Nowe Kowale

Temat dostępny też na forum: Kowale
W pobliżu powstającego osiedla Nowe Kowale znajduje się pełne zaplecze usługowo-handlowe. W okolicy nie brakuje także obiektów sportowych, siłowni, kręgielni oraz innych lokali rozrywkowych. Tuż obok inwestycji powstaje także nowa szkoła podstawowa, a wraz z nią boiska sportowe: do piłki nożnej i wielofunkcyjne (do gry w koszykówkę, siatkówkę i tenisa), bieżnia i skocznia do skoku w dal, a ...
więcej
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
W miejscu gdzie wyjazd samochodem w godzinach poranych i po południowych granicz będzie z cudem
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 6
Albo płacisz więcej za mieszkania w Gdańsku, albo mniej poza i stoisz w korku.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Że niby w Gdańsku nie ma korków? poza tym Nie każdy pracuje w stronę centrum.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zeusa nie próbowałem, ale tam rzeczywiście można postać 20-30 minut. Poza tym ile wyjeżdża się z Garnizonu na Słowackiego albo z Wilanowskiej na Havla? Pół godziny jak nic.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Śmierdzi od szdulek?pytam o ukice Heliosa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 9
czasem troche jeszcze czuc, ale bardziej bym sie martwil szkola i halasem
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie czuć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale to nie smród Szadółek jest najgorszy, ale ogólny syf w okolicy. Wszędzie śmiecie i błoto, masakryczna okolica do życia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Błota nie ma. Są chodniki. Błoto jest na łące, jak ktoś psa wyprowadza, to łazi po błocie. Ale to chyba zaleta. Masz wybór. W centrum takiego wyboru nie masz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie wiem kto wydał zgodę na budowę osiedla w tym miejscu, ale nie myślał normalnie. Tuż obok szkoła, droga pod oknami, ciasno, przejazd wąskimi uliczkami do świętokrzyskiej to spokojnie godzina w szczycie porannym. W tym miejscu powinien być teren zielony rekreacyjny, czego bardzo na tym osiedlu brakuje. Nowe domy są bardzo źle usytuowane, hałas, uciążliwość dojazdu, ciasnota. Pomijam, że sama architektura Nowych Kowali jest staromodna, projekt zakupiony od kogoś kto 20 lat trzymał go w szufladzie.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 15
Dokladnie, 3 bloki, 140 mieszkan, 140+ samochodow przed oknami. Po drugiej stronie szkola, parking, petla autobusowa. I to wszystko przy oknach. Takiego cyrku to nie budowal nawet investing. Kto sie zastanawia nad kupnem tam mieszkania, niech stanie przy budowie i poczeka na dzwonek szkolny(ktory dzwoni co 45 minut). Widac tez po metrazach, ze jest to inwestycja glownie dla inwestorow, ktorzy zreszta juz wykupili prawie wszyskie mniejsze mieszkania.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
A kto normalny siedzi w domu w trakcie szkoły? Do roboty !
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie każdy pracuje w biurze od 7-15, nie wiem czy wiesz, ale istnieją też trzy zmiany. A w domu siedzą dziecioroby 500+. Pomysł bloków tak blisko szkoły to porażka!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Znajdź sobie robotę od rana a nie poszedłeś na łatwiznę i tyrasz na nocki, trzeba było się uczyć . 500+ pomaga rodzina w utrzymaniu jej , a jeśli Ci to nie pasuje to masz drogę wolna do Europy, jedz i pozwiedzaj sobie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ulica pod oknami? Rozumiem, że na innych osiedlach dojeżdża się chodnikami. Nowe Kowale są właśnie na uboczu, nieco oddalone od ulicy zbiorczej. Heliosa, to nie Zeusa. Zeusa to zbiorcza przelotówka. Nie myl tych ulic.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
to po prostu nie kupować . Kupić w Sopocie dom z dużą działką taką z 2-3000 metrów w pasie nadmorskim na wysokości mola i problem roawiązany
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szkoła, kościół i przystanek autobusowy - 1minuta. Biedornka, Pepco, Lidl, Tesco, mięsny, rybny, papierniczy, zoo, apteka, Calypso fitnes - 10 minut piechotą, 2 minuty autem. Rozwiązanie genialne dla rodzin z dziećmi. Poza tym jak ktoś ma tam mieszkanie, to może jechać ulicą Heliosa, która dla osób postronnych ma zakaz ruchu ale mieszkańcy mogą jechać. Więc wyjazd nie taki zły.

