Odszkodowanie - lotnisko

Temat dostępny też na forum: Banino Wrzeszcz
Ktoś z mieszkańców Banina, składał już wniosek o odszkodowanie za uciążliwości związane z ruchem samolotów? Podobno można składać wnioski tylko do marca 2018 r. Jak i gdzie można taki wniosek złożyć?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Musisz złożyć pismo w sprawie do" Zarządu Portu Lotniczego im.itd w GD"-dane znajdziesz na stronie.
Termin się zgadza,ważne aby pierwsze pismo wysłać przed.
Pamiętaj żeby wysłać za potwierdzeniem odbioru ,czyli "żółtą zwrotką",nie zwykłym poleconym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

gdzie mozna znalezc jaki obszar to obejmuje?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba tutaj:
http://www.infor.pl/akt-prawny/U79.2016.044.0001093,uchwala-nr-203xviii16-sejmiku-wojewodztwa-pomorskiego-w-sprawie-utworzenia-obszaru-ograniczonego-uzytkowania-wokol-portu-lotniczego-im-lecha-walesy-w-gdansku.html
oraz lista działek:
http://gamma.infor.pl/zalaczniki/u79/2016/0/1093/Zalacznik3.pdf

Mapa tutaj:
http://przeklej.org/file/Rh8dr2/banino.mapa.z.oou.jpg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

plik z mapa juz usuniety
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wpisz w wyszukiwarkę-obszar ograniczonego użytkowania Gdańsk-uchwała ,potem musisz znać nr, swojej działki-do sprawdzenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Odszkodowanie - lotnisko

Wniosek trzeba wysłać do zarządu lotniska, ale najlepiej zrobić to przez kancelarię prawna, bo i tak sprawa trafi do sądu... mogę polecic http://trojmiasto-kancelaria.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

no dobra, a czy potem informacja o uciążliwości halasu wpisywana jest gdzies do dokumentów domu?
bo to na pewno obniza jego wartość ....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trzeba się śpieszyć bo zostały już dwa miesiące. Jestem z Banina i okazało się, że kwalifkuje się do odszkodowania. Moja Pani Mecenas złożyła już sprawę o zapłatę. Jak ktoś jest zainteresowany podaje numer do adwokatów: 515 173 398.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

ile cie to kosztowało?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Naprawdę nie wypada...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Odszkodowanie - lotnisko

Szanowni amatorzy cudzych pieniędzy,
czy wybierając Banino na miejsce zamieszkania nie widzieliście rozwojowego lotniska? I co, nagle zaczęło to przeszkadzać? To chyba jednak zwykła pazerność i szansą na skorzystanie z okazji, bo... trzeba brać jak ZA DARMO rozdają.
Wstyd, pazerność, cwaniactwo. To takie nasze polskie przecież...
AdamS
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 15

Ty AdamS,a wiesz ,że ja se pojadę,tfuu "polecę z lotniska " za te kasiorke na jakąś gorącą wyspę i nawet nie będę musiał tam nosić skarpet ,tak będzie tam ciepło :) Drinki z palemką i nawet browary z palemką będę se zamawiał .

P.s Przyjdź na lotnisko mi pomachać,bo kartki mi się nie będzie chciało wysyłać :) Kto to widział na wczasach na pocztę łazić :)

Pozdrawiam uradowany Zdzisek
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: Odszkodowanie - lotnisko

A co zazdrościsz? Skoro jest taka możliwość i się należy to dlaczego nie brać? Lotnisko było ale nie było strefy.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Odszkodowanie - lotnisko

Nie zazdroszczę i sam jestem właścicielem całkiem udanej nieruchomości ale takie wyciąganie łapy po pieniądze tylko dlatego że jest okazja jest nieetyczne. Ale cóż, każdy ma taką etykę jak go wychowali...
AdamS
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 16

Re: Odszkodowanie - lotnisko

Co ma piernik do wiatraka, jak się komuś należy to trzeba walczyć o swoje. Jak nie chcesz to nie bierz ale też nie oceniaj innych.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

