Nowa Wieżycka

Temat dostępny też na forum: Zakoniczyn
Inwestycja powstaje w od lat zabudowywanym nowymi osiedlami obszarze Gdańska. W związku z tym, szybko rozwija się tu infrastruktura konieczna do wygodnego codziennego życia. Jednocześnie wokół nie brakuje naturalnych terenów stworzonych do aktywności na świeżym powietrzu.

Osiedle Nowa Wieżycka składało się będzie z pięciu budynków. Każdy z nich wyposażony będzie w windę. Pierwszy budynek nie ...
więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szarość aż bije po oczach.

Zrobiłem wycieczkę na to nowe osiedle, wygląda jak bloki socjalne. Ale tanio było.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6

Uważam, ta inwestycja przy Wiezyckiej nowe budynki powinny byc wkomponowane do osiedla to znaczy powinny mieć inaczej zaprojektowana elewacje przez dodanie koloru rozumiem, że jest to wielka plyta ale mozna bylo zadziałać kolorem by wkomponowac budynki do otaczjacego osiedla.
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 9

kolorem?

a co to jest wesołe miasteczko żeby kolorować budynki? biały/szary to kolor neutralny, pasujący do wszystkiego. jedź sobie np do wrzeszcza i zobacz jak debile sobie poodnawiali elewacje. kazdy budynek w innym kolorze. zobacz sobie jak wyglada np berlin, paryż czy wieden. nie ma wszystkich kolorów tęczy, tylko właśnie większość jest stonowana w odcieniach bieli i szarości. tutaj to zwykły blok nie rzucający się w oczy czyli taki jaki powinien być.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 5

Czy ktoś mieszkający na wiezyckiej mógłby opisać jak się mieszka

Standard wykończenia, ewentualne problemy itd...?
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 2

Poprawki

Oglądajcie dokładnie ściany i sufity bo jest masa dziur w gładzi i trzeba szpachlowac całe sufity
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

u nas (blok nr 4) sciany wygladaly bardzo dobrze

raptem kilka dziurek.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

jak się mieszka? USTERKI ETC?

jak się mieszka? KTOŚ COŚ POWIE? GDZIE ZNAJDE FORUM TEGO OSIEDLA?
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

a który blok? sąsiad? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeszcze nie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeszcze nie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciągle czekam na możliwość podpisania umowy deweloperskiej dla bloku B2.

W pierwszym bloku widać że ludzie już mieszkają, ale w altanie śmietnikowej nie ma jeszcze pojemników - chyba wszystko ląduje w kontenerze na odpady budowlane.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

no u mnie to samo. na chwile obecną ma to być na przełomie lipca i sierpnia. złą wiadomością jest ten kawałek drogi której deweloper nie wybuduje bo to miasta a miasto ma to gdzieś. odbiory ponoć mają być ciut szybciej. zobaczymy. ja mam na parterze w b2. ważne że tempo na budowie jest ok. już wstawiają okna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Umowy deweloperskie na przełomie lipca i sierpnia? to najnowsze info? mi mówiono, że w czerwcu. o jaki kawałek drogi chodzi, ten wzdłuż bloku B2? ale tam są krawężniki, co co asfaltu, ani kostki nie położą?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

no ja rozmawiałem bodajże w zeszłym tygodniu. i tak powiedzieli, że lipiec/sierpień. a tego kawałka drogi nie będzie, bo to miasta. miasto nie wybuduje, a deweloper nie może nic robić na nie swojej działce. za to mają się wyrobić troche wcześniej. no ale z tym to wiadomo jak jest. różnie bywa. na chwile obecną dojechali do dachu i wstawiają okna, ale wiadomo, że najwięcej czasu zajmuje wykonczeniówka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

droga

jak skończą to pewnie zrobi miasto ale znając życie to za kilka lat :D
co do B1 i B2 i B3 widać że słabo idzie im sprzedaż 3 pok mogliby obniżyć to blok B1 by miał komplet a tak pewnie oddadzą do miasta i sprowadzi się ludzi jak na świrskiego -mieszkam tam i masakra sąsiedzi
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

a jak się mieszka? jakieś problemy? albo przy odbiorze?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na forum piszą, że jest dużo kradzieży. No i niestety w hali garażowej są kupki... :-/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0



