Osiedle Fotoplastykon

Osiedle powstanie w rozwijającej się południowej dzielnicy Gdańska – Rębowie, w spokojnej i zielonej okolicy w otoczeniu wzgórz. Osoby aktywne znajdą tu dla siebie wystarczająco dużo terenów rekreacyjno-sportowych. Lokalizacja sprawia także, że miłośnicy wypoczynku nad wodą lub w lesie mają stąd blisko na Kaszuby.

Usytuowanie osiedla zapewnia też dostęp do punktów usługowych i ...
więcej
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 5
Dramat... mieszkam na fo-to-pla-sty-ko-nie...
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 17
Zgadzam się, przejrzałem ofertę. Co tu dużo pisać, nazwa odstręcza bardzo. Będzie śmierdziało starym fotoplastykonem z widokiem na wysypisko w Szadółkach.

Nie da się jeszcze czegoś z tą nazwą zrobić? Jeśli musi brzmieć podobnie, to może chociaż Fotoplastyk?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 23
Jeśli kupujesz mieszkanie ze względu na nazwę to pozdrawiam serdecznie.
Druga sprawa widok na wysypisko ????
Chyba ci się lokalizacje pomyliły
Uwielbiam takie rzeczowe komentarze.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mnie nie dziwi to, że komuś nazwa musi się podobać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Fotoplastykon (gr. plastikós – rzeźbiarski; także fotoplastikon) – automat do prezentacji pojedynczych fotografii (przeźroczy) stereoskopowych z całych cykli fotograficznych na jednym stanowisku wizualnym.

Fotoplastykon był wielobocznym urządzeniem, w którym umiejscowione były wizjery do oglądania fotografii. Mechanizm przesuwczy co kilka sekund podawał nowe fotografie przed wizjer, dzięki czemu uzyskiwaliśmy efekt uzyskiwany przy oglądaniu później stworzonej diaporamy. Z reguły fotoplastykon posiadał 25 stanowisk do oglądania zdjęć.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
braki w edukacji sie klaniaja. i to w pas.
Nie mieszkasz, bo na dzień dzisiejszy jest tam dziura w ziemi i dopiero fundamenty stawiają. Polecam sprawdzić osobiście, tablica żółta oczywiście stoi przed wejściem głównym na budowę.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak możesz mieszkać skoro nawet odbioru mieszkań jeszcze nie było
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
,, Mieszkania nad jeziorem,, - kpina i przerost ambicji nad zdrowym rozsądkiem. Marny to developer, który oczekuje kasy za dziurę w ziemi.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 17
Współczuję przyszłym lokatorom osiedla nad jeziorem ( w jeziorze ). Budynki powstają w terenie mocno podmokłym. Nie lada problemem dla inwestora jest wciąż podchodząca woda, którą dniem i nocą wypompowują. Słyszałem, że deweloper wraz z kluczami do mieszkania wręczy lokatorom po pompie do wypompowywania wody z piwnic i garaży. He He He
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 28
Serio? Budują to na podobnej wysokości co blok obok! Gdzie tam woda podchodzi? Z czego? Z jeziorka, które jest dużo, dużo niżej? Czy z tego mini potoczku? No chyb jakiś żart...
Nazwa słaba. Ale ciekawa jestem efektu.
Mam nadzieję, że powstaną tam jakieś małe lokale usługowe na parterze. Może piekarnia?
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po zimie tam stała woda, ziemia to glina przez którą nie wsiąka woda, dlatego teren jest podmokły

uwazasz ze buduja dom na palach? Kupilas na to osiedle? Jak nie, jak jest twoj celem?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Woda stoi w każdej dziurze gdy jest to teren gliniasty. Ale glina jest dobrym gruntem do posadawiania budynków , tylko trzeba wiedzieć i mieć projekt na odwodnienie terenu i myślę , że taki projekt ma Polnord. Nie obawiałbym sie akurat tego problemu.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
gdzie tu jezioro?
W pobliżu są jedynie 2 zbiorniki retencyjne. Żadnego jeziora :]
Druga sprawa to ciekawa koncepcja budowy bloków na bagnach. Mgła jest tu prawie do południa i od wczesnego popołudnia.
Współczuję przyszłym mieszkańcom problemów z wilgocią i komarami
Deweloper bardzo słaby nawet w porównaniu z "Kokoszkami"
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 13
Przyznaję, akwen Świętokrzyska II to faktycznie "zbiornik retencyjny". Oznacza to dokładnie "sztuczne jezioro zaporowe", czyli jezioro, które powstało z inicjatywy człowieka, nie natury. Poza nazewnictwem niczego to więc nie zmienia - można się tu kąpać, łowić ryby czy opalać się nad brzegiem. A nazwa "zbiornik retencyjny" jest dla wielu osób niezrozumiała.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Tak. Polska język - trudna język
Mieszkam tuż obok na dwóch potokach i pytam się- gdzie tu bagna?!?! Zanim zaczęli budowę często się przechadzam po tamtych rejonach i bagna nie spotkałam - na! Rosło sporo drzewek, chyba sosen.
Naprawdę polecam się zorientować zanim się napisze taką bzdurę. Panie mocny w gębie...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

konkurencji...wojna między deweloperzy :D . Jak wygrac? Polnord musi budowac lepiej niz konkurencja.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mieszkam na Lekkiego czyli obok. Komarów brak. Co do wody - w piwnicy mamy zawsze ok 1 cm.
chcesz bana za klamstwa?
a chcesz w oko za puszczanie kitu ? :]
ps - a propos solidności to jedną usterkę poprawiali w ciągu roku 3 razy i na kolejną (tego samego) czekam już pół roku i cisza....
aha...no i pokaż mi jezioro bo jakoś go w rejonie nie ma. Najbliższe to Otomin, a idąc tym tropem to mieszkamy nad samym morzem hehe
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Teren nie jest podmokły. Sugeruję, aby reprezentanci konkurencyjnych osiedli zrozumieli, że polityka negatywnych (a przede wszystkim nieprawdziwych) wpisów nie prowadzi do niczego dobrego. Szanujmy się nawzajem. Rywalizujmy nie słowami, ale rzetelnością i jakością. Klienci to docenią.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie wiem czy w dzisiejszych czasach dają pozwolenie na budowę w jeziorze, a skoro budują to chyba grunt jest okay.
Z tego co widzę bedzie bardzo ładne osiedle na tle tego wszystkiego co zostało wybudowane w okolicy cena ok w porównaniu do Robyga prawie 600zł na m2 mniej.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1
4600
Jeśli chcecie uniknąć problemów nie kupujcie mieszkań u tego dewelopera. Mieszkam w jednym z budynków na Myśliwskiej, wszystko było super póki nie odebraliśmy kluczy. Potem dramat. Każde usunięcie usterki w mieszkaniu to długa i żmudna droga przez mękę. Kontakt fatalny. Po pięciu latach nie mamy ogrodzenia, a zieleń w formie drzew i krzewów pozostała w fantazjach architektów na wizualizacjach jeśli nie liczyć dwóch metrowych patyków wbitych w ziemię. Plac zabaw to żart, wciśnięty między ulicę a ścianę budynku, bardzo niebezpieczne miejsce. Miejsca parkingowe wewnętrzne i zewnętrzne bardzo drogie a wąskie i ze słupami. W niektórych przypadkach nieużyteczne. Miejsca parkingowe przed budynkiem, które miały być miejscami ogólnodostępnymi zostały w późniejszym procesie sprzedaży lokali usługowych dodane jako bonus. Tak więc w dzień pod klatką nie zaparkujesz bo miejsca ogólnodostępne są miejscami prywatnymi. Goście, którzy do Ciebie przyjadą też nie zaparkują bo nie mają gdzie. Do niektórych klatek zabrakło miejsca na chodnik więc idzie się po jezdni bo Polnord buduje na małych przestrzeniach. Upycha jak najwięcej się da. Niedoróbki budowlane temat rzeka. Nawet boku jednej ściany zewnętrznej nie zdążyli pomalować tylko zostawili betonową. Wszystko musieliśmy wykonać sami z pomocą administracji. Teraz Polnord w podziękowaniu za kupno ich wcale nie tanich mieszkań wysypuje nam pod oknami hałdę piachu wywożoną z budowy osiedla demolując całe otoczenie. Zniszczono okoliczną zieleń, połamano drzewa, wkroczono na teren aktywny biologicznie. Prace trwają od 7ej do 21ej, ciężki sprzęt i sterta piachu przypominają nam nieustannie o koszmarze zwanym firma Polnord. Motto tego dewelopera powinno brzmieć: chcesz mieć problemy kup mieszkanie w Polnordzie. Masakra!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 7
Piach, który jest usypywany to nie Budowa Polnordu.
Budowa drogi Nowej Bulońskiej. Niestety ale nie wszystko można zrzucać na barki dewelopera - kupuje się z głową.
Przy budynku będą szły dwie nowe drogi Nowa Bulonska i Nowa Myśliwska, wystarczyło trochę poszperać w internecie przed zakupem mieszkania na Os Ostoja Myśliwska i byłoby wszystko jasne, ze w przyszłości budynek będzie otoczony głównymi drogami i linia tramwajowa.
Identyczna sytuacja na Fotoplastikonie etap I . dodatkowo co deszcz to zalanie ogródków
Witam, czy ktoś kupił mieszkanie na tym osiedlu? Macie jakieś opinie ? Zastanawiam się nad kupnem, ale chciałabym się dowiedzieć czy ktoś tez kupił i mimo budowy ma jakieś opinie. Czy naprawdę jest tam baaaardzo podmokły teren ? Myślałam ze osiedle jest na wzniesieniu i nie będzie takich problemów.
Żeby wybudować hale/komórki i parter zlikwidowali "wzniesienie" a jak to się ma do reszty wystarczy porównać z istniejącym i stojącym od dawna blokiem tuż obok (dosłownie na szerokość ogródka i ulicy).
Można wtedy sobie ocenić.
Ja jeśli bym kupował drugi raz mieszkanie to może w podobnej lokalizacji ale na pewno nie u tego dewelopera bo same z nim problemy. Płace za produkt zgoła inny niż dostaję....ale takie czasy. Tak, jak zapewniał o planie gospodarczym gdzie w/w bloki nie miały powstać a jak już widać są.
Można też zapomnieć o planach instalacji i szybkiej naprawie gwarancyjnej, rękojmi itp. Coś na zasadzie - mamy już kasę od ciebie, a teraz kliencie...czekaj na naszą łaskę
To co lepiej iść do robyga fakt mieszkania na wzniesieniu ale jaka cena prawie 700 zł wiecej za metr do tego tak samo ciagle zalewa im piwnice wiem bo mieszkaja tam moi znajomi Gdzie byś nie kupił zawsze bedzie zle na optimie podłoże to sama glina problemy z odprowadzaniem wody itd.
Ja kupiłem i uważam ze w tej cenie nic lepszego sie nie znajdzie.Kupiłem z widokiem na zbiornik retencyjny z duzym balkonem.Samo w sobie osiedle wygląda bardzo przyzwoicie standard klatki itd.Czytałem duzo opini o tym i o innych deweloperach i zawsze jest to samo nikt nie wchodzi na forum zeby sie pochwalic jak to mu sie fajnie mieszka tylko zawsze po to zeby ponarzekać i tyle.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1
że głównie wchodzą ludzie niezadowoleni ale...jak tu być zadowolonym gdy:
- miał być widok (nie ma)
- źle odprowadzane wody gruntowo powierzchniowe (zły projekt), lodowisko na parkingu non stop zimą
- klatka schodowa niby ok ale wszystkie elewacje wewnętrzne pękają w pionie po całej długości
- brak miejsc parkingowych poza wykupionymi (jak masz gości to masz problem chyba że przyjadą autobusem :) ), jak nie to mandacik murowany. Ciekawy patent bo cała droga między rondami jest WEWNĘTRZNĄ !!! chociaż kursują po niej autobusy i parkować mozna gdziekolwiek co mandatowane nie będzie....paranoja ale budowlańcy stają jak chcą i gdzie chcą
- wracając do mieszkań to wewnętrznie ściany pękają pionowo, poziomo, mieszkania nie są dosuszone itd
- zwróć uwagę za "energię zamówioną" poniewać przez ponad rok płaciliśmy za coś co deweloper sobie zamówił, a czego nie zużywaliśmy
- poza wszystkim kładzie łape na czym sie da, bo ma większość głosów przy podejmowaniu decyzji (wynajem powierzchni prawie za friko i tym podobne kwiatki)
- okna teoretycznie szczelne ale po pierwszej zimie stwierdzam że to błąd w założeniu :) bo dyma każdą możliwą szczeliną, do tego zniszczone ramy zamaskowane mleczkiem które po wyczyszczeniu (i podpisaniu odbioru mieszkania) zeszło...wygląda to masakrycznie
- pod parapetami przecieki, podsiąkania, pęknięcia
- instalacje kładzione na "pałę" bez projektu (tu ciekawostka bo żeby im to udowodnić musisz skuć np posadzkę a jak ją skujesz to już nie masz gwarancji i koło sie zamyka). Zapomnij o projekcie - nie ma chociaż być powinien (powykonawczy chociażby)
- w miejscu gdzie obecnie jest budowa poziom gruntu PIERWOTNIE był na obecnej połowie pierwszego piętra (gdzie masz jeszcze parter i hale garażową więc w sumie 2,5 kondygnacji)
- niech mi ktoś powie że tam nie ma wilgoci....od zbiornika mgła jest prawie zawsze przy zmianach temperatur, teraz kopali i pompowali :) a jakoś wyjątkowo mokro nie było

