Osiedle Hiszpańskie

Osiedle Hiszpańskie powstaje w południowej części Gdańska, pomiędzy potokami Kozackim i Oruńskim.

W odległości kilkuset metrów od inwestycji znajduje się duży węzeł handlowo - usługowy: Morski Park Handlowy jak również sklepy spożywcze i punkty usługowe.

Dojazd do centrum Gdańska jest ułatwiony dzięki bliskości arterii Armii Krajowej, przemieszczenie się po całej aglomeracji umożliwia ...
przeczytaj więcej o inwestycji
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 13
Ok balkony, płace zabaw, windy, wszystko niby fajnie ale mi sie wymiotowac chce jak przejeżdżam obwodnica i czuje ten smród z szadolek a co dopiero czuć to non stop w mieszkaniu... Zasypiac i budzic sie w tym smrodzie okropienstwo. Ta inwestycja budowana jest praktyczne na wysypisku, toksyczny smród gratis. Lepiej dołożyć troche i kupic mniejsze mieszkanie w normalnej lokalizacji a nie sie truc i męczyć w takiej okolicy. Współczuje ludziom którzy kupili tam mieszkania przed powstaniem wysypiska i teraz nie mogą sie ich pozbyć ale zeby teraz sie w to pakować? z własnej woli?
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 67
Jak można tam budować osiedle?!!!
Przecież to jest kilkaset metrów od wysypiska .
Smród nie do zniesienia jak się tylko autem przejeżdzą.
Koleżance w ściany już wsiąkło, próbuje sprzedać mieszkanie i nic.
Trzeba mieć pusto w głowie żeby własne dzieci w coś takiego pakować. Kredyt z MDM, ale co z tego że dopłata, jak inwestycja skazana na porażkę, a płacić trzeba.

Ten teren na co sie nadaje, to na powiększenie wysypiska
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 50
akurat mieszkam juz 2 rok na Guderskiego 64 i jeśli chodzi o ten rejon to sie mylisz bo smród tu jest bardzo rzadko dopiero jest odczuwalny idąc koło Tiger Gym i druga strona ulicy czyli McDonald ale nie zawsze. Wysypiska nie ma juz od lat tylko została Sortownia i do puki jej nie otwierają smrodu nie ma. I są juz plany na wybudowania czegoś co ma ten smród likwidować tylko nie wiadomo kiedy ma byc zrobione myślę czekają na koniec inwestycji i zbudowania tych pobliskich osiedli. Pozdrawiam
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 5
Ja mieszkam na Guderskiego 67 Osiedle Hiszpańskie ,niestety smród od strony południowej jest odczuwalny , najgorzej kiedy jest wilgotno w powietrzu , osiedle hiszpańskie pierwsze wrażenie robi bardzo dobre , jednak jeżeli chodzi o jakość jest Ona słaba dopiero kiedy rozpocząłem wykończenie mieszkanie wychodziły same nie dorobki jak np kawałkami wstawiona płyta ,cienkie ściany, zlocza hydrauliczne które trzeba było przerabiać odpadające skrzynki prąd media , niskiej jakości parapety, przeciekające zawory czy tez krzywe ściany , droga dojazdowa jest w opłakanym stanie a sąsiedztwo to zrzut patologi TBsowej , drugi raz nie zdecydowałbym się na zakup mieszkania na tym osiedlu ,mimo niskiej ceny.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6
Jak zacząłeś wykanczać mieszkanie zglosiles te wszystkie problemy do biura na szeroka? Jestem ciekawy bo za kilka dni też będę odbierał w tym bloku mieszkanie.
Pozdrawiam
Dawid
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam wziasc fachowca do odbioru bo potem doprosic sie od nich napraw to jest masakra. My nie wzielismy i zalujemy ze myslelismy ze nbedzie ok duzo rzeczy wychodzi w trakcie wykanczania a teraz same problemy i uzeranie sie niepotrzebne. Polecam Pana z forum hiszpanskie moje osiedle. Ma uprawnienia i nie zdziera.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Niestety to było moj pierwszy zakup mieszkania i przy odbiorze fachowca nie wziąłem , składałem reklamacje jednak deweloper ma podejście ze wszystko jest zgodne z umowa i olewa sprawę
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam to racja proponuje dobrego adwokata wziąść bo tak nie da rady nic wskurac szkoda czasu
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam ja tez mieszkam na Guderskiego 67. Faktycznie jakosć jest bardzo słaba. Mam tą samą sytuacje co Pan. Wszystkie wady wychodzą w trakcie wykańczania. Cały wachlarz niedoróbek różnego rodzaju. Można wymieniać i wymieniać. Od nieszczelnych okien, ściany i sufity krzywe falowane, instalacje zle podłaczone pradu nie ma. masakra. Kto dopuscił ten budynek do uzytku. W kondygnacji podziemnej wychodzi plesn i tynki aż sie kruszą. Na niektóre rzeczy człowiek oko przymknął ale jak lista zrobiła sie długa to człowieka szlak wtrafia że tak zle pieniądze ulokował a o naprawy ciężko sie doprosić. Jak do kasy to byli pierwsi a teraz człowieka traktują jakby z igły robioł widły... Ten budnek był budowany prawie 3lata, podobno nie płacili podwykonawcom. Takie historie od dostawców mediów się usłyszało że głowa boli. Niedosc ze opoznili odbiory tyle czasu to jeszcze takie po kiju to zrobione. A archiwum z budowy na stronce hiszpanskiego wykasowane. Pewnie nie chcą nowych nabywców wystraszyć
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Witam ja mam ten sam problem mozemy sie spotkac i pogadac co w tym wypadku zrobic pozdrawiam

