Ogromny rachunek za gaz

Witam,
Mam problem z ostatnim rachunkiem za gaz... Mieszkam w mieszkaniu 80m2 które ogrzewane jest piecem dwufazowym (junkers zw 24-2 DV KEP 31). Średnia temperatura to 20 stopni woda ustawiona jest na 45 st. Odczyty są robione na bieżąco co dwa miesiące. Jeśli chodzi o gotowanie to mamy kuchnie indukcyjną. Za listopad i grydzien opłata wynosiła 560 zł. Ostatni rachunek za styczeń, luty otrzymałam na kwotę 1830 zł. Zimą nie jest sroga w tym roku i nie ma nie wiadomo jakich mrozów a i my nie używamy wody więcej niż zwykle. W obsłudze klienta usłyszałam tylko że tak ma być i tak duża ruznica w rachunkach to nic dziwnego. Piszę ponieważ może ktoś z was miał podobną sytuację i podpowie co robić???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprawdź odczyty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak wyżej. I porównaj z fakturą. Jedna opcja, że ktoś coś źle wklepał i policzyli za dużo. Druga opcja, że może sprzęt nawala i "nakręca" dodatkowe zużycia (ja tak kiedyś miałam z prądem). Trzecia opcja - faktycznie tyle zużyliście. Porównaj z poprzednią fakturą, czy nie doszły jakieś nowe opłaty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mijająca zima nie jest sroga a rachunek za przywołaną powierzchnię wydaje się duży.
W naszym przypadku miesiące grudzień i styczeń są "najdroższe" w roku (rozliczenia miesięczne) ale nawet w styczniu rachunek nie przekroczył 500 zł/m-c przy powierzchni 1,5 x Twoja.
Skonsultuj się ze swoim Serwisantem w sprawie aktualnych vs optymalnych ustawień pieca i warunków ekonomicznego użytkowanie.
Nawet jeśli jesteś po corocznym serwisie, który wypadł pozytywnie... Przeanalizuj wszystkie możliwości.
Piec bujał mi się jak szwajcarski zegarek przez cały czas i po rozpoczęciu sezonu grzewczego (u mnie listopad). PO serwisie Mąż "wysłuchał" zmiany w pracy pieca a po kilku tygodniach trzeba było wymienić jakąś część. Przerwa (ok. 3 dni palenia w kominku) zaowocowała rachunkiem za krótki m-c luty, ok 380 zł.
Ps
Bardzo lubimy umiarkowane ciepełko ale jeszcze bardziej świeże powietrze.
Zdarzało mi się (zwłaszcza w pierwszym okresie grzewczym, dogrzewania budynku) wietrzyć pokoje po spaniu ... i zapomnieć o zamknięciu okien czy drzwi balkonowych. Sterownik pilnował zadanej temperatury i piec walczył by ją utrzymać nabijając rachunek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Reklamuj usługę bo to stanowczo za dużo. Jako dowód przedstaw poprzednie rachunki z danego okresu
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Wynajem domu lub mieszkania Pytanie (3 odpowiedzi)

Mój chłopak złożył wniosek o wynajęcie domu na swoje nazwisko, ponieważ ma bezpieczną sytuację...

Prośba o pomoc gdzie warto mieszkać - zakupić mieszkanie, szereg. (25 odpowiedzi)

Jak w temacie prośba o pomoc dla ludzi z 3 miasta . Chce przeprowadzić sie do trójmiasta . i...

Czy warto zamieszkać w trójmieście lub okolicach. (74 odpowiedzi)

Mieszkam w centralnej Polsce i postanowiłem zmienić miejsce zamieszkania biorąc pod uwagę że...