inna sprawa, że i takie mieszkania znajdą amatorów, część po prostu to bierze jako inwestycję, część na wynajem i mają w d** co tam sie dzieje.
Spotkałem się tylko z 2 (słownie DWIEMA) pozytywnymi ocenami. Jedna od dewelopera a druga od brokera który mi chciał wcisnąć tego gniota (czyli jedynie osoby zarabiające na tym)
to tak w skrócie
życzę rozsądnych wyborów i pozdrawiam serdecznie
Czy już Pan mieszkanie na fotoplastykonie odebrał? :)
Chyba mieszkamy w innej okolicy...
W naszym kraju nie chwali się czegoś na necie.. bo po co.. lepiej komuś ciśnienie podnosić wylewając gorzkie żale, domniemania o budynku w jeziorze itd... .
Ja również zakupiłem mieszkanie w 1 etapie i radze wszystkim kontrole budowy z rzutem mieszkania dołączonym do umowy zakupu.
W swoim już znalazłem dwa błędy budowy niezgodne z projektem. Na całe szczęście dało się je jeszcze usunąć, niestety wymagalo to kilka emaili i rozmowy z kierownictwem budowy.
Anonim
Mógł Pan wejść do mieszkania?
skąd takie info ?
Wszedłem, udało się.
Niepokoi mnie proces budowy, od 1 miesiąca budowa stoi w miejscu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kontrole budowy ? Jak skoro jest stan surowy zamknięty i nie pozwalają tam wejść ? Podobno dzień otwarty ma byc Lipiec-Sierpień o
ale kiedyś, potem wykopali gigantyczna dziure w ziemi :] i tam wsadzaja inwestycje
Podmokły teren to jest na Wyspie spichrzów w Gdańsku ale nie tutaj, Technologia suszenia terenu jest na tak wysokim poziomie, ze nie ma się co obawiać.
Ja zakupiłem mieszkanie i uważam, ze to dobra inwestycja, ceny w Gdańsku szybują do góry również na Fotoplastykonie. Ja zakupiłem jeszcze przed podwyżkami na I etapie.
Kilka lat do przodu i teren stanie się bardziej atrakcyjny.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
O a w ktorym budynku bo ja tez na fotoplastykonie w 1 etapie
budynek nr 3 a ty ?
O ja tez
O ja tez
O ! Ja tez ... w ciągu dwóch. Lat kupuje drugie mieszkanie u tego dewelopera i to dlatego ze mamy o nim jak najlepsze zdanie . Oczywiście nie oczekujemy cudów tylko rzetelności.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
O ja tez a ktore pietro ja parter... moze jakos sie Gadamy fajnie miec z kims kontskt z bloku
B2 czwarte pietro
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja b3 parter
Fajnie tam bedzie dobre miejsce do biegania i na rowery.Mam nadzieje ze odbiory będa na czas mam zamiar na sylwestra juz mieszkac
Ja tez bym juz na sylwestra chciala :)
czas pokażę powoli mozna zakładac forum osiedla :)
Tylko potrzeba do tego osob i osobne forum a nie tutaj ;)
mojeosiedle.pl/noweforum tutaj bedzie
Ja również z B2 :)
Mała szansa otrzymać klucze do mieszkania do końca roku 2018. Właśnie czytam umowę deweloperska i deweloper ma prawo wydać mieszkanie nawet 3mc po zakończeniu budowy, który przypada na 30 września 2018.
ja też B2 :) 2 piętro
już jest, założył ktoś ?
Tez czekam az ktos zalozy
Tez czekam az ktos zalozy
Ja tez już pisałem. Ale jakoś admin nie chce założyć. Może czeka aż się pierwszy budynek pojawi.
A moze na twarzoksiazce zalozymy?
zakładaj
Dziś się dowiedziałem, że będą problem z oddaniem mieszkań na czas. Nikomu nic nie mówią ale w swoich kręgach (POLNORD) mowa jest nawet o opóźnieniach 6 miesięcznych B2. Problemy z wykonawcami. Brak taniej i dobrej siły roboczej na rynku.
potwierdzone info ? w b2 i b3 już okna wstawiali może nie będzie tak źle
Skąd to wiecie ? Też widziałam jak szybko idzie budowa i okna więc może to plotki z opóźnieniem. Jestem z b2 więc się interesuje
Ja również z B2. Codziennie przejeżdżam obok budowy i codziennie widać, że coś robią, ale na zewnątrz.
A ja się dowiedziałem dziś ze jutro koniec świata będzie mówi się w swoich kręgach (UFO) ze już do nas lecą.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Pomyliłem się z numeracją budynków. B2 faktycznie okna są i wygląda że zaraz z elewacją ruszą, ale B1 prace stanęły mało się tam dzieje.
Główny wykonawca upadł, POLNORD przeją budowę na siebie ale kwestie formalne wstrzymują wszystko a i wykonawców też trzeba znaleźć. Info od jednego z pracowników z budowy. Nikt nie musi mi wierzyć, pisze co wiem.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
ale czy muszą oddać wszystkie budynki razem ? b2 i b3 idą raczej zgodnie z planem więc problem może być tylko z b1
Deweloper zredukował także zadłużenie finansowe netto z poziomu 344 mln zł na koniec 2016 r. do 299 mln zł na koniec minionego roku, co w ujęciu rok do roku stanowi spadek o 13 proc. Jak zapewnia zarząd spółki, na ubiegłoroczny wynik nie wpłynęły w znaczący sposób problemy wykonawcy większości inwestycji Polnordu, firmy KB Dom, z którą rozwiązano umowy na generalne wykonawstwo.
– W ciągu tygodnia powołaliśmy do życia spółkę Polnord Construction, która sprawnie przejęła wszystkie place budów i prowadzi inwestycje bez zagrożenia dla ich harmonogramów – zapewnia Dariusz Krawczyk. – To jednak działanie doraźne, bo nie zamierzamy wchodzić na rynek generalnego wykonawstwa – po zakończeniu tych inwestycji spółka Polnord Construction zostanie rozwiązana.
Obecny bank ziemi dewelopera ma ptoencjał 300 tys. mkw. PUM, każdego kwartału Polnord zamierza przeznaczyć ok. 10 mln zł na nowe zakupy ziemi.
– Postępujemy tu bardzo ostrożnie: nie interesują nas działki z wadami prawnymi, drogie czy rolne – w razie zawahania koniunktury takie nieruchomości są niebezpieczne, a dla mniejszych deweloperów mogą być nawet zabójcze – ostrzega prezes Polnordu
Budynek B2 - wyglada to nieciekawie. Brak lini elektrycznej pociągniętej w mieszkaniach, brak ścianek działowych - dopiero zaczynaja je stawiać, ogrzewania itd. Daleko są w polu, zostało już tylko 4mc do końca budowy!!!
A gdzie budynek B1 i b3 oraz zagospodarowanie terenu!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
a może jakaś grupa na facebooku ?
Puki co to tylko takie nędzne forum

fajne pomysl
Wczoraj byłem u dewelopera, ponoć mają zacząć wydawać w grudniu. Do końca października ma się zakończyć budowa .
Hej hej ja też mam mieszkanie na parterze w tym budynku ale jeszcze nie wykończone. Jak ci się mieszka? Nie przeszkadzaja zapachy?
Witam sąsiada z B2 czwarte piętro,
Witam,
z umowy wnioskuje że po prostu się zabezpieczają przed ewentualnymi opóźnieniami B2 już jakiś czas stoi zaczęli rozkładać rusztowanie myślę ze nie będzie problemu gorzej z B3
Dzień dobry, B2 parter.
B2 drugie piętro;)
Witam sąsiada z piętra ;-)
Witam sąsiadów, z osiedla, bloku i z pięterka :D czekamy na forum.
B2 trzecie
Witam. My również B3 czwarte piętro. Pozdrawiamy przyszłych sąsiadów :)
b3, I piętro
O to milo ze w moim bloku i to pietro wyzej :)
kto kupuje ? rodziny z dziećmi czy pary ?
Witajcie sąsiedzi :) my kupiliśmy w B1 na pierwszym pietrze . My jesteśmy świeżo upieczonymi rodzicami. Oby nam wszystkim się dobrze mieszkało na tym osiedlu :) ktoś jest z B1 ??
Cześć :-) B1 III piętro
W końcu ktoś z B1 ;)
Nie rozumiem czemu ludzie "rzucili sie " na b3 przecież tam będzie plac budowy jeszcze kilka ładnych lat , a im bliżej bajorka , tym więcej komarów i inyych owadów latem. Nie wspomnę już o mgle i wilgoci .
Witam, również kupiliśmy mieszkanie w B1 ale na trzecim piętrze. mamy nadzieję iż opóźnienie w odbiorze nie będzie większe niż 2 miesiące. Co prawda w naszym budynku mają najwięcej do zrobienia no ale zaczęli z dużym poślizgiem. Wierzymy, że będzie nam się dobrze mieszkało. A nazwa osiedla no cóż nie każdemu musi się podobać. Nam się podoba. Do szybkiego spotkania na naszym osiedlu.
Ciekawe czy jestem tu sama z b3
Puki co jedna osoba sie znalazla z mojego bloku ;)
Dziennie odbiorow może być około 5 mieszkań , dlatego deweloper tak się zabezpiecza tymi terminami, żeby w razie "W" nie płacić za opóźnienie przyszłym lokatorom . Z tego , co słyszeliśmy budynki zostaną oddane przez budowlańców do końca sierpnia , początku września . Następnie zaczną się odbiory przez lokatorów . Oby się ziściło :)
ja na B4...dopiero za poltora roku
Czesc sasiedzie lub sasiadko! Ja tez z B4 ;)
sasiedzie :)
B3 3 piętro :D
Budynek B2. Okna już wstawione, czas na elewację..
Niedługo stan surowy zamknięty, będzie można wejść do mieszkania :)
Witam, czy ktoś zwrócił uwage na okna balkonowe ktore sa wstawiane? Wydają się być tej samej wielkości, a na planie mieszkan, jest między nimo duża różnica
dzień otwarty na osiedlu jutro tj. 12.05 informacja pojawiła się dziś super przekaz informacji
Ale co do budynku można wejść bo nic więcej o tym nie napisaliscie. Może konkrety ? Albo ktoś coś wie ?
Ciekawe dziś do 15 jest otwarte biuro można sprawdzić
Dzień Otwarty na Fotoplastykonie 12.05.2018 ! ! - KPINA z LUDZI, mogą Państwo sobie założyć okulary i przejść się wirtualnie po inwestycji.

Pozdrawiam
Anonim
zapewne mieli milion telefonów jak to możliwe, iż informacja pojawiła się tak późno po czym okazuje się że po mieszkaniu mozna się przejść 'wirtualnie'
Ja,nie miałam problemu od razu ktoś odebrał a dswonilam w ten dzień o 9.20, a pozatym nie trzeba być wzrokowcem żeby stwierdzić że nie jest dostatecznie zrobione by wejść do budynków jeszcze trochę potrwa zanim wejdziecie jak zadzwoniłam to się wyprałam kiedy
akurat pewnie każdemu mówili to samo w lipcu bądź sierpniu ale raczej w sierpniu hahah więc konkretmymi datami nie sypią
Dzień Otwarty na Fotoplastykonie 12.05.2018 ! ! - KPINA z LUDZI, mogą Państwo sobie założyć okulary i przejść się wirtualnie po inwestycji.
Chyba czas się poważnie zastanowić nad wyborem mieszkania od Dewelopera, który robi sobie takie żarty !!
Miała być to reklama przyciągająca nowych klientów - OJ, chyba im nie wyszło!!
Na to wygląda, że "Tonący brzytwy się chwyta" ... ??!!
Pozdrawiam
Anonim
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

oczernianie następnej jest najlepszą lub najgorszą reklamą ze można być, szczególnie wtedy gdy nie ma konkretnych faktów.
Anonim...dla ktore firme pracuje?

Oprócz wszystkiego, jedyne, czego bym żałował, jest zobaczyć mieszkania sprzedane za kilka miesięcy tanio niz dzisiaj.

Zapłaciłem 5100 zł/mq i jeśli zdarzy się, że nowi klienci zapłacą mniej lub będą mieli "plus", bedzie mi bardzo przykro w kierunku firma Polnord na ktory dalem moja zaufania i dobre ocene.

W biurze Polnordzie spotkalem sie dobrzy ludzie, cierpliwy i nawet dlatego decidowalem sie kupic z nimi.
Wiem ze moja dobra opinia moze byc odwrotna za kilka lat, za kilka mc. ale narazie taka jest i nie mam powodu oczernianie nikomu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
To już dzieci w podstawówce umieją czytać ze zrozumieniem. A dorośli?
Nawet widząc w jakim stanie są budynki można się domyślić że za wcześnie na wejście do nich. Zresztą jest telefon i można zadzwonić i dopytać ja tak zrobiłam i wiem mniej więcej kiedy będzie można wejść do budynków.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Teren nie jest podmokły. Jest to nieprawdziwa informacja, prawdopodobnie umieszczana na forach przez konkurencję. Osiedle jest w trakcie budowy, więc nikt jeszcze nie mieszka, także opinie typu "mieszkam i..." można włożyć między bajki. Polecam osobistą wizytę w biurze sprzedaży położonym przy placu budowy i obejrzenie terenu na własne oczy. Oczywiście trzeba uwzględnić, że plac budowy z natury swojej nie jest urodziwy; zagospodarowanie zielenią, ławeczkami, alejkami spacerowymi, etc. dopiero się pojawi. W standardzie technicznym (stanowiącym załącznik do umowy) sposób tego zagospodarowania jest opisany.
My już po zakupie w B7 (I p.), kupujcie, zebysmy mieli jakiś sasiadow:D
My również po zakupie ale w b8
Same. Mam nadzieje, ze nie będziemy żałować :p
Będzie dobrze:)
Nie bronie dewelopera ale z tego co słysze po znajomych to wszedzie jest bardzo podobnie na robygu ciagle jakies usterki wychodza i maja wielki problem z usunieciem tego.
Tak samo gdy kupujesz mieszkanie to wchodza ci w d*pe a potem zero pomocy z ich strony tylko problemy.
Osiedle optima od inpro ciagle problemy z terenem sama glina wszedzie wody pełno cuda tam robią zeby jakoś to wygladało przy odbiorach dojazd tragiczny w zime lodowisko plany około 40 bloków a wiec budowa na pare lat itd. wszędzie cos jest zle nie znajdziemy idealnego dewelopera poprostu kupujmy mieszkania tam gdzie nas na nie po prostu stać z fajnym rozmieszczeniem pokoi zeby dobrze sie nam mieszkało
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam serdecznie, w 2016 roku kupilam od Polnord Deweloper mieszknie w Gdyni mozna powiedziec jedno z drozszych. Bylam tak zadowolona z calego przebiegu sytuacji, ze w 2017 zainteresowalam sie kolejnym na osiedlu Fotoplastykon. Zaszlo tak daleko, ze zarezerwowalam nawet jedno mieszkanie i wplacilam sume rezerwacyjna. Jednak jak w zyciu bywa musialam zrezygnowac z pewnych przyczyn. Polnord zostal poinformowany ale niestety tak scisle trzymaja sie umow i nie zwrocono mi tej oplaty- niestety. Wiec radze dobrze i dlugo przemyslec zanim Panstwo cos podpisza czy kupia. Polnord jest tak kwitnaca firma, ze wzbogacaja Portfolio o niewielkie sumy rezerwacyjne. No i traca, moze i przyszlego klienta, bo napewno pojde do konkurencji w przyszlosci. Pozdrawiam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 9
bylo sie wywiazac z umowy a nie jeczec na forum
Kolejny naiwny wiesz co to jest zaliczka rezerwacyjna wszystko było w umowie ale to tak włąsnie Polak ma nie czyta a potem płacz
Wiele deweloperów ma taką umowę, że jeżeli samemu się zrezygnuje to nie oddają wpłaconej kwoty.
Za każdym razem gdy szłam oglądać jakaś inwestycję to było między innymi jedno z głównym pytań przeze mnie zadawanych.
Według mnie zawsze warto się dobrze przygotować o co powinniśmy się zapytać za nim pójdzie się oglądać mieszkanie, żeby nic nie było zaskoczeniem.
Ps. Ja również kupiłam tu mieszkanie i czekam na jego zdanie :)
Z moim mężem zakupiliśmy mieszkanie od tego dewelopera ale w Warszawie i cały proces przebiegł bez żadnych konfliktów. Rzeczywiście jeżeli w umowie były zapisane pewne formalności co do opłaty rezerwacyjnej to mogli mieć prawo do niezwrócenia poniesionych kosztów. Podobnie dzieje się przy wielu innych sytuacjach, które wiążą się z podpisaniem umów. Nie tylko Polnord praktykuje takie działania, to nic nowego.
Fotoplastykon etap I.
Zakończenie budowy planowane na 30 września 2018 ale deweloper ma prawo wydać mieszkanie 3mc później.
Parapetówka chyba dopiero w 2019 beee....
jaki czynsz ?
Jak dobrze pamietam , to 8 zł za m2
7.50 zl za metr
skąd możecie wiedzieć jaki jest czynsz, skoro nie macie ani budynku, ani aktu własności, ani zarządcy ? a skoro kupowaliście w budynkach pierwszych i to jeszcze niektórzy na parterze, to czemu nie kupiliście naprzeciwko, na na 2 Potokach ? Niższa cena była, bo na nas testowana, a cisza z pewnością większa, bo budynki nie od ulicy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
B3 III piętro
Ja tez B3 3 piętro :)
Ja b3 parter
A moze ktos z b3 :) fajnie jak by ktos zalozyl dorum juz ... ja mam pare zdj jak toczy sie budowa ;)
b3 zgłaszam się ;)
B3 odezwij sie na meila ;) emka1821@o2.pl
Ja również B3 3 piętro
Założyłam stronę n Facebooku Fotoplastykon Gdańsk blog osobisty
Ciekawe czy będzie można robić grilla ?;) u kolegi jednego nie można wisi kartka że zakaz w ogródkach i ma być porządek ... a u innego na innym osiedlu to normalne że czasem robią ...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Szybko pryśnie ta wasza milutka sąsiedzka atmosfera z tego forum, jak jeden zacznie robić grilla, drugi fajczyc na balkonie a trzeci imprezki do białego rana. Połowa tych mieszkań to na wynajem idzie więc cisza nad jeziorem jest wyjątkowo wątpliwa.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5
Tak, racja. Uwazam ze jak sie chce robic grilla sie ma "jeziorko" blisko dostepny dla takich rzeczy.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Tak bo po to kupuje mieszkanie z ogródkiem żeby się sąsiada pytać co mogę na nim robić?! Ludzie zajmijcie się sobą bo wszystko na głowie staje.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Warto jeszcze poduczyć się rosyjskiego w ukraińskim slangu. 200 mieszkań sprzedanych a ludzi na forum 15. Coś powoli dociera ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 10
O jaki znawca tematu
Co masz ból d*py bo pewnie mieszkasz z mamusią.
Z ciocią. Ale ta niedługo fiknie i będę miał mieszkanie dla siebie. Jeszcze z 10-15 lat. Dam radę. Maskowanie jej stóp to nie taki obciach jak kredyt na 30 lat frankowicze niedorobieni.
Masowanie
Odsprzedam mieszkanie na Fotoplastykonie z Tarasem w budynku b2. Mieszkanie z komórka i Miejscem postojowym z możliwością dokupienia 2 miejsc w hali garażowej.
Oczywiście Cesja - z racji jeszcze trwającej budowy.
Dobra cena do negocjacji.
Jaka cena ??
Mieszkanie 56.2 mkw. 3 pokoje, taras zachodni,
2 miejsca w hali garażowej oraz 1 miejsce naziemne, komoóka lokatorska 3.3mkw.

