Nowy sołtys do dziela

https://szemud.pl/aktualnosci/zarzadzenie-wojta-gminy-szemud-w-sprawie-przeprowadzenia-wyborow-soltysa-solectwa-bojano.html

Jest okazja wykazać się forumowicze.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Napisał zraniony Sołtys. Stara śpiewka. Teraz zapewne czas kandydować na radnego. Proponuję śledzić poczynania obecnego jeszcze sołtysa. Jak przyjdzie do wyboru na radnego. Taka sytuacja zapowiada jakieś odejście radnego/ jej. A temu sołtysowi nie ma za co dziękować. Bo wykazał się niemocą i niechęcią.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5
Ale z ciebie ważny mieszkaniec, który nawet nie zna swoich radnych. Obecny sołtys pełni tez funkcję radnego. Czekamy na ciebie na zebraniu mam nadzieję, że ktoś zgłosi twoją kandydaturę. Bedziesz się mogl wykazać.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2
Do J wiem że był radnym. Pamiętam te czasy. Ale wtedy radny nie musiał nic robić jak było tak mało mieszkańców. Teraz czasy się zmieniły i ocena też. Kto się jeszcze nie przestawił to trudno. A jakby co to dla mnie sołtysa może nie być i nie będę chciał kandydować.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
On nadal jest radnym
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Obecny sołtys p. Kazimierz Mach jest jednocześnie radnym . I tak jak pozostali radni z Bojana (a jest ich szt. 3) pochodzi z listy wyborczej komitetu wyborczego Ryszarda Kalkowskiego - czyli teoretycznie ma baaaaardzo dobry kontakt z wójtem. A to jak jest traktowane Bojano tylko obrazuje jakie jest podejście wójta do Bojana. A tak przy okazji p. Mach rezygnuje podobno dlatego że nic nie jest w stanie dla Bojana przepchnąć w gminie. Brak słów...
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2
"jest ich szt. 3", czyli radnych, super! A gdzie intelekt? Przecież dostają jakąś kasę, nie za darmo.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ktoś ma listę nowych kandydatów? Spotkanie jest przewidziane na 19:00, ponowne na 19:30. W przypadku braku wyboru do końca kadencji Bojano zostaje bez sołtysa i rady sołeckiej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lista kandytatów . Zeby się chociaż jeden znalazł . Nie wiem który naiwny chciałby zostać sołtysem przy tak zróżnicowanych i wiecznie nie zadowolonych mieszkańcach.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
A jaka to różnica czy się znajdzie. Mając na uwadze obecnego gdzie nic się nie dało to czy będzie czy nie będzie sołtys na jedno wychodzi. Tu podobno są radni . To może teraz okaże się na ile oni są kreatywni i wrażliwi na nasze sprawy. Bo jak do t e j pory nic nie można. Taka funkcja jak sołtys jest dla kogoś kto naprawdę chce działać i widzi w tym coś pozytywnego a nie same problemy. Niech nie ma sołtysa to na dietach zaoszczędzimy. Niby to społeczna funkcja ale nie do końca.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to nie ,,kumam,, jako sołtys nic nie może przepchnąć a jako radny też? O co tu ,,kaman. To jakaś paranoja. To po co kontynuuje funkcję radnego? Chyba tu coś nie jest tak. Powinien również zrezygnować z funkcji radnego.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proponuje iść na zebranie i tam się wypowiadać na temat pracy radnych/sołtysa a nie anonimowo na forum. Ciekawe czy tam będziesz taki odważny . Tu każdy jest mądry i ma miliony pomysłów na ulepszenie.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Tam i tak nie ma po co chodzić bo jak grochem o ścianę wszystko jest. A tu zaglądają ludzie myślący i to kwestia czasu jak i sołtys będzie ok. I może radni się zmienią nie wspomne o wójcie. Nic nie jest wieczne. Podobnie jak nikt nie jest wieczny. Wierzę w to gorąco że jeszcze w Bojanie będą radni wszystkich mieszkańców a nie tylko znajomych królika.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
My możemy być anonimowi ale radni i sołtys powinni na forum być obecni i wyjaśniać zgłoszone sprawy. Nie pracują za darmo.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tysz prawda. Strzał w dychę. Ale oni potrafią tylko walczyć z nami a nie pracować z nami. Głosowanie na radnych pokazało jakim poparciem się cieszą. Wynik na nie w granicach 65 do 80 procent to jakaś pomyłka. A oni dalej są.