Słyszałem ze w hali garazowej bedzie spotkanie z administracja. Mozna poruszyc temat reklamacji i zobaczyc ile osob ma takie problemy. A tak to reklamowac i upominac sie o swoje. Najwyzej skonczy sie sadem. Jak kazdy bedzie odpuszal to potem jest taka samowolka budowlana jak za czasow glebokiej komuny.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jeżeli takie spotkanie się odbędzie chętnie wezmę udział.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam. Jestem mieszkanką Guderskiego 65. Rozumiem problemy z deweloperem, ale interesuje mnie czy w Waszym budynku macie także problemy z administratorem firma Integrum? Bo my nie możemy nic od nich uzyskać. Przeciągają naprawy i nie potrafią nic wymusić na deweloperze i podwykonawcach nawet skoszenie trawnika.

Witam jestem z budynku 67. U nas było zebranie zwołane przez lokatorów dotyczące problemów z budynkiem, deweloperem jak i administratorem. Będziemy chcieli zmienić zarządce bo u nas też jest źle. Z tego co wiemy o waszym budynku to juz dawno zmieniliście zarządce na innego niestety widocznie to tylko plotka... Z naszym budynkiem można skontaktować się przez email guderskiego67@o2.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na wysypisku sam mieszkasz nie wiesz gdzie wysypisko leży jak coś ci nie pasuje to won
Ku[piłam mieszkanie w pierwszym bloku i wcale tak nie śmierdzi jak piszecie ,osiedle jest położone niżej niż Piotr i Paweł.Przy odbiorze obecny był niezależny rzeczoznawca wynajęty przeze mnie .Jedyna usterka to rysa na parapecie powstała przy usuwaniu z nich foli.Mierzył dokładnie poziomy itp. Stwierdził iż dawno nie widział tak porządnie wykonanego mieszkania.Jeżeli kogoś interesuje mogę podać dane tego Pana.Więc ,jeżeli tam nie mieszkacie nie piszcie bzdur.
Pozdrawiam
Grazyna
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5

