Ogrzewanie gazowe

Ma ktoś z Was ogrzewanie na gaz, ale nie ziemny, tylko płynny? Myślimy własnie, żeby wkopać w ogródku zbiornik, bo u nas na wsi o gazie ziemnym możemy zapomnieć. Jestem ciekawa jak Wam się takie ogrzewanie sprawdza?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a gaz ziemny to jaki niby jest? w proszku?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja nie mam ale kolega ma. Ja mam z rury a on ma z butli (no w zasadzie mial bo mu rure juz podlaczyli).
Sprawdza sie bardzo dobrze - tyle ze jest znacznie drozszy od tego z rury.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zbiorników z gazami nie wkopuje się w grunt
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Otóż mylisz się. Są zbiorniki zarówno naziemne jak i podziemne. Wszystko zależy od rodzaju gazu płynnego (propan lub propan-butan).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

@Kocio:

Masz pod nosem (a w zasadzie: pod stopami) potężne zbiorniki podziemne na gaz.
Nie wiem (nie chce mi się sprawdzać) czy nie największe w Polsce.

Baniak z LPG wkopany w ogródku, to ptzy tym popiardółka :D

@anonim:

Między propanem a propanem-butanem znaczącej różnicy nie ma.
Sądzę, że mylisz LPG z LNG
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

@Sadyl

Pojęć nie mylę :)

Wierz mi, jest różnica pomiędzy mieszanką propanowo-butanową a czystym propanem w butli. Na mieszance nie każdy kocioł/ogrzewacz gazowy będzie pracował poprawnie (o ile w ogóle).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

@sadylu
To , że w pobliżu po sąsiedzku jest np. krematorium to wcale nie oznacza że normalny użytkownik też tak może u siebie ....
A tak serio, nie spotkałam się jeszcze z użytkowymi zbiornikami na gaz które były by wkopane w ziemię
Zobacz, nawet na stacji benzynowej zbiorniki lpg są powyżej ziemi
I w spawarnii wszystkie butle i dystrybutory trzymamy na zewnątrz a zbiornik na zapas to jeszcze musi być dwa metry nad ziemią
Chyba że ktoś chce mieć w ogródku taką cysternę nad-ziemną :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

@Gogosia:

Kilka lat temu liczyłem opłacalność pieca gazowego na LPG i na gaz "miejski".
Wyszło rzędu 1:2
I tak znacznie taniej (z uwzględnieniem sprawności) niż ogrzewanie na prąd.
Ale .... w drugą stronę... znacznie drożej niż paliwa stałe typu węgiel, pellet czy drewno.
Parę lat temu opłacały się piece na olej. Nie siedziałem w temacie. zatem nie wiem, co się zmieniło. Był boom... a potem olej zdrożał na tyle, że nawet Ci co palili przepracowanym silnikowym czy mieli zaprzyjażnioną budę z frytkami.. psioczyli ;)

Ogrzewanie domu jest inwestycją na wiele lat. I niestety.. cholernie dużo zależy tu od polityki.
Nikt na Forum wróżką nie jest.

Ja,. gdybym budował dom dla siebie i miał wybór na etapie projektu, wybrałbym paliwa stałe.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

