Osiedle Dąbka

Temat dostępny też na forum: Zakoniczyn
Kameralne osiedle powstaje w niezwykle szybko rozwijającej się części Gdańska. Szybką komunikację z centrum zapewnia prowadząca do ul. Świętokrzyskiej al. Havla. Z okolicy Wieżyckiej szybko można też wyjechać w kierunku obwodnicy, a dalej na autostradę czy lotnisko.

W dzielnicy znajduje się kompleksowa infrastruktura ułatwiająca codzienne życie: szkoła, przedszkola, przychodnia, sklepy i ...
więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wizualizacja kompletnie nie odzwierciedla realnego stanu budynku

Kokoszki wrzucają odrealnione wizualizacje zaś realnie wszystko wygląda jak biedna wersja wizualizacji robiona najtańszymi/najgorszymi materiałami wykończeniowymi. Np. na zdjęciu widać piękne przeszklone balkony - w rzeczywistości są to zwykłe najtańsze balkony prętowe. Elewacja również w żaden sposób nie przypomina tej z wizualizacji Zjazdy do garaży bardzo krótkie i bardzo strome. Kokoszki specjalnie podnoszą teren aby wjazd był pod większym kątem (brak możliwości pozostawienia samochodu na wjeździe). Zapewne woda też będzie równie chętnie do tych garaży spływała. Zanim ktoś będzie chciał się na to coś zdecydować warto odwiedzić budowę by zobaczyć tego "potworka".
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 6

Wizualizacja

Masz rację, co do różnic w wykończeniu, natomiast pytanie do Kokoszek, czemu w ten sposób w pewien sposób oszukują swoich klientów. Wydawało mi się, że jest to solidna firma z tradycjami. Pytanie jak będzie wyglądało wykończenie tych mieszkań i kwestia o której pisałeś , to odprowadzania wody przy garażach. Są tu jakieś osoby, które kupiły/ rozważają zakup tam mieszkania ? Sama niska zabudowa i charakter inwestycji wydawał mi się atrakcyjny.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja kupiłem tam właśnie mieszkanie 4 pokoje z garażem. Każdy garaż nie wytrzyma ponad przeciętnych opadów tak.jak nasze ulice. A co do wizualizacji to zobaczymy na końcu jak to będzie wyglądać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

spływ

Zakupiłam mieszkanie 3 pokoje + garaż który posiada system odprowadzenia wody. Podczas dużych i długotrwałych opadów w garażu było sucho. Martwi mnie błąd projektanta w kwestii zagospodarowania łazienek. W rzeczywistości odległość między WC a wanną wynosi 23cm :/
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

wio

zastanawialem sie nad kupnem mieszkania w tej inwestycji, natomiast zostałem ostrzeżony przez mieszkanca gdanska, ze miejsce w ktorym powstaje inwestycja jest patologia i okradaja tam ludzi w bialy dzien :D czy ktos moglby sie wypowiedziec na ten temat?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

W koło TBS-y

Na przeciwko są tanie bloki TBS być może miasto wykwaterowało tam całą patologię. Teraz kokoszki dostawiły bloków to patologia będzie miała gdzie się zaopatrywać w nowe sprzęty RTV. W sumie cała ulica/okolica wygląda dość obskurnie i my żeśmy zrezygnowali. Lepiej kupić od sprawdzonego dewelopera z gwarancją jakości. Pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Bez przesady

TBS-y to nie są mieszkania socjalne, nie mieszka tam patologia, tylko zwykli ludzie, których nie stać na wzięcie kredytu lub nie chcą mieć kredytu.

Czy zatem osoby, które żyją w mieszkaniach komunalnych lub w przyszłych rządowych „mieszkaniach PLUS”, to też jest patologia?

Nie każdy może chce wiązać się z bankiem na trzydzieści lat.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: W koło TBS-y

To nie TBS. Są to mieszkania własnościowe. W momencie powstania były to budynki TBS, z biegiem czasu i w wyniku pewnych problemów powstały z TBS mieszkania własnościowe.

Po co ludzi wprowadzać w błąd?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przesada

Ja mieszkam tu od czerwca. Wkoło mieszkają normalni ludzie a nie patologia. Nie było żadnych kradzieży.
Nie ma to jak oceniać z góry, że jest źle itd. Ja cenie tutaj spokój . Jest kameralnie. Na klatkę mało mieszkańców a nie jak w wielkim bloku gdzie nikt się nie zna.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Patologia???

Mieszkam tam od 12 lat, posiadam mieszkanie własnościowe i szczerze mówiąc ZAMUROWAŁO mnie... bardzo lubię to miejsce, jest spokój , cisza, z dala od ruchliwych ulic (co prawda jeszcze nie ma utwardzonej ulicy, ale się robi ;-) ) . Nie wiem skąd taka opinia, ale proponowałabym zweryfikować informacje. Pozdrawiam
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Również mamy zamiar zakupić mieszkanie 3 pokojowe. Co do łazienki może będzie możliwość odsunięcia toalety od wanny w stronę przeciwnej ściany.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

budowa drogi

Mnie natomiast interesuje czy ekipa budująca drogę wokół osiedla wyrobi się do końca kwietnia. Odbiory są przewidziane na 31 marca i 30 kwietnia, a droga jak do tej pory idzie mozolnie. Na tę chwilę wyrównali teren i dostarczyli na plac budowy, rury kanalizacyjne i krawężniki.

