Nowa inwestycja 3city estate - Jaśminowy Stok II

Temat dostępny też na forum: Jaśminowy Stok II i III Kokoszki
Szanowni Sąsiedzi,

Zaciekawiła mnie ostatnio przyczepka z informacją o nowej, planowanej inwestycji na przeciw kościoła przy "deptaku" który znajduje sie przy klinice Dental Centrum.

Zaciekawiło mnie jak zostanie rozwiązany dojazd do planowanych 12 domów. Ku mojemu zdziwieniu, po kontakcie z deweloperem otrzymałem informację że deweloper dostał zgodę od ZDiZ na ruch (wjazd i wyjazd) do planowanego osiedla tym właśnie chodnikiem z płyt jumb!!
Albo to ja zwariowałem albo coś tu chyba jest nie w porządku. Bardzo często chodzę tędy z pieskiem, spaceruje duzo ludzi z wózkami, jest to również bardzo oblegany chodnik przez ludzi uczęszczających do kościoła. I nagle ZDiZ udostepnia deweloperowi chodnik na drogę dojazdową do osiedla???

Link do inwestycji:

https://3cityestate.com/inwestycje/jasminowy-stok-ii/

Pozdrawiam,
J.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Tam kiedyś była droga dojazdowa do kościoła
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Witam, w ostatnim czasie jestem świadkiem, jak coraz częściej kierowcy wjeżdżają na wspomniany deptak do kościoła od ulicy Inżynierskiej, szukając przejazdu i połączenia z drogą Św. Alberta. W zeszłym tyg wjechała tam nawet taxi, która odbierała klientów spod bloku właśnie na Św Alberta. Czy Rada Dzielnicy mogłaby tu coś zadziałać z ZDiZ i postawić np. jakiś znak zakazu wjazdu, wjazd jedynie dla służb drogowych, Energii, wodociągów itp? Uważam, że nie jest to bezpieczne kiedy spacerują deptakiem rodziny z dziećmi w wózkach, na rowerkach/hulajnogach i równocześnie przejeżdża tamtędy auto, zawracając na środku chodnika..
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z moich informacji wynika, że ma zostac wybudowana nowa droga, właśnie z płyt jomb, od działek do właśnie tych domów.
Po za tym do każdej z działek jest dojazd od ul Inżynierskiej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dzwonilem do dewelopera i te drogi dojazdowe od inzynierskiej pozostana terenem zielonym (aby spełnić plan zagospodarowania przestrzennego). Natomiast dojazdową drogą do osiedla ma być ten deptak do kościoła :)

Na ich stronie jest rzut osiedla z góry.

Oczywiście droga po deptaku jest tymczasowo (do czasu wykonania docelowej drogi do PKM od ul. Św. Brata Alberta) ale to może potrwać rok lub lat kilka ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Raczej dobrych kilka lat.
Zgodnie MPZP deptak to ciąg pieszy, a nie żaden pieszo-jezdny. Co daje duże szanse na zablokowanie tego kretyńskiego pomysłu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Na to też właśnie liczę. Może ktoś z radnych naszej dzielnicy by sie tym zainteresował?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Już się zainteresował ;)
I Zarząd Dzielnicy ma działać w tej sprawie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Świetnie! Bardzo dziękuje :)

Pozdrawiam,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień dobry, domyślam się, że ma Pan kontakt do kogoś z Zarządu Dzielnicy :) czy byłaby szansa wyegzekwować jakiś zakaz wjazdu dla pojazdów nieuprzywilejowanych na wspomniany ciąg pieszy od ul. Inżynierskiej w stronę kościoła? Ostatnio widać wzmożony ruch samochodów na tym chodniku.
Dziękuję i pozdrawiam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Żadna Rada dzielnicy nie musi "działać" w tej sprawie. Deweloper od dawna ma umowę z ZDiZ na wjazd od ul. Świetego Brata Alberta... Bawią mnie te informacje wyssane z palca :) A Rada Dzielnicy już biegnie na ratunek problemu, którego nie ma :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

To nie były informacje wyssane z palca. Sam deweloper informował pierwotnie nawet, że dojazd do osiedla bedzie się odbywał ciągiem pieszym, mieli to nawet zaznaczone na swoich planach zagospodarowania. Uzgodnienia z ZDiZ zostaly ustalone dopiero kilka miesiecy temu.
Tak czy siak, przydalby sie znak zakazu wjazdu od str ul.Inżynierskiej w str koscioła, bo coraz wiecej aut wjeżdża na ten chodnik..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Raczej kilkadziesiąt, 10 lat minimum
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

W co inwestować w XXI wieku? (24 odpowiedzi)

Witam, Dział dotyczy deweloperki i nieruchomości są oczywiście dobrym kapitałem, lecz nie każdy...

Dzieci bawiące się pod oknami Storczykowa 7 (10 odpowiedzi)

Dzieci do późnych godzin hałasują pod klatkami, kopią piłką w garaże, niejednokrotnie piłka...

Poszukuje garazu do wynajecia ... (6 odpowiedzi)

Poszukuje garazu do wynajecia. Tylko do przechowywania autka. Nie korzystam z pradu w garazu. Sam...