Pani chyvba nie dzisiejsza albo z 4invest budenek 1 i 2 maja problemy na pewno tu bym nie zamieszkał za dużo tu sie dziej .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ja poprosze namiary :) 797772700 Patrycja
Dzieki ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moim zdaniem ludzie, którzy uważają,że w tej lokalizacji jest źle nie mają pojęcia o czym mówią. To że osiedle jest oddalone od miasta o kilkadziesiąt kilometrów nie sprawia już żadnego problemu. Każdy z nas ma teraz samochód. Pozatym w tej dzielnicy jest komunikacja miejska więc nie widzę dlaczego ktoś miałby mieć problem z dostaniem się do Gdańska. Jeżdżą autobusy a do tego od 2015roku ma być tramwaj z tego co mi wiadomo. Wszystkie usługi mamy blisko. Zamiast stać w korku mieszkańcy tych osiedli mogą pieszo spacerkiem przejść się do sklepów na wyprzedaże :-) Wszystko co potrzebne jest blisko. Gdańsk Południe się rozwija i znajdziemy tam szkoły, przedszkola, rozrywkę a więc wszystko to co w centrum tylko że tu jest spokojniej. Nie rozumiem dlaczego ludzie tak narzekają. Bo śmierdzi? To stereotyp jaki wytworzył się na ta okolice. To że czasem jak wieje wiatr trochę czuć zapach z wysypiska nie oznacza że jest źle. Bardzo wielu deweloperów tam buduje, w ta stronę Gdańsk się rozwija a gdyby było tak źle to ludzie nie kupowaliby tam mieszkań.
popieram tę opinię 38 nie zgadzam się z tą opinią 18
Rozważyłem jego argumenty i stwierdziłem, że jego subiektywna opinia o smrodzie to jego opinia. Kupiłem bliżej Borkowa. ..Tam zapach bywa sporadycznie, bo większość wiejących w Gdańsku wiatrów sprzyja tej okolicy.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 8
oddalone od jakiego miasta o kilkadziesiąt km?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Postanowilem sie wypowiedziec w tym temacie, bo sam z zona od dluzszego czasu poszukuje mieszkania w tamtych rejonach. Czy upadlismy na glowe? nie, po prostu tak jak wiekszosc mlodych ludzi jestesmy na poczatku swojej kariery zawodowej, a co za tym idzie, finansowo równiez zbyt super nie jest.

Ceny w tamtych okolicach spelnaja nasze mozliwosci fnansowe.
I nie uwazam,ze inwestycje sa skazane na porazke, bo takich jak ja jest b. duzo. Pewnie,ze chcialbym mieszkac w centrum, ale nie stac mnie placic min 6 tysiecy za m2. Co wiecej skoro wszystkie inwestycje sa skazane na porazke, to po co inwestorzy mieliby wydawac grube miliony na zakup dzialki? Osiedle Hiszpanskie nie jest jedynym w tamtej okolicy, uwierzcie przesledzilem chyba kazdego inwestora z tamtej okolicy (polnord, ekolan itp) czesc inwestycji juz sie sprzedala, a czesc jest w budowie. Wiec jakby nie mialo to racji bytu , to by tam sie nikt nie budowal. A swoja droga, to w ktora strone ma gdansk sie rozbudowywac? wykup dzialek pdo takie duze inwestycje jest ograniczony.

Kolejnym anty argumentem pojawia sie smrod. Wysypisko nie pojawilo tam sie wczoraj, wiec kazdy kto tam kupuje zdaje sobie z tego sprawe, ale czy smierdzi naprawde czesto i jest to tak uciazliwe? tak na chlopski rozum biorac, gdyby bylo tam tak zle, to ludzie by tam nie kupowali mieszkan. Ale sam ten fakt mi nie wsytarczyl, jestem dociekliwa osoba, jak juz mam wydac spore pieniadze, to sprawdzam wszystko co mozliwe, dlatego przesledzilem fora w tym temacie i z racji tego, ze opinie byly zroznicowane, to udalem sie osobiscie (przejzezdzam tamtedy do pracy, wiec postanowilem zrobic takie prywatne rozeznanie) i opinie sa rozne, ale co mnie zaskoczylo, przewazajaca wiekszosc wypowiadala sie dosyc pozytywnie, ze opinie negatywne to stereotypy, ze nie jest tak zle, ze sie poprawilo odkad zaczela sie modernizacja,ale byly tez opinie negatywne, co zasialo we mnie z deka niepewnosci.

