Ogrody Diany - opinie i oceny

Temat dostępny też na forum: Ogrody Diany
Osiedle Ogrody Diany powstaje w rozbudowanej podmiejskiej dzielnicy. Okolica zabudowana jest nowymi domami, nie brakuje tu punktów handlowych i usługowych. Są szkoły, przedszkola, przychodnie zdrowia. Obwodnicą szybko można dostać się do nawet odległych części Trójmiasta oraz wyjechać na autostradę A1. Jednocześnie nie brakuje tu terenów do uprawiania sportów na świeżym powietrzu.

Inwestycja ...
przeczytaj więcej o inwestycji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

NIE POLECAM! Pan Maciej, właściciel jest bardzo miły i pomocny do czasu podpisania umowy! Po odbiorze zero kontaktu! Z resztą jak wszyscy inni pracownicy RAI, kontakt oczywiście po podpisaniu umowy jest delikatnie mówiąc tragiczny! Pełno niedociągnięć w ledwo co oddanym bloku! Podłoga w przedsionku klatki zapadła się o 0,5 cm! Garaże i piwnice zalane! SZCZERZE NIE POLECAM!
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 2

Rai opinia mieszkańca

Widać że właścicielom RAI coraz mniej zależy na jakości. Z każdym blokiem coraz gorzej. Dużo niedociągnięć, usterek. Kontakt z firmą zostawia wiele do życzenia.
Szkoda że tak szybko przestają się starać w końcu przed nimi Jeszce ponad 10 bloków.
Nie polecam przedsiębiorstwa RAI.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Rai opinia mieszkańca

Wiem ze sasiedzi mieli sporo reklamacji, ja akurat z jakosci jestem w miare zadowolony. Ogolnie ciezko jest znalezc takiego dewelopera ktory by budowal bez zadnych zastrzerzen
Co do kontaktu z deweloperem to masz racje - tragedia...
Osiedle samo w sobie ma sporo plusow (np calkiem ladnie zagospodarowana zielen) no i przede wszystkim nie ma zadnych hipotek na dzialkach itp
Punkt - wedlug mnie bardzo przyszlosciowa i rozwojowa czesc Osowy, poki co sa utrudnienia w postaci drog i komunikacji ale podobno ma to perspektywe sie polepszyc
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

sąsiad

już myślałem że RAI tylko do mojej osoby ma tak olewające podejście.
Szkoda... Traktowanie i kontakt klientów jest wizytówką każdej firmy.
Pierwsze rozmowy super lecz po odbiorze zaczynają się schody.
Kontakt jest TRAGICZNY. Właściciel powinien zrobić porządek z nadętymi paniusiami z biura.
Ogólny chaos nikt nic nie wie, nikt za nic nie odpowiada.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dokładnie kontakt z deweloperem TRAGICZNY! Bardzo dużo usterek, niedociągnięć. Powinni zadbać o takie rzeczy przed oddaniem budynku!
Na szczęście po ich zgłaszaniu są one naprawiane.
Przestrzegam tylko zainteresowanych blok 57, 55 oraz 59 były dość mocno zalane! Hale garażowe, piwnice i klatki po ostatnich deszczach!
W bloku 55 ponoć dodatkowo były problemy z fundamentem.
Oby jak najmniej usterek w kolejnych 10 blokach! :)
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Blok 59 nie był zalany.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ogrody diany

Jestem mieszkanką osiedla, popieram opinie przedmówców na temat kontaktu z firmą RAI. Kontakt był dobry do czasu.
Po odbiorach zaczynają się wszystkie problemy. Dużo drobnych niedociągnięć, poważniejsze też się zdarzają. Kontakt jest prawie zerowy.
Osiedle ładne, klatki bardzo ładne.
Niestety POWINNIŚCIE POPRACOWAĆ nad tym co najważniejsze czyli kontakt z klientem!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przyszły klient