O który kawałek drogi chodzi? Obecnie sa dwa - jeden od Wieżyckiej wzdłuż budowanego bloku B2, drugi na przedłużeniu pierwszego wzdłuż już istniejącego bloku (oznaczony jako droga pożarowa)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chodzi o ten kawalek od b2 w strone tego ktory juz jest zamieszkały. To jest raptem kilkadziesiat metrow no ale to niedogodność
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam,

Też byłabym wdzięczna za jakieś opinie.

Marzena
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeszcze nie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie otrzymaliśmy takiego maila z biura PB Górski:

Przedsiębiorstwo Budowlane Górski informuje, iż od sierpnia bieżącego roku rozpoczynamy podpisywanie umów deweloperskich odnośnie inwestycji budowanej na Nowej Wieżyckiej, będziemy się z Państwem kontaktować w celu umówienia terminu. Wszelkie dokumenty (wzór umowy deweloperskiej i prospekt) będą dostępne pod koniec lipca.

Zmianie uległ również harmonogram budowy:
- Budynek B2 – będzie oddany do końca tego roku
- Budynek B3 – będzie oddany na II kwartał przyszłego roku (do końca czerwca)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

A co z chodnikiem do ulicy Człuchowskiej i Unruga?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Budynek B2

będzie gotowy na początku października :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skąd info, od dewelopera, ktoś coś wie o umowach? Nam tylko powiedziano, że jeszcze nie ma, bo konsultują wzór umowy z bankiem. Jakby był październik, to byłoby super, wtedy Boże Narodzenie na swoim!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

info z d*py. z zewnątrz jest już prawie skończony. natomiast jak wszyscy wiemy, najwięcej czasu zajmuje wykończenie środka. było już chyba z 5 informacji o podpisywaniu umów deweloperskich. ostatnia, mailowa była teraz, że od 1 sierpnia będzie podpisywanie umów, a tu dalej umów nie ma. także spokojnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byłem na budowie i dostałem info że tynki będą do końca sierpnia zapewne prace malarskie i wykończeniowe przez kolejny miesiąc.
Z tego co mi wiadomo to planowany odbiór to październik -według mnie bardzo realne.Na chwilę obecną blok wykończony na zewnątrz w 95%
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

zobaczymy. narazie umowy deweloperskie mają być podpisywane od przyszłego tygodnia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

do tego dochodzą odbiory, formalnosci. raczej nie nastawialbym sie na ten pazdziernik. ciekawe jak to w tej chwili wyglqda w srodku. moglby ktos cyknąc pare fotek ze srodka...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Budynek ma być gotowy na koniec Września Odbiory na Październik Listopad
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

niby skad takie informacje?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

informacje nie oficjalne dlatego nie traktować zobowiązująco
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z ostatniej chwili od PB Górski: po terminie 25.08.2018r. będą podpisywać umowy dotyczy budynku B2.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Żeby uzupełnić twoją wypowiedź: Umowy będą nie wcześniej niż 25.08. Taką informacje górski dostał od banku. Czyli umowy będą, ale narazie nikt nie wie kiedy dokładnie. Pewnie w wrześniu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

może uda się pominąć tę umowę i od razu Notarialną ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

no właśnie, po co umowa deweloperska, skoro za miesiąc czy dwa będziemy podpisywać akt sprzedaży
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ktoś odstępował od umowy rezerwacyjnej? W związku z przedłużającym się oczekiwaniem na umowy, oddają opłatę czy przepada?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przeczytaj umowę. Wszystko tam jest
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