Jednak taka osobista wycieczk dala mi kolejne bodzce do sprawdzenia. Szperalem wszedzie o tej modernizacji i faktycznie, dostalismy grube mln na modernizacje wysypiska. I wykorzystalismy te pieniadze. Tylko,ze jak to w Polsce musiala byc pozniej awaria, efektem tego bylo szukanie dluzszy czas firmy, tkora to naprawi, bo dotychczasowa oglosila bankructwo, poszukiwania sie przedluzaly, smrod w wyniku awarii byl, ale w koncu znalazla sie firma z niemiec, jednak jakies uchybienia nadal byly, powietrze sie poprawilo,jednak smrod dal o sobie znac na przelomie listopada i grudnia, gdy byl pozar na wysypisku. Gdy takie awarie sa ,to cuje pol gdanska, na chelmie tez. I ludzie stamtad tez poupadali na glowe?

Kolejne argumenty dojazd. Zachecam do zapoznania sie z planami, naprawde wszystko jest w necie, tak w skrocie, to ma byc tramwaj w 2017. ale z racji tego,ze jak to w Polsce moga byc opoznienia, chociaz nie musza i za to trzymam kciuki, o uszy obilo mi sie cos o temacie skmki, ale to dopero w ten weekend wiec nie jestem w stanie sie jeszcze o tym wypowiedziec.

Ten temat mne nteresuje mimo,ze jestem osoba zmotoryzowana. Co wiecej ciesze sie, ze niektorzy inwestorzy oferuja tez hale garazowe, co jest rzadkoscia w tamtych rejonach,a to jest dla mnie istotne, tak samo jak widny, wiem teraz jak zona sie zmaga z wozkiem gdy mnie nie ma i niby mieszkamy tylko na 2 pietrze ;/

Troche tego wyszlo, ale wiele godzin przesiedzialem w poszukiwanu informacji o tamtych rejonach i wiem,ze sa plusy i minusy kupowania tam mieszkan, ale staram sie trzymac faktow a nie stereotypow i zachecam do tego kazdego, nawet tego, kto nie ma zamiaru tam kupowac fakty sprawiaja tez,ze mam wiare w budowe na czas tej linii tramwajowej, gdyz niektore inwestycje pokazaly,ze umiemy zdazyc na czas

Pozdrawiam wszystkich co wytrwali do konca mojego wpisu,ale to znaczy,ze jestescie osobami, ktore podobnie jak ja sledza "kazde" opinie
popieram tę opinię 41 nie zgadzam się z tą opinią 10
Zgadzam się w 100% i ta opinia utwierdza moje zainteresowanie ofertą 4invest
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4
Pisał deweloper ?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
Z twojej całej dociekliwości zbyt mało czasu poświęciłeś poszukiwaniu ofert w podobnych cenach, z informacji dewelopera, czy działu sprzedaży wynika, że ceny wahają się od 4.500,- do 4.800,-
odpowiadam: w cenie do 5.000,- zł/m znajdziesz mieszkania w: lepszej lokalizacji (bliżej centrum i lepszą komunikacją), lepszym standardzie, w firmie dużo bardziej znanej, bez smrodu szadółek!
po co więc kupować tam?

