Ochrona danych osobowych a kodeks pracy

Temat dostępny też na forum: Inne
Kodeks pracy katalog danych osobowych. Jak wpływa ochrona danych osobowych na ów katalog

Każdy pracodawca zatrudniający przynajmniej jednego pracownika przetwarza jego dane osobowe. Zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych( Dz. U 2014 poz. 1182) jako Administrator Danych Osobowych jest zobowiązany do zabezpieczenia tych informacji chroniąc tym samym interesy pracownika. Musi dopilnować by gromadzone i przetwarzane informacje były zgodne z przepisami prawa. Pracodawca w tym zakresie musi stosować ściśle przepisy Kodeksu Pracy (Dz. U 1974, nr 24 poz. 141 z póź. zm.) oraz przepisy ustaw powiązanych.

https://kryptos.co/ochrona-danych-osobowych-w-praktyce/kodeks-pracy-a-ochrona-danych-osobowych/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W maju wejdą w życie nowe przepisy, które zaostrzają kary za wyciek danych osobowych. Zastanawiam się jak w praktyce działa usecrypt safe, bo nie chciałabym odpowiadać za czyjeś poufne informacje, ale je dobrze zabezpieczyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
RODO działa już pełną parą i jak się okazuje nie taki diabeł straszny jak go malują. A ochrona danych osobowych w firmie jest przecież bardzo ważna. Na pewno warto się w temacie bardziej rozeznać: https://informaticalegis.com/zasady-ochrony-danych-osobowych-dla-firm-co-musisz-wiedziec/ żeby potem nie było kłopotów. Zresztą chodzi nie tylko o pracowników, ale i klientów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Od maja tego roku zmieniło się aż 160 ustaw. Jeśli jeszcze nie ogarnęliście wszystkiego, to warto zajrzeć na stronę kancelarii Klisz i Wspólnicy. Oni organizują szkolenie właśnie dotyczące tych zmian. Odbędzie się w październiku w Gdańsku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli chcecie mieć szybko, sprawnie wdrożone systemy, które zapewnią ochronę danych osobowych u was w firmie, tak jak wymaga tego Ustawa o Ochronie Danych Osobowych, to polecam wam usługi firmy Centrum Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji - https://abi-info.pl/ . Jest t firma, która zajmuje się kompleksowo szeroko pojętym bezpieczeństwem danych w firmie. Można im zlecić wdrożenie odpowiednich systemów i dokumentacji, nadzór nad procesami przetwarzania danych osobowych, prowadzenie pełnej dokumentacji wymaganej przez UODO, audyt zgodności z UODO , a także nadzór nad przestrzeganiem przepisów o ochronie danych osobowych, czy szkolenie pracowników itd.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0