co ma termin podpisania umowy deweloperskiej wspólnego z czymkolwiek? ważne, że tempo na budowie jest dobre. i rzeczywiście wygląda na to, że mogą skończyć przed grudniem. co by ci dała już podpisana umowa deweloperska jakby na budowie był pół roczny poślizg? w takim przypadku mógłbyś myśleć o odstąpieniu od umowy. opłaty nie oddają i w sumie dobrze. jedyne co się wiąże z tym że jeszcze nie ma umów deweloperskich to tylko to, że będą musieli być bardziej elastyczni w kwestii transz jakie będziemy wpłacać, bo większość bierze kredyty a załatwić kredyt możesz dopiero jak masz umowe deweloperską, i nie trwa to 2 tyg tylko dłużej...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

My dzwoniliśmy do nich dzisiaj to powiedzieli, że proszę dzwonić za tydzień, tydzień temu, że za tydzień i tak w kółko.Trochę to nie poważne, czy nie wydaje się Wam dziwne, że budują, że swojej kasy, bo przecież nikt z nas nie przelał żadnej transzy, tacy bogaci są czy mają jakieś problemy z pozwoleniem na budowę czy jeszcze inne kwiatki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Powtórzę po raz kolejny. Ważne, że blok nie ma pół rocznej obsuwy albo że robotnicy w ogóle nie zeszli z placu budowy jak to ma miejsce w kilku przypadkach w okolicy. Tempo jest ok, a że ociągają się ze sprawami papierkowymi tak to nazwijmy, albo są w niej błędy, to u nich niestety norma. Cierpliwości...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

W przypadku kredytu lepiej jak budynek już stoi i go brać niż jak jest dziura w ziemi. Może warto by załóżyc grupę na Facebooku "Nowa Wiezycka" jak to mają na innych osiedlach i tam będziemy na bieżąco się wymieniać informacjami...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Facebook jest fatalny do prowadzenia dyskusji, najlepiej prawdziwe forum, może na MojeOsiedle?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Facebook odpada. Forum jak najbardziej.

Umowa ma byc w przeciagu kilku/kilkunastu dni. Maja wszystkie dokumenty zlozone w banku. Czekaja tylko na akceptacje. Podobno ich opiekun z banku byl na zwolnieniu i w zeszlym tyg. wrocil do pracy i teraz sie tym zajmuje. To dla tych niecierpliwych. Blok ma byc oddany w listopadzie. Mnie bardziej interesuje co z remontem wieżyckiej. Bedzize nie ciekawie, jak te kocie łby sa zabytkowe i nie bedzie mozna ich ruszyc. A nie trzeba tam nawet asfatu. Duże płyty dobrze ułożone by wystarczyły...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ktoś coś nowego wie? bo budynek prawie gotowy, a my żadnych umów. Górski myśli,że wszyscy za gotówkę kupują, bo na podstawie czego mam wziąć kredyt na to mieszkanie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

przeczytaj komentarze i się uspokój... czego ty chcesz? wolałbyś kupować dziurę w ziemi? albo mieć półroczne opóźnienie na budowie? odbiory oficjalnie masz na grudzień. już teraz wiadomo, że będą wcześniej. będą umowy do podpisu to dostaniesz maila i na pewno tutaj też taka informacja się pojawi. no górski słynie z tego, że kwestie dokumentów szeroko pojętych to jest ich bardzo słaba strona. i nie inaczej jest w tym przypadku... cierpliwości.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

a skąd wiesz kiedy podpisywałem umowę z nimi? dawno temu i wcale nie na dziurę w ziemi, bo budynek był już budowany i minęło sporo czasu już od podpisania umowy rezerwacyjnej. Fajnie, że budynek prawie gotowy, ale co, podpiszę umowę z nimi w październiku, i wtedy będę załatwiać kredyt, kiedy mógłbym tak naprawdę odbierać klucze do mieszkania, a nikt mi ich nie da, skoro nie wpłacę całej kwoty, a kredytu nie załatwię w dwa dni. Takiego niedoinformowania z ich strony to już dawno nie widziałem, nie wiem,robią to celowo, brak im kompetencji czy ludzi nie mają do pracy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