Cena : 325tys.
Możliwosc kupna mieszkania tylko z mp naziemnym i komorka.
Ja kupiłem 56 metrów B2 za 248 tyś

Napisać można wszystko, 4 428 zł/m2, nie sądzę ;)
4600 wyjsciowa plus rabat wiec nie rozumiem
Ja kupiłam za niecałe 280 56 M miejsce postojowe i komórka
A może ktoś z b2.;)

Ja, pozdrawiam ;-)
Kupiłam czy wzięłam kredyt ? Bo to spora różnica...
A co to za róznica ??? czy w kredycie czy za gotówkę kupiła by za ta sama cene.
Potwierdzam B3
Fotoplastykon Gdańsk -zapraszam na blog osobistego na facebooku
Opóźnienie w budowie prawie o 2 miesiace potwierdzone przez polnord. Dni otwarte planowane dopiero we wrzesniu.. Oddawanie mieszkan grudzien lub dalej.
A mialo byc tak pieknie
robyg ma rok opoznienia na Lawendowym Wzgorzu. po sasedzku z plastikonem. nie dramatyzuj.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
Ciekawe ja wiem że nie ma opóźnień na fotoplastykonie ktoś rozsiewa ploty
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
Opóźnienie jest bardzo duże!!! Kupuję mieszkania na wynajem, ale to, co wyprawia Polnord to paranoja. Na budowie prawie nic się nie dzieje. Inny deweloper już dawno zakończyłby budowę a tutaj - wszystko na to wskazuje - odbiór mieszkań nie nastąpi w zaplanowanym terminie. Już nigdy nie kupię mieszkania u tego dewelopera. Ludzie pracujący dla Polnordu są niemili, nieżyczliwi i mają Klientów w nosie - takie są moje odczucia. Po podpisaniu umowy i wpłaceniu pieniędzy ich stosunek do Klienta diametralnie się zmienia. Nie odbierają telefonów, nie ma możliwości jakiegokolwiek kontaktu z kompetentnymi pracownikami, nic nie wiedzą, na niczym się nie znają. Dowiedziałam się, że nie zapłacili podwykonawcom i w ogóle jakieś dziwne fatum wisi nad Fotoplastykonem, nie mają ludzi do pracy, budowa umarła...tam się po prostu nic nie dzieje od dłuższego czasu. Nie wiem kiedy odbiorę mieszkanie, ale na pewno wiem, że umowa, którą podpisałam z tym deweloperem to porażka. Odradzam wszystkim tego dewelopera. Mniejszy deweloper bardziej docenia i szanuje swojego Klienta, a taki duży jak Polnord kompletnie nie dba ani o jakość budowanych mieszkań ani o jakość utrzymywania dobrych relacji z Klientami. Liczy się tylko sprzedaż jak największej ilości mieszkań po jak najlepszej cenie, a jakość wykonania - to osobny temat. Fotoplastykon wydaje się być w agoni - wystarczy pojechać i przekonać się na własne oczy.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
skad wiesz jaka jest jakosc wykonania jak budowa nieskonczona?
no i co że ma. mnie obchodzi to co ja mam a mianowicie dłuższy wynajem mieszkania przez to że stracili budowlańców.
to nie są ploty że są opóźnienia Pani w polnordzie powiedziała nam prosto w oczy że wszystko przedłużyło sie o 2 miesiące na razie o 2 miesiace a nie wiadomo co będzie dalej bo na budowie jest 5 ludzi na krzyż.
Chyba jednak coś nie tak bo zniknęły dzwigi budy, więc coś w tym jest że coś się dzieje a tak ładnie i szybko szła budowa a od 3 mies stoi w miejscu ... żeby się dowiedzieć trzeba pojechać i na własne oczu się dowiedzieć..
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1
kb dom, który był głównym wykonawcą Fotoplastykonu upadł, umowy z podwykonawcami wiadomo, że rządzą się prawem "kto wykona najtaniej" a nie "kto wykona najlepiej". Wiem, że Ci podwykonawcy nadal nie dostali swoich pieniędzy i pewnie będą w sądzie dochodzić swoich praw. Polnord natomiast "w trosce o swoich klientów" powołał do życia kolejną firmę Polnord Construction, która przejęła realizację inwestycji. Tyle tylko, że póki co budowa stoi a że jest ona w mało prestiżowym miejscu to mają ją gdzieś. Skupiają się w tej chwili na innych lokalizacjach. To, że mieszkania nie będą oddane w terminie to już prawie pewne. Ciekawe tylko czemu nie informują o tym swoich Klientów. Na budowie prawie nic się nie dzieje. Nie ma żadnych instalacji w mieszkaniach, a jak wiadomo jest jeszcze wykończeniówka, która też trochę czasu zajmuje, ale co tam...Wszystkie ważne informacje są zatajane przed klientami a jak ktoś się dopytuje to jest zbywany. Zamiast tego można sobie założyć okularki i podziwiać wirtualną rzeczywistość. Oby tylko mieszkania nie zostały w tej wirtualnej rzeczywistości. Śmieszy mnie ten marketing Polnordu. Klienci nie mają rzetelnych informacji za to namawia się ich na polecanie Polnordu innym klientom, żeby tylko jak najwięcej umów podpisywać, a potem to już nie ma Cię nic interesować, traktują Cię jak intruza. Na pewno nie polecę tej firmy nikomu.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Rozmawiałem w biurze Polnordu i faktycznie jest opóźnienie ale wynikające z podpisywania nowych umów ponieważ KB Dom upadł i Polnord przeją budowę, z tego co zauważyłem z dnia na dzień faktycznie więcej osób pojawia się na budowie, odnośnie terminów deweloper zgodnie z umową ma czas do końca stycznia na przekazania Nam kluczy ( choć początkowo planowali nawet do końca listopada )i z tego co usłyszałem te terminy nie są zagrożone więc chyba będzie dobrze :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
Faktycznie coś się ruszyło, jest trochę więcej ludzi ba budowie i kończą kłaść elewacje na B2....
Oby już tak do końca...
Z tego co wiem, kierownik budowy został ten sam
Może grupa by się przydała . Mam wrażenie że łatwiej by było się porozumieć
Jest grupa na fb ...fotoplastykon Gdańsk
Witam

Czy propozycja aktualna? ile metrów? proszę o kartę mieszkania?

pozdrawiam,
Poproszę o e-mail, wówczas wyślę kartę mieszkania.
Witam czy jest mieszkanie jeszcze do sprzedania i jaki metraż i cena . Pozdrawiam
56.2 mkw mieszkanie na ostatnim pietrze budynek b2.
2 miejsca w hali garażowej i 1 miejsce naziemne oraz komórka 3.3mkw.
Oddam za 315tys.
Witam poproszę o więcej szczegółów na e-mail, jestem zainteresowana kupnem.
monika0769@wp.pl
Witam. Czy była by możliwość kupna samego miejsca w hali i jaka cena
sprzedam w b2 za 35 tys

ok. 2 raz wiecej ... wow :-O
A co się będę szczypać to teraz towar deficytowy :D Tym bardziej z tego co wiem to na fotoplastykonie nie będzie żadnych miejsc dla gośc
Nawet pod żabką nie zaparkujesz bo już teraz jest problem z miejscem a co dopiero jak wybudują wszystkie bloki
Ja nie mam prawka ale miejsce postojowe mam ;)bezie jak znajomi przyjeżdżać będą .. tylko czy nikt nie stanie przecież słupków nie będzie
zawsze mozesz zrobić jak Pan z sąsiednich 2potoków położyć na swoje miejsce postojowe stolik do góry nogami i starą opone na to :D i nikt juz nie ustanie :D
Zawsze ktoś zabierze ta owa oponę np :p a widziałam że u mojego kuzyna jak się dogada z administracja to mogą być słupki ale to wszyscy muszą chcieć
leży prawie rok i nikt nie zabrał tego eksponatu hehe oczywiście ten pomysł był lekko z sarkazmem wiadomo że słupki są bardziej po ludzku bez obrazy nikogo hehe
Samego miejsca nie kupisz u dewelopera.
Ale możemy się dogadać po odbiorze mieszkan, mam 2 miejsca do odsprzedania lub wynajęcia w hali garażowej w B2.
nie rozumiem po co zablokowałeś tyle miejsc skoro ich nie potrzebujesz a innym bardzo by sie przydały.... bezsens

Tacy to wiesz.. Gdyby się dało dla kilku złotych to i windę by wykupił żebyś schodami musiał wchodzić albo płacić za wjazd. ;-)
ludzie kupują dla zysku kupił za 20 tys moze sprzedac za 35 czysty zysk
tyle to wiem tylko dla mnie jest mało ludzkie żerować na własnych sąsiadach ale cóż tacy są ludzie
Witam

Czy mieszkanie nadal na sprzedaż?

pozdrawiam,
Pytanie do M czy mieszkanie w budynku B2 na osyaynim piętrze nadal na sprzedaż 56,2 m?
Proszę o wiadomość.

pozdrawiam,
Od dewelopera chyba jedno zostało na stronie 63m2. Czy po prostu ktoś sprzedawał?
Przed chwilą rozmawiałam z biurem sprzedazy. Klucze maja być grudzien/styczen, wiec tak jak w umowach. Liczylam ze uda im sie skończyc wczesniej, bo teraz wynajmuje i nie chce juz za to placic. No ale co robic - w umowie jest styczen. Na budowie widzialam robotnikow nie było ich jakoś mega duzo, ale byli i robili
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
W biurze powiedzieli że odbiory bedą w terminie. Wcześniej się nie da, ale pracują normalnie tam.
Skoro są opóźnienia to co z osobami które mają MDM? Jeśli nie uda się zamknać tematu w 2018 to przepada dofinansowanie
Właśnie przez te wasze MDM tak podrożały wszędzie mieszkania, bo nic za darmo nie ma. Ktoś musi się dołożyć, żeby ktoś inny miał taniej. Niech to będzie nauczka. A na Fotomoto nic się nie dzieje, chyba że pomorska bryza porusza folia z okna.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7
300 ludzi na budowie. robota ze az milo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Gdzie ty masz 300 ludzi na budowie :D
Zwlaszcza ze moze byc gora 80 a nawet i tylu ich tam nie ma :D
80 na zewnatrz i 220 w piwnicy i hali garazowej.
Widać ze inteligencją nie grzeszysz
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
wiesz co to sarkazm? jak nie wiesz to inteligencja nie grzeszysz.
No i doczekalismy sie pierwszego "kłótliwego" sasiada
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
poczekam az grila w ogrodku zrobisz :) wtedy oznasz moj gniew
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
Dam ci kielbaske i sie jakos dogadamy :) :) :)
Pozdrawiam!
Czy postępują prace na budowie?
ja przyniose piwko. i karkoweczke. z promocji z biedry.
A ja zapraszam b 2 na zapoznawczego grilla ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
w lutym?
Zdążysz się w miesiąc urządzić ?,bo ja nie ... myślę że dopiero w marcu się wprowadzę a grilla poczekam do wiosny
Czuję się zaproszony B2
Oczywiście zapraszam b2 :) a które jesteś piętro
O nie bede miala daleko tez b2 hehe :))
A prace jakos postepuja ale glownie chyba w srodku robia :)
Ja A z jakiego jesteś piętra :)
Zapraszam jestem chętna poznania wszystkich sąsiadów. :) mam nadzieję że wszyscy albo większość będą kontaktowi
3 pietro :)
Zgłaszam się. B2, II piętro :)
Czy wie moze ktos z was czy mozna wejsc aktualnie na teren budowy i od kogo brac takie pozwolenie? Polnord czy bezposrednio od kierownika budowy? Czy na tym etapie nie wpuszcza do srodka? :)
Narazie nie wpuszczają , rozmawiałam z kierownikiem sprzedaży jakiś miesiąc temu to mówił że okolice sierpnia będą dni otwarte na zwiedzanie w środku
Można sobie wejść na budowe normalnie po godzine 20 nikt tego nie pilnuje nie ma zadnej ochrony wczoraj o 22 widziałem jak parka przechodziła przez ogrodzenie i chodziła po budowie
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
Na wszystkich takich osiedlach jest zakaz grillowania, więc marzenia o własnym ogródeczku musisz mocno okroić, chyba że elektryczny.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

tak jest :(
Nie powiedziała bym , widziałam że można robić na niektórych osiedlach , a a jak komuś przeszkadza wystarczy przesunąć w inny róg grilla a po 3 ile razy ci ktoś zrobi góra 3 razy w roku
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
4 pietro gril na tarasie i po temacie
Ja przyniosę piwko. To jest właśnie poziom przyszłych sąsiadów. Grill i piwo. Miał rację niejaki Tusk : ludziom wystarczy ciepła woda w kranie. .Zamiast zainteresować się budową i zjednoczyć wokół siebie ludzi ( przyszłych mieszkańców) do tego aby budowa była prowadzona prawidłowo i sprawnie to najważniejsze jest piwo i karkóweczka. Czy nie lepiej od razu umówić się na piwo na placu zabaw dla dzieci. Będzie kulturalniej no i dzieci będą miały budujący przykład od rodziców jak się nachlają.. Drodzy przyszli sąsiedzi skupcie wokół siebie na forum fachowców z różnych branż. Powinni to być prawnicy, budowlańcy, ekonomiści itp. To oni powinni przyjrzeć się budowie i aktom notarialnym i sygnalizować wam problemy jakie ws czekają. Niebawem będziecie tworzyć wspólnotę i sami zadecydujecie o wyborze zarządcy nieruchomości oraz będziecie ( poprzez swoich przedstawicieli) uczestniczyć w odbiorach gwarancyjnych budynków. Przygotujcie się do tego. Zamiast pisać na forach o ,,pierdołach" przyjrzyjcie się planom zagospodarowania terenu i dokładnie przeczytajcie akty notarialne. Po uważnym przeczytaniu zorientujecie się co was czeka - na pewno nie gril. Radził bym już szukać dobrych fachowców którzy wycekolują ,,wyrównają wam ściany" bo na pewno nie zrobi wam tego Polnord. Obawiam się że po przejściu wszystkich ekip remontowych które będą wykańczać wasze budynki trzeba będzie zrobić remont klatek schodowych i wind. Za to zapłacicie wy wszyscy. A kredyty trzeba spłacać. Dobrze było by przyjrzeć się gdzie będą chodniki i ( póki jest jeszcze czas) zaproponować zmiany do projektanta aby nie chodzić na skróty po trawnikach. Zawsze na początku jest miło. po dwóch, trzech latach sąsiedzi smrodzą grilami pod oknem a palacze rzucają pety i butelki do ogródków. Po roku lub dwóch latach od zamieszkania na świat przychodzą dzieci. Tym dzieciom troskliwi rodzice kupują pieski do zabawy, które to o 6-tej rano muszą wyprowadzać na spacer ( jest to bardzo miłe w szczególności zimą przy -10 stopniach). Kiedy rodzice są w pracy psy wyją i szczekają cały dzień z tęsknoty za panem co wyprowadza sąsiadów z równowagi. Najlepsze w tym są Yorki. Potem te psy sikają i robią kupy gdzie popadnie: w windzie na klatce schodowej, na placu zabaw. Potem dzieci podrastają i klatki zamieniają się w składowisko wózków, rowerków i hulajnóg. Ściany poobijane rowerkami i wózkami, brudne, winda zniszczona i opluta. Potem dojdą nalepki na ścianach i śmiecie podrzucane przez mieszkańców pod zamknięty śmietnik. Tak mi się marzy mieszkać wśród normalnych ludzi którzy cenią i dbają o swój dom na który wydali dużo ciężko zarobionych pieniędzy. Najgorzej będzie wam drodzy sąsiedzi z tymi co wynajmują mieszkania lub z tymi którzy dostali te mieszkania od kochających rodziców. Im będzie wszystko zwisać i na pewno nie będą uczestniczyć w zebraniach mieszkańców. Nie bądźcie naiwni że będą troszczyć się o wygląd i czystość klatek schodowych. Czytając większość wpisów mam wrażenie że mam doczynienia z dużymi dziećmi a nie z dorosłymi ludźmi. Jak by w życiu najważniejsze było piwko i karkóweczka z biedry i grill. Pozdrawiam
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 10

