Osiedle Gardenia

Temat dostępny też na forum: Chylonia Gardenia Jasień
Osiedle Gardenia powstaje przy ul. Opata Hackiego 16 w Gdyni Chyloni. Od kilku lat rejon ten przechodzi wielowymiarową rewitalizację. Powstała tu między innymi miejska aleja z placami, miejsca wypoczynku i miejskiej rekreacji dla rodzin; nasadzono mnóstwo nowych drzew i roślin. W odnowionym budynku funkcjonuje tu centrum sąsiedzkie Przystań Opata Hackiego 33 z Biblioteką Chylonia.

Sąsiedztwo ...
więcej
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ceny mieszkań

Mam pytanie do osób które już kupiły mieszkanie w tym osiedlu lub zarezerwowały. Jak wyglądały Wasze negocjacje? Ceny jak na tę okolicę są dość wysokie więc zastanawiam się jaka jest możliwość negocjacji? Czy w cenie otrzymaliście np. miejsce postojowe + komórkę lokatorską? Czy do tego rabat?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8

Nie polecam ! Niesamowicie wysokie ceny, na leszczynkach? I okolica nieciekawa
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 10

Ceny duże : (, ale jak spojrzałam na inne budynki deweloperskie w okolicy to tam jeszcze drożej.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

Można negocjować cenę, ale są to nie duże kwoty. Miejsce postojowe + komórka lokatorska kosztuję dużo więc za darmo nie dostaniesz.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niewielkie negocjacje są możliwe, ale na nic w gratisie na razie nie można liczyć.
Pewnie jak zostaną ostatnie lokale a nie deweloper nie sprzeda wszystkich miejsc postojowych czy komórek to może zaproponują, natomiast patrząc na to, że jest mniej miejsc niż lokali raczej bym na to nie liczył.
Poza obszarem inwestycji niema ogólnodostępnych miejsc parkingowych w większej ilości, a te które są, sa ciągle pozajmowane przez samochody z sąsiednich bloków.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

i niedlugo nowy blok zaczna budowac obok,tam gdzie ogrodnictwo jest,takze lipa..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jaki nowy blok? Jak to jest budowane w miejscu ogrodnika.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

skąd wiesz? na razie podobno nic nie wiadomo co tam bedzie mowili w Gardeni. Juz wiadomo ze bedzie tam budynek? wiadomo cos wiecej? jaka wielkosc?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mam prośbę abyś napisał mi na mail m_urocze@tlen.pl cokolwiek wiesz co ma powstac tam na wolnym miejscu. Zalezy mi na czasie. Skad masz takie informacje, jak duzy blok ma byc, jaka firma ma budowac, kiedy zaczynają etc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

według przepisów nie może powstać tam wyższy blok niż 3 piętrowy (tylko takie same jak obok powstają)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

jasne ale to zawsze 3 piętra czyli 4 kondygnacje jak Gardenia.... nie wiem czy jest dezcyzja czy nie, czy bedzie budowa czy nie a moze cos jefnak innego niz blok etc etc nic nie moge znalezc na ten temat - tak samo jak od strony mikołaja dzialki wolne
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba nie spodziewasz się że tam będą wiecznie stare domki? Może i zbudują tam blok, ale musieli by go zrobić w poprzek by się zmieścił. Zawsze można wybrać budynek A. Ja wybrałam C i zobaczymy jak to będzie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

kto tu pisal o jakis startych domkach? tam nie ma zadnych starych domkow. ja też wybrałam c
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Są wzdłuż ulicy Mikołaja.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie zaczną niedługo. Nie ma nic w żadnych księgach ani decyzjach. To niesprzedane jest jeszcze (z moich informacji). A nawet jak powstanie blok to 1 a nie 10
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

i jak po kilku miesiacach?

kupujesz czy rezygnujesz? faktycznie ceny sa nie tak niskie.... da sie cos negocjowac?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

nie było negocjacji prawie w ogóle - urwali kilka stówek :/ na początku sprzedaży były inne ceny niższe podobno ale potem już takie jak teraz . Nie bylo szans na komorke lokatorska czy miejsce postojowe gratis
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Grupa na Facebooku Osiedle Gdynia Gardenia

Cześć, na Facebooku zobaczyłam, że jest już grupa Osiedle Gdynia Gardania , czy to jakaś oficjalna grupa czy wasza ? Pozdrowienia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ceny mieszkań

Lll
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Opinia

Osiedle jest bardzo dobrze zlokalizowane pod względem komunikacyjnym (przystanek SKM, bliski wjazd na trasę Kwiatkowskiego). Otoczenie jest po rewitalizacji. Projekt osiedla bardzo ciekawy, budynki 3 pietrowe. Zabudowa raczej kameralna co dzisiaj się nie zdarza często. Ceny są na podobnym poziomie jak u konkurencji.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 21

otoczenie po rewitalizacji?

ale mówimy o zieleni i drogach prawda? bo menelki codziennie się w okolicy "rewitalizują"
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 11

mniej niż w innych dzielniach Gdańska

mniej niż w innych dzielniach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to prawa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

zgadza się!

zgadza się!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zero negocjacji
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

mi sie udalo - nieduzo bo kilka stowek ale nie zero :p
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Hałas od torowiska

Pytanie do osób mieszkających w okolicy. Jak wygląda sprawa z hałasem od torowiska?
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Hałas od torowiska

Spytaj się dewelopera. Napewno udzieli Ci odpowiedzi :-)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 6

oczywiscie i odpowie ze sluchac - co za problem?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

Mieszkam tu od lat, człowiek się przyzwyczaja i nic nie słychać. Raz na jakiś czas może usłyszysz skm'kę.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dziękuję bardzo za odpowiedź.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Stare bloki są dalej niż nowe, polecam sprawdzić samemu. I przyjrzyj się okolicy i ludziom, sklepom. Wtedy podejmij decyzję. Sam nie polecam.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 9

spoko - slychac ale ja lubie pociagi akurat. mozesz sobie postac tam troche i posluchac czy tobie przeszkadza. ja akurat wole to niz mieszkanie przy ruchliwej ulicy
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 3

Hałas od torowiska

Powiem ci, że zależy od osoby, ale raczej da się łatwo przyzwyczaić. Mieszkam dłuższy czas przy torach i w ogóle nie zwracam uwagi na przejeżdzające pociągi.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1