ADAMS po prostu nie ma szans no odszkodowanie i zal d*pe sciska
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie wiem kto i po co to wymyślił?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Odszkodowanie - lotnisko

Jak nieruchomość kupiona w zeszłym roku to odszkodowanie się nie należy prawda? To już po wejściu ustawy?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeżeli właściciel od którego kupiłeś nie wystąpił wcześniej o odszkodowanie i jego sprawa się nie toczy,to masz pełne prawo wystąpić do konca marca 2018,to że nabyłeś w strefie nie znosi uciązliwości itd.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zle prawisz. Odszkodowanie nalezy sie za utrate wartosci rynkowej nieruchomosci. Wprowadzenie oou obniza wartosc nieruchomosci w strefie, wiec juz kupiles/as dom bo obnizonej wartosci. Jesli uwazasz ze cena byla za wysoka to mozesz sie ubiegac o zwrot kasybod sprzedawcy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nawet jak kupione od dewelopera?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie ma znaczenia od kogo kupione. Ale jak zgaduje dom na kredyt, a do kredytu byl robiony operat szacunkowy. A potem udowadniaj w sadzie ze developer w ci*la Cie zrobil...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Z reszta. Problem zglosic sie do prawnika?porada 20zl kosztuje. Obodszkodowanie ubiegac sie moze doslownie kazdy. Problemem jest udowodnic slusznosc roszczen. Do tego bardziej sie przyda prawnik niz forum
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jest to skomplikowany problem, bo np. gmina czy ogólnie Państwo upomina się o Twoje pieniądze jak mają okazji, opłaty adiacenckie bo wybudowali kanalizacje. Wg mnie z jednej strony widziały gały co brały, a z drugiej strony nie kradniesz, Gmina obniżyła wartość Twojej własność - to niech poniesie konsekwencje.

Jak wpadnie ktos z gminy i powie wyprowadź się bo droga tu będzie to też trzeba akceptować? to trochę podobny układ lekko nieetyczny, ale z drugiej strony zgodny z prawem

czas krytykowanego socjalizmy miał być wszyscy ludzie dla wszystkich i wszystko jest wspólnym dobrem, teraz każdy pilnuje swojego podwórka...

trzeba sobie tylko zdawać sprawę że to temat reklamy szemranej pomiędzy kancelariamy które zachęcają ten sposób ludzi - wątpię żeby dużo osób korzystających na prawde byla aż tak wniebowzięci żeby się chwalić na forum, zwłaszcza takim językiem. Cały czas nie mogę zrozumieć dla czego marketing szemrany musi używać słów jak reklama ludwika z 1980r. ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ciekawe czy powieksza strefe jesli lot isko sie rozbuduje. Bo juz teraz ta strefa ma siejak piernik do wiatraka. Samoloty skrecaja mocno w lewo i prawoe od razu leca poza strefa...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Odszkodowanie - lotnisko

Boś głupi!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Odszkodowanie - lotnisko

Adamie, jak Cie samochod potraci i noge zlamie, to z odszkodowania zrezygnujesz? Jakby nie bylo straty materialnej nie poniosles a kierowca przeprosil wiec powinno byc spoko ☺
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Odszkodowanie - lotnisko

Tu nie samochód i nie wypadek ma miejsce, a zwykła ŚWIADOMOŚĆ obywatelska. Mam to co sam wybrałem. Niespodzianki nie ma, samoloty zazwyczaj słychać przy lotniskach, a mnie się zwyczajnie nie podoba Narodowa Kombinacja, jakby tu kaskę skręcić przy byle okazji. Uwaga: kaskę można też... zarobić. No, ale praca męczy, a spryt budzi spore uznanie!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 13