Podobno puki nie zbudują drogi, odbiory techniczne mieszkań nie będą możliwe, bo tak nakazują zasady BHP. Także mogą być opóźnienia...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja dostałam informacje ze w celach remontu mieszkań otrzymamy klucze jednak zamieszkać będzie można po otrzymaniu decyzji ze droga została zrobiona odebrana i gotowa do użytku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Budynki 5 i 6

Pytanie - czy oni będą jeszcze dostawiać tam budynki 5 i 6 czy tylko będą te 4 w kwadracie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Budynek 5 już stoi tylko trzeba jeszcze wykończyć elewacje. Co do budynku 6 to nie widziałem by coś robili w tym temacie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Budynki 5 i 6

Budynek 5 jest w trakcie budowy już
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Budynek 5 jest już w sprzedaży.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czynsz

Czy ktoś wie ile będzie wynosił czynsz na osiedlu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

chyba tego nikt nie wie jeszcze dopoki nie bedzie przeniesienia wlasnosci i zalożenia wspólnoty
napewno trzeba odliczyc koszty utrzymania windy bo ich nie ma .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czynsz to jest najmu ...

Opłaty eksploatacyjne tak to się zwie fachowo ... zarządcą będzie "Osiedle Zielone" ... Opinie nie są zbytnio ciekawe. Trzeba będzie myśleć o zmianie zarządcy, gdyż ten jest odgórnie ustalony przez dewelopera.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

podbijam pytanie

podbijam pytanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rozliczenie

Jakie są opinie na temat rozliczenia? Mnie zastanawia skąd taka kwota za ogrzewanie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zarządca pod kosztami ogrzewania ukrywa inne koszty. 95% Gdańska płaci za 1GJ około 60-65zł. Najlepszym rozwiązaniem jest zmiana zarządcy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odbiory

Witam
Czy ktoś odebrał już swoje mieszkanie, bo chyba pierwsze terminy minęły ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pewno póki nie zrobią drogi to nie będzie odbiorów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

23 .04 mam odbiór budynek 4
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ktoś już wie czy kolejne budynki (3 i 4) będą oddane w terminie? czyt. do końca kwietnia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odebrałem Mieszkanie

30 kwietnia miałem odbiór mieszkania i muszę przyznać, że Kokoszki mnie miło zaskoczyły. Podczas odbiorów rzeczoznawca znalazł tylko jedną rysę na szybie, otarcie na balustradzie i jedno pękniecie w garażu. Poza tym wszystko z budynkiem jest Ok. Mimo, że droga nie jest jeszcze w pełni ukończona to odbiory się odbyły i można już wykańczać swoje mieszkanko. Pozdrowienia dla Pana Majstra Marka za dobry kontakt i profesjonalizm ;)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja miałem jedną rysę na szybie tylko reszta ok pozdrawiam z Dąbka 13
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

tv/internet

Czy wiadomo jaka sieć będzie podłączona na osiedlu? czy to będzie vectra/upc?
Czy ktoś już się tam wprowadził? jak sie tam mieszka? jak standard wykonczenia - sciany, wlaczniki, gniazda? czy musiecliscie cekolowac/szpachlowac sciany czy nadawaly sie odrazu do malowania?

z gory dzieki za odp:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mieszkanie

czy jest tu ktoś, kto już zamieszkał na osiedlu?
jak wrażenia? jak czynsz? możecie coś więcej powiedzieć?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czynszu jeszcze nie dostaliśmy pare rodzin już mieszka reszta wykańcza mieszkania .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

:)

a czy podczas remotnów wyszły jakieś "niespodzianki"? jak osiedle reaguje na pogode- chodzi mi o garaze i skarpy w kontkescie ostatnich ulew?
Jakie TV jest tam pociagniete?

z gory dzieki za info:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W garażu było sucho . Ja niespodzianek jeszcze nie mam . Tv niby Vectra ale jest naziemna i zbiorcza satelita i światłowód dociągnięty do każdego mieszkania także można sobie wybrać choć to u mnie najmniej ważne.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Standard wykonczenia

Hej, mam pytanie. Czy w standardzie deweloperskim sa grzejniki i kontakty/wlaczniki? Czy sa one w przyzwoitej jakosci? Dzieki:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

grzejniki i kontakty są w standardzie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Grzejniki i kontakty i włączniki / wszystko jest, kontakty i włączniki standardowe, grzejniki również, deweloper idzie na "rękę" w razie potrzeby i wymienia na inne :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oo, super, a do kiedy trzeba zglosic taka chec zmiany?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

cześć,
czy moga sie podzielic opinia mieszkancy pierwszych 4 budynkow - jak si emieszka, jak czynsz?
a wogole wiadomo cos o odbiorze ostatniego budynku? i czy kolejne beda jakies powstawaly (z boku, z tylu)?
dzieki
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

w tym miesiącu rozpoczną się odbiory w budynku nr 5
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszka się dobrze, osiedle jest bardzo kameralne i dodatkowo na uboczu, także jest spokojnie i dosyć blisko natury. Czynsz za 62 metry waha się w okolicy 300 zł. W budynku z numerem 11 odbiory odbędą się pod koniec września. Ma powstać jeszcze jeden budynek między Dąbka 19, a Dąbka 23.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wiele rzeczy widziałem, ale tak odrealnionej wizualizacji od efektu końcowego jeszcze moje oczy nie widziały ... na wizualizacji ameryka, a rzeczywistość to pakistan ...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5