Nowy budynek LOT będzie miał współczesną architekturę

Opinie do artykułu: Nowy budynek LOT będzie miał współczesną architekturę.
Artykuł na temat: budynek LOT-u

Rozstrzygnięto najbardziej emocjonujący konkurs architektoniczny ostatnich lat w Trójmieście. Jest on jednocześnie odpowiedzią na pytanie: rekonstruować zabudowę historyczną czy skupić się na zabudowie nowoczesnej? Żadna z sześciu pracowni, które dotarły do finału nie zajęła pierwszego miejsca. Najwyższą, drugą nagrodę zdobyła gdańska pracownia KD Kozikowski Design,

Konkurs architektoniczny ogłoszony został ogłoszony w kwietniu tego roku. Jego organizatorem jest firma Elfeko z ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ba-rach-ło

czy coś jeszcze mógłbym dodać? a owszem! nic ...
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 4

......

O zazdrość, że polska architektura jest jak mały Miki do hiszpańskiej, rozwiniętej i co ważne, pięknej. Oni mają Madryt, Sewille, Barcelonę, Walencję etc.etc. Pół świata zabija się, żeby podziwiać hiszpańskie miasta, ale pan Kozikowski i układowi ludzie gorzej by się poczuli, tacy mali i upokorzeni. Interesy z Hiszpanami już nie dają takich możliwości jak relacje gdańskie. Ohyda i tyle.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdzie się podzieje Renoma ?!?!

JA pytam !!!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Z tych pokazanych ta, która wygrała najmniej mi się podoba, a raczej wcale. Pozostałe były dużo lepsze, zwłaszcza Zaborniak Architekci.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5

re

Wygląda jak bunkier ,podobnie brzydki do teatru Szekspirowskiego
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 3

Całkowicie nijaki. Fatalny projekt - bezpłciowy.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 3

Te "polak" - Gdańsk był wolnym miastem i takim ma zostać... pełowce ani pis-dzielce łapy precz

nie będzie mi tu żaden pseudo - "polak" mojego Gdańska "polakował". idz lepiej spać, bo jutro rano mama do szkoły obudzi!!!! to nie szwabskie nazwy tylko gdańskie i takie powinny wrócić!!!
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 7

Hmmm...

Posongi i dziękuję bardzo. Mimo to masz rację, ha ha.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi się podoba nowy lot

Ale czy ja na dole widziałam kolejną wystawę ze szmatami? Wszędzie jest tego mnóstwo czy nie można tam otworzyć czegoś ciekawego stylowego dostępnego dla wszystkich galeria bedzie po drugiej stronie ulicy
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4

Wstyd!!!

Jeśli już, to projekt z Sewilli najciekawszy, wnętrze wybrukowane, pięknie. Niestety, megalomania i zazdrość nie pozwoliły wygrać sztuce, tylko układy. Nawet to koło w Gdańsku, po co to? Kraków, już nie mówię miasta historyczne typu Rzym po postawieniu takiego koła narzygalyby sobie w twarz.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 3

Aha to tak wyglądał przed wojną ten budynek.

Mam wrażenie że jak ktoś dobrze zapłaci to obalą pomnik neptuna i zafundują nam budę z kebabem... w miejsce Neptuna oczywiście :)
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie nie.

Brama Wyżynna dla Gdańska jest niczym Łuk Triumfalny dla Paryża, to bardzo ważne miejsce i musi być widoczne i wyeksponowane.......a ten wielgachny budynek zakryje i zubożyć tak ważny zabytek. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie.
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 1

Gdańsk przegrał kolejny konkurs

To nie jest wybitna architektura. Na pewno nie jest godna konkursu. Przeciętna, ciężka, sprawia wrażenie jak by autorzy bardzo się męczyli podczas pracy. Niestety estetycznie zestarzeje się szybciej niż powstanie. Naśladuje nieudacznie obiekty lat 90-tych z tzw. zachodniej Europy. Na pewno nie wnosi niczego odkrywczego do tego miejsca. Szkoda, że wszystkie zakwalifikowane do drugiego, ścisłego etapu prace przedstawiają tak nijaki poziom. Najlepiej na tym mdłym tle wypada projekt z Hiszpanii. Ale czy aż na tyle, aby go wyróżnić? Nie sądzę. Czterem projektom z sześciu zarzucono poważne uchybienia formalne. To chyba zatem jakiś niestosowny żart, że zostały zaproszone do ścisłego finału. Szkoda, że na wystawie nie pokazano wszystkich projektów, a jedynie te sześć, z czego w stosunku do czterech komisja się sama dystansuje, a w dwóch - nagrodzononym i wyróżnionym - spostrzega bardziej wady niż zalety.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 2

Taki sobie ten zwycięski projekt, obleci.

Chyba na szybko projektowali, na bazie Wyspy Spichrzów, bo projekt bardzo podobny, a Wyspa też ich autorstwa.
Podoba mi się za to bardzo wyróżniony projekt z Sewilli, oryginalny i świeży, a jednocześnie nawiązujący do wiekowości miasta.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 5

Cicho...nie podpowiadaj!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdyby tak postąpiono po wojnie, Gdańsk wyglądałby dzisiaj jak Gdynia.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 4

Hale ujnia.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

koszmar

Kolejny koszmarny budynek powstanie w Gdańsku. Ten sam sort tandety i bryła co na Wyspie Spichrzów i w nowo budowanych blokach w obrębie głównego miasta. To jakiś dramat.
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 4

"Dziennikarka"

"Na wystawie konkursowej nie było prac, które zaskoczyłyby bryłą, kształtem zabudowy, wywołała prawdziwy zachwyt oglądających."

"Jaki dalsze plany ma inwestor?"

popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

obrzydliwe

ktoś w końcu rozliczy władze tego miasta ?
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 3