Re: Odszkodowanie - lotnisko

Swiadomosc ale i zasady. Nikt nie kupowal domu w celach spekulacyjnych. Odszkodowanie nalezy mi sie jak i Tobie za zlamana noge. Skad wiem? Kodeks cywilny mi to tlumaczy. Zgaduje ze pobierania 500+ rowniez nie akceptujesz. A promocje w biedronce akceptujesz? Czy zakup promocyjnego towaru tez jest przejawem buraczego kombinowania?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Odszkodowanie - lotnisko

"Promocje dla wybranych " to przyspozenie i pita trzeba oplacic !!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ale Cie d*pa boli,pewnie działeczka nie zmieściła sie w strefach,może to ty opóźniałeś przyjęcie uchwały ,się nie udało i teraz tu wylewasz te swoje pseudomądrości życiowe co za kiep.
Wszyscy sprawdzać działki czy są w strefach i po odszkodowania,ten kraj nic wam nie da tylko zabierać potrafi!
Został miesiąc!
Mamy w tyłku wszelkie adams family!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Myślę, że jeśli prawilny AdamS ma dzieci to również nie korzysta z ulgi prorodzinnej ani 500+. Przecież nie po to miewa się dzieci, co nie?ki
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

OMG ktoś ty ? pracujesz też pewnie za darmo taki z Ciebie dobroczyńca uha uha uha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

rąbnij się w łeb jeżeli w ogóle go posiadasz,widzisz tu gdzieś nr.tel kretynie lub reklamę,ty pewnie siedzisz koło terminala i jak będzie za dużo wypłat to żegnaj bystrzaku!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Odszkodowanie - lotnisko

adam s jesli masz posiadlosc blisko lotniska to tez pismo pisales a tak piszesz bo sie boisz ze tobie kasiorki zabraknie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Adaś porostu się nie załapał do strefy buuuhahaha..... a jego działeczka tez poleci ceną w dół.... co za pech ...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Prowadzę w tej materii sprawy. Proszę o kontakt kancelaria bierze na siebie wszystkie koszty. Rozlicza się po uzyskaniu odszkodowania.
Campter odszkodowania. Tel.791 529 278, e-mail:l.przytula@campter24.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

a ha po dostaniu kasy kancelaria zawija żagiel i tyle ich widzieli uuu słaba oferta postarajcie się
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ludzie, czytajcie co oni dają wam do podpisania. Owszem, żadnych opłat, zaliczek teraz. Ale są tam punkty które mówią, że w przypadku uzyskania odszkodowania mają prawo żądać zwrotu kosztów! wszystkich! i to nawet jak dostaniecie 100 zł odszkodowania! Poza tym - gwarantują sobie prawo do zatrudnienia rzeczoznawcy do, zdaje się, 3000zł. Normalna cena operatu to 800 - 1000zł. A kto broni wziąć drogiego i się z nim podzielić różnicą? Macie świadomość, ze jak wystąpią o 200 000 zł odszkodowania - a takie kwoty roszczeń wciskają wszystkim jako realne - a wygracie 20.000 zł to proces przegraliście w zakresie 180.000zł? I koszty postępowania poniesiecie w 90% proporcjonalnie do przegranej sprawy. Opłata sądowa za założenie sprawy od 200.000 też kilka tysięcy! to stracicie w części, w jakiej przegracie proces. Jak sobie liczyłem, to nie warto ich brać jeżeli szacunkowa kwota odszkodowania jest do 15.000 zł. Wszystko pójdzie na koszty albo tytułem wynagrodzenia dla nich, albo zwrotu za rzeczoznawcę, albo opłaty sądowej i biegłych.
Więc po pierwsze mierzcie realnie kwotę odszkodowania a po drugie nie róbcie tego z kancelariami odszkodowawczymi! TO nie są mecenasi - radcowie czy adwokaci! Zatrudniają jednego mecenasa z Trójmiasta na zasadzie podwykonawstwa. Sprawa się skończy, podwykonawca umyje ręce, oni są Lublińca, właściciel nie ma żadnych uprawnień do reprezentowania was przed sądami, więc kogo będziecie ścigać za zbyt niskie odszkodowanie? Bo wam wmawiają setki tysięcy zł należnych od lotniska. Niestety to jest sprawa na tyle trudna, że przeciętny człowiek nie ogarnie złożoności problemu a tego typu hieny tworzą umowy wiążące was z nimi, dzięki którym to przede wszystkim zarobią, a wy będziecie za kilka lat żałowali tego. Pozdrawiam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