aha, i jeszcze, odbiory oficjalnie IV kwartał, a IV kwartał to nie grudzień, ale też październik i listopad.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widział ktoś z Was wzór umowy? Jak termin przeniesienia własności?Dla mnie 09.2020 to zbyt długi termin, nie sądzicie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A skąd taka informacja? Dzwoniłam dzisiaj i dowiedziałam się że wzorów w dalszym ciągu nie ma. W październiku mamy podpisywać już umowy cywilno-prawne.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najwazniejsze fakty sa takie: w pazdzierniku podpisanie umowy cywilno prawnej ktorej wzor jest dostepny. Blok oddany bedzie w polowie pazdziernika, potem 2-3 tyg odbiory techniczne i poczatek listopada przekazanie mieszkan nabywcom jezeli kwestie finansowe beda mieli uregulowane. Kwestii informacji a raczej ich brak i tego ze kazda informacje trzeba doslownie wydzierac z gardla jestem w stanie zrozumiec jezeli jedna osoba zajmuje sie sie 700 sprawami na raz. Najwazniejsze ze blok jest praktycznke gotowy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ktoś może rozmawiał z osobami które już mieszkają/kupiły mieszkanie czy również w umowie była tak długa data? Czy w rzeczywistości długo trzeba czekać na przeniesienie własności? Jakie praktyki stosuje deweloper?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ktoś odebrał mieszkanie? Widzieliście blok, nie sądzicie, że brakuje trochę zieleni wokół bloku, jakichś krzewów, czegoś takiego. Czy deweloper nie planuje takich zasadzeń?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

co ci tam mają sadzić, jak tam trwa budowa, i ciągle ludzie się wprowadzają? uspokoi się trochę to się tym zajmą. zapewne tak jak w bloku obok. spokojnie.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

posadzki, sufity i ściany !!

Sprawdzajcie posadzki bo są różnice w poziomach, Sprawdzajcie sufity przy żarówce bo są okropne dziury i trzeba szpachlowac dosłownie cały sufit, ściany też nie są za piękne
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wysokość czynszu?

Czy ktoś może wypowiedzieć się w sprawie czynszu powiedzmy że za takie 57 metrowe mieszkanie? Niestety z BOK-u Górskiego nie można niczego się dowiedzieć. Szczerze przyznam że w życiu tak fatalnej obsługi w BOK-u nie uświadczyłem. Oni w ogóle robią łaskę klientom że sprzedają im te mieszkania:) PRL wiecznie żywy:)
I jeszcze pytanie do już mieszkających jak jest z jakością wykonania?
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ale o co właściwie Tobie chodzi z tym czynszem?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7

To jest właśnie odpowiedź na poziomie BOK-u Górskiego;)

Pozdrawiam przemiłą ekipę z BOKu:) Za takich głupich klientów zdecydowanie należą się im podwyżki:) Dlatego sobie odpuściłem tegoż dewelopera. Standardy intelektualne obsługi są zbyt wysokie jak na oczekiwania przeciętnego obywatela.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

500-700

za luty zaplacilam prawie 700. a tak poza sezonem grzewczym okolo 500 za 58 metrowe mieszkanie. czynsze ogolnie sa horendalnie wysokie. kolezanka tez kupiła nowe mieszkanie na ul dabka u kokoszek 65metrów i płaci 300.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Czy chodzi o budynek numer 4?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

ty na prawde jesteś upośledzony psychicznie. ciągle piszesz jakieś farmazony z tego samego ip i zmieniasz tylko imię i myślisz, że każdy jest ślepy. najpierw piszesz że jest tu masakra i nie kupisz a nagle twierdzisz, że czynsz płacisz 700zł. daj już sobie spokój i nie pisz tu nic przygłupie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkania socjalne?!