czyżby pan z działu sprzedaży??
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 11
Jakbyś spojrzał to tam żaden Pan nie pracuje w dziale sprzedazy eh...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Martyna i Mateusz - ciekawie opisują, jak pracownicy developera 4Invest
Martyna i Mateusz - ciekawie opisują, czy to pracownicy developera ?
Witam, a ja w ramach dociekliwości, chciałabym dowiedzieć się kim jest deweloper, bo niewiele informacji o nim można znaleźć. Czy ktoś wie może, kto stoi za tą spółką i co wcześniej wybudowali?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
...sprzedażą zajmuje się co najmniej jeden wolny specjalista, świadczący również usługi dla kilku większych deweloperów. To by przemawiało na plus, no bo w jakiś sposób sprawdzeni handlowcy świadczą swoim nazwiskiem za firmą, na rzecz której działają. Z drugiej strony, jak coś się słabo sprzedaje, to wtedy właśnie płaci się najlepszym handlowcom. Bądź tu mądry :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
Niestety, z tego co udało mi się dowiedzieć firma 4invest nie wybudowała kompletnie nic.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja powiem tak, byłem w Biurze Sprzedaży i oglądałem plac budowy. Ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony. Lokalizacja jest w sumie dobra, a smród jest głównie przy samej obwodnicy więc może bez przesady. To pierwsza inwestycja w dość przystępnej cenie co oferuje windy i garaż, a to dla mnie i żony kluczowa sprawa. Nikt nie chce chodzić po schodach z wózkiem na 4 czy 5 piętro.
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 7
jakim sposobem określiłeś jakość wykonania, kiedy tam jeszcze nic nie zbudowano????
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dzwonilem dobiura z tym samym pytaniem . Czy moge te budowe odniesc do ich poprzednich inwestycji. Niestety jeszcze nic nie postawili . Skoro tak sytuacja wyglada to zaufanie moje spadlo do zera.

Z calym szacunkiem, ale nie zamierzam kupowac kota w worku.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 17
oni są na rynku od 2013? i w 2013 zaczeli budować to osiedle, no to hello, pokaż mi mniejszego dewelopera prowadzącego 4 budowy na raz
Na budowie prace trwają ostro,byłem przyglądałem sie bo jestem zainteresowany
Poczekam jeszcze 2-3 miesiące i wtedy do nich pojadę
Rozmawiałem z biurem sprzedaży i bardzo miła obsługa zwróciła moja uwagę
A byłem jeszcze w innych biurach i o jakiejś wielkiej różnicy i niepokoju bym nie powiedział
Dla mnie najważniejsze ze nie trzeba kupować kota w worku bo oni proponują sprzedaż w systemie płacisz za gotowe jak wybierasz opcje 10 % przy podpisaniu a reszta przy odbiorze.I jeszcze te 10 % leży na koncie depozytowym
Dla mnie wcale to nie najgorsza oferta
Wrócę jak jeszcze podciągną budynek do dachu
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 3
Witam,

