć się w górę z budynkiem lub zasypać dół w cholerę. Swego czasu przynajmniej raz w tygodniu zaglądałam na budowę Domesty i nie zauważyłam nic podejrzanego.
A co do Pana z biura "najwyżej zaleje garaże", to aż nie chce mi się wierzyć, żeby coś takiego w budownictwie powiedzieć, no ale cóż, odwiedziłam tyle biur sprzedaży i nasłuchałam się tylu głupot od "specjalistów ds sprzedaży", że nic już mnie nie powinno dziwić.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mieszkam niedaleko, wielokrotnie jak chodziłam na spacery w tamte rejony to w fundamentach bloków stała woda i to bezwzględu na to czy były obfite deszcze czy nie. Teren jest podmokły, niedaleko jest zbiornik retencyjny - nie wiem może i to od tego.
Odnośnie nowych ulic (świętokrzyska i niepołomicka) .. mają być ale kiedy? Temat tych ulic poruszany jest już dobre 10 lat i nic się nie dzieje w tym kierunku raczej nie oczekuję, że budowa nastąpi w przeciągu kilku lat.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

W planach jest budowa tych ulic do 2020 roku, ciekawe.
Też mieszkam w okolicy i nie widziałam nigdy wody w fundamentach, muszę się lepiej przyjrzeć widocznie, ale spadek poziomu terenu jest w dół ulicy i do zbiornika. Teren jest podmokły jak wszędzie w okolicy, nic nadzwyczajnego - jeśli budowa jest porządnie realizowana, nie powinno być żadnych problemów nawet na bagnach.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Biorąc pod uwagę, że mamy 2018 i jeszcze nic się nie dzieje ..(jedynie co Bulońską zaczynają) .. to ten 2020r jest mało prawdopodobny. Już kilkakrotnie były niby informacje, że już za pół roku mają zacząć, czas mija i nic się nie dzieje. Zobaczymy - czas pokarze (albo i nie :))
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

"Nowa świętokrzyska - W tym przypadku również w grę wchodzi jedynie budowa samej ulicy kosztem linii tramwajowej. Trasa miałaby połączyć pętlę Łostowice Świętokrzyska z istniejącą ul. Świętokrzyską w pobliżu granicy miasta z Kowalami, biegnąc przez osiedla znajdujące się na południe od ul. Świętokrzyskiej.

Co ciekawe, inwestycja ma opracowaną dokumentację projektową, ale jej realizacja nie jest priorytetem, dlatego ani w w tym roku, ani w kolejnym nie należy wypatrywać początków jej powstawania.

Czytaj więcej na:
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Nowa-Bulonska-i-co-dalej-Nowe-drogi-i-linie-tramwajowe-w-Gdansku-n120372.html#tri"

Jak pisałam.. o tej ulicy pisano już lata temu ... i nic się nie zmienia
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

W gdansku wszedzie bylo i jest bagno
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Muszę się nie zgodzic
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie popełnia błędów tylko ten co nic nie robi

Podobno prace wykonuje doświadczona firma, więc jest szansa że problemów z wodą jednak nie będzie. A i dzisiejsze technologie już nie te same co 10 lat temu. Nie słyszałem też wcześniej złych opinii o wykonawstwie Domesty chociaż zasięgałem języka tu i tam. Pomieszkamy zobaczymy!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wilgoć, bagno, woda

Kto ma łeb to niech zrezygnuje :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 10

Re: Wilgoć, bagno, woda

Jest tam podobno odpompownia nadmiaru wody i dobra izolacja. Pół Holandi leży na osuszonych wodach. Blokpo drugiej stronie ulicy jest N tej samej wysokości i nic się tam nie dzieje.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

... i kupi w konkurencji z rocznym opóźnieniem w terminie przekazania mieszkania ? Nie, dziękuję.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jaki Chełm?