do wszystkich powyżej.....
To odszkodowanie nie jest za to, że samoloty latają. Ono ma pokryć przyszłe straty związane z tym że latać ich w związku z utworzeniem strefy będzie dużo więcej. Nie płacą za to, że latają, tylko za wzrost ruchu w latach przyszłych. To kolosalna różnica patrząc na to jak tu się to opisuje. Lotnisko płaci za to że będzie się w przyszłości rozwijać i nikt wówczas nie będzie patrzał na kogo dymi i hałasuje podczas startu i lądowania. Obecnie przy szczycie operacje start/lądowanie są co 3 minuty. Ale porty lotnicze walczą o zwiększenie częstotliwości.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

a przede wszystkim chodzi o zalegalizowanie lotów nocnych, w końcu właśnie normy dopuszczalności hałasu w nocy przyjmowane są jako podstawa do wykreślenia izolinii wytyczającej tę strefę
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

No dobra a jeśli działka nie jest wpisana do strefy a samoloty i tak akurat nad nią mają trasę (szczególnie rano kiedy skręcaja po starcie) i hałasują to co,też można ubiegac się o odszkodowanie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

To zglos do marszalka ze oou jest wadliwe. Albo zestrzel to co lata poza strefa... No dobra zartowalem nie strzelaj...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

1 pytanie do adwokata a nie na to forum, choc jestem pewien ze wielu wkspertow ma cos do powiedzenia. Ale serio nie wyciagajcie swoich pomreconych przypadkow na forum tylko prawnika spytajcie. I mam na mysli prawdziwego prawnika a nie 'kancelarie' odszkodowawcza
2 odszkodowanoe za halas nie wynika z uchwaly o OOU, a z kodeksu cywiilnego. I tak jak ja moge roscic odszkodowanie od zdziska, ze jego zarty powoduja przerost mojej prostaty, tak Ty sasiedzie mozesz domagac sie od lotniska ograniczenia halasu lub uchronienia Cie od tego halasu
3 odszkodowanie za wprowadzenie oou nie nalezy sie z tytulu halasu a utraty wartosci rynkowej nieruchomosci. Kredytobiorcy pamietaja co to operat szacunkowy? Polozenie w strefie oou jest jedna ze zmiennych wplywajaca na wartosc nieruchomosci. Wplywa negatywnie oczywiscie
4. Polozenie w oou ma faktyczne znaczenie;
- jak bede sprzedawal swoj dom, to swiadomy nabywca powie: panie! W tej strefie powinienes pan miec okna dzwiekoszczelne! Kupie ten dom jak pan z ceny spusci o wartosc nowej stolarki
- w oou nie moga powstawac nowe szkoly i przedszkola, wiec zegnajcie marzenia o nowej szkole, a nowe przedszkola zobaczycie w Pepowie najblizej
- obecne przedszkola musza byc dostosowane do halasu, a ze maja przywilej znajdowania sie w centrum chetnie podniosa stawki
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeśli wjeżdżasz w tył auta przed Tobą, to jak możesz domagać się odszkodowania? To zwykła nieuczciwość, próba wyciągania komuś pieniędzy z kieszeni.