Divide et impera .
mieszkaniec 74 wyluzuj człowieku :) Sami budowy nie przyspieszymy. To, że klatki sie zużywają brudzą bo są użytkowane przez tylu ludzi w ciągu dnia to normalne, zwłaszcza ze pierwszy rok każdy z nas będzie sie urządzał remontował itp itd. Fotoplastykon posiada wózkownie i rowerownie wiec wiekszych problemów typu wózek na klatce nie powinno być. W każdego z nas w interesie jest banie o porządek po to są te wspólnoty by miały to na uwadze i organizowały odnawianie klatek itp. ale to z czasem najpierw daj nam sie urządzić i wogóle najpierw dostańmy te mieskania :D
ps. aktualnie wynajmuje mieszkanie i nie sądze bym była wandalem czy w mieszkaniu czy w klatce wiec troszke przystopuj z typ pesymizmem bo inaczej nikt cie nie zaprosi na tego pysznego grilla :) :) :)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4
Dobrze powiedziane dodam o ogródku jak ktoś będzie zasmiecal wspólnota zrobi zakaz nawet trzymania zabawek jak u mojego brata w bloku ... u mojego kuzyna z kolej normalnie raz na jakoś czas nikt nic nie ma do grilla takiego z umiarem.
Jezu człowieku ale ty jesteś sfrustrowany jedyne gdzie sie nadajesz to do domku w srodku lasu, nie bede tam mieszkać i to ba szczęście sie nie zdecydowałam bo widze klimat b3dzie przedni... Same społeczniaki i konfidenci ktorym przeszkadzaja rowery, hulajnogi, psy i dzieci, grill w ogr9dku i odrazu telefon do straży hahaha ja rąbie ale klimat
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

dzięki Bogu!!
A tak na marginesie gratuluje mieszkancom z bloku b1 kochani macie juz wstawione okna!!! :D
Drogi przyjacielu. Przeczytaj uważnie jaszcze raz to co sam napisałeś. To jest poziom wypracowania dziecka ze szkoły podstawowej. Naucz się chociaż pisać poprawnie bo nikt cię nie zatrudni. Ja po prostu chciałbym mieszkać wśród ludzi normalnych i kulturalnych. Ludzi którzy dbają o swoje otoczenie i szanują to co kupili za ciężko zapracowane pieniądze. Ja mam dosyć komunistycznych slamsów w których byłem zmuszony kiedyś mieszkać. Amerykanie określili definicję slamsów. Są to ,, mieszkania do których człowiekowi nie chce się wracać". Ja bardzo bym chciał wracać z przyjemnością do swojego mieszkania. Jeśli podobają Ci się wyjące i szczekające psy w każdym mieszkaniu, poobijane ściany rowerami. oplute i porysowane windy itd to po jaką cholerę kupujesz nowe mieszkanie w tej dzielnicy. Zakratowane falowce na Przymorzu czekają na Ciebie. Tam każdy może zajrzeć do garnka przez okno bo tam nie ma korytarzy. Tam też jest najwięcej samobójstw. Mówił mi to mój kolega który jeździł karetką do samobójców. Zastanawia mnie dlaczego zawsze na początku jest tak fajnie. Ludzie są dla siebie mili. Pomagają sobie nawzajem. Mija 3-4 lata i zaczyna się. Zasikane i zasr*ne windy -bo piesek nie zdążył a pan był długo w pracy. Ściany przeryte pedałami i oponami od roweru. Ukradzione wyłączniki prądu na klatce. Wybite szyby - bo panowie od przeprowadzki nie uważali. Chlanie piwa i palenie papierosów na balkonie. Pety oczywiście jak kulturalni ludzie wrzucane do ogródka sąsiadów. Śmiecie podrzucane pod zamknięty śmietnik i nocą rozszarpywane przez zwierzęta. (na osiedlu jest dużo lisów i dzików). Mam cichą nadzieję że trafię na ludzi normalnych z którymi będzie się mi wspaniale mieszkać. Na ludzi takich którym również zależy na pięknym i bezpiecznym otoczeniu. Ludzi którym można zaufać i takich którzy odbiorą paczkę za Ciebie od kuriera bo akurat nie było Cię w domu. Jednak poziom karkóweczki i piweńka z Biedry o którym Pan pisze mi stanowczo nie odpowiada. Mam niestety bardzo niemiłe wspomnienia na ten temat. Pozdrawiam serdecznie.

I agree with you.
Drodzy przyszli sąsiedzi. ..zamiast pisać o glupotach, zajmijcie się aktualnym problemem jakim jest opóźnienie w budowie oraz totalny zastój? ?Zastanówcie się nad prawdziwym powodem zatrzymania prac budowlanych...I nie piszcie głupot ze coś tam robią bo jeżdżę tam co parę dni i nigdy nikogo tam nie ma...Pozdrawiam
Robia tam. mieszkam na przeciw tych blokow i widze a poza tym zauwaz ze sa okna w b1 wiec to raczej nie jest zastoj. Panowie czesciej sa teraz w srodku budynkow. Zwlaszcza w b1 ktory jest do tylu nsjbardziej. I robia cos przy podjezdzie.
Okna były wstawione juz dawno temu. ..Uważasz ze to jest normalne że na tak dużej budowie pracuje tylko kilku pracowników? ??Obserwuje aktualnie również innych deweloperów którzy budują osiedla. .i pracują aż dudni wiec o czym my mówimy. ..Widać że słaba wiedzą w temacie budownictwa...bo wstawić okna akurat robi się to dosyć szybko...
Jaki zastój? Mieszkam w okolicy i codziennie już ok. 7 jest mniej więcej 15 aut i przewijają się pracownicy. Miesiąc lipiec ma być podobno najbardziej przełomowy i ma się najwięcej zmienić:) wszystko jest zgodnie z terminem puki co i mam nadzieję że to się nie zmieni.
W b1 nie byly zwlaszcza na ostatnim pietrze wstawili je kilka dni temu. To bylo potwierdzeniem ze jednak cos sie tam dzieje. I tu widac jak "obserwujesz i wiesz" Ostatnio kilku ludzi nawet w niedziele tam cos robilo. I po b2 tez widac ze sie zmienia. Nie jestem ekspertem ale pisze co widze a widze postepy i pracownikow. Wiec odpusc sobie najazdy. Mieli opoznienia wiec nadrabiaja ale nikt nir powiedzial ze nadrobia wszystko na pstrykniecie palcem.
Tak oczywiście ze nadrobia. ...
Tak oczywiście ze nadrobia. ...
Pocieszę wszystkich, że jako zarządcę wspólnoty dostaniecie Veidika, czy wam to się podoba czy nie, a ten obligatoryjnie wprowadzi zakaz grillowania na osiedlu, jak wszędzie. Więc jeśli komuś marzy się grill na pseudo ogródku to niech szybko póki ma jeszcze czas niech cesją przekaże mieszkanie na parterze komuś, komu na grillu nie zależy.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie wiem czy ma to nas pocieszyć, bo opinie na temat tego zarządcy są skrajnie negatywne:-((( Opinie pochodzą od konkretnych Wspólnot, z którymi współpracuje Veidik. Najgorsze jest to, źe Polnord narzuci administratora a potem mieszkańcy muszą się "użerać", dają kolejne szansy poprawy aż w końcu rezygnują z takiego administratora...ale zanim mieszkańcy "przyjdą po rozum do głowy" to taki administrator ich nieźle oskubie.
Kto sie interesuje to wie dlatego wszyscy muszą sie zmobilizować musi być minimum 50 % mieszkaniców na zebraniu współnoty dodatkowo obecnośc notariusza jest obowiązkowa w innym wypadku nie zmienimy zarządcy
Drodzy sąsiedzi spróbujcie się jakoś zjednoczyć i zmobilizować do działania. Jako pierwsze zadanie podsuwam pomysł z załatwieniem u dewelopera TYLKO ! wyprowadzenie kabla do kamer monitoringu przy drzwiach wejściowych i w garażu. W przyszłości ułatwiło by to nam zainstalowanie monitoringu w tych miejscach i rozpoznanie ewentualnych złodziei samochodów i rowerów.. Sam kabel byłby ułożony pod tynkiem i nie trzeba byłoby potem niszczyć ścian lub prowadzić go w korytkach na ścianach. Z tego co wiem nie ma jeszcze tynków wewnątrz. Może w ramach rewanżu za opóźnienie dało by się to załatwić.
Świetny pomysł tylko jak to zorganizowac ?

I've an idea to recompense Polnord's delays: possibility to have a camera's intercom in ours flat in all nr. 8 building.

Anyway, one question...is there a share antenna on the last floor? If i want to receive DVBT and satellite TV, do I need to install an antenna on my balcon (unaesthetic) or there're some share antenna on the last floor?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Drodzy przyszli sąsiedzi. .Piszecie zauważyłem o sprawach mało istotnych bo o grillowaniu lub kto będzie zarządcą i o monitoringu...To są sprawy owszem ważne ale nie najważniejsze. ..Najważniejsze jest to żeby wybudowali do końca nam te osiedle bo nie wiem czy znacie aktualne problemy drozejacych materiałów budowlanych i braku ludzi do prac budowlanych oraz drozejacych usługi budowlane a co za tym idzie ogromne spowolnienie prac u różnych deweloperów oraz grozace im.bankructwa...Oby wszystko dobrze się skończyło. ..Poczytajcie sobie o tych problemach na stronach deweloperów i budownictwa w Polsce a zauważycie faktyczny problem który uważam powinien być tutaj poruszany a nie pitoly czy uda się grilla rozpalić czy nie bo to jest mało istotne. ..No chyba ze się nie martwicie o swoje ciężko odlozone pieniążki lub kredyty które wzieliscie na swoje gniazdka. ..Pozdrawiam serdecznie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6
Pieniądze nie za własnością dewelopera tylko banku. To nie te czasy kiedy groziło ci że stracisz ja. A polnord to duża firma więc wątpię że upadnie...
W sprawie cen materialow albo tego ze brakuje pracownikow raczej malo mozemy zrobic. To, ze nikt nie pisze o tym na forum, nie oznacza ze o tym nie myslimy, ale po co roztrzasac temat na ktory nie mozemy nic poradzic? Przeciez nie dolozymy sie do kosztow, bo juz to zrobilismy, kazdy z nas zobowiazal sie wplacic kwote podana jako cena mieszkania. Nie bardzo tez widze jak mielibysmy pomoc w kwestii braku robotnikow. Zakasajmy rekawy i pomozmy charytatywnie? Przeciez za to tez juz zaplacilismy. Uwazam za to, ze sprawy zarzadzania lub monitoringu jednak sa wazne i lepiej przedyskutowac to wczesniej niz jak bedzie za pozno. Na prawde, skupmy sie na rzeczach, na ktore mozemy miec wplyw. I to juz bedzie dobrze...
Jeśli nie ukoncza budować Tobie osiedla to nie będziesz już musiał myśleć o monitoringu i grillu
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
Nie panikuj, Polnord jeszcze nie upada. Prace budowlane sa w toku, a opoznienia to obecnie prawie "norma" u kazdego dewelopera.
Jenyyyy sie uczepiliście tego grila jakby to była zbrodnia Katyńska. Ludzie troche luzu i dystansu...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7
A czy ktoś był tam z Was na budowie w ciągu ostatnich paru dni? Coś tam może się dzieje? Coś ruszyło chociaż? ?
Ja również bardzo chciałabym się dowiedzieć, czy i co się dzieje na budowie,czy robią coś przy budynku B1- aktualnie sama nie mogę tego sprawdzić.
Tak około 30 pracowników jest na budowie czy duzo czy mało to sami musicie stwierdzić
A czy jest juz informacja z dokladna data dni otwartych? Pozdrawiam
A jak to okresliles ze jest około 30 pracowników? ::) Pracują w środku czy na zewnątrz?
w b3 nie ma jezzcze ścianek działowych
A skad Pani wie? Mozna wejsc do budynkow?
legalnie nie można ;)
To ja już nie wiem czy oni serio sie wyrobią w 3 miesiące skoro w b3 nie ma scian działowych a b1 stoi goły z zewnątrz i podejrzewam że wewnątrz rówież....... nie wspominając, że w sierpniu/wrześniu podobno miały być dni otwarte :)
Czy w b1 są już ścianki działowe ?
A było kupić na 2 Potokach i dawno mieszkać, to oczywiście dla tych, którzy nie musieli mieć specjalnie windy i garażu podziemnego. Jak kupowaliście przez te swoje banki Fotoplastykon to jeszcze stały ostatnie wolne mieszkania, poza powyższym standard wykończenia podobny, a dalej od ulicy, no i cena była niższa o ok 1000 zł za metr. Ale tak to jest, jak ludzie się na prospekty napatrzą i cuda na kiju...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
Wynajmuje na 2 potokach i na stale nie chcialabym tu mieszkac. Brak piwnicy moze w moim bloku. Brak garazu. Wszedzie porozstawiane samochody na chodnikach ze wrecz czasami nie mozna przejechac na wlasne msc postojowe. Brak msc na rowery i na zewnatrz i w srodku. Nie mowiac o ulozeniu mieszkan gdzie sasiad z balkonu moze patrzec co robie w sypialni.. Wydaje mi sie ze fotoplastykon ma lepszy uklad mieszkan bardziej prywatny. Wiec mowisz to bo pewnie jestes zazdrosny :)
Na pewno w niektórych mieszkaniach są, było widać zanim wstawili okna.
Serio ? Te bloki wyglądają jak za komuny i fakt jest taki ze wole dopłacić i mieć komfort w zimę odnośnie miejsca w hali garażowej.
Windy to podstawa przynajmniej dla kobiet z wózkami.
Wy pewnie wszystko zaczynając od wózków rowerów i kończąc na innych gratach składujecie w salonach hehe
A powiedzcie mi jak robicie i umawiacie sie z ekipa wykonczeniowa lub chociaz jakims panem co robi lazienki wiem ze maja napiete terminy zwlaszcza moj i teraz co? Trzeba umawiac sie w ciemno z nimi czy czekac na ostatniAa chwile i liczyc ze jakis spec bedzie chcial sie tego podjac? Bo wcisz nie ma konkretnych dat odbiorow mieszkan ba nawet zakonczenie budowy nie eiadomo kiedy tak na prawde bedzie....
Bylam w polnordzie. Klucze wydaja w styczniu. Pytanie co z mdm?? Przepadnie?
A uważasz, że na foto-coto wszyscy będą grzecznie parkować samochody na swoich miejscach, bo zapłacili drożej ? Co do garazu, tam też nie wszyscy będa mieli garaż. Piwnica ? To jakiś wymysł PRL, weki będziesz trzymać czy schodzić z sąsiadem się z flaszki napić po kryjomu ? Co do układu budynków, nie wszędzie na 2 Potokach każdy każdemu w okno zagląda, tak jak i na Foto-coto nie wszędzie będzie prywatność, chyba każdy to widzi, ale wynajmujący zawsze wie wszystko lepiej. A zazdrosny nie mam o co być, nie mam kredytu, będę chciał to sprzedam i się przeniosę gdzie indziej, zwłaszcza jak nowe sąsiedztwo okaże się namolne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 9
To trzeba było na Ujeścisku dopłacić i już dawno mieszkać. Kilka osiedli skończonych, ludzie od paru miesięcy mieszkają. Ale jak się nie ma fufu w portfelu a przerost ambicji, to niestety tak jest.
Klucze to tylko klucze, jeszcze przepisanie aktu własności u notariusza a to kolejne 1-2 miesiące, i to jest dopiero koniec całej zabawy, więc pytaj się temu kto ci dał zgodę na MDM.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Noeie rozumiem po otrzymaniu kluczy nie moge sie zaczac urzadzac tylko znow musze czekac 1-2 miesiace?? Cos mi sie nie wydaje. A aby wyplacili mdm chyba wystarczy tylko zgoda polnordu na mozliwosc oddania mieszkan ludziom.
czy ma ktoś w umowie poszczególne etapy prac jakke mają być ukończone w danym miesiącu ?
Przepraszam bardzo ale nie każdy ma bogatych w fufu rodziców, niektórzy zaczynają wszystko od 0 i nikt im nic nie pomaga i dają rade tak jak tylko mogą wiec wypraszam sobie takie chamskie uwagi. masz pan mieszkanie to sie tu nie udzielaj bo to forum fotoplastykonu a swoje rady odnośnie mieszkań na innych osiedlach zachowaj dla siebie. My ich nie potrzebujemy.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Gościu osłabiasz mnie swoimi wpisami idź na forum swojego osiedla
A moze i będe trzymać i weki w piwnicy bo mamusia chętnie mnie takowymi obdarza i "rupiecie" męża czy cokolwiek co mi będzie zbedne w mieszkaniu ale to już nie Pański interes. I nie sądze by było to PRL-owskie a bardzo przydatne dodatkowe miejsce, którego w 2 potokach mi brakuje. Nie podoba ci sie nasz fotoplastykon to sie nie udzielaj bo i po co. Pozdrawiam jeszcze sąsiadka z 2 potoków :)