Jak można pisać w reklamie tej inwestycji (na stronie dewelopera), że jest to Gdańsk-Chełm?! Przecież to totalna bzdura! Od Chełmu tę inwestycję dzieli Orunia Górna i Łostowice, łącznie ok 4,5 km. Z Borkowa do Niepołomickiej są jakieś 3 km, to może lepiej wpisać, że to Borkowo?
Kompletnie nie rozumiem celu wpisywania takiej nieprawdy.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 12

Krtograf amator

Wg. mapy podziału gdańskich dzielnic to jest Chełm. Miejscowi mówią raczej, że Łostowice ale na mapach Chełm.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Jaki Chełm?

Oficjalnie nie ma takiej dzielnicy jak Orunia Górna.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

nie totalna bzdura tylko brak Pana wiedzy .. te rejony należą do dzielnicy CHEŁM
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak się mieszka na Nowej Niepołomickiej?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

odbiory maja być od 16 kwietnia więc póki co ciężko się wypowiedzieć
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Termin odbioru mieszkań

Czy dział aranżacji kontaktował się już z Państwem, w celu umówienia się na termin odbioru mieszkania?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Termin odbioru mieszkań

Ja dostałam informacje, że będą się kontaktować 16.04, ponieważ oddają teraz jeszcze inne osiedle.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Termin odbioru mieszkań

Zapraszamy sąsiadów do grupy na fb : mieszkańcy osiedla nowa Niepołomicka 1 :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuje za odpowiedź :) dołączyłam do grupy na fb, o ile oczywiście to jest ta (2 os w grupie)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dajcie proszę znać jak przebiegły odbiory mieszkań :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odebrałam mieszkanie i wszystko było ok. Niestety byłam następnego dnia w mieszkaniu i pojawiły się pęknięcia na ścianie w sypialni i ścianie , gdzie ma być kuchnia
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

A czy moglibyscie powiedziec ile wynosi czynsz? Kupuje mieszkanie w bloku nr 3 i zapewniano mnie, ze srednio wychodzi 7 zl/m2.
Jak to wyglada u Was?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety jeszcze nic nie wiadomo
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

ehhh szkoda, no ale dziekuje za informacje :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

wychodzi 7-8zł/m2 + hala garażowa jak ktoś ma ok 50 zl
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mieszkaniec budynku nr 1

W kwietniu odebrałem mieszkanie, odbiór przeszedł bez większych zastrzeżeń. Jestem zadowolony z jakości wykończenia. Deweloper bezproblemowy, a to duży plus! To już moje drugie mieszkanie zakupione u tego dewelopera. Polecam.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 5

Dziękujemy reklamodawcom
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Nowa Niepołomicka

Cześć wszystkim :) kupiliśmy mieszkanie na osiedlu nowa Niepołomicka chciałbym zapytać sasiadow czy może została już utworzona jakaś grupa na fejsie żeby wymieniać się chociażby jakimiś ciekawymi informacjami :)

Pozdrawia ✌
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Są chyba dwie. Wpisz nowa niepolomicka
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

kupiłeś, więc spier...

Dział handlowy jest miły do czasu podpisania umowy, potem "spier...j, nie dzwoń, nie zawracaj d*py". Kupa bezczelnych ignorantów, którzy mają się za panów i władców, a brakuje im podstawowych zasad kultury handlu.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 7

biuro sprzedaży

Niestety w pełni się zgadzam ! Ostatnio weszłam się o coś zapytać zostałam przywitana szerokim uśmiechem, po czym jak dodałam, że jestem jedną z mieszkanek nagle uśmiech zniknął z twarzy i usłyszałam chłodne ,, słucham?" Przykre..ale prawdziwe.
Ale poza obsługą.. mieszkanka ładne tylko ,,podłoże" parkingu to dramat. Zimą będzie dzwon na dzwonie na tych kratkach jak przymrozi.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

Analizując moje kontakty z Domestą, mogę to włożyć między bzdury. Zachowuj się jak człowiek, to będziesz traktowany jak człowiek.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 3