si
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja już od dwóch lat dzierżawię zbiornik z gazem płynnym od Gaspolu i jestem bardzo zadowolony, zbiornik sobie stoi w ogródku i nikomu nie przeszkadza. Niektórzy kupują własne zbiorniki, ale ja dziękuje za serwisowanie tego samodzielnie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję za tyle odpowiedzi :) Jak wspomniałam chodzi mi o gaz płynny ze zbiornika. Prad nie nie, dziękuję, juz miałam okazję ogrzewać mieszkanie prądem i nigdy więcej ;) A paliwa stałe raczej tez mnie nie przekonują, szkoda mi poświęcać miejsce na kotłownie, składowanie węgla itp. Mam zamiar pomieszkać w tym domu do późnej starości i nie chce się martwić ogrzewaniem. Ma być bezobsługowo, wciskam guzik i grzeje, na wiosnę wciskam guzik i koniec. Arturek, no właśnie, jaka jest róznica miedzy kupowaniem zbiornika, a dzierżawą?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a od kiedy to się serwisuje samodzielnie ?
UDT przychodzi co roku i im płacisz (jak masz własny zbiornik). W twoim przypadku płacisz Gaspolowi z jego marżą.
Gaspol ma drobi gaz którego 1KW wychodzi 48gr. + dzierżawa zbiormika i urządzenia telemetrycznego.
Na własnym zbiorniku koszt 1 KW wychodzi ok 22gr. Tylko trzeba pamiętać o corocznym dozorze oraz tankowaniu i płacenie z góry za zatankowaną ilość.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja tak z innej beczki, choc tez w temacie ogrzewania .... Ostatnio bombarduja sopockie skrzynki na listy reklamami nt. podlaczania sie ludzi do miejskiej sieci cieplowniczej. Ze niby bedzie ekologicznie,wygodnie i bezpieczniej, bo domowa instalacja gazowa moze sie rozszczelnic i truc itp. itd.
Czy moze mi tu ktos napisac, czy warto sie do nich podlaczyc ? Bo wszystko jest pieknie,ale na obrazku. O tym, ile to bedzie kosztowalo i czy sie to oplaca, w ulotce ani mru mru !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zbiorniki na gaz płynny są wykorzystywane głównie wtedy, gdy nie można podłączyć z przyczyn technicznych sieci gazowej, np. w domku w górach, czy w dużym gospodarskie, gdzie jest ogromne zapotrzebowanie na gaz. Instaluje się wtedy zbiorniki naziemne na gaz płynny. SA-ART z Krakowa robi takie instalacje. W zakresie ich usług znajduje się pomoc w doborze wielkości i rodzaju zbiornika, przygotowanie odpowiedniej dokumentacji budowlanej, projektów na różne instalacje zbiornikowe, dostarczenie i montaż zbiorników na gaz płynny.

Kontakt:
PHU SA-ART SŁAWOMIR MISZCZAK
31-871 Kraków
os. Dywizjonu 303 66a/2
+48 505 018 116
phu.saart@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Ogrzewanie gazowe

Sprawdz temat powietrznej pompy ciepla.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pompa powietrzna jest dobra ale tylko do zera stopni, ew. -5. Później włączają się grzałki i już nie jest tak kolorowo.
Pompa powietrzna nadaje się na wiosnę i jesień. Klimatyzatory są ok ale niestety trzeba przewymiarować aby mieć określoną moc przy cichej pracy, co niesie za sobą koszty. Jak wiadomo im mocniejszy tym droższy. No i wieje
Pompa powietrze woda tak samo wiosna i jesień. jest ciszej bo można sobie to sadzić gdzieś tam, ale dochodzą straty na przesyle wody. I tu jest mały chaczyk że sprawność ich jest dobra jak jest w instalacji niskotemperaturowej. Max do 45 stopni. Najlepsza sprawność w podłogówce.
Ciężko jest więc powiedzieć które z tych wariantów jest lepsze, oba mają plusy i minusy i każdy musi to zweryfikować do własnych potrzeb.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Biogaz może powstawać podczas degradacji szamb i może być wydobywany jako gaz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jaki jest koszt takiego ogrzewania?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dużo zależy od tego jaką temperaturę chcecie osiągnąć w domu. U nas 20-21 stopni, dla mnie 23 to już upał Dom 160m2 bez garażu, przy dogrzewaniu kominkiem max w tym sezonie to 500zł za miesiąc. Bez kominka myślę jakieś 650zł. Lato jakieś grosze 100-150zł. Łącznie za rok, ok. 3-4 tys. Duze znaczenie ma róweniż rodzaj kotła gazowego: https://www.saunierduval.pl Od siebie polecam zerknąć sobie na kotły gazowe od tego producenta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

budowa domu - koszt (52 odpowiedzi)

Witam, Zamierzam wraz z mężem budować dom w okolicy ok. 50 km od Gdańska. Dom ok. 130 m2 pow....

Ile płaciliście za schody samonośne ? (29 odpowiedzi)

Witam, Będę potrzebować schodów do domu, zastanawiam się jaką opcję wybrać. Są to schody w...

Okna Pava Oknoplast prośba o opinie (16 odpowiedzi)

Witam, Myślę o zamówieniu tych okien ale nie wiem jeszcze na 100%. To nowość nie znam nikogo...