"A uważasz, że na foto-coto wszyscy będą grzecznie parkować samochody na swoich miejscach, bo zapłacili drożej ?"

...jak nie, strzelam :-D
Jest strona na Facebooku : Fotoplastykon Gdańsk. ...możemy tam pisać i się poznawać przyszli sąsiedzi
Ta strona jest zaniedbywana i nieaktualizowana. Wiecej sie stad mozna dowiedziec.
Odpowiadajac na powyzsze pytanie w umowie nie mam wyszczegolnionych etapow budowy tzn co bedzie zrobione do konkretnej daty.
I teraz tak patrzac nigdzie nie znalazlam informacji co sie stanie gdy to deweloper nie wywiaze sie z umowy badz bedzie mial opoznienia. W umowie jest data zakonczenia budowy 30 wrzesnia i 31 pazdxiernika uzyskanie pozwolenia na uzytkowanie budynkow.. Wydaje mi sie ze deweloper sie z tym nie wyrobi wiec teraz mamyjakies prawo by sie odwolac i rzadac np kosztow najmu? Czy to jest za male opoznienie? :) to tak z ciekawosci :p
Mialo byc rzadac zwrotu kosztow najmu
ale od pozwolenia na użytkowanie mają jeszcze 3 msc na wydanie kluczy więc chcąc nie chcąc ruszy się pewnie w styczniu
odbiory mieszkań w styczniu, a dzień otwarty prawdopodobnie środek października właśnie wyszłam z biura
A coś jeszcze ważnego mówili? O co pytałaś z tych ważnych info
tak przelotem byłam, bo miałam pytanie. jedynie tyle mówili że jest małe opóźnienie w budowie ale to już wszyscy wiemy
Mieszkanka może popiszemy na priv?
I jak sytuacja na budowie? Był ktoś może tam ostatnio i czy coś robią ruszyło coś?
Robia ciagle teraz tez na zewnatrz koparki jezdza nwm czy kanalizacji nie robia wlasnie bo klada jakies rury sory nie znam sie :D ale sa i pracuja tylko moglibyb szybciej :D
Nie wiem czlowieku gdzie Ty mieszkasz, ale ja się z czymś takim na nowych osiedlach nie spotkałam.
A z tego co piszesz można wywnioskować, że jesteś upierdliwym sąsiadem, któremu wszystko przeszkadza skoro już takie historie tworzysz.
Każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii i na pewno nie spowoduje to, że ktoś zaniedba obowiązki związane z przyszłym mieszkaniem.
Pozdrawiam i życzę większego optymizmu i wyluzowania ;)
Ja mam okazję tam często przyjeżdżać.
Nie powiem co dzieje się w B3, ponieważ mam kupione mieszkanie w B1 i na nim się skupiam, więc wybaczcie przyszli sąsiedzi z 3:)
Ostatnio jak byłam to w B1 na każdym piętrze było po kilku pracowników. Non stop słychać wiartarki,piły itd.
Słyszałam, że B1 robią w środku, a w B2 elewację. Jak zakończą to będzie wymiana. W B1 będzie robiona elewacja,a w B2 środek.
Ciężko powiedzieć na jakim etapie jest elewacja w B2, bo mają tak mocno go zakryte przed kurzem, że prawie nic nie widać przez te folie :)
Cieszmy się, że mamy takie ładne lato przynajmniej wszystko ładnie schnie, a mieszkanie nie są zalewane jak to w zeszłym roku w Sopocie na Karlikowskiej mieli ludzie.że była taka ulewa, że musieli odpapowywac wodę z mieszkań, które jeszcze nie były pooddawane i ludzie na dzień dobry dostali zalane mieszkania.
Po drugie Polnord przynajmniej nie ma rocznych opóźnień jak Robyg.
Jak byłam u Notariusza to mówił, że w umowie jest kwota za opóźnienie 10% wartości mieszkania, ale to nie jest jeszcze opóźnienie za które można teraz roscic.
Deweloperzy nawet z ustawy mają zalozone opozniwnia. Dodatkowo obowiazkiem jest najpierw napisanie pisma z prośbą o zdanie mieszkania i jeżeli chyba przy trzecim piśmie nie otrzymasz mieszkania to wtedy możesz roscic. W umowie jest napisane kiedy napisać piersze pismo i po jakim czasie każde kolejne
Dzis bylam na spacerze wokol budowy i nie ciekawie z ta elewacja od przodu sa postepy ale maja zrobiony tylko przod tyl i bok wciaz wygladaja jak w b1. Oby nie bylo wiekszych opoznien.. Ale widze tez ze zamontowali tam kamery i czujniki wiec po nocy juz nie polecam tam wchodzic :) no i robia teren bo lezy pelno rur i ze 2 koparki stoja.
jestem inwestorem mieszkania w budynku B3 I etap , popieram Pana Projekt .
Proszę o kontakt
Zgadzam się z Tobą, dobrze, ze pogoda sprzyjała. Też zakupiłam mieszkanie na tym osiedlu.
Panie Mieszkaniec 74, jest Pan przyszłym mieszkańcem osiedla Fotoplastykon? Bo udziela się Pan na forum innego osiedla w bardzo podobnym, irytującym tonie i zastanawiam się czy to Pana cel żeby swoje mądrości gościć gdzie popadnie czy faktycznie działa Pan w swoim interesie
Zainteresowala mnie ta konkretna w temacie nieruchomosci wypowiedz.
Podpisalam umowe rezerwacyjna na 2etap budowy Fotoplastykonu w czerwcu.
W grudniu zostal podany mi termin na podpisanie umowy deweloperskiej ktory nie doszedl do skotku z powodu utworzenia rachunku powierniczego.Przelozone wszystko zostalo na styczen.
Dwa dni temu dostalam wiadomosc ze Polnord podnosi ceny 300zlm2 i moja umowa rezerwacyjna juz nie obowiazuje.
Zaproponowali podwyzke ceny nieruchomosci lub zwrot kaucji.

Jak mam sie do tego ustosunkowac?Po wszystkich przeczytanych uwagach na forum jestem pelna obaw.
Prosze o rade na
edytb@o2.pl

tak samo dzisiaj do mnie. Sprawdz maila.
Licze na wiecej takich opinii i takich sasiadow.Mam odebrac mieszkanie w grudniu 2020.
Mam nadzieje ze bedzie milo i bezpiecznie a na grila i piwo to mozna do pubu wyjsc!!!
A negatywne opisy są dla mnie śmieszne. Wolę mieć mieszkanie na Guderskiego gdzie jest chociaż trochę zieleni i zbiorniki retencyjne a nie przykładowe osiedle na Przymorzu lub morenie w 20 piętrowym wieżowcu masakra i pewnie każdy z psem będzie wychodził w jedno miejsce. Skąd te opóźnienia a mianowicie wcześniejszy wykonawca porostu dawał ciała . Drodzy mieszkańcy pamiętajcie żeby przy odbiorze dokładnie sprawdzić mieszkania
Na co dokładnie zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania ( wątek ten poruszył ostatni wpis).
Ja wole dac te 300 zl inzynierowi budowlanemu czy kierownikowi by mi wszystko sprawdzil niz brac w ciemno samemu. I polecam wam tez wziac kogos kto wie gdzie szukac wad. Bo by nadrobic zaleglosci moga budowlancy odwalac niezle fuszerki w naszych mieszkaniach ktorych my mozemy nie zauwazyc na pierwszy rzut oka.
niezly pomysl. Mozesz wiecej info?
widzieliście to ?? Polnord 27.08 startuje z budowa 2 etapu fotoplastykonu z inną firmą budowlaną ... a nasz??? w czarnej pupie z opóźnieniem..... i sie zbulwersowałam .. zamiast dać więcej ludzi do naszego etapu i maksymalnie go przyspieszyć by nadrobić jak najwięcej to ehh.... sory za te gorzkie żale :)
na 1 etapie może pracować tylko 80 pracowników
sorki ale nie wierze by było ich tam 80 :)
ja też ale nadzieja matką głupich :p
Ja tam myślę ze będzie ich około pisiont
Dzisiaj tam byłem i widziałem ze żadnych postępów prac budowlanych niema od 3 miesięcy co najmniej wiec proszę nie piszcie tutaj głupot ze coś robią w środku i ze jest tylu niby pracowników bo to nie prawda...Przyglądałem się jak Polnord budował Chabrowe Wzgórze i jeśli rozpoczęli np ocieplac blok to już go moment i skończyli dosłownie w ciągu paru dni cały budynek był ocieplony...Na fotoplastykonie zaczęli ocieplac dawno dawno temu jeden z budynków i nie dokończony stoi już mega długo wiec o czym to świadczy. .Jednym słowem nic nie robią lub prawie nic...Postęp jest prawie że nie zauważalny. .Nadmieniam ze postęp budowy Chabrowego Wzgórza był szybki i sprawny bez względu czy robili w środku czy na zewnątrz. ..Bo jak można rozpocząć coś na zewnątrz i tego nie skończyć ze niby po co?żeby przejść do prac w środku? Pozdrawiam naiwnych optymistow. ..może czas ruszyć tyłki i podjechać tam i zobaczyć a nie pisać tutaj niczym nie poparte glupoty
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
Gratuluję wyobraźni :) jak tam Pan był to chyba zauważył Pan, że okna są już wszędzie. W B2 ściany, tynki, gładzie i elektryka... więc proszę nie wprowadzać innych ludzi w błąd.. ale....przecież najłatwiej narzekać :)
Człowieku okna to już tam są wszędzie od 2 miesięcy a w środku nie pisz co zrobili bo nie masz prawa tam wchodzić z tego co wiem...Pozdrawiam
Wszystko sie ciagnie bo nie robi tego ekipa budowlana tylko polnord construction gdzie sami o sobie pisza ze nie sa ekipa budowlana. Dlatego tez jestem zla ze zamiast wziac ekipe budowlana i dokonczyc nasze bloki to wzieli ekipe na nowy etap.. Szybciej drugi etap powstanie niz nasz skoncza czy oddadza nam.. Ma Pan racje przod ocieplenia b2 stoi tak juz 2 3 miesiace. Wszystkiego wszedzie po trochu robia.. Taka wg mnie dezorganizacja. I mydlenie nam oczu ze w styczniu oddadza.. Juz brak mi nadzieji jak to widze.
Mi się udało "rzucić okiem" na budowę od wnętrza i B2 w środku mieszkania już prawie gotowe, teraz robią w środku B1 oraz B3, na zewnątrz równają teren i jakieś rury kładą. Na logikę po co by robili skoro by nie chcieli ukończyć, jeżeli nie chcesz ukończyć to zamykasz budowę i tyle a nie budujesz dalej. Opóźnienie OK może i jest ale bez przesady, robią i są widoczne postępy.
Poza tym to polnord twierdzi publicznie ze robia w srodku ze to etap finalny i ze teren jest przygotowywany pod robienie malej infrastruktury hahahaha beczka smiechu wejdzcie na facebook na polnord ich wpis ostatni o fotoplastykonie. Mozna sie posmiac co ludziom odpisali..
Tu nie chodzi o zamkniecie chodzi o to ze mieli nadrobic a nie nadrabiaja jakos szczegolnie :)
To skąd Pan wie że nie jest w środku nic zrobione, skoro "nie ma prawa tam wchodzić"?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
Przestańcie się spinać jeszcze maja trochę czasu
kto się interesuje tego typu inwestycjami wie ze na dzień dzisiejszy opóźnienia mniejsze czy większe to norma.Też nie jestem zadowolony z tego powodu ze będę musiał płacić dłużej wynajem i dodatkowo kredyt.A takie gdybanie czy robią coś w środku czy nie nie ma żadnego sensu.Biorąc pod uwagę fakt ze termin zakończenia jest na 30.08. wiec nawet nie miną pierwszy planowany termin zakończenia budowy
a informacje o opóźnieniach dostaliście wcześniej na piśmie.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
A czy ktoś z Was był w środku w budynku i widział ze maja wszystko zrobione w środku? Tzn gladzie rynkowe, ścianki działowe, instalacje elektryczne i hydrauliczne oraz klatki schodowe?
można jakoś dostać w biurze inny plan mieszkania ? tzn. szczegółowy na którym widać metraż ścian a nie tylko całego pomieszczenia ?
Można poprosić o taki szczegółowy rzut mieszkania ( ja dostałam). Wymiary ścian podane są w stanie surowym, bez tynków.
Tez taki dostalam i rowniez taki na ktorym jest elektryka zaznaczona wraz z grzejnikami itp :)
w biurze ? czy mailowo trzeba załatwiać ?
ja prosiłam w biurze jeszcze przed podpisywaniem umowy dali mi to od ręki :)
Kto z Państwa otrzymał pisemna informacje o opóźnieniach? ja nie dostałam kompletnie nic. Bardzo sie martwię zaistniałą sytuacją.
Ja również nie dostałam pisemnej informacji o opóźnieniach. W trakcie rozmowy telefonicznej powiadomiono mnie jednak, iż mieszkania oddawane będą najpóźniej w styczniu.
Ja dostałam ;)
Tylko informacja mailowa
To najnowsza informacja z polnordu - cytuje:
"Odbiór B2 przewidziany jest na przełomie października i listopada.