A już miałem kupować tam mieszkanie...
Dzięki za ostrzeżenie :) Jednak podziękuje temu deweloperowi
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

katastrofa

przyjdz i zobacz wywiercone otwory w posadce osuszanie zawilgoconych, popękanych ścian podobno błędy konstrukcyjne, w czasie ostatniej dużej ulewie
wypłukało do hali garażowej masę piachu czy nie grozi nam katastrofa budowlana
jak na rok mieszkania w budynku Koziorożca 53 złych doświadczeń b.dużo, od kilku
m-cy czekamy na wymianę drzwi wejściowych, winda po ulewie była długo wyłączona, wjazd na ulicę po okropnych dziurach, nie stać na położenie kilku płyt
betonowch, postumenty z wystającymi kablami do zainstalowania lamp tylko dla
dekoracji-zanim w to wejdziesz sprawdż dobrze
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Winda nie działała bo OTIS miał obsuwe z cześciami, wiec nie wina ani RAI ani Wspólnoty. Nie kłam , że kilka miesiecy czekałeś na wymiane drzwi wejsciowych bo to nie prawda. wjazd po dziurach zrobiony przez RAI, a problem polegał na tym , że to działak miasta wiec w razie czego pretensje do miasta. To samo lampy, miasto miało zainstalowac.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam. Też bardzo odradzam zakupu mieszkania u tego dewelopera.
RAI tylko w nazwie.!!!
Pan Maciej musi sie jeszcze wiele nauczyć....
Ciagle coś nie dziala, kolejne usterki...
Za te pieniądze można naprawdę kupić całkiem niezłe mieszkanie w innej lokalizacji.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Opinia mieszkańca

Na osiedlu "Ogrody Diany" mieszkam ok. 1,5 roku i muszę powiedzieć, że nie miałam nigdy problemów.
Kontakt był dobry zarówno przed jak i po podpisaniu umowy - nawet po jakimś czasie kiedy potrzebowałam fachowca do celów już typowo związanych z wyposażeniem mieszkania taki Pan się znalazł i pomógł:)
Być może z każdym nowym budynkiem jakość kontaktu spada - pewnie wynika to też z ilości oddawanych mieszkań.
Podsumowując: kontakt uważam za bardzo dobry, jakość wykonania naprawdę super, żadnych problemów póki co większych nie było. Jedynym minusem jest wjazd od ul. Koziorożca, gdzie dziury są masakryczne - nie ukrywam, że miło by było gdyby jednak dało się położyć jakieś płyty zamiast wysypanych kamyczków.
Zazwyczaj jest tak, że ludzie niezadowoleni dodają komentarze, a zadowoleni milczą - dlatego dodaję dla odmiany komentarz pozytywny i polecam:)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Opinia mieszkańca

Sluchajcie moze da sie cos zrobic z tym wyjazdem na kozioroca ? to naprawde jest tylko pare m ulicy ... ktos cos probowal dzialac ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

wjazd od koziorozca

Z tego co wiem to problem jest związany z własnością: nasze osiedle jest własnością wspólnoty a ulica - miasta.
Nie znam się zupełnie na przepisach, Ale administratorka mówiła, że teoretycznie wspólnota nie może finansowac terenów miejskich..
Mam nadzieję że jakieś rozwiązanie się znajdzie, chętnie się do tej "inwestycji" dołożę.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Popieram opinie mieszkańców. Po odbiorze mieszkania praktycznie brak kontaktu z biurem/deweloperem. Panie z biura nigdy o niczym nic nie wiedzą, każdym zgłoszeniem są zaskoczone. Obiecują że oddzwonią. Nie oddzwaniają. Stosunek do klienta... fatalny a usterek, szczególnie części wspólnych, sporo.
Z plusów wymienić można na pewno jakość wykończenia mieszkań i zagospodarowanie zieleni.
Wygląda na to że firma RAI kończy swoje działanie na rynku nieruchomości i powoli zaczyna klepać po prostu masówkę.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam,
również jestem mieszkańcem tego osiedla.
Pan Maciej bardzo miły człowiek, faktycznie kontakt trochę utrudniony, ale sądzę że to wina tego że ma za dużo na głowie z tego co zauważyłem to zajmuje się wszystkim. Firma powinna zatrudnić osobę odpowiedzialną za sprzedaż a Pan Maciej wtedy mógłby się zająć pozostałymi rzeczami.
Ale do rzeczy, blok budowane przez RAI mają poważną wadę projektową, otóż jak ktoś się przyjrzy odprowadzeniu wody z balkonów to od razu będzie wiedział o czym mówię.
Po roku użytkowania ściany są zielone, woda z górnych pięter ścieka po ścianach i powoduje powstawanie glonów. To jest masakra, u mnie w mieszkaniu na balkon pod czas deszczu woda kapie na balustradę i rozbryzguje się do wewnętrznej części balkonu. Pod czas deszczu do tego stopnia że przebywanie na balkonie jest nie możliwe.
Najgorsze w tym jest to że jest to ewidentna wada projektu budynku i nie za bardzo jest co z tym zrobić, trzeba by od każdego balkonu poprowadzić rynny.
Poza tym jak na deweloperkę to uważam że budynki są całkiem nieźle wykonane.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