Tragedia

Mimo zapewnień o możliwości zmiany zarządcy osiedla jest to niemożliwe do momentu jego ukonczenia. Zarządca zupełnie nie wywiązuje sie ze swoich obowiązków. Zawyżone stawki co do aktów u notariusza. Wysokie opłaty czynszowe. Tak na prawdę nie wiesz za co płacisz. Beznadziejna.organizacja, kłopoty z dziwnymi zapachami w mieszkaniu. Wąskie miejsca parkingowe. Ogólnie osiedle zrobione na szybko, bez przemyślenia.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 4

czynsz

No z tym czynszem to faktycznie trochę drogo. Zapachy w mieszkaniu biorą się z tego że lokatorzy demontują kratki, potem źle się wpinają, robią jakieś przeróbki wentylacji i potem się okazuje, że sąsiadowi śmierdzi.
Miejsca parkingowe mają standardową szerokość wg starych przepisów. Na szczęście przepisy zostały zmienione chyba od tego roku i szerokość będzie zwiększona do 2,5m.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ile wynosi czynsz?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zależy od metrażu mieszkania, ale około 650 zł. To stanowczo za dużo. Za mieszkanie mniejsze o 10m płacilam około 370 zł. Bardzo duża różnica, w szczególności, że zarządca nalicza opłaty za usługi, ktorych nie wykonuje. Dlatego to jest dla mnie żart. I jeszcze to zasłanianie się, że nie można zmienić zarządcy, mimo, że byłam zapewniana o takiej możliwości. Musimy czekać rok aż bedzie więcej mieszkańców, zeby jeszcze ich wydoić z pieniędzy i wtedy odpuszczą.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

jesli piszecie o wysokosci czynszu to moze dokladniej zamiescic czesci skladowe owego a tak to tylko bicie piany
Tak wiec: jaki fundusz remontowy, ile dla zarzadcy ile utrzymanie czesci wspolnych
A zaliczki na wode, co oraz smieci sa takie same
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Ogólnie osiedle zrobione na szybko, bez przemyślenia."

Chyba raczej "Mieszkanie kupione na szybko, bez przemyślenia"
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

A nie jesteś czasem z konkurencji?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Nowa Niepołomicka

A jak jest tam z dojazdem ? Jedzie tam tylko jeden autobus ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

113 i 175
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

ok, dlugo sie jedzie na główny ? bo ogolnie to dosyc daleko, czy autobusy nie stoja tam gdzies w korkach ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

ok przeciez tam w ogole nie przejezdzaja ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Przystanek Srebrna do pętli tramwajowej ok 5 min i ok 20 min tramwajem do Gdańska Głównego.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2


w godzinach porannych 5-6 i po 20 to jak najbardziej. W innych godzinach podane czasy trzeba pomnożyć razy 2 lub nawet 3
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

To już lekka przesada. Jeżdżę ta trasa o różnych porach, również w godzinach szczytu i nigdy nie zdarzyło mi żeby czas przejazdu był 2 lub 3 krotnie większy. Jak w każdym mieście zdarzają się korki ale bez przesady. Bardzo dobra opcja są tramwaje, które kursują często i są stosunkowo punktualnie. Dojazd jak na ten rejon Gdańska na duży plus
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nowa Niepolomicka 2

Dzień dobry, planuję kupić mieszkanie na osiedlu Nowa Niepołomicka 2, w związku z tym chciałabym zapytać mieszkańców, czy w mieszkaniach nie pojawia się wilgoć/pleśń, ponieważ czytam niżej opinię że są to tereny na których były kiedyś bagna. Czy ma ktoś potwierdzoną informację w tym temacie?
Czy w okresie deszczy hale nie są zalane? Z góry dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odp

Pod tym wzgledem wszystko jest ok ;)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czynsz

Jaka cena czynszu?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czynsz

Czynsz to ok. 8-9 zł /1m2 (z zaliczkami na c.o. oraz wodę itp.)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nowa Świętokrzyska