właśnie zakupiłam mieszkanie na Osiedlu Hiszpańskim.
Przyznam szczerze, że na początku miałam wątpliwości co do lokalizacji i nowego na rynku inwestora. Jednakże po bliższym zapoznaniu z ofertą oraz Doradcą w Biurze Sprzedaży zmieniłam zdanie. Jestem mega zadowolona ze swojej decyzji. Myślę, że miałam dużo szczęścia, ponieważ zakupiłam mieszkanie (większe niż planowałam) w bardzo dobrej cenie, a budynki oraz cała infrastruktura osiedla będzie w wysokim standardzie. Inwestor jest bardzo nastawiony na zadowolenie klienta - są bardzo elastyczni. Sprawiło to, że szybciej mogłam zdecydować się na zakup mieszkania.
Prace na placu budowy idą bardzo sprawie, zostałam już zaproszona do odwiedzenia mojego lokalu :-)
Ponadto ruszyły pracę związane z budową drugiego budynku, więc wszystko idzie zgodnie z planem.
Co do lokalizacji to też trochę obawiałam się bliskości wysypiska, ale powiem szczerze, że będąc niejednokrotnie na Jasieniu czy Karczemkach również czułam zapach z Szadółek (a mieszkania w tych okolicach są DUŻO droższe). Czytając opinie na forach - zapach nie jest wyczuwalny cały czas, a przecież Zakład Utylizacji Odpadów będzie cały czas modernizowany. Tak, więc problem zapachów będzie z czasem mniej wyczuwalny.
Podsumowując: super mieszkania w jeszcze lepszych cenach, wysoki standard, bardzo dobrze zagospodarowany teren zielony wokół osiedla i MEGA MEGA miła obsługa!!! (Pozdrowienia dla Pani Sylwii z Biura Sprzedaży) :-)
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 13
ludzie , mieszakania obok szadółek najtańsze 3900 zł metr kwadratowy i to dwa mieszkania reszta 4000 do 4200 a robyg to już osiedle jabłoniowe 4500 tysiąca za te pieniądze to lepiej kupic mieszkanie na warszawskiej albo przy cmenatarzu lostowickim ale wracając do hiszpańskiego , dwóch potokow cenny nie sa najniższe , wszystkie sklepy, szkoły itd. w okolicy z dojazdem nie jest najgorzej
Martyna i Mateusz - ciekawie opisują, jak pracownicy developera 4Invest
Martyna i Mateusz - ciekawie opisują zapewne to pracownicy developera 4Invest ?
Fajnie że tutaj są sami optymiści . Że nie śmierdzi aż tak bardzo że da się wytrzymać że w innych lokalizacjach też śmierdzi. Powodzenia życzę aby nie śmierdziało bo to nieraz dolatuje aż na Chełm i Ujeścisko wiem bo mieszkałem na Przemyskiej i bywały dni że podlatywało tak 2 razy na miesiąc. A jak jedzie się do FH to wali jak z murzyńskiej chaty więc nie sądzę aby nie doleciało 500metrów dalej . PS. Pozostaje jeszcze jakość wykonania mieszkań większość to Gips Karton bez wentylacji grzyb po pierwszych dwóch latach gwarantowany .