Radzę tam się wybrać osobiście. Bloki wyglądają jak mieszkania socjalne. W koło bród, smród, błoto i ubóstwo:( Takie bloki "chruszczówki" budowane w czasach CCCP. Zdecydowanie najbrzydsza inwestycja w całym regionie. Dla desperatów, którzy nie mają co z kasą zrobić. Ceny powyżej oferowanego standardu. Okoliczne TBS budowane przez miasto jakością biją na głowę inwestycję Górskiego.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 18

Re: Mieszkania socjalne?!

Ty jestes jakis uposledzony? Piszesz cos, sam sobie odpowieadasz, napinasz sie nie wiadomo po co. Ja kupilem mieszkanie i jestem zadowolony. A te Panie w biurze co mają robić? Laske? Wtedy bys byl zadowolony? Skad sie biora takie przyglupy. Nie kupuj bo w biurze nie odebrali telefonu jak dzwoniles albo za cicho powiedzialy dzien dobry...
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 2

Bardzo wysoki czynsz

radze sie zastanowic zanim kupicie. czynsz jest bardzo wysoki. dwie osoby na 58 metrach zyjac oszczednie mamy czynsze w przedziale 500-700 zlotych. to bardzo duzo jak za nowe mieszkanie.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Czynsz

Jeżeli chodzi o czynsz jestem tego samego zdania za wysoki. Do końca nie rozumiem, dlaczego w czynszu jest ujęta opłata, co i cu całorocznie, jeżeli kaloryfer we wakacje nie jest włączany. W poprzednim miejscu mojego zamieszkania kaloryfera nie było na klatce i też było ciepło.
Może na zebraniu wspólnoty, kiedy do niej w końcu dojdzie coś się tam zmieni.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czynsz

Czy ktos wie jak wychodzi orientacyjnie z czynszem?
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rozpytałem mieszkańców

Mówili że płacą bardzo dużo

Blok 1 - padła kwota ponad 600 pln za mieszkanie poniżej 60 metrow
Blok 2 - Starsza pani tez mieszkanie ponizej 60 metrow za luty zaplacila 700 (a starała się oszczędzać). Budynek ma 5 kondygnacji plus hala garazowa. Podobno sprawdzaja liczniki ciepla co miesiac.
Biuro mówi o 8 pln za metr czyli teoretycznie za 60 metrow 480

Obok jest nowe osiedle Dąbka Kokoszek AD 2018 już wyprzedane. Czynsze za 65 metrów około 300-400 pln. (budynek tylko dwie kondygnacje i piwnica/garaz).

Różnica jest spora. Wizualizacja klatek schodowych pokazana na zdjeciach w ofercie w żaden sposób nie pokrywa się z realna realizacja. Jakość wykończenia taka sobie ale każdy mówił że było tanio to nie spodziewali się fajerwerków. Teraz już tanio nie jest.

Osobiście odpuściłem sobie tą inwestycję. Firma wydała mi się mało profesjonalna. Straszny bałagan w ofercie. Samo miejsce też nie zachwyca. Ale jeśli ktoś ma nóż na gardle to czasami nie ma wyjścia:(
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

idź ty baranie skoczyć z mostu, na ten swój durny i kłamliwy łeb. chociaż określenie baran i i**ota w twoim przypadku jest wg mnie za delikatne. raz jesteś aga, raz analityk a raz ryszard t. jeszcze moment i podam twoj adres zamieszkania z którego piszesz, może wtedy stąd spłyniesz...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Czynsz

Temat jest o czynszu. To że wystaje nam słoma z butów i publicznie się z tym obnosimy niewiele wnosi do tematu. Jednak radziłbym skupić się na merytoryce wypowiedzi a nie na obrażaniu innych.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dobra juz idz stad bo u ciebie nie ma ani merytoryki, ani mózgu. Nawaliles z 10 postow jaki to gorski nie jest straszny, raz piszesz ze kupiles mieszkanie, potem ze zrezygnowales, potem znowu ze kupiles i zalujesz a teraz znowu ze zrezygnowalea. Podpisujesz sie w kilku nickach a piszesz z tego samwgo ip. Bredzisz jakis bzdury o czynszu ktore kompletnie nie maja nic z rzeczywistoacia (kupilem mieszkanie tam i wiem doakonale ile wynosi czynsz). Nie wiem co tobie tam wystaje, ale ja radze ci juz zakonczyc wypisywac te klamstwa tutaj.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Skoro kupiłeś