Czy ktoś orientuje się na jakim etapie są pracę nad planowaną trasą Nowej Świętokrzyskiej, która ma powstać w okolicy osiedla Nowa Niepołomnicka ? Kiedy można spodziewać się jej budowy?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

myślę że za ok 5-7 lat zaczną budować Nową Świętokrzyską. W pierwszej kolejności jest Nowa Politechniczna i Nowa Warszawska
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jak będą bloki stawiac to mysle ze szybciej
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

domesta

Uważałam ze to przystępny i solidny deweloper. Oczywiście należy założyć ze coś tam pójdzie nie tak,ale to co wyprawia się w tej chwili na nowym osiedlu Leszczynowy Staw to juz przesada, Prosze obejżec jak wygląda blok zewnątrz oraz posesja ul Leszczynowa 48 i 50 i kolejny.Mija rok i mieszkańcy nie mogą się doprosić poprawek.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Same bloki ok, ale niestety to jest nadal środek pola .. Mega korki rano, kolejne bloki w drodze, nie tylko z tej inwestycji, więc będzie jeszcze gorzej. Kto nie wierzy, niech przyjedzie i próbuje wydostać się rano autobusem... Pierwsze bloki sprzedawane tanio adekwatnie do okolicy i straconego czasu życia na korki i litrów benzyny, a teraz ceny już blisko 6 tyś za metr. Planowana niby nowa droga, ale jej budowa ruszy pewnie za 5-6 lat więc mega długo. To już nawet nie wygląda na Gdańsk, chyba wolałbym mieszkanie w Pruszczu i dojazd SKM, pewnie ceny niższe.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

Czy każdy musi pracować w centrum?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dokładnie! W 100% racja. Miasto daje zielone deweloperom a nawet nie myśli jak rozwiązać problem z korkami. Nawet komunikacja jest do kitu z powodu braku infrastruktury drogowej !!! W okolicach wielkopolskiej oraz w górę m.in w stronę borkowa powstaje mnóstwo bloków a nie mozna tam puscic autobusu przegubowego z racji szerokości ulicy przebisniegowej i nie tylko ! To o czym my tu mówimy? ;) jeżdżą malutkie klitki które wożą pasażerów jak sardynki w korku . Całe szczęście mam pracę w godzinach w których dojazd do i z pracy jest płynny;) Ale już wypad gdzieś na miasto to trzeba planować o której wyjść aby nie utknąc beznadziejnie w korku.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

przestańcie narzekac w syrii maja gorzej
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

W Niemczech czy Ameryce mają lepiej. ;) zaraz napiszesz że w Bananowej Republice Kongo mają gorzej ... najlepiej nie narzekać i niech sobie robią co chce z kasa podatników
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

dziękuję za wiadomość
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

opinie

Dzień dobry, planuję kupić mieszkanie na osiedlu Nowa Niepołomicka 2, opinie są różne z tego co widzę. Ostatnie opinie były rok temu, więc może ktoś ma jakieś nowe opinie na temat osiedla?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ogólnie ok tylko brak w pobliżu sklepów dojazdu i burdelu człowiek tez potrzebuje przyjemnosci
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: opinie

Na fb masz forum, ale jest tylko dla mieszancow. My kupilismy tam mieszkanie. 3 blok jest w budowie. Uzgodnienia z deweloperem przebiegaja bez problemow. Dla mnie ogolnie ok. Jedyny minus to nie polecam boxu w hali garazowej bo to lipna konstrukcja. Nie wiem czemu Domesta to stosuje. Nawet dziecko do tego sie wlamie. Reszta ok. Za 1,5 roku jak zamieszkamy to ocenimy wady i zalety osiedla.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

piwnice to samo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dlatego kupiliśmy taką, która mam maksymalną ilość ścian murowanych. Drzwi wymienimy na porządne ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

gdzie kupiliscie??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

W bloku nr 3 byly takie 2 piwnice. My kupowalismy na poczatku sprzedaży. Ma tylko 1 ścianę z sasiadem azurowa, reszta jest murowana.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1