Nowe przepisy dt. pierwszeństwa pieszych na pasach. Za czy przeciw?

Witam. Z radością przyjąłem wiadomość o zmianie przepisów dt. zachowania się na przejściu dla pieszych i pierwszeństwa na nim. Mimo, że nie mieszkam w PL, bardzo mnie to cieszy, bo widzę jak to dobrze funkcjonuje na zachodzie. Jest bardzo bezpiecznie i kierowca (jak i pieszy) zna swoje miejsce. Jest spokojniej i nie ma takiego cwaniaczenia na drogach. Przed przejściem zwalnia się choćby dla upewnienia się czy nikt na nie nie wejdzie (albo "wleci" na rowerze co jest całkiem normalne i absolutnie w żaden sposób nie negowane) Dosyć już nieporozumień i nerwów okazywanych przez jakiegoś cwaniaka z tyłu, kiedy przepuścisz pieszych przez jezdnię. Koniec cwaniaczenia i buraczenia. Samochody to nie święte krowy, ale i wchodzenie na ulicę zaślepionym smartfonem nie powinno być bezkarne. Bedzie lepiej i bezpieczniej. Czy jednak... nie?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

No to jeszcze ktoś będzie musiał powiedzieć pieszym że ubiór maskujacy na ciemnym przejściu najprawdopodobniej spowoduje szybki zgon właściciela i że pierwszeństwo nie włącza trybu nieśmiertelności :/ Ale może to i lepiej, selekcja naturalna nie jest przecież niczym złym Ja jestem za,
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5

Tak, warto nadmienić że tutaj ludzie myślą o światełku lub odblasku na drodze. Idąc po drodze "wiejskiej" światełko, choćby smartfon obowiązkowo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To tak jak ja do niedawna niczym ninja, ale obecnie z odblaskiem - świecę niczym robaczek świętojański. :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nowe przepisy dt. pierwszeństwa pieszych na pasach. Za czy przeciw?

Za nim przepis zostanie wprowadzony, przydałby się jakiś okres przejściowy. Coś na wzór niedziel wolnych od handlu. Np. w roku 2020 pierwszeństwo na pasach ma co drugi pieszy, albo pierwszeństwo pieszych na pasach obowiązuje w pierwszym tygodniu każdego miesiąca itp. :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

...i sytuacja na pasach: przepraszam, dzisiaj mamy niedzielę pieszą czy samochodową?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ulice są dla samochodów nie dla pieszych. Pieszy na ulicy NIGDY nie powinien mieć pierwszeństwa - dla swojego dobra. Jakby każdy pieszy potrafił się rozejrzeć i obserwować otoczenie podczas pokonywania jezdni to wypadków prawie by nie było. Przepis będzie prowokował część pieszych do włażenia na przejście bez patrzenia, bo mają pierwszeństwo i samochód musi się zatrzymać. Może i musi ale jak jest ciemno/ślisko/przejście nieoświetlone/pieszy bez odblasków/w ciemnym ubraniu/kierowca jedzie szybciej niż powinien to niekoniecznie tak się stanie. Osoby które same nie prowadzą pojazdów nie potrafią tego pojąć. Dlatego to od pieszego powinno zależeć czy bezpiecznie przejdzie na drugą stronę czy nie. Tak, mówię to jako kierowca.

A poza tym, gdzie w tym wszystkim ekologia? Jakość powietrza już nie ma znaczenia bo pieszy nie poczeka tylko musi przejść i auta mają się zatrzymywać? Pył z klocków hamulcowych i opon to co? Trujące wyziewy z rury wydechowej których przy ponownym rozpędzaniu pojazdu powstaje najwięcej to co? To wszystko już jest bez znaczenia i nikt o tym nie pamięta? Bo Pan pieszy ma pierwszeństwo i musi przejść i nie poczeka? Nasze elektrownie węglowe niewystarczająco nas trują? O fatalnej jakości powietrza w naszym kraju już nie pamiętacie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum

Jak często się myjecie? (69 odpowiedzi)

Jestem fryzjerką i przeraża mnie widok brudnych, śmierdzących włosów,brud za uszami i na...

Kosmetyczka- jakie studia? (33 odpowiedzi)

Chciałabym w przyszłości zostać kosmetyczką. Podpowiedzcie mi- na jakie studia się zapisać?...

a to na rano ;) (344 odpowiedzi)

tiaaa...a to na rano. jakie szczęście, że nikt wcześniej na to nie wpadł :)...