Natomiast jeśli chodzi o możliwość wejścia na budowę, to w tej kwestii proszę się skontaktować z Państwa handlowcem, ktory umówi na dogodny termin.

Pozdrawiam,

Karolina Maciejewska
Specjalista Biura Obsługi Klienta
A co z b1 i b3 ? Mają opóźnienia , to b2 tylko szybciej skończą ?
Odbiory mieszkan sa w styczniu oddaja wszystkie na raz. Bo tak musza. I tak powiedzieli w polnordzie i pod postem na facebooku. Watpie by po 2 tygodniach zmienili swoje zdanie ktorego tak zawziecie polnord bronil pod tamtym postem. :)
Jak w styczniu to przepada mdm. będą pozwy... świetnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8
Wcale nie przepadają ... mdm już jest wliczone w kredyt ... przynajmniej u mnie
jeżeli chodzi o mdm to wszystko zależy od banku w którym mamy kredyt mój na szczęście wypłacił w ostatniej sierpniowej transzy ufff
najlepiej dowiadywać sie w swoich bankach :)
Widzę, że większość nie ma pojęcia jak działa mdm mimo że wzięli kredyt :D Moi mili, mdm jest wypłacany choćby teraz (Jak mój) ale bez aktu własności w 2018 to trzeba będzie go oddać.
Ja nic takiego nie mam w umowie i nikt mnie o tym nie informowal wiec wydaje mi sie ze nie masz racji. A przy nsjmniej mam taka nadzieje
Prosta zagadka dla ciebie: czy mogłeś wziąć MDM na mieszkanie które powstanie w 2019 czy np. 2020? Przecież terminy transz można wpisać dowolnie i wszystkie mogą wypadać teraz w 2018 ;-)

Druga zagadka: dlaczego ludzie składają pozwy zbiorowe na robyga za utracony MDM?
bo tam jest rok opóźnień a nie miesiąc :)
a jeśli nam też przepadnie to też pozwiemy polnord wspólnie i tyle :)
Dla BGK który udzielał dopłat MDM ważny jest termin uzyskania pozwolenia na użytkowanie a nie umowa przeniesienia własności. To tyle w temacie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
dokładnie to samo powiedział nam nasz doradca finansowy
eh, ludzie. Żeby było pozwolenie na użytkowanie to budynek musi być gotowy, tak trudno na to wpaść?
A jeżeli jest pozwolenie to i umowa własności to już formalność.

Gratuluję doczepienia się do użycia złego sformułowania, ale tak się składa, że niczego to nie zmienia. To tyle w temacie.
Po 1 pozwolenie na uzytkowanie polnord dostanie juz listopad grudzien po 2 akt wlasnosci i umowe po odebraniu kluczy podpisuje sie gdzies od miesiaca do 3 miesiecy. W zaleznosci od dewelopera. I tyle w temacie. Nie siej paniki tylko sam sie doinformuj bo klepiesz bzdury.
Oczywiscie to sa slowa polnordu po ostatniej rozmowie z nimi.

Jak nie zdążą to będzie styczeń a nie grudzień i przecież o tym mowa w kontekście MDM, to zależy od tego czy znowu nie będzie opóźnień, jeśli nie będzie to powinno się udać, a przez telefon to mówią różne rzeczy i obiecują odbiór nawet w grudniu..
Zacznij myśleć zamiast klepać bzdury bo usłyszysz przez telefon grudzień i zadowolony, ciekawe co jest po grudniu w kalendarzu ;-)
Witajcie. Jestem nowy w tym to moje pierwsze mieszkanie zwlaszcza od dewelopera. Czy mozecie powiedziec mi kiedy tak na prawde mozna wejsc z remontem mieszkania? Zalozmy od razu po odebraniu kluczy od dewelopera.? A jak z wprowadzka? Kiedy moge? Oprocz lazienki mam zamisr wszystko robic sam wiec i tak bede mieszkal na betonach jakis czas. A nie chce placic najmu majac juz swoje M. Z gory dziekuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam Krzysztof
Czy wiecie może kiedy będzie można wejść juz do budynku b2?Widziałem wczoraj ze kończą jego elewacje tzn kładą tzw baranek i malują. .I dlaczego nie robią jednocześnie elewacji na pozostałych budynkach. ..
o to musisz dowiadywać sie bezpośrednio u kierownika budowy on pewnie umówi cię na dogodny termin taką odpowiedź dostałą z Polnordu Pani wyżej.
A ogólnie dni otwarte mają być pod koniec października podobno
Witam. Dzis dostałem info z biura Polnordu, że dokładny termin nie jest jeszcze znany - ciekawe czemu ??? A o terminie wizyty tj dni otwartych wszyscy zostana powiadomieni 2 tygodnie wcześniej.... zapewnie bedzie to nie wczesniej jak z końcem wrzesnia - oby !
Szczerze? Ciesze sie że wogóle tam ruszyło, robią i coś widać i że nie długo koniec i że to daj Bóg tylko 2 miesiace opóźnienia nie tj na sąsiednim osiedlu hiszpańskim gdzie krążą plotki o upadłości a budowa jest zatrzymana. Pozdrawiam
Tylko ciekawe jaka będzie jakość tej ich pracy bo zwróć uwagę ze jakoś dziwnie wykończaja ten budynek b2 bo na chwile obecna rozpoczęto wykończenie elewacji jednocześnie na trzech etapach tj nie skończone docieplenia styropianem,częściowo wytynkowane ściany z zewnatrz juz na styropianie i zaczęto juz malować jedną ze ścian na biało...Także nie skończywszy pierwszej pracy,robią juz ostatnia
Ja w jakosc juz nie wierze odkad na budowe wszedl polnord ktory nie jest ekipa budowlana (sam tak o sobie mowi) zamiast zalatwic nam jakas prawdziwa ekipe do wykonczenia.. Takze niech jiz to skoncza bo i tak nic my nie poradzimy na jakosc.. Ale bierzcie fachowcow do odbiorow mieszkan a reszta mankamentow i tak wyjdzie po czasie.
Dziwna ta budowa Szkoda ze nie można zamieścić zdjęć, bo mam ich duzo. Końca nie widać. Byłam tam dzisiaj no i szkoda gadać...... ,,,,,straszny bałagan . Zeby tylko nie bylo tak samo jak z tym niedokończonym budynkiem przy 2 Potokach
Zdjecia mozesz wstawic na grupie fotoplastykon chetnie zobacze jak to wyglada
Dokładnie dodaj to co masz inni chętnie zobaczą :)
Dziwnie budują co?Rozpoczęli coś i nie kończą tylko zaczynają co innego
Wlasnie dzis zaczyna powstawac drugi etap tylu ludzi na tej budowie juz dawno nie bylo teraz mozna powiedziec ze cos sie dzieje szkoda tylko ze nadal mozolnie :) wieczorem wrzuce pare zdjec na grupe
Tyle że nasz etap nie kończy firma budowlana tylko polnordC contrustion a drugi etap erbud
Tyle że nasz etap nie kończy firma budowlana tylko polnordC contrustion a drugi etap erbud
Wiem. Chodzilo mi ze u nas wlasnie duzo ludzi jest i duzo sie dzieje robia i teren bo jezdza koparki pod b2 i sa na rusztowaniach panowie bo na tym drugim etapie to tylko na razie jest koparka i 2 ciezarowki :D
A widziałeś coś na b3?
Coś tam robią też czy tyło b2 bo widzę że każdy pisze o b2 tylko ;) ja być może w piątek będę tamtędy przejeżdżać
B3 niestety nie widzialam nikogo chyba ze byli w srodku teraz glownie i tak robia dookola teren caly.. Jest mocno rozkopane. No i b2 elewacje koncza a b1 bylo paru na dachu i w srodku
Z uzyskanej przeze mnie informacji wynika, iż wszystkie mieszkania zostaną oddane do użytku w ciągu jednego miesiąca, w styczniu 2019 r. Prace przy budynkach wykonują zaś osoby zatrudnione ( w większości ) przez poprzedniego generalnego wykonawcę.
Również mam informację, że odbiory w styczniu 2019 wszystkich 3 bloków.
A ja słyszałem, ze odbiory maja być w Grudniu... popołudniu.. Tak naprawdę każdy z "polnordu" mówi co innego. Pan od sprzedaży mówił listopad grudzień pani styczeń. A na budowie mówią co innego. Jak dla nie nie wyrobi się z 3ma budynkami do stycznia i że zrobią odbiory pojedynczo.
I jak ludzie mają sobie zaplanować wszystko. Fachowców sprzęt meble... Skoro tak naprawdę nigdzie nie można uzyskać żetelnych informacji. Myślę że skoro chcą nas tak przetrzymać i ciągle zmieniają daty warto wziąść fachowców na bardzo dokładny odbiór mieszkania koszty nie są duże około 250zł wszystko dostajemy w dokumentacji od Pana który zajmuje się odbiorem oczywiście jeżeli wszystko będzie dobrze. Myślę, że w nie jednym mieszkaniu będzie co poprawiać.
Dokładnie też sie denerwuje bo już trzeci raz przekładam termin u fachowca od łazienki... zwłąszcza że fachowcy też mają swoje napięte terminy.... ja do odbioru mieszkania biore inżyniera bez dwóch zdań 300 zł a może mniejsze kłopoty i nerwy później. NIe mówiąc już o przeciąganiu ciągle umowy najmu......... czy po otrzymaniu kluczy możemy od razu wejść na mieszkania z remontem czy trzeba jeszcze na cos czekać.?
Trzeba podejść do tego na spokojnie po co 10 razy przekładać termin od początku było wiadomo ze budowa się opóźni.Na bank się nie wstrzelisz z terminem jedni mogą mieć odbiór na początku miesiąca a inni na końcu.
Byłam dzisiaj na "budowie". Fruwające płachty - osłony rusztowań na budynku B2. straszą .Prawdziwy horror. Smutno powiewają na wietrze. Od strony szczytu budynku dwóch panów / obcokrajowców/ malowało na biało ścianę. Zaznaczam, ze to była dzisiaj cała ekipa pracujących. Przy B1 i B3 zupełnie pusto. Ogólnie widok budowy robi przygnębiające wrażenie. Developer widać nie przejmuje sie zaistniałą sytuacja. W ogóle mu się nie spieszy. Może już czas powiadomić media?
Przyznaje w b3 od dobrych paru miesięcy widok ten sam w,pierwszym budynku od ulicy chyba b1 coś się robi ale tak to zerowe efekty
wg mnie idzie za wolno im robienie tej elewacji zostały 2 miesiace a oni wciąż męczą b2 a gdzie 2 pozostałe budynki??
A co media mogą?
Przyznaje w b3 od dobrych paru miesięcy widok ten sam w,pierwszym budynku od ulicy chyba b1 coś się robi ale tak to zerowe efekty
W tym tempie i z tą ekipą jak widać nie zdążą do stycznia. Ja w tygodniu idę do mecenasa żeby mi prowadził sprawę odnośnie wypłacenia należności za opóźnienia w oddaniu mieszkania na czas. Wiem, że w umowie sie zabezpieczyli,że mogą 3 miesiące mieć zwłoki ale nie z powodu ich problemów tylko czynników naturalnych (czyt. ostra zimna) licze na to że za opóźnienia urządzę łazienkę lub kuchnie
Oni wiedzą że sa na straconej pozycji tylko liczą na to że ludzie nie rozumieją umowy którą podpisali. Już wiadomo że na tej inwestycji (a na pewno na pierwszym etapie) nie zarobią ob nie stracili.Robią wszystko żeby skończyć to z jak najmniejszą stratą.
Daj znac jak to tam wszystko pohdzie z tym mecenasem. To chetnie tez powalcze o swoje
Za te opóźnienia zrobisz cale mieszkanie łazienkę kuchnie salon i na pewno starczy jeszcze na grilla :)
Myślicie, że tak łatwo dadzą nam ten hajs? Bo mi sie nie chce wierzyć ze nie są jakoś zabezpieczeni itp itd
Jak pisałem kilka miesiecy temu ze bada duzde opoznienoen ia to nikt niechciał wierzyć :)
orientuje sie ktos czy w b3 sa juz scialki dzialowe ?
Nie... Prawie kończą b2
a w b2 ścianki są czy tylko z zwenątrz zrobili a w wewnątrz nic ?
W b2 Będzie można już wchodzić oglądać będą dni otwarte tego budynku .
A jak b3.to trzeba dzwonić
Tylko b2 bedzie mialo dni otwarte w pazdzierniku????
Skąd taka wiadomość?
Dzwoniłam do kierownika sprzedaży, nr od pani z guderskiego ... i powiedziała że koniec września oglądanie w b2, a co do reszty to dzwonić
To jak tak to niech oddaja szybciej i pojedynczo te bloki beda miel8 mniejsze straty niz gdyby mieli przetrzymac gotowy b2.
ja byłem w swoim mieszkaniu (I piętro w B2) pod koniec lipca i było już daleko - i ścianki działowe i instalacja elektryczna. Oczywiście nie było drzwi wejściowych i tynków czy gładzi ale wyglądało całkiem nieźle.
W b2 sciagaja rusztowanie z przodu sa juz daszki nad balkonami i rusztowanie cale stoi z tylu budynku juz dzis panowie tam klada elewacje. Duzo ludzi w oknach b3 widzialam i idzie stamtad huk pracy :) podejrzewam ze maja srodki duzo porobione i zostana im glownie elewacje no i teren. Mam nadzieje ze w listopadzie juz beda miec gotowe wszystko plus pozwolenia na wejscia mieszkancow
A jak B1?
Na facebook fotoplastykon gdansk sa wstawione aktualne zdjecia z budowy wszystkich blokow :)
Dobrze ze wybrałem mieszkanie w B2 :) Z widokiem na jezioro ;) Nie będę musiał inwestować w drogie rolety I będę mógł chodzić nago

lepiej jak "naga"
Czy wiecie o tym, ze teren /działka/ przed B2 od strony jeziora jest własnością developera Kokoszki?. Na pewno cos na niej wybuduje, oby to była niska zabudowa i oby to nastąpiło za dobrych kilka lub kilkanaście lat. Zdawało by sie ze to już teren ochronny, bo blisko zbiornika i wąsko ale niestety - to informacja potwierdzona.
Tak sprawdziłem to przed zakupem i liczę się z tym.Fakt jest taki ze polnord wybuduje osiedle i zrobi droge. I po tym fakcie kokoszki zaczną budować za minimum 6000 tys za metr.Już robyg w swoim najnowszym projekcie osiedla ma ceny powyżej 6300 kosmos a to praktycznie 200 metrów dalej
A teren na przeciwko po drugiej stronie ulicy jest czyjsc tzn bedzie tam cos budowane czy nie wiadomo? :)
Polnord ma tam działke
Czy sa tu mieszkancy b2 z 3 pietra co maja balkon wychodzacy na przeciwko ulicy guderskiego? Czy widzieliscie ze mamy pol balkonu "odkrytego" czyli zadaszenie jest tylko nad drzwiami i tyle. A reszta balkonu gola. Mozna cos z tym zrobic nie na wlasny koszt?
nie na caly balkonem?
chyba tak samo mam z ostatnie pietra :(. Szkoda! ... Marta, znasz koszty aby "naprawic"?
...czy lepiej: czemu mam miec nago balkonem i sam martwic sie o naprawic tego?
Na,innych osiedlach też nie ma zadaszonych całych balkonów

Sprawdź na wizualizacjach, tak miało być
Tak jest z każdej strony jeśli balkon jest ostatnim. U mnie w B2 na 3 piętrze od strony stawku to daszek będzie chyba na 1/4 długości balkonu ( tylko nad wejściem) ale tak było w projekcie :-(
Mozna za tego cos robic?