To czemu nie odpowiesz na pytanie jaki ten czynsz jest? Komu potrzebne te wiejskie wywody? Wiesz ale nie powiesz:D MIszcz:) Wisi w ogłoszeniach kawalerka na wynajem nówka sztuka niecałe 30m w B2 czynsz za nieużywaną 250 plus do tego jeszcze media. Przynajmniej tak rzecze ogłoszenie. Po drugie można podjechać na osiedle porozmawiać z mieszkańcami:) Do czego gorąco zachęcam:) Ten trol "wiem a nie powiem" można optymistycznie założyć że reprezentuje biuro sprzedaży i z zamieszkiwaniem na tym cudownym osiedlu niewiele ma wspólnego:) Czynsze są na poziomach powojennych kamienic.Spokojnie można dychę za metr liczyć. Za niską jakość wykonania trzeba później płacić. Albo kupić coś lepszej jakości:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Kolega wyżej nazwał Ciebie i**otą, ale uważam, że to za delikatne określenie na takiego kłamce jak Ty. Rozumiem konkurencja (górski) was (kokoszki) zjada na śniadanie i chwytacie się takich trików jak wymyślanie bzdur i oczernianie konkurencji. Ale robicie to w tak nieudolny sposób jak nie udolne są wasze inwestycje których nikt nie kupuje. Ośmieszasz siebie i te swoje pożal się Boże kokoszki. Piszesz z tego samego ip jak zresztą kolega wyżej zauważył, zmieniasz imię w zakładce autor, raz piszesz jako kobieta a raz jako mężczyzna a co jest jeszcze śmieszniejsze, narazie nie ma wspólnoty więc nie może być mowy o żadnym czynszu. Gorzej będzie jak ktoś się pofatyguje tam do waszego biura, wtedy już wam tak wesoło nie będzie. Bez odbioru.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

won stąd pracowniku Górskiego .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

90 zl trzeba bylo zaplacic za kontener na smieci budowalne

p. s. a miejscówka super
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: 90 zl trzeba bylo zaplacic za kontener na smieci budowalne

Niczego nie trzeba było placic a zreszta na klatkach jest stosowna informacja. Ale juz chyba nikt nie ma ochoty tu zagladac przez tych oszolomow z kokoszek. Za taka zenade co tutaj odwalili wasi pracownicy a wlasciwie tylko jeden to obyscie zbankrutowali.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mamy mieszkanie 50mkw. W pierwszych miesiącach czynsz wynosił dość sporo jako że cały czas grzaliśmy maksymalnie jak się da, plus dodatkowo płacić trzeba było za kontener (którego już niema). Po pierwszych 4 miesiącach czynsz ustabilizował się na poziomie 400zł (bez ogrzewania), 500 - 550zł z ogrzewaniem. Sam czynsz miał wynosić około 7zł za mkw (oczywiście bez opłat eksploatacyjnych) więc zasadniczo wszystko się zgadza jako że w cenie jest zużycie wody, ogrzewanie wody itp.

Bloki faktycznie takie sobie, ale w tej cenie nie można oczekiwać luksusu czy realizacji na poziomie sea towers (widziały gały co brały). Cena jest chyba obecnie najniższa w okolicach bo szukaliśmy czegoś na poziomie 5500zł/mkw.

Okolica rewelacyjna, a przyszłe inwestycje wynagradzają ogólny nieład (obok kończy się budowa kolejnego bloku i zaczyna budowa ostatniego).

Co do samej firmy. Nie kupowałem mieszkania z myślą by się z developerem zaprzyjaźnić, jednakże na 4 osoby z którymi miałem styczność 3 były bardzo sympatyczne i pomocne.