Jeśli wprowadzasz się do miejsca gdzie słychać samoloty, to dlaczego to robisz?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Trol czy az tak slabo kapujesz? Odszkodowanie jest za wprowadzenie obszaru ograniczonego uzytkowania i urate wartosci a nie za halas.
I co do rzeczy ma stluczka?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Część Banina jest poza strefą (okolice w górę od Pszennej) powstaje tam nawet nowe przedszkole, więc bez przesady z tym Pępowem.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

nie zapominaj o morenie - tam też nisko latają ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

to przedszkole jest w prostej linii 365 m od granicy Pepowa, ale nie o metry chodzi, a o to ze w centrum Banina Ci przedszkole nie powstanie juz, a jedynie w pasie psenna - Pepowo i tuchomska - las. dla przyszlych zainteresowanych oznacza to dodatkowe metry po baninskich bezdrozach celem odstawienia dziecka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

źle to interpretujesz. Osiedla w większości i tak w polach powstają, więc i przedszkola bliżej tych osiedli powstaną. W centrum dość już przedszkoli dla mieszkańców "centrum" wsi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

co za wypociny... człeku jak nie potrafisz interpretować prawa ,ustaw,uchwał to rób co tam robisz i nie zaśmiecaj wątków.
to do tego co się tak napisał,zresztą do połowy tutaj...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wszystko fajnie ale startujące rano samoloty częst skręcaja w strone pszennej (która jest poza strefą) a leca na tyle nisko że hałas jest,więc wyznaczenia tej strefy też jest doś słabe bo nie uwzględnia wszystkich ścieżek lotu samolotów a one mogą się zmieniac.I teraz mieszkający poza strefa nie mogą sie ubiegac o odszkodowanie a jak ruch się zwiększy i trasy przelotów zmienia na bliszsze ich domów to co?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dlatego był projekt,czas na wnoszenie poprawek i sprzeciwów niektórzy korzystali i trzymali rękę na pulsie.
Teraz trzeba większego ruchu społecznego i badań na swój koszt żeby im udowodnić że strefa nie spełnia już założeń,ewentualnie znaleźć polityków którzy zechcą się promować na temacie i go pchać,lub samemu takowym zostać.
Jak narazie świadomość społeczna jest w powijakach,nawet ci którzy mają prawo wystąpić o odszkodowanie są jak dzieci we mgle,o innych aspektach nie wspomnę,tak się kończy państwo gdzie swój wójt razem z plebanem ustalają reguły a reszta mówi a co mi tam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To trzeba uderzyć do szczurka
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

A ktory somolot leci zygzakiem.... tak jak ta strefa na mapie// zglaszac poki czas...,dzis sprzedajac dom nie dostaniemy nawet polowy wartosci....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

ogromne ilosci spalin somolotowych ...wdychamy wszyscy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

i nie zapomnij o chemtrailsach .... przy tylu samolotach to dopiero nam się obrywa....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

A czy ktoś robił operat szacunkowy ?? I czy warto?? U kogo taki można zamówić??
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2


Jak dzwoniłam po różnych kancelariach to jedna z nich zaproponowała operat i ubieganie się o odszkodowanie na jego podstawie. Operat kosztuje ok. 5000 zł i sami sugerowali by zebrać np. z 50 osób i zrobić operat dla większego obszaru. Pytałam bo sama jestem tuż za strefą. Nie pamiętam nazwy kancelarii ale warto podzwonić do paru pod numery podane we wcześniejszych wątkach, któraś z nich na pewno by się tym zajęła. No i nadal chętnie bym zebrała te 50 osób (okolice pszennej raczej bliżej lipowej).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

my juz dostalismy 27 tys.
budynek musi stac przed 2016 r marzec
by sie ubiegac
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Czy to jest kwota o jaką wnioskowaliscie czy po jakiejś ugodzie z lotniskiem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

wnioskowana byla wieksza
zawsze cos znajda by zejsc z ceny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A można wiedzieć w której strefie ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

dziwna sprawa, ja dostalem 42 tys. , w strefie najbardziej oddalonej od lotniska
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kiedy skladales wniosek?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

w marcu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przez kancelarię?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Duża częśc porannych startów idzie w kierunku Banina i skręca w strone pszennej tak więc hałas jest tu duży a te rejony są poza strefą.Może trzeba by się skrzyknąć wiekszą grupą i powalczyć.Spróbujcie spać przy uchlonym oknie. Juz przed 6 rano zaczynają sie masowe starty....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