pan Maciej

Pan Maciej tylko udaję że ma dużo na głowie a w rzeczywistości nic nie robi i ma na wszystko wywalone,kaska i tak będzie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

panie z biura

panie z biura nic nie wiedzą, gdyż jest to taktyka szefa dyktatora i nie mogą się wychylac
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

RAI opinia mieszkańca

NIE POLECAM, pękania ścian, brak kontaktu z firmą po podpisaniu umowy, brak oddzielnych liczników energi elektrycznej w halach garażowych co wychodzi po 1 roku mieszkania w bloku, administrator firma Bemo o niczym nie informuję , nie zgłasza żadnych usterek tłumacząc się że nie może ale usuwa wszystko płacąc podczas gwarancji budynku z funduszu remontowego, podczas ostatnich opadów i zalania hali garażowej pojawiła się na 2 dzień i wyłączyła windę gdy opady już ustały. Szczerze po 1 roku mieszkania na tym osiedlu i przy firmie RAI(obsługa) oraz administratora jakiego narzuca myślę o sprzedaży tego mieszkania bo za 5 lat będzie cały blok do remontu a za te pieniądze można mieć coś lepszego nawet na osowej
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 10

TROCHE SPROSTOWAŃ.
"Brak oddzielnych liczników energi elektrycznej w halach garażowych"- wiedziałeś co odbierasz za mieszkanie z halą garażową, a po drugie jakie ekstremalne kWh pobierasz w tej hali garażowje?:)

Firma Bemo- kontak idealny. Bez zastrzeżeń. Pani Alodna złota Kobieta. Podczasów ulewy była na naszym osiedlu o 2 w nocy i wyłaczała windy w bloku Koziorozca 53.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak długo czekaliście po zakończeniu budowy na odbiór kluczy?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak naprawde osiedle jest swietnie polozone - jest w centrum osowy a jednak halasu tutaj nie ma, pod nosem park na Diany, niedaleko do PKM i autobusow, do Lidla, szkol i przedszkola. Ze wzgledu na samo miejsce warto tu zamieszkac, co do budynkow to jakosc na 4+ ale wiadomo - kazdy developer cos zchrzani, mankamenty nie sa duze
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mankamenty są bardzo duże!

Nie polecam osiedla
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

co dokladnie ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie wszystko ok.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Żenada - nie polecam

Bloki są ciągle zalewane! Woda przechodzi nawet fundamentami!
Junonuy 23 był już zalany kilkukrotnie ciekawe czy informują osoby które kupują tam mieszkania!
RAI to jedno wielkie nieporozumienie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Junony 23 jest cały czas w budowie, więc to chyba normalne że zbierają się tam kałuże itp.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

kałuże, nie wiem czy można nazwać kałużą wodę po kolana w hali :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

naprawde macie takie rzeczy ? w innych blokach tego nie ma
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może nie po kolana, ale w innych blokach też zbiera sie woda w halach...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A czy deweloper jakos probuje to naprawic?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Junony dopiero 25.10.2017 miała zalewaną halę:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale czy w zamieszkalych budynkach, gdzie zalewa hale?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Junony 23 miało ostatnio zalewaną halę. Mieszkam w Koziorożca 59 i u nas z halą jest ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Osowa to dzielnica miasta Gdanska wiec nie podmiejska
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Rury kanalizacji i wodne na Junony

Możecie dać informacje jak wyprowadzone są rury kanalizacyjne i wodne w łazience?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ogrody Diany - opinie i oceny

Mieszkam od kilku lat na tym osiedlu. Jak dla mnie jedyny mankament to standard dróg osiedlowych, są beznadziejne to nawet nie jest polbruk
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ogrody Diany