Proszę, nie psujcie nam bloku jakimś pseudo zadaszeniem pojedynczego balkonu
Nie obchodzi mnie wizualizacja gdy bedzie moklo mi pranie meble czy co mi sie zechce tam postawic. Dlatego chcialabym by polnord zrobil 1 ciag tych szklanych daszkow w 1 lini. Zeby zrobic to na wlasny koszt trzeba miec pozwolenia inspektora budowy projekt i Bog wie co jeszcze bo podobno podchodzi to pod zmiane budowlana... Nie zauwazylam w projekcie ze bd dach na 1/4 balkonu tylko..
A po drugie jaki sens miec kontakt na zewnatrz jak nie ma zadaszenia nad nim...........
Chodziło ci o kontakt /gniazdko elektryczne/ czy włącznik światła? i skąd taka wiedza, ze tam jest usytuowane?
Widziały gały co brały?

Trans.from English. Mam ten sam problem. Nie zauważyłem, że mój balkon będzie bez ochrony. Polska to nie Tunezja, pogoda nie jest słoneczna 360/365, więc dla mnie nikt nie pomyślał o mieszkaniu bez ochrony.
Wiem, rozumiem twoją odpowiedź, myślę, że masz mieszkanie na dole, ale tak naprawdę, czy myślisz, że to wystarczy? Jeśli ostatnie piętro jest otwarte na deszcz, śnieg, wiesz co będzie? Infiltracja z góry :) Witamy.
Wiem, przy okazji, jeśli chronisz, nie rozumiem, dlaczego nie ja! chciałbym zjeść na balkonie jak ty.
Ile będzie chronić cały balkon? 1,000zl więcej za mieszkanie? Boze, nie ma co żartować!

I po co instalować coś na zewnątrz (na ostatnim piętrze), żeby chronić balkon? Nowy projekt? Nie wiem, ale dziś odkryłem, że kupiłem coś bez użytecznego balkonu :(

Right...I can't have a light too.

I'm with you. B4-B5.B6 have to start to build, so, no problem to protect the last floor. We're in delay about 6mc, so, maybe a good way from Polnord.
B1-B2-B3 at the end, so, it can be do too.
Hej KUba to TY?
tak o gniazdko i mam projekt wiec widze ze tam jest i widze bo byłam na budowie że nie jest pod daszkiem. A wg projektu jaki otrzymałam powinien być dłuższy daszek. I po jaki kij zaraz musisz być nie miły......
Na vivaldiego nie ma daszkow na ostatnim i jakoś ludzie żyją
Nie chcę być złośliwy, ale analogicznie nikogo nie obchodzi co ty chcesz tam stawiać. Takie rzeczy trzeba sobie analizować przy wyborze mieszkania, a szczególnie skoro to ostatni balkon..

Kontaktuj się z polnordem, jeśli ogarniecie to w estetyczny sposób nad każdym balkonem z pomocą polnordu to żaden problem i życzę pomyślnego załatwienia sprawy. Ale jak ktoś ma sobie stawiać byle co nad balkonem na własną rękę to mam nadzieję, że tych pozwoleń będzie wymagane wystarczająco dużo

Transl.from english (site doesn't like english): Nie wiem "vivaldiego", ale wierz mi, nie myślałem o tym "problemie". Odkryłem to dzisiaj. Może mój błąd, żeby nie pytać o ochronę na balkonie, ale nie miałem pojęcia, że ​​w Polsce zwykle buduje się mieszkanie otwarte na deszcz, śnieg: -O. Ponadto na oficjalnej stronie internetowej nie jest tak łatwo zobaczyć ten projekt. Nie wiem, dlaczego Polnord postanowił nie pokrywać całego ostatniego mieszkania, dla mnie nie tyle sensu. Może architekt studiował w Egipcie;)
Masz racje. Gdzies przegapilismy ten punkt. Jakbym miala stawiac na wlasny koszt to bylby to i tak taki sam daszek jaki juz mam bo sama nie chcialabym zeby bylo pstrokato. Po prostu nigdy nie spotkalam sie z polowicznym zakryciem balkonu, dlatego nie zawracalam sobie tym glowy no a teraz mam..

Nie wiem czy to wystarczy, wiem co kupiłem i oczekuję, że dostanę to co było zaplanowane a nie coś innego :)
Każde piętro i mieszkanie ma swoje plusy i minusy. Próbujcie się skontaktować z polnordem, przecież jeśli uda się zrobić spójną estetycznie zmianę dla każdego balkonu to super! Życzę udanych rozmów.

Zapytam z ciekawości, z jakiego kraju do nas przyjechałeś? :) Będziesz mieszkał czy na wynajem?

Right...all right if I knew that in Poland flats at the last floor can be open ad the rainy and snow. I didn't really take care about protection over balcony. I saw in the photos some glass protection and I thought: Wow, nice. It's ok.

Anyway, If you live in downstairs, I think you should to be in worry about infiltration, more if all at the open.

Jak tak bardzo sie martwie sie o tej mieszkania znaczy ze to jest mieszkania o moim przyslosci .:-D . Bede mieszkac i moze wynajemowac na pustine czasu, jak sie uda. To i to :)
Moj kraj? ...kraju o dlugi wlosy :-D
Witam przyszłych sąsiadów. Pisałem Państwu aby zamiast karkóweczki z ,, Biedry" i piweńka uważnie przeczytać akty notarialne. Wyśmialiście mnie wówczas Państwo i pisaliście abym wyluzował i że się czepiam. Pisałem wówczas aby skupić wokół siebie fachowców w różnych branżach. Niestety nie było pozytywnego odzewu Bez zgody autora projektu niczego wam nie wolno zrobić. To grozi sprawą w sądzie. Nie wolno uprawiać samowoli budowlanej. Musicie Państwo (mieszkańcy ostatnich kondygnacji) zwrócić uwagę na odprowadzenie wody z powierzchni balkonu i wykonać (podczas układania glazury) na balkonie bardzo dokładną izolację przeciwwilgociową, bo może dojść do zagrzybienia mieszkań oraz przy wsiąkaniu wody w płytę (przez popękane fugi) może dojść do odpadnięcia tynku (piętro niżej ) na suficie u sąsiada. Najgorzej będzie na przełomie jesień - zima i wiosna lato. W dzień zalegający na balkonie śnieg będzie topniał a woda będzie wsiąkać przez fugi pod płytki. Tam w nocy w temperaturach ujemnych będzie zamarzać i dojdzie do odspajania i pękania glazury. Najgorzej będzie w miejscach gdzie brak jest kleju pod płytką i tam gdzie są puste przestrzenie. Polecam fugi epoksydowe które są bardziej wytrzymałe. Budynek musi być wykonany zgodnie z projektem architektonicznym i jakiekolwiek zmiany w elewacji są niedopuszczalne bez zgody architekta !
przecież o tym mówiłam że trzeba kupe formalności by coś z tym zrobić. I teraz jak sąsiadowi coś sie stanie przez snieg i wode po deszczu na balkonie to odpowiadam za wszystko ja tylko dlatego że nie chciało sie polnordowi zakryć całego balkonu a mi sprawdzić jak wygląda zadaszenie mojego balkonu tak? ....

Marta...if we ask to have a protection? All togheter? It's without sense to have a balcony without any protection, for us and more for at the downstairs. I don't know polish rules and how to ask. If all togheter I'm with you.
ok dzieki pójde do polnordu i porozmawiam z nimi i przedstawie te argumenty zobacze co oni na to :)

super...bo wole nawet dac 1.000/2.000zl wiecej od razu aby miec dachu przy balkony niz za kilka lat placic sedzia i adwokaty bo cos nie tak i nie moja wina.
Nic z tym nie zrobisz.
Na tym etapie to możesz sprzedać mieszkanie i kupić inne z wielkim daszkiem heh.
Nawet jak będziesz miała dłuższy daszek to nic ci to nie pomoże ponieważ jest on węższy niż balkon.
Zrobie bo jest to niezgodne z projektem jak nie teraz to przy odbiorze. Na projekcie moj daszek konczy sie wraz z dlugoscia mojego mieszkania a nie wraz z dlugoscia drzwi balkonowych
gdzie mozna zobaczyc projekcie o daszek?
Wczoraj po raz kolejny odwiedziłam "budowę". No i niespodzianka...... widać postęp prac - naprawdę. zrobiłam kilka zdjęć które można zobaczyć na stronie fb Osiedla Fotoplastykon. specjalnie przybliżyłam obraz daszków abyście mogli zobaczyć jak wyglądają. wszystko zgodnie z projektem. co do niezadaszonych balkonów to mogę powiedzieć z cala odpowiedzialnością ze ani śnieg ani deszcz nie stanowią problemu. mieszkam w mieszkaniu z takim balkonem juz siódmy rok i nic sie nie dzieje. podobne daszki takie jak na fotoplastykonie sa na ul. leszczynowej.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Wiem bo tam obecnie mieszkam a ktoś robi g*wno burze o nic mam nadzieje ze nie bedę miał takich sąsiadów w swojej klatce
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
chodzilo o to ze 2 balkony w srodku te z duzych mieszkan powinny miec 1 dlugi wspolny daszek a maja przerwe miedzy soba. Widac to na wizualizacji ze powinny byc polaczone te daszki ze soba. 1 dlugi wspolny dach bez przerwy. SAS zobacz sobie na 2 etapie tego bloku a nie zaraz ponizasz. JA juz zaluje ze bede miec cie za sasiada.. I koniec tego tematu tutaj.
W koncu zaczeli cos robic przy budynku b1 na zewnatrz! :) wracam ze spacerku i kolejne mile zaskoczenie oby szybko poszlo im z elewacjami bo b2 pieknie juz wyglada az sie nie mozna doczekac wejscia :) :) Ps Pani Marto tez zastanawiam sie co z tym daszkiem bo srodkowe mieszkanie jest moje (te z najwiekszym oknem) ale poczekam z tym do odbioru mieszkania bo moze cos tam jeszcze porobia przeciez nie ma jeszcze przedzielonych tych balkonow wiec nie ma co panikowac :)
A z nowych wiesci prosto z wczoraj z polnordu to: daszki sa tak jak w projekcie czyli wszystko sie zgadza zadne kontakty zewnetrzne nie beda zalewane daszki maja byc typowo tylko nad drzwiami. Opoznienie 3 miesieczne.
Dni otwarte beda koniec pazdziernika poczatek listopada zapewne jakas sobota beda dzwonic do kazdego i sie umawiac na takie 2h ogladanie. Bo wszystkich naraz nie wpuszcza. Klucze wszystkie w styczniu oddaja wszystkim na raz. Po odebraniu idziemy do energi zakladamy licznik i mozemy sie wprowadzac z remontem jak i kto woli mieszkac na betonie to moze sie juz calkiem wprowadzic. Po otrzymaniu kluczy mozna normalnie wszystko wniesc bo nikt tego nie wyniesie-wg Pana z polnordu hehe to chyba tyle :)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kto wie czy droga przy ul. Flisykowskiego będzie wybrukowana przy odbiorze I etapu?. Zastanawiam się jak to będzie wyglądało przy jednoczesnym prowadzeniu prac przy II i III etapie budowy. Rozjeżdżą ja przecież.
ciężarówki jeżdża obok b2 za ogrodzeniem budowy a droga flisykowskiego idzie od b1 chyba otacza b3 a za b3 jest postawione odgrodzenie od etapu2 wiec myśle że nic nie rozjeżdżą bo nie będą tamtędy jeździć. :)
ej... miałam na myśli Flisykowskiego wzdłuż B2 - własnie....
Ale z tego co pokazuje plan to tam nie ma byc drogi chyba. Z tego co widac droga konczy sie wjazdem do garazu b2 ale moze sie myle :)
Odpowiedź do kwestii zadaszenia balkonów na innych osiedlach.

Są, niedaleko Jabłoniowa II (PB Kokoszki) tak budowały, 4 piętro wszystkie balkony zadaszone na całej powierzchni :)
moze ze na nasze osiedle nie bedzie padac deszcz i snieg jak na osiedle Jabloniowe II :-D.
U nas slonce bedzie swieci nad nami. Tam niestety nie i trzeba miec daszki.
cena za metr kwadratowy?
Hi,

i read this: https://finanse.wp.pl/sprzedajesz-mieszkanie-po-1-stycznia-mozesz-miec-z-tym-klopot-6295267285788801a

Are we in this situation? Thx
No ( nie )
ok, zrozumiałem artykuł, wyobrażałem sobie coś innego
myślicie że będą chetni aby wynająć mieszkanie na osiedlu ?

czemu nie
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2025912787461640&id=100001288151299

Powyzej link do artykulu wp.pl - sprawa w szczecinie z polnordem ,radze przemyslec zakup. Nie jedyna, pozew na niliony za bledy budowlane tez juz zlozono....
Deweloper tragedia z koszmarem. Jakosc nawet się nie wypowiem....
Tu tez osiedle powstalo na bylym.zbiorniku wodnym . Rzetelnosc poziom zero, za to ogromnie arogancka i butna firma.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Wich construction company are you rappresentanting? i don't know situation in other city with Polnord but I know that if something not good with what I bought, I don't have problem to sue Ponord in front of judge. So, where is the problem that you're saying? ... and Why has to Polnord build something wrong with the same past error?

Skoda for that situation, not good for Polnord sure...but why will have to be the same?
Ciekawe skąd to wie - ja kupiłem mieszkanie na osiedlu 4 potoki i nie było żadnych problemów i reklamacji, więc dlatego kupiłem tutaj - oczywiście zawsze jakieś ryzyko jest ale kto pokaże gwarancje 100%