nie przez rynnę i parapet
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

lotnisko odmówiło zawarcia ugody bo kwota roszczeń i liczba wniosków przerosła ich możliwości, dlatego została jedynie droga sądowa dla wytrwałych.... także powodzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie mają pieniędzy juz teraz rozłozyli płatności na dwa lata,sami wiedzą ze ten rząd pcha ich do piachu,mrzonki o centralnym porcie lot. i rozwoju nijak się mają do sytuacji geopolitycznej!
Wyprowadzaja kraj z UE zamykają sie na wszystkich oprócz Iranu to kto ma latać? Ci co zechcą wrócić przylecą i koniec,wakacje tez się niedługo skończą,złotówka zaczyna sie chwiać a potem 500 czy dodatkowe 300 nic nie pomoga posmakujecie wczesnych lat 90-tych tyle zostanie... jeszcze ukraińcy tylko będą sie przebijać do siebie z bronią w ręku po drodze nie patrząc na nic...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Dla wytrwałych ? w czym tu trwać sprawa do sądu i czekać będą płacić choć nie chcą nikt nie liczył ze po prostu wypłaca ci i tyle koszt żaden bo kancelarie biorą od wygranej wiec tylko kwestia czasu nie wytrwalosci
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

tu się mylisz, kancelarie za darmo do sądu już niestety nie idą ( 5% wartości wnioskowanej kwoty odszkodowania, opłata za adwokata 3600 netto, koszt biegłego, trochę trzeba zainwestować żeby coś uzyskać ), opcja bez kosztowa jest w przypadku zawarcia ugody ( prowizja na końcu od uzyskanej kwoty ) a lotnisko olało ugodę i woli się sądzić bo to daje odroczenie w czasie....... także opcja dla wytrwałych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To Ty sie mylisz :) wszystko zalezy od tego jaka sie wybralo kancelarie. Ja mam podpisana umowe bezkosztowa dla mnie. Mam zapis w umowie ze w przypadku sprawy w sadzie, cale koszta pokrywa kancelaria w zamian za wiekszy procent od wygranej :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Koszty i tak beda zwracane przez druga strone w przypadku takiej umowy kancelarii, zarobia dodatkowo, a ty mniej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Doskonale o tym wiem :) ale w tym przypadku nic nie ryzykuje :) i wole dostac mniej, ale bez ryzyka dla mnie :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

I z nowu gòwnoburza idź człeku zobacz czy cebula dojrzała!
"Koszty" i "koszty"!
Po pierwsze wyrok po drugie prawomocny i na koniec jest od kogo ściagać!
Do tej pory spòłka może ogłosić upadłość a syndyk w raz z sàdami klepnáć nieważność zobowiàzań przed sprzedażà lub przkształceniem!
Głàby!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nawet dziecko jak by się tak stało nie było by lotniska wiec problem z głowy a w innym przypadku nowego właściciela obowiązuje również OOU
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Odszkodowanie - lotnisko

Czy ktoś wie czy dalej można składać wnioski o odszkodowanie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zadzwoń do Portu Lotniczego, tam jest specjalna komórka ds. odszkodowań i tam Cię poinformują. Swego czasu dzwoniłam i dostałam info, że w tym roku zajmują się wnioskami ze strefy A, na wnioski ze strefy B mają czas do 10 lat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

czyli trzeba isc do sadu , a nie na jakas ugode ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Strefa B. Wczoraj zawarlam ugodę za 23 000 zł. Mają 30 dni na wypłatę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kiedy skladalas wniosek ? Jaka firma cie reprezenruje ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jestem ciekaw zwłaszcza daty rozpoczęcia, ew. jesteś z banina, czy już poza granicami, po sąsiedzku ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