Co do trolla o numerze IP 188.252.19, nie wstyd ci ? Celowo wprowadzać w błąd ludzi, którzy poważnie myślą o zakupie mieszkania? Nie wiem czy to konkurencji się nudzi, czy jakieś dziecko, jednak pamiętaj że nikt w internecie nie jest anonimowy. Weź się rozbiegnij i w drzewo je*nij.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak wygląda realizacja 3 bloku?

Termin budowy jest niby do konca czerwca? Czy juz od lipca budynek bedzie oddany do uzytkowania? Kiedy odbiory?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Budynek 3 jest praktycznie skończony. Ogarniają teraz teren wokół bloku. W sprawie odbiorów dzwoń do biura. Generalnie nie ma się czego czepiać. Jednak zwróćcie uwagę na dwie kwestie: równość ścian/sufitów, no i małe dziurki (szczególnie w suficie) przetrzeć szmatą i będzie widać. Były pytania o czynsz, 40m2 - czynsz ok 300zł. Co do przeniesienia własności to wszyscy wiedzą, po oddaniu budynku 3, sprawy papierkowe szeroko rozumiane - i wtedy przeniesienie. Strzelam w ciemno, że będzie to połowa przyszłego roku, może wiosna 2020. Ja natomiast mam pytanie o stawek, czy będą go ogarniać czy zasypią? Ktoś wie?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

napewno nie zasypią

po skonczonej inwestycji wezma sie i za stawik
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: napewno nie zasypią

Czyli stawik bedzie?

PS. Budynek skonczony, ludzie odbierają już mieszkania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam pytanie do ludzi co już mieszkają w blokach. Konkretnie o mieszkanie w sąsiedztwie windy. Czy winda jest słyszalna? Uciążliwa? Zastanawiam się nad kupnem mieszkania ale mieszkanie sąsiaduje z szybem i trochę mam obawy. Będę wdzięczny za sugestie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mam obok windy, i nic nie słychać.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

dzięki!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tez mam mieszkanie obok windy

nic, zupełnie nic nie słychać
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Opinia

Cześć, mam pytanie odnośnie samych budynków i akustyki w nich. Czy słychać sąsiadów? Czy jest cicho? Oczywiście nie mam na myśli samych remontów, bo to oczywiste że słychać :) Dziękuje za odpowiedź.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nic nie słychać. no, chyba, że o 23:30 jakiś skończony d**il, na 1-wszym piętrze myśli, że mieszka na parterze i tupie jak d**il, bo nie potrafi chodzić normalnie. a poza tym nic nie słychać.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Opinia

Ja tam słyszę, jak piętro wyzej sąsiad wodę spuszcza:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zapraszam na facebooka na forum: Nowa Wieżycka (Górski) Mieszkańcy/Osiedle
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proponuję żebyśmy dyskutowali na forum osiedla na facebooku: Nowa Wieżycka (Górski) Mieszkańcy/Osiedle
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

hej. co zrobić, żeby dzieci z osiedla się poznały? bo marudzą, że nie mają znajomych tutaj. na naszym placu zabaw raczej mało dzieci, to wina kiepskiego placu zabaw czy małej ilości dzieci na osiedlu? wiek 5 i 9 lat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nikogo to nie obchodzi. natomiast sprawa uciążliwych sąsiadów, którzy 24h na dobę hałasują i udają że to nie oni, to jest problem. a dojdzie do tego, że zrobi się nie przyjemnie, wtedy może walenie w podłoge o 3 w nocy się skończy. kolejnym problemem, jest to co zrobił górki, oddają zarządzanie budynkami tym oszustom z veidik. teraz dopiero się zacznie jazda. zresztą polecam obejrzeć sobie pierwszy rachunek od nich... mam nadzieje, że tak jak szybko się tu pojawili, tak szybko znikną. ale, że o takich rzeczach, górski informuje mieszkańców po fakcie, to jest poprostu skandal !
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1