ODSTAWIENIE

Temat dostępny też na forum: Górki Zachodnie
Witam.Mam pytanie.Z powodow zdrowotnych musialam odstawic tabletki.Laryngolog stwierdzil,ze moga one potegowac dolegliwosci zwiazane z krwotokami z nosa i problemi z zatokami.Takze je odstawilam na probe,zeby zobaczyc,czy to faktycznie jest przyczyna.Zabezpieczalismy sie z narzeczonym prezerwatywa.Nawet specjalnie nie ma powodu dla ktorego moglabym byc w ciazy,jednak okres spoznia mi sie juz pare dni (ok4).Teraz jestem przerazona wizja mnogiej ciazy.Czy po tabletkach i zamieszaniu hormonalnym moze nastapic takie opoznienie?Mam zamiar zrobic test i pojsc do lekarza,ale prosze napiszcie co wiecie na ten temat!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ODSTAWIENIE

Helena, po odstawieniu tabletek okres może być BARDZO nieregularny. Ja odstawiłam w styczniu i do dziś nic mi nie wróciło do normy. Cykle wahają się od 28 do 55 dni (!). Olewam to, nauczyłam się już nie panikować, po prostu, jak wyjaśnił mi lekarz, organizm musi nauczyć się sam robić to, co dotychczas robiły za niego sztucznie dostarczane hormony.

Niestety, tabletki to syf!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ODSTAWIENIE

Dzięki.W sumie to jak troszke opanowałam nerwy policzyłam, że przecież pierwszy po odstawieniu miałam normalny(jeszcze tuż po hormonach).Teraz mi sie wydłuża i to chyba często się zdarza.Zmartwiło mnie za to co niektóre dziewczyny pisały na różnych forach..po odstawieniu wypadanie włosów, bóle głowy, koszmarny trądzik..Wybrałam sobie nie najlepszy czas na odstawienie-Tuż przed ślubem..Trzeba było poczekać ze 2 miesiące..ale cóż teraz będę się z tym męczyć. Dzięki raz jeszcze za otuche.A poza nieregularnością coś u Ciebie wystąpiło?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ODSTAWIENIE

Tak - cerę szlag mi trafił (dosłownie). Mam z nią masakryczne problemy, trudno. Wierzę, że z czasem wszystko wróci do normy. Teraz chcę ponownie zastosować jakąś formę antykoncepcji pewniejszą, niż gumka, chyba zdecyduję się na Nuvo Ring - też hormony, ale działające miejscowo, a nie obciążanie całego organizmu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ODSTAWIENIE

Super...mam nadzieje,ze nie bedzie tak zle,bo neizbyt mam ochote isc prysztata pod oltarz..Hmm..szczescie przynajmniej makijazystke mam dobra..No niezle swinstwo z tych tabletek..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ODSTAWIENIE

ja tez odstawilam przed slubem, jakies 4 miesiace i nie mialam zadnych problemow, ac\kolwiek teraz po 6 miesiacach zaczely mi bardzo wypadac wlosy. wcale nie musisz miec zadnych objawow, a co do okresu to ja pierwszy prawdziwy dostalam po 50 dniach wiec bez nerwow
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ODSTAWIENIE

Dostałam lecytyne. Czułam się napompowana jak balon..W koncu "coś tam się ruszyło"..tylko znoszę to gorzej niż przed braniem tabletek i niż w trakcie ich brania,ale nie jest tak źle.Żałuje decyzji odstawienia przed ślubem, może była zbyt pochopna, ale już nic nie poradzę. O cerę staram się dbać i nie jest na razie źle. Ślub za 10 dni, więc może do tego czasu nic się nie zmieni, ale cholipa włosy słabsze..żeby chociaż na ślubie ładnie wyglądały, potem jakoś dam radę. Dzięki w ogóle za słowa otuchy.A jak z unormowaniem w następnych cyklach?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

leczenie trądziku (118 odpowiedzi)

Witam, chciałabym się rozeznać, czy ktoś boryka się z tradzikiem, bliznami po nim jakie...

dr.Alicja Renkielska chirurg plastyk LUXMED - proszę o opinie. (9 odpowiedzi)

Chciałam uzyskać jakiejś opinie odnośnie dr. Renkielskiej, mam umówiony zabieg. Jest ktoś kto...

Trądzik różowaty - jak sobie z nim radzić? (149 odpowiedzi)

hej, od ponad 4 lat borykam się z problemem skóry- trądzik różowaty są etapy że jest zaleczony i...