Nowe budynki, które powstają, czyli Junony 25,27, 29 i Diany 36,38 nie zachęcają do zakupu. Niestety na żywo wyglądają bardzo tandetnie, kolorystyka która zupełnie nie pasuje do charakteru Osowy... Poza tym, te budynki są bardzo blisko siebie, ogrodów to tam nie widac;) jestem osobą która myślała o zakupie mieszkania na tym osiedlu, jednak patrząc na elewacje odechciało mi się, zwyczajnie jest brzydka. Nie wiem co to za architekci projektują taki badziew!!! Jak dla mnie tragedia, a klatka schodowa wygląda, jak club nocny. Jednym zdaniem nie ten klimat. Wiem, że poprzednie realizację np. Junony 23 wyglądają bardzo elegancko i w akcie notarialnym jest zapis że pozostała część osiedla nie będzie się odróżniala od pierwszych budynków. Te nowe wyglądają badziewiasto przy tamtych. Radzę jechać i zobaczyć na własne oczy ten Dramat! Panie deweloperzy proszę zaprzestać tej dziwnej kolorystyce. Życzę powodzenia w sprzedaży.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1

zgadzam sie w 100 %
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

ogrody diany

Mam dokładnie takie same odczucia. Nie wiem kto wymyślił taką elewację i czym się kierował a jeszcze bardziej nie rozumiem, jak ktoś mógł to zatwierdzić. Na żywo to wygląda bardzo słabo, tandetnie i wieje kiczem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0


dobra rada dla nowych nabywców- prosze spytać sie dewelopera gdzie macie śmieci wynosić- sugestia dobrego sąsiada:)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie. W środku wystrój też dziwny. Rozumiem, że czasami warto zrobić coś odważnego, wyjść przed szereg, ale tym pomysłem się nie popisali. Mogli robić od razu coś w stylu mieszkań które zapowiedzieli na Zeusa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zapis w akcie

Witam,

gdzie znajdę ten zapis w akcie notarialnym że pozostała część osiedla nie będzie się odróżniała od pierwszych budynków?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety zieleni przy budynkach Diany 36-38-40 oraz Junony 27 jest jak na lekarstwo... Zamiast Ogrody Diany osiedle powinno się nazywać Kamienie Diany! Skandal. Każdy możliwy skrawek terenu deweloper zamiast zagospodarować zielenią to wysypuje kamieniami... Nie wspomnę już o braku miejsc parkingowych i śmietników.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Obiektywnie

Nowe budynki mają inny styl niż wcześniejsze (nowe mają prawie płaskie dachy), a że stoją nieopodal i bez oddzielenia, to rzuca się w oczy. Sporo mieszkań ma naprawdę duże balony. Budynki wyróżniają się z daleka, bo lśnią bielą (z trzech stron, czwarta ciemna, z północy ma chyba zabezpieczyć przed widocznym mchem za parę lat), oby jak najdłużej. Ciekawe jak deweloper zakończy ten drugi etap budowy i czy nasadzi więcej roślin, jak w nazwie osiedla. Bo od roślinności dużo zależy i Ci deweloperzy którzy nie żałują na ogrodnika, są najlepiej oceniani przez osoby postronne. Lokalizacja ok, tuż przy parku sąsiedzkim, więc nie ma potrzeby tworzenia placu zabaw na terenie osiedla, który byłby dyskomfortem dla zamieszkujących w najbliższym jego sąsiedztwie. Sporo sklepów w odległości 5-10 min spaceru, na terenie osiedla brak. Odległości między blokami niewielkie, jakby to była budowa w Sopocie, a nie poza centrum. Ten przykry standard obecnych lat, stosowany przez wielu deweloperów. Ogólna ocena dobra, stosując zasadę kompromisów. W tym przedziale cenowym, jeśli ktoś odrzuca Niepołomicką - oferta jak najbardziej warta uwagi. Osowa i jej nowsza część jest urocza, komunikacja miejska sprawna, tylko te korki.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Domy Sołdka 14 (9 odpowiedzi)

Domy powstają w centralnej części Osowy, a więc blisko głównej arterii prowadzącej przez tę...

Oszuści z gdanska Osowa (...) psy Niby z rodowodem (55 odpowiedzi)

GdanskUwaga na mopsy i buldogi francuskie pseudohodowla ... z gdanska Osowa oferują psy niby z...

Zdjęcia do dokumentów - gdzie? (3 odpowiedzi)

Gdzie w Osowej zrobię zdjęcia do dokumentów?