Nowe Kolibki

Nowe Kolibki powstają pomiędzy Gdynią a Sopotem, w miejscu które znajduje się blisko głównej arterii komunikacyjnej Trójmiasta, ale jednocześnie otoczone jest ciszą i spokojem jak na przedmieściu. Zaledwie kilka kroków jest stąd do lasu pełnego tras pieszych i rowerowych, niewiele dalej jest na plażę. Nieopodal powstającego osiedla znajduje się także rozbudowana galeria handlowa oraz ...
więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najwyższa klasa

budownictwo bez zarzutu, każdy element wykończony starannie. Okolic też przyjemna: zielona, spokojna... naprawdę daje wytchnienie (szczególnie po trudnym tygodniu w pracy).
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

Jak oglądałem projekty, to nie zauważyłem aby miały być ekrany. Ale można samemu zweryfikować w poniższym linku; na dole załączniki z rysunkami

https://bip.um.gdynia.pl/roboty-budowlane,6434/budowa-odcinka-ulicy-spoldzielczej-wraz-z-rozbudowa-ulicy-bernadowskiej-w-gdyni,559144
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ktoś co wie

Czy podczas remontu Bernadowskiej będą ustawiać ekrany dźwiękoszczelne przy torach?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zazdroszczę zapału albo wypłaty

mnie by się nie chciało wałkować w kółko tego samego tematu widząc te wszystkie heheszki :D chyba że dobrze płacą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Masz racje

rzesze niezadowolonych mieszkańców nie napisały żadnego komentarza o mieszkaniach za to kilkadzesiąt o Bosaku i strzelnicy? faktycznie dziwne. komuś ewidentnie zależy na tym żeby opluć okolicę trójmiejskiego parku, może to warszawka?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Pociągi trochę słychać (z oddali) ale to nie jest żaden problem. W każdym razie pociągi nie są uciążliwe. Przebudowa drogi w zasadzie już się zaczęła. Wycięto drzewa i wytyczono trasę aż do CH Klif. Ale koniec tej przebudowy to pewnie dopiero za rok lub dwa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Coś mi śmierdzi z tą strzelnicą

sama mieszkam na tym osiedlu i wiem, że nie mamy przez nią problemów. Nienaturalnie dużo komentarzy dotyczących strzelania i polityków ktoś tu napisał... Wydaje mi się że to konkurencja bo o ile strzelnica stoi to Bosak na pewno u nas nie mieszka. :D Wiedziałabym pierwsza, serio.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7

A jak wyglada kwestia z pociągami? Bardzo często przejeżdzają w dzień i nocy? Wiadomo kiedy będzie planowany remont Bernadowskiej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

2021-04-19 09:28:38
Kilkanaście komentarzy z absolutną ściemą na temat hałasu. Powinni takich ludzi karać
Karać to można za pisanie nieprawdy. Uciążliwe odgłosy strzałów na Bernadowskiej to niestety przykra codzienność - powie ci to każdy, kto tu mieszka lub często bywa. Niestety wydaje się że deweloper nie interweniuje w tej sprawie w UM Gdynia, choć powinien w swoim dobrze pojętym interesie (apele i prośby mieszkańców władze Gdyni mają w nosie). Może, mimo uciążliwości strzelnicy mieszkania sprzedają się wystarczająco dobrze. Szkoda, że nikomu do tej pory nie udało się skutecznie zablokować działalności strzelnicy bo Bernadowska to jedno z najfajniejszych miejsc do mieszkania w Trójmieście a osiedle jest piękne.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ciekawe, która firma stosuje takie metody

Kilkanaście komentarzy z absolutną ściemą na temat hałasu. Powinni takich ludzi karać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Spokojnie,nowi sąsiedzi się wprowadzają i będziemy wytrwali w dążeniu do ciszy i spokoju w okolicy :) Pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja również pozdrawiam przyszłych sąsiadów.Spokojnie,będziemy wytrwali i damy sobie radę ze strzelnicą.Nie ma takiej opcji żeby takie kuriozum funkcjonowało dalej.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

to może tvn uwaga w sprawie strzelnicy?

Jeśli UM nie potrafi sobie z tym problemem poradzić (lub raczej - nie chce).Ja również kupiłem tam mieszkanie i uważam że ta strzelnica to jakieś nieporozumienie.Kto na to pozwolił?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chodźcie wszyscy

zdemaskujmy Janusza od komentarzy o strzelnicy :D z konkurencji Górskiego podejrzewam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 9

Konkurencja na 100%

wystarczy zobaczyć w jakim tempie i ilości pojawiają się odpowiedzi... Janusze deweloperki ewidentnie obserwują to forum kilkanaście razy dziennie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Przez ostatnie dni faktycznie jest cicho - być może lockdown/słaba pogoda i może strzelnica nie działa, ale nie zawsze tak jest. Mieszkam w NK już trochę czasu, wychodzę kilka razy dziennie z psem albo siedzę w ogrodzie i kiedy strzelają (bo jasne, że nie 24h/dobę), to zdecydowanie słychać. Wkurzające. A jak się pójdzie głębiej w las w stronę rezerwatu, to jest tylko głośniej i ma się ochotę wracać.
Natomiast jeśli ktoś siedzi w mieszkaniu z zamkniętymi oknami (okna, przyznaję, dość solidne), a wychodzi tylko poprzez wyjazd autem z garażu, to faktycznie może nie zauważyć.
Mam nadzieję, że jak będzie w końcu jakieś spotkanie wspólnoty, to przyjdzie mieszkańcom podyskutować o tej sprawie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

słuchajcie mam pytanie

Jaki deweloper/osiedle konkuruje z nowymi kolibkami i wypisuje te komentarze o strzelnicy? Bo to jest totalna bzdura, każdy kto tam mieszka wie, że jest cicho. Zastanawiam się, kto odwala taką brudną robotę na tym forum.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Maciarewicz?

jakie strzały słyszysz? Tu jest cicho jak na wsi. Trudno uwierzyć, że to miasto.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

jestem za pozwem, mysle ze smialo mozna przylaczyc wspolnoty z bernadowa, tez slychac ta nieszczesna strzelinice, tym bardziej to dziwna sprawa ze obok jest rezerwat przyrody..
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Fatalny pomysł na spacer w tej okolicy. Co jakiś czas słychać głośne strzały. Po kilka, kilkanaście w serii. Odradzam tę okolicę
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5