A co do terenów zielonych, to popatrz na okoliczne łąki.

A parkingi dla gości? - pod szkołą tuż przy osiedlu są darmowe parkingi oraz wzdłuż ulicy ZEUSa są parkingi ogólnodostępne przy drodze publicznej. :)
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1
W odległości 2 min. autem jest jeszcze KFC, poczta, 2 stacje benzynowe i duże boisko sportowe.

W przyszłości, w dalszym etapie, planowana jest budowa basenu przy szkole. Wiec jest sporo pomysłów na rekreację tak w lato jak i w zimie.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i przedszkole gminne pod blokiem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, tak w domu bedziesz sobie podawal z sasiadem reke przez balkon, a wdrodze do domu bedziesz stal w korku. Najgorszy proejkt na kowalach
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7
No właśnie wygląda na to, że jest całkiem niezły. Spełnia potrzeby.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Lubię ludzi, chętnie zamieszkam na osiedlu, na którym będzie można podawać sobie rękę z sąsiadami. :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
W okolicy syf, brud i śmieci. Najbardziej ohydne miejsce w Polsce...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7
Nie zauważyłem. Poprzedni wójt gminy Kolbudy bardzo zaniedbał Kowale pod koniec kadencji, bo kasę na lewe obietnice wolał przekazać. Obecnie Chruścicki naprawia błędy poprzednika. Kowale odzyskują spełnienie dawnych obietnic. Stopniowo Kowale pięknieją, nie wszędzie od razu ale jest lepiej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pytanie do już mieszkających na Nowych Kowalach? Jak współpraca z deweloperem? Dużo poprawek wymagało mieszkanie przed Państwa odbiorem? Długo czeka się na takie poprawki? Jaki jest czynsz? Zastanawiam się nad zakupem..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam pytanie czy miejsca parkingowe na Heliosa 22 są numerowane
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Deweloper spycha wszystko na adminstracje Premio, poprawki jak wszedzie, ale i tak wszystkiego nie wylapiesz. Czynsz jest calkiem wysoki, bo sa windy, monitoring itd. Problemem jest ciasny parking przed blokami. Z mieszkan zostaly juz tylko duze po 100m2, a za taka cene mozesz miec troche mniejszy metraz w lepszej lokalizacji...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z deweloperem nie ma żadnego problemu, bardzo fajny kontakt, a mieszkania oddawane w super stanie! Drobne poprawki jak zagięta uszczelka w oknie, nic ponad to, poprawki wykonywane w kilka dni. Wszystkie kąty zachowane. Ściany idealnie zostawione, nie trzeba szpachlować, ani malować, jeśli ktoś chce zostawić biały kolor. Wszystko na plus
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Widzę że odebrał pan mieszkanie. A jak wygląda sprawa miejsc parkingowych. Czy są numerowane i oznaczone ,czy wolna amerykanka?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miejsca parkingowe są numerowane, czarne liczby zupełnie niewidoczne w deszcz :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
To tylko liczby. Po kilku miesiącach każdy w ciemno pamięta, gdzie ma miejsce.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Parking jest za szlabanem. Masz pilota lub korzystasz z GSM, czyli dzwonisz i po chwili automatycznie się otwiera. Jest też kilka miejsc, gdzie da się na dziko postawić auto jak goście przyjadą. Poza ty mnóstwo miejsc przy szkole.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Błędy dewelopera są zawsze w moim przypadku to za wysokie otwory drzwiowe, krzywy parapet, pękające skosy na poddaszu. Koszty całkowite łącznie z ogrzewaniem to w tym mc ok 650zł za 83m2
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Za wysokie lepsze niż za niskie. Wkleja się kawałek płyty gk i jest dobrze. Bo gdyby trzeba było powiększyć, to byłby kłopot. Pomyśl tylko, to kucie...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
my na Morenie, budownictwo 2005 mamy 850 za 64m.......
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niedawno kupiliśmy tam mieszkanie i jestem bardzo zadowolona. Jeśli chodzi o jakość - wszystko spoko, ściany proste, no i nie wszędzie można kupić mieszkanie z już pomalowanymi ścianami.... Panie z biura dobrze doradziły i jak trzeba było to pomogły. Co do wyjazdu... coś słyszałam że będą budować, nowa świętokrzyska, czy jakoś tak? i faktycznie, można na 3 sposoby wyjechać na główną drogę, nie ma tragedii.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0