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Od lat chodzę na różne zebrania i sposób prowadzenia jest wszędzie taki sam .Tych wszystkich prezesów, radnych, wójtów itp szkolą ,jak poprowadzić zebranie aby słuchacz wyszedł głupszy niż wszedł .Oni maja tak opracowana taktykę aby nikt nie mógł zadać niewygodnego pytania. Od tego trzeba zacząć że mając mikrofon można zagłuszyć każdego z czego nasz miłosiernie panujący pan wójt korzystał bez ograniczeń krzycząc do mikrofonu .Znając ich metodę na przetrzymanie(tak aby zanudzić wszystkich niewygodnych wyborców)czyli gadać o byle czym oby jak najdłużej przeciągać zebranie .Ludzie tracą cierpliwość i wychodzą .Zostają tylko poplecznicy pana wójta i tak wygrywa się wybory .Całe szczęście mieszkańcy Bojana przetrzymali wczorajsze zebranie i w końcu wygrał ten sołtys który może zmieni tę taktykę prowadzenia zebrań aby można było dojść do słowa i wyrazić swoje zadowolenie lub nie .Pani Wójt zaufaliśmy Pani proszę o tym pamiętać.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chodzi o to żeby na nowego sołtysa zepchnąć winę... Przecież to proste... Gdyby Kaziu zrezygnował również z rady to by miał jaja a tak to ma wydmuszki dla wójta... Najważniejsze w tej gminie jest to by wójtowi żyło się lepiej...
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2
i po co nam tutaj sołtys jak to tylko figurant. Dobrze wiemy co kalkowski wyprawia w kielnie i co, przeszkadza to komuś? Wyładujecie swoją furię na forum a później przy wyborach zaślepieni jego pięknie ogoloną gębą spoglądającą z banerów na każdym płocie z jakimś ckliwym hasłem zagłosujecie na niego ponownie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
Tak to jest, ale wójta wybierają znajomi królika. Czas na zmiany.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
To jest już jakiś kandydat?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie ma, bo to nie takie proste
może powinnismy zaproponować - zachęcić któregoś / którąś naszych społeczników ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kto jest naszym sołtysem Bojana?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sołtysem został Pan Ryszard Kalkowski.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Papierzem również
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Już widzę jak nowa pani sołtys będzie zabiegać o sprawy mieszkańców Bojana. Nowe asfalty, chodniki, basen, etc. Jak staremu sołtysowi sie to nie udało chociaż był od wójta to teraz pani sołtys złoży wnioski a jutro wjeżdżają firmy i jadą z tematem hahaha. Ciekaw jestem jak nowa pani poradzi sobie z problemem odśnieżania. Rano będzie miała 100 telefonów od mieszkańców że nie można przejechać, ciekawe co będzie odpowiadać. Juz nie mogę sie doczekać.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 11
Aby Ci tylko żyłka nie pękła przy okazji.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3
Dlaczego jest pani już od początku taka niemiła? Nie ładnie. Jest pani dla mieszkańców. Naród wybrał
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7
Dajcie kobiecie trochę popracować i wtedy oceniajmy, mimo wszystko lepszy taki sołtys niż druga kandydatka. Jak nie będzie owoców pracy to narzekajmy.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
A tak swoją drogą kim była druga kandydatka? To jakaś osoba namaszczona przez Wójta lub radnych?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hihi a jak ma odpowiedzieć na twoje infantylne teksty
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tylko dwie kandydatki były? A Bojano takie duże.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Myśle ze tylko 2 ze względu na to jakim człowiekiem jest nasz wójt, współpraca z nim to jakiś żart. Dobrze ze chociaż ktoś się zgłosił na to stanowisko a jak będzie to się przekonamy za jakiś czas.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Od 1.09.21 Agnieszka Bubacz
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Graaaatulacje!!!!! Sołtysem w zacofanym Bojanie kobieta. Hurrrra!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7
Dzieki Bogu ze nie ty...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

na sołtysa geja, czyli jednego z tych jeżdżących na crossie po bojanie jeszcze przyjdzie czas
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
jaga wyprowadź się z Bojana, bo zaniżasz IQ
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oj, "anonim", żebyś ty wiedział, jak się fajnie ze mną gada. Drżyjcie chłopy. Pani sołtys pokaże, co potrafi, widać to po podziękowaniach w sms-ach. Spontaniczność, świeżość , piękny styl i język. Niech się tylko nie zraża.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Solary i inne - Dofinansowanie (71 odpowiedzi)

Witam Czy w gminie Szemud realizowane są jakieś dofinansowania do solarów, pomp ciepła lub...

prace geodezyjne na ulicy Księżycowej - łącznik gdyński? (8 odpowiedzi)

czy ktoś wie co tam się dzieje? czy jest to związane z łącznikiem gdyńskim? dodatkowo w pobliskim...

Nowa apteka w Bojanie? (34 odpowiedzi)

Podobno koło sklepu metalowego ma powstać nowa apteka.... Słyszeliście coś o tym?