Mieszkaniec Hossy i innych nowych osiedli
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 21
Jestem po odbiorze mieszkania!
full wypas-naprawdę polecam!
mieszkanie extra a obsługa jeszcze lepsza
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 5
Współczuję bardzo ludziom, którzy kupują tam mieszkania... nie wiem czy są tak głupi, czy mają ta wyprane mózgi przez deweloperów i biura sprzedaży.. że wam nie szkoda własnego zdrowia i zdrowia waszych dzieci, nie chodzi już nawet o smród ale o to co tam fruwa w tym powietrzu. Jak widać wasze zainteresowanie tematem wysypiska jest znikome i opiera się na tym co wam wmawia deweloper i ludzie, którzy tam mieszkają bo w zasadzie nie mają już wyjścia.. co roku są robione badania mikrobiologiczne tych terenów i pokazują jakiego rodzaju świństwa tam latają (grzyby i bakterie), fakt - mogło być gorzej, bo wyniki te wskazują też na to, że mieści się to w granicach jakiś tam norm i można tam mieszkać, ale po co, czy warto się narażać? Poza tym mnie jakoś sam fakt mieszkania obok hałdy śmieci po prostu obrzydza, nie mówiąc już o gazie wysypiskowym, który też jest toksyczny. Więc to już nie chodzi nawet o to, że śmierdzi. Poza tym wiem co mówię bo wynajmowałam jakiś czas mieszkanie na ul. Guderskiego, nie wytrzymałam dłużej niż pół roku, nie dość że strasznie chorowałam dostałam polipów w nosie, latem był istny koszmar, praktycznie codziennie, wieczorami zapomnijcie o otwarciu okien, lepiej dusić się w upale niż w tym smrodzie. Chociaż smród i tak przesiąkał i był wyczuwany rano nawet przy zamkniętych oknach.. Naprawdę lepiej już dołożyć i kupić mieszkanie na Chełmie, Ujeścisku czy Oruni Górnej, tam też nie jest drogo, ale to już przynajmniej te 3-4km od wysyspiska poza tym wiatry wieję częściej w stronę Jasienia. Albo takie Łostowice, ceny takie same, jak nie niższe ale przynajmniej nie 500m od śmietnika. Nie wiem jak można być tak naiwnym i dać się tak zmanipulować.. Wysypisko nie zostanie zlikwidowane, a dojdzie jeszcze spalarnia, natomiast kompostownia, która najbardziej śmierdzi, tak czy siak zostanie, zwiększy się tylko zanieczyszczenie powietrza. Chyba, że ludzie w końcu przejrzą na oczy i zaczną się buntować, a nie wspierać budujących tam deweloperów godząc się na takie warunki mieszkalne i jeszcze ich bronić, twierdząc że mieszkanie 500m od ogromnego wysypiska śmieci jest normalne i nie stwarza zagrożenia dla zdrowia! Absurd! Możecie tam sobie jeździć i sprawdzać, twierdzić, że rzadko śmierdzi, ale dopiero jak tam zamieszkacie przekonacie się na własnej skórze...Zobaczymy jak szybko zaczniecie płakać i żałować... najbardziej szkoda mi dzieci, które musza w takich warunkach się rozwijać.. a później alergie, choroby skórne choroby układu oddechowego, nowotowy... ech, szkoda gadać. Wysypisko śmieci w tym miejscu to skandal i hańba dla Gdańska, bo nie raz potrafi walić na pół miasta, siegając Moreny i Centrum ! To powinno być już dawno zamknięte i przeniesione kilkadziesiąt kilometrów od granicy masta, i wtedy sobie tam budujcie i mieszkajcie..
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 29
Mieszkanie 56 metrów na Osiedlu dwa potoki Cena 3900 / metr czyli za mieszkanie jakieś 220 tyś. Mieszkanie 56 metrów na Chełmie min. 280 tysięcy, nie każdego stać na taki kredyt.
Mieszkałam na Chełmie ponad 23 lata i również śmierdziało.
Mieszkam od 1,5 roku na dwóch potokach i też śmierdzi ( okna mam otwarte codziennie szeroko, chodzę z dzieckiem na spacery (nikt z nas chory nie jest, dziwnych rzeczy w nosie i tak dalej nie ma ;)
A śmierdzi tak rzadko, że nie pamiętam o tym gdzie mieszkam.
Czytając to mam wrażenie, iż mam do czynienia z osobą po prostu przewrażliwioną, której nawet wiejskie powietrze przeszkodzi.
Ludzie tutaj mieszkają i smrodu nie ma, a w powietrzu syf jest zarówno w Centrum, jak przy Rafineri i inych zakładach a nawet na chełmie ;)

Nie przesadzajmy.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2
Witam
Jestem jednym z posiadaczy mieszkania na tym osiedlu. Jednym z pierwszych:) Bardzo sobie chwalimy te właśnie osiedle. Długo szukaliśmy mieszkania, które by nam pasowało pod względem ceny, standardu, powierzchni i przede wszystkim ogródka. Te mieszkanie spełnia wszystkie nasze kryteria. Standard jest nawet wyższy niż się spodziewaliśmy. Co do bliskości Szadółek to owszem nie mogę powiedzieć, że nigdy nie śmierdzi. Czasem tak jest, ale budynek położony jest w taki sposób, że z każdej strony coś go osłania. Dlatego też nie śmierdzi często i na pewno nie bardzo. Często śmierdzi koło Piotra i Pawła tak, że aż oczy szczypią, a dochodzę do domu i wychodzę na ogródek i nic nie czuć. Współpraca z Paniami z biura też rewelacyjna:) Dzieci do tej pory chcą iść odwiedzić jak przechodzimy obok:)
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 6
Niedawną odebrałem mieszkanie od dewelopera i niedługą będę się wprowadzać. Wykończenie mieszkania zgodnie z standardem wykończenia a odbiór szybki i profesjonalny. Panie z biura sprzedaży bardzo miłe i pomocne, a deweloper bardzo układowy (miałem problemy z uzyskaniem kredytu ale nie było problemów ze zmianą terminu wpłaty).
Polecam
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 3
Co z tego !!!! jak niedługo będzie się Pan chciał z tamtąd wyprowadzić....
Kto chciałby mieszkać w smrodzie!!!
Wszyscy moi znajomi, którzy niestety dali się namówić, już próbują sprzedać mieszkanie.
Wspołczuję decyzji.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 13
A ja współczuję głupoty ;)
Mieszkam tutaj od 1,5 roku i fakt, że czasami śmierdzi, ale jest to tak rzadko, iż tylko latające mewy przypominają mi o tym gdzie mieszkam.
Są tutaj ludzie, którzy mieszkają dłużej i jeszcze nie spotkałam kogoś kto chciałaby sprzedać mieszkanie, ponieważ śmierdzi. Taki problem nie występuje. Ludzie mają to do siebie, że coś usłyszą i potem powtarzają bez użycia głowy.
Najpierw proponuje tu pomieszkać a potem wypowiadać się czy śmierdzi, a nie powtarzać przerobione plotki ;)