O! to ładnie. Czyli jest nadzieja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a możesz napisać o jaką kwotę wnioskowałaś/łes ?? i z jakiego tytułu - spadek wartosci czy modernizacja? czy oba ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witajcie,
Jeżeli ktoś z Was jeszcze szuka pomocy w uzyskaniu odszkodowania to możemy polecic firme Campter Odszkodowania. Jasna umowa, dosłownie 2 strony, ryzyko zerowe gdyż firma otrzymuje wynagrodzenie dopiero w przypadku uzyskania odszkodowania. Kontakt 791529278 pozdrawiam i powodzenia w uzyskiwaniu odszkodowań! Termin składania roszczeń mija 30.03.2019.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 10

Czy ktoś zamieszkały poza strefą zajął się sprawą uciążliwych lotów zwłaszcza o 6 rano. Samoloty zmieniają trasę lotu i latają nad domami spoza strefy. Dotyczy to dolnej części ul. Tuchomskiej i ulic poprzecznych.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

SIĘ zajmij, wynajmij firmę, zrób pomiary audio , wykonaj dokumentacje video i do sejmiku wojewódzkiego o wzruszenie uchwały-proste nie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wyżej zamieściłem dłuższy komentarz do działalności firm typu campter. W skrócie, bo aż żal jak czytam jacy to oni uczciwi:
- umowa pozwala im zatrudnić rzeczoznawcę i żądać od was do 3.000 zł zwrotu bez prawa wnikania dlaczego ten a nie inny, tańszy (zresztą na rynku są po 1.000zł; nic nie stoi na przeszkodzie aby zapłacić 1000 a powiedzieć że się zapłaciło 3.000 - brak obowiązku ewidencji kosztów w umowie);
- nie biorą żadnych zaliczek -prawda
- mają prawo do zwrotu wszystkich poniesionych kosztów oraz wynagrodzenia, ok. 30%, w przypadku uzyskania odszkodowania - jakiegokolwiek - w znaczeniu kwotowym. A więc jak wystąpicie za ich namową o 200.000zł odszkodowania a dostaniecie 20.000zł to sprawę przegracie na 180.000zł. A więc wszelkie koszty sądowe łączne wy pokryjecie w 90%, bo tyle przegraliście!
- to nie jest kancelaria radców czy adwokatów! to politolog, który zatrudnia do tego typu spraw podwykonawców, w razie czego oni przed wami nie odpowiadają a ten kto mógłby - mieszka w Lublińcu - będziecie jeździć sie kłócić?
Czytajcie co dają w tej umowie, skonsultujcie z innym prawnikiem - to wam wykażą ile można wtopić na ich pomocy.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla Zainteresowanych Fakty a nie mity :

- zapadł pierwszy wyrok oddalający roszczenia utraty wartości nieruchomości w strefie B
- Lotnisko zawiera ugody sądowe wyłącznie na akustykę budynku w strefie A zamykając wszelkie pozostałe roszczenia.
- Lotnisko zawiera ugody w starym budownictwie (domu który wymaga doinwestowania ) nieruchomości które zostały zrewitalizowane w ocenie lotniska nie zasługują na uznanie

Jeśli w Baninie są osoby zainteresowane nie podpisaniem umowy a poszerzeniem wiedzy na ten temat OOU na terenie Banina - możemy pomyśleć o zorganizowaniu jakiegoś spotkania. Spotkanie typu Fakty nie mity i bański mydalne

ugody na poziomie 20-30 tys zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wprowadzenie strefy spowodowało, że samoloty latają jak chcą.. poza korytarzami powietrznymi ....
a płacić chcą tylko strefie A?
ciekawe...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

znam domy w strefie B nad którymi samolot przelatuje dokładnie nad, bez problemu gołym okiem można odczytać numery rejestracyjne pod skrzydłami - więc takie domy, będące w świetle podejścia - chyba powinny dostać ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

niestety Lotnisko nie jest zainteresowane płaceniem.

a juz nie długo mija termin przedawnienia roszczeń
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czemu w takim razie pozywać lotnisko, a nie samoloty? Lotnisko nie hałasuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ładna sciema z ta firma Campter ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0