Oliwa i okolice włamywacze

Temat dostępny też na forum: Hydepark
Uwaga na mieszkania, od kilku tygodni doszło do ponad 7 włamań w okolicach oliwy (informacja od funkcjonariusza, który prowadzi postępowanie). Do mnie włamali się o 17,35 1.5h później do mieszkania kilkaset metrów dalej. To było w ten poniedziałek. Jest to szczególnie niebezpieczne, bo o tej porze mogą być w domu lokatorzy osoby starsze/dzieci. Metody typowo siłowe wyłamanie okien, czyli raczej partery są zagrożone. W sklepie z oknami Pan potwierdził, że w przeciągu 2 tygodni jestem 6 klientem w takiej sytuacji. Bardzo nieprzyjemne, jak się wchodzi się do mieszkania i widzi zniszczenia i rzeczy wyrzucone. Poczucie bezpieczeństwa strasznie spada. Jednak Polak mądry po szkodzie czas się zabezpieczyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zakładać szeroko dostępne dzisiaj urządzenia alarmowe na telefon . Sam mam takie ,również w piwnicy i z chwilą próby otwarcia drzwi do takich pomieszczeń natychmiast w telefonie mam informację o tym oraz podsłuch. Dzwonię wtedy do sąsiada i kieruję Go do mojego mieszkania, aby zobaczył co tam się dzieje. W miedzy czasie jadę do swojego domu. Można tez zainstalować niedrogi dyskretny monitoring na czas naszej nieobecności w domu .Tak zewnętrzny jak i wewnętrzny. Innego łagodnego sposobu na złodzieja nie widzę. W każdym bądź razie wielkiej szkody już nie zrobi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

a co to za urządzenia? chętnie bym się czegoś więcej dowiedział :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Np satel Micra
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Oliva Koncept (40 odpowiedzi)

Osiedle powstanie w otoczeniu zieleni, w pobliżu ogrodu zoologicznego. Budynki rozmieszczono na...

Atrium Oliva (18 odpowiedzi)

Położenie inwestycji w zabytkowej części Oliwy, u zbiegu ulic Bażyńskiego i Grottgera zapewni...

Szukam pediatry Oliwa/Żabianka (16 odpowiedzi)

Poszukuje dobrego pediatry na nfz w okolicy Oliwy, Żabianki.Nasza cudowna pani dr ogranicza swoja...