Jak buduje Polnordzie?
... w każdym razie, moim pierwszym krokiem będzie znalezienie i opłacenie dobrego inżyniera, który sprawdzi, co kupiłem, z ostatecznym raportem technicznym.
W kazdym badz razie sa juz rusztowania pod b1 i b3 albo moze w koncu sa :)
Wszyscy o tym wiemy wałkujemy ten temat od początku
to żeś się pan wprowadzisz jeszcze 3 miesiące później, jak pan inginier pan powynajduje pierdoły, jak masz kredyt to się dobrze zastanów cz to warte....
Piłeś - nie pisz
czy polnord sprzedaje miejsca dla osob niepelnosprawnych? na osiedlu w kowalach nie sprzedal. wiem od znajomego co tam cwaniak parkuje na niebieskiej kopercie za szlabanem. mi probowali wcisnac takie miejsce bo juz innych nie bylo. no i argument z biura ze szersze i dluzsze. i pan sie nie przejmuje...
Coś ruszyło z dniami otwartymi? ;-)
Na facebook jest informacja ze na 80% 10.11 czyli sobota ale maja do kazdego dzwonic umawiac sie na godziny
B2 w środku dużo zrobione. Ścianki, elektryka, tynki, gladź, odpływy, woda. Jeśli pójdzie wszystko z planem to niektórzy szczęśliwcy dostaną klucze pod koniec listopada początkiem grudnia.
Przecież nie mogą oddać tylko b2 mówili że oddadzą trzy więc poczeka sobie b2.aż dokończę b3.i b1
Oddają wszystkie naraz w styczniu
Nie mogą sobie pozwolić na takie opóźnienia dlatego bloki będą oddawane osobno.
Opóźnienia są takie same w stosunku co do budynków B1, B2, B3. W biurze powiedzieli, że wszystkie budynki będą oddawane w styczniu 2019.
I jest to najlepsze rozwiązanie w takiej sytuacji.
dokładnie. ciągle powtarzają że wszystkie bloki będą w styczniu :) Ciągle to podkreślają wiec prosze o niewprowadzanie w błąd nas :)
muszą być 3 budynki gotowe by uzyskali zgody na wprowadzenie sie ludzi. Pan z polnordu spytany o to czy b2 można sybciej powiedział że b2 to nadal teren budowy wiec będą oddawane wszystkie naraz :)
To jest oczywiście prawda, ale jest też inne niebezpieczeństwo - można oddać inwestycje bez kompleksowego wykończenia (to znaczy bez fototapet, kwiatków, roślinek na rabatkach i innych drobnych elementów) nie mających wpływu na stan techniczny, ale mających zasadniczy wpływ na estetykę ogólnie. Osiedle "4 Potoki" oddane było nam w 95% gotowości a bloki oddawano w październiku tutaj będzie styczeń więc wiele, bardzo wiele zależy od pogody. Natomiast nie miejmy złudzeń, że ostateczne wykończenie zwłaszcza otoczenia bloków potrwa jeszcze wiele miesięcy po oddaniu mieszkań.
Dni otwarte na fotoplastykonie 27.10.2018
czy ktoś juz dostał email z informacja o dniu otwartym?
właśnie jeszcze nie a podobno mieli wysyłać wczoraj
W poniedziałek byłem w polnordzie. Powiedzieli że nie mogą tego potwierdzić na 100% że to zależy od wielu czynników
Czy ktoś zauważył ze stolarka okienna jest w kolorze ciemno brązowym a nie białym?
A może ktoś coś wie o dniach otwartych co mają być 27 października.i czy wiadomo coś o trwającej budowie ?
Chyba ty
Lepiej
Okna z zewnątrz są koloru grafitowe. Natomiast wewnątrz są one białe.
Na 2potokach tez takie sa :)
a co dni otwartch to pewnie znow polnord nas wystawi i date przelozy o kolejne 2 tygodnie.. ale oby nieee
W takim stanie jakie są.budynki b1 b3.to na pewno nie odbędą się tym bardziej w takim stanie jakim jest teren wokół
właśnie dostałam maila z potwierdzeniem dni otwartych na 10:00 27.10 od polnordu :)
Jeśli macie okna "po nas" lub ze wspólnego zamowienia to dopowiem, że wywietrzniki w nich nie dają żadnej wentylacji w mieszkaniu. Opinia kominiarzy z ostatniego obchodu. Tzn dają, ale z przeznaczeniem na ok. 4 m kw pokoju, który ma np. 22 metry. Więc od początku zacznijcie dbać o odpowiednią wentylację, zwłaszcza że będziecie mieli puste mieszkania na zimę. Po co być zaskoczonym grzybem na suficie przed wprowadzką na wiosnę.

jak? ...skad wiedziec tego problemow?
Są już oficjalne maile, 27.10 potwierdzony ;-)
dni otwarte b3 27.10 o 11 ;) dajcie znać jak po
A skąd wiadomo jaka godzina ja nic nie mam o godzinach

W mailu jest konkretna godzina i czas trwania (1h)
Ja nie mam konkretnej mam tylko że dni otwarte na 10 i być 15,min wcześniej

Jak "na 10" nie jest konkretnie to ja nie wiem jaka jest ;-)
Witam! Ludzie co Wy tutaj za glupotki piszecie aż nie mogłem wytrzymać i musiałem napisać :) Przede wszystkim mylicie pojęcia dni otwarte a dzień odbioru mieszkań. ..Wcale deweloper nie musi mieć wykończone na tip top budynków żeby udostępnić ludziom obejrzenie lokali mieszkalnych..Bardziej chodzi o zaawansowanie budowy które przekłada się na bezpieczeństwo wchodzących interesantów na teren.budowy...Także budynki b1 i b3 mogą być nawet nie ocieplone żeby móc tam wejść i obejrzeć sobie...Widać że w większości Was drodzy państwo nie macie zielonego pojęcia o budowie ...Równie dobrze deweloper mógł zrobić dni otwarte parę miesięcy temu gdy budynki były w stanie surowym zamkniętym. ..Pozdrawiam serdecznie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
Ludziu, nie wiem skąd to sobie wymyśliłeś, nikt nie oczekuje końcowego wykończenia na dniach otwartych, tak samo nikt nie myli odbioru z dniami otwartymi... Odpowiadasz z jakimiś wymyślonymi bzdurami na wątek z godzinami dni otwartych, lol
Bzdury to ty piszesz kolego! Poczytaj sobie wyżej co ludzie piszą. ..Między innymi o tym ze watpia ze dojdzie do dnia otwartego 27.10 gdyż b1 i b3 są w za mało zaawansowanym postępie budowlanym...Wiec mi o to chodziło ze to nie ma znaczenia..Pozdrawiam Cię ludziu. Z jakiej jestes planety:)?

To odpowiadaj na posty do których się odwołujesz, a nie do rozmowy o godzinie otwarcia.

Jednakże w temacie który poruszyłeś nie widzę sprzeczności bo oczywiście, że postęp w budowie ma znaczenie i dlatego dzień otwarty nie był organizowany pierwszego dnia budowy co by oglądać dziurę w ziemi a dopiero teraz.
Tak samo w drugą stronę, budynek nie musi być od razu gotowy do oddania, a po prostu żeby było co oglądać tak na "zdrowy rozum". A że były róznice w szybkości budowy budynków to niektórzy się obawiali czy już jest "sens" oglądać b1/b3.
To naprawdę nie było trudne i nie trzeba od razu robić z ludzi idiotów ;-)
Pozdrawiam, pierwsza kolonia, Mars:)
Sama bym też lepiej nie ujęła :),
A jaki masz kolor włosów? :))))Pewnie blond;)
A wiecie może na jakim etapie są w środku z wykończeniem tzn czy są juz kaloryfery i czy wykonczaja klatki schodowe,windy,tynki,malowanie itd? Pozdrawiam serdecznie :)
ooo..... zobaczysz to podczas oględzin mieszkania 27 października. Wytrzymaj.....
W B2 kaloryfery chyba są. Jak jakiś czas temu byłem na budowie to widziałem przez otwarte drzwi balkonowe. Ale raczej nie był wtedy jeszcze zamontowany bo znajdował się na ścianie prostopadłej do balkonu.
niektorzy nie moga byc na dniach otwartych wiec to Wy sie wstrzymajcie bo odpowiedz na pytanie chyba az tak nie boli prawda ? czy tak trudno sie podzielic jesli cos wiemy
jak nie przyjedziesz w wyznaczonym terminie 27.10 to wejdziesz dopiero w dniu odbioru kluczy. info od kierownika biura sprzedazy.
Dzień otwarty to taki dzień, żeby ludzie zupy nie zawracali przez kolejne kolejne parę miesięcy i wiedzieli że coś się dzieje. Wtedy wydawało mi się to czymś podniecającym, teraz wiem że nic takiego w tym nie było. Na 2 Potokach był takowy na 2 miesiące przed odbiorem kluczy, tylko że tam to robota zapierdzielała na serio. Biorę udział w tym wątku bo jeszcze przymierzam się do małej kawalerki na wynajem. Zanim ją skończą i będzie do odbioru to akurat pieniądze nazbieram.

Na co myślisz, że warto zwrócić uwagę w dniu otwartym?
Witam. Warto sprawdzić kąty proste w kuchni (żeby nie było problemu z montażem kuchni) oraz w łazience (żeby Pan który będzie układał płytki nie musiał wyrównywać ścian) Tak naprawdę możesz sprawdzić wszystko ale najlepiej zabrać plan mieszkania oraz instalacji elektrycznej ze sobą.Można wtedy mniej więcej przeprowadzić krótka weryfikacje tego za co zapłaciliśmy i zapytać dlaczego jest tak a nie inaczej. Jeżeli nastawiasz się na coś od roku(patrząc na plan mieszkania) a tu np. rury są w zupełnie innym miejscu niż na planie no to może pokrzyżować twoje plany związane np z projektem łazienki czy kuchni( a niestety tak u deweloperów się zdarza ) Można sprawdzić okna pod względem zniszczenia.. Ponieważ tyle ekip budowlanych co się przez nasze mieszkania przewinęło to nie sądzę że każdy zwracał na nie uwagę. Pamiętaj o tym też że "1 mm czy 2 mm" odchyleń mogą okazać się czymś mieszczącym w normie.Więc odbierając mieszkanie nie kłóćmy się o "rysy na ścianach" bo mieszkania i tak warto solidnie przygotować pod malowanie .Pozdrawiam.
Dziękuję, tak zrobię z tym planem :)
Dzień otwarty to tylko wam pokazanie, że nie utopiliście pieniędzy. Nic więcej. Żadnych sprawdzeń, kątów prostych. A co do łazienki. Powiem wam, jak było na 2 Potokach 2 lata temu. Tak to developer zaprojektował, tu pewnie nie będzie inaczej, że trzeba będzie kuć podłogi, ciągnąc inaczej rury, jeszcze się komuś Geberita zachce w innym miejscu to i ściany. Nic mądrzejszego Wam i być może mnie, Polnord nie zaproponuje. Wy po prostu zapłaciliscie więcej za mieszkanie bo chcieliście windy i garaż podziemny. Te mieszkania niczym się nie różnią. Teraz jestem znacznie mądrzejszy. A ściany i tak trzeba będzie gładzić, jeśli ktoś myśli że materac położy na ziemi a potem będzie powoli wykańczał, to się grubo myli. Pierwszy tydzień to zaklejenie okien, i gładzenie od nowa. Dopiero coś można ewentualnie malować. I na koniec. Dzień otwarty to dopiero początek wrażeń, to tylko znaczy, że już można do budynku wejść a nie coś sprawdzać, to się robi przy odbiorze mieszkania, więc za kilka miesięcy dopiero, razem z odbiorem kluczy.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
Będziemy mieli godzinę, żeby obejrzeć mieszkanie i zrobić ewentualne pomiary. Więc nie rozumiem czemu Pana zdaniem nie można już sprawdzić np.kątów prostych? A druga sprawa.. jeśli na 2 Potokach coś takiego miało miejsce, to nie znaczy, że na każdym innym osiedlu używają takich samych materiałów i że projekty są takie same...To wszystko są tylko przypuszczenia, a co będzie to się okaże (wtedy możemy zacząć pluć sobie w brodę, że utopiliśmy pieniądze lub cieszyć się, że jednak jest O.K.). Żaden deweloper nie jest idealny i praktycznie zawsze jest coś do poprawki :)
Myślicie że do 31.10.2018 skończą robić budynki tak jak obiecali i złożą papiery o pozwolenia na wprowadzanie sie mieszkańców czy potrwa ta budowa kolejny miesiąc? :)
Generalnie patrząc na to że na 2 Potokach mieszkam a tam chcę tylko wynajmować to nie robi mi wielkiej różnicy w temacie materiałów, natomiast przez te dwa lata ceny materiałów, robocizny, kosztów pracowniczych urosły na tyle, że trzeba być realistą i pojmować, że nikt nie będzie dokładał do interesu i nagle zacznie szukać materiałów wysokiej jakości. W końcu aż tyle za metr nie wołali. Po prostu dostawili windę i garaż podziemny bo tutaj się ludzie o to pytali a i tak mieszkania sprzedały się praktycznie w parę miesięcy. Co do konstrukcji, to ja wolę jednak tutaj mieszkać, częściowo konstrukcja żelbetowo-betonowa pozwala mi zawiesić wszystko na ścianie i poza kiblem, a właściwie wyciągiem w tymże, że tak napiszę kolokwialnie, nie wiem nawet że sąsiedzi istnieją. Mowa oczywiście o przepuszczalności dźwięku przez ściany. A i tak już powoli zaczynają się rysy na ścianach, budynek pracuje i ma do tego prawo. Windy nie chciałem, bo chciałem mieć ogródek, a mieszkając w budynku z windą płaci się za nią dodatkowo w comiesięcznej zaliczce na utrzymanie nieruchomości, i to jest to dosyć znacząca kwota w skali roku. Nie wspomnę już o tym, że w życiu bym tak blisko ulicy nie zamieszkał, a już mieszkałem kiedyś więc zdaję sobie sprawę z tej wątpliwej przyjemności.Co do jakości wykonania też się nie wypowiadam, bo mieszkając tutaj na bieżąco, widzę że o 16-17 łatwiej się ukraińskiego nauczyć na przystanku autobusowym niż na płatnym kursie. Pisałem wcześniej, że okna i drzwi balkonowe są od tego samego producenta, więc na pewno trzeba będzie dobrze wietrzyć mieszkania, to już sprawdzone. Ponieważ jestem zainteresowany kupnem kawalerki, czy jak to teraz zwą "urokliwego apartamentu o powierzchni 22 m.kw", negocjuje aktualnie cenę, już jako stały klient. I jestem do tego znacznie lepiej przygotowany niż za 1,2, i aktualnie 3 razem. Ale nie ma sensu mierzyć teraz kątów prostych, skoro i tak to nic nie wniesie, bo się tego nie zaprotokółuje. Zresztą zapewne dzisiaj się o tym każdy przekonał. Natomiast każdy robi, co lubi. Jedno czego życzę sobie, jeśli kupię tam mieszkanie, żeby chociaż połowa mieszkań była normalnie zamieszkałych a nie do wynajęcia, bo u nas to balansujemy na 51% głosów na zebraniu wspólnoty, reszta ma tylko z tego biznes i ma w zupie to osiedle, więc się nie stawia. Tak to wygląda praktycznie. I nie życzę nikomu źle, tylko piszę jak jest.
gamoniu. tak od 3 mcy nie ma kawalerek w ofercie. wszystko sprzedane. z kim i co negocjujesz.... windy nie chciales. piwnicy tez?
To że nie ma w ofercie nie znaczy że ich nie ma. Po co mnie kolego wyzywasz ? Jest sporo w rezerwacji, ale kto gotówką zapłaci to... W każdym razie mam nadzieję, że nie będziesz moim sąsiadem, bo takiego spotkać co ludzi będzie co chwilę od gamoni wyzywał, to jakiś żal.... a piwnicy nie chciałem, nie jestem słoikiem żeby takowe tam trzymać. Opanuj negatywne emocje, kolego, kupiłeś dziurę w ziemi i zioniesz agresją. Współczuje ludziom, którzy będą mieszkać obok ciebie.
Jak wrażenia?
Tną koszty po całości. Pożałowali nawet farby żeby pod balkonami wymalować.
..Ciekawe na czym jeszcze zaoszczędzą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8
Dacie radę zdjecia podesłać?
Ależ proszę Pana zaznaczam że to nie był odbiór tylko oglądanie wiec pomaluja balkony bo pytałem. .Najpierw muszą balustrady zamontować taka jest kolej budowlana po to ta panika? Można mieć pretensje ale gdy będziemy odbierać mieszkania a nie na tym etapie...Pozdrawiam. Wrażenia pozytywne. ..oby się wyrobili w terminie ze wszystkim...
Odbior mieszkan 2 polowa stycznia :) bo dopiero w drugiej polowie zaczna wydawac. wrazenia rownoez pozytywne lecz mialam nadzieje na bardziej zrobione klatki :D
przeciez juz sie nie wyrobili. zakonczenie budowy mam w umowie 30.09. 2018. Pan Piotr P. ???? zdemaskowany ;)
Oj jak widać nie wszyscy zrozumieli sens dzisiejszego oglądania mieszkań. Proszę Pana to nie jest koniec prac więc będą malować, dużo jeszcze i pod balkonami również
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
https://pewnylokal.pl/strona/cennik
249 zl za analze 4 stronnej umowy rezerwacyjnej? na bogato panie na bogato.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8
Jak zwykle bardzo rzeczowy komentarz jak nie masz nic modrego do powiedzenia to się nie wypowiadaj.Bardziej wrzuciłem link informacyjnie ile może kosztować odbiór mieszkania żeby każdy mógł sobie porównać ze swoją oferta.
myslalem ze jeleni szukasz
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7
Widzę ze po dniach otwartych nastała cisza. Teraz tylko czekać na telefon kiedy konkretna data odbiorów.O hale garażową sie nie martwię ale jestem ciekawy czy dostaniecie od razu do mieszkania miejsce naziemne.