Zlitujcie się z tym gadaniem, że smierdzi, masakra i jak można tu mieszkać.
Ja tu mieszkam, codziennie wychodzę z dzieckiem na dwór i nic nie smierdzi już nie wspominając o wspaniałych terenach nad stawami, gdzie można pobiegać i tak dalej.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mieszkam w gdynii na pogorzu dolnym kupilem tam m4 pol roku temu, moj znajomy kupil mieszkanie na guderskiego, bylem u niego na premierowych odwiedzinach w nowym mieszkaniu. ogolnie super, fajnie to sie prezentuje, dobry zjazd z obwodnicy, fashion house i innew markety blisko - slowem utopia. jednak wysypisko psuje caly temat. smrod fatalny, co to za przyjemnosc tam mieszkac? Choroby alergie ogolnie dramat. znajomy zalamany. developer sie smieje bo glupka, kolejnego z reszta znalazl na to cos... polowa blokow pusta od roku stoi. czemu? Odpowiedz brzmi - szadolki, ten zapach unosi sie w powietrzu. o yeah!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 12
Po co w ogóle wypowiadać się w taki sposób ? Chyba nigdy nie zrozumiem tego trollowania internetowego. Znajomy załamany? Niech sprzeda. Bez problemu znajdzie kupca. Połowa mieszkań pusta...? Z tego co ja widzę to w 1 bloku w OH wolnych mieszkań zostało 3, a w drugim bloku OH wolnych mieszkań zostało 10. Dodam, że w bloku jest ich ok. 60. Po co pisać nieprawdę? Masz jakiś cel w tym wszystkim?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 6

Kupują bo taniej maja niż na innych osiedlach. Gratis czasem upust i tym kuszą ludzi. Panie w biurze sprzedazy super kobitki i to tyle ich ratuje. Dużo osob nie chce sobie glowy zawracac i albo poprawiaja w trakcie wykanczania na wlasny koszt albo maskuja i maja to gdzies. Mam znajomego ktory ma krzywe sufity i machnal na to reka bo juz wszystko wykonczone ma i szybko wprowadzic sie chcial. Temat tabu osiedla hiszpanskiego jest ogromny. Tak to jest z deweloperami w tych czasach. Ludzie uzerac sie nie chca i to ta cała efektywnosc sprzedazy!!!!!!
to bardzo dobrze, że powstają takie inwestycje. w całym 2018 wg http://www.mieszkaniedm.pl/ będzie do wydania prawie 600 mln złotych
Nic już nie budują.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7
Czy ktoś coś wie na temat budowy z ostatnim budynkiem na tym osiedlu?
Prawdopodobnie chwilowy kryzys. Mają wznowić budowę i oddać mieszkania z kilkumiesięcznym poślizgiem. Czy ktoś był na spotkaniu i ma więcej informacji??
Prawdopodobnie odbiór ma być w czerwcu 2019r. Czy Pan jest przyszłym lokatorem tego budynku?
Tak, czy Pani również?
Witam, również jestem przyszłą mieszkanka. Proszę o kontakt osoby zainteresowane, podaję maila: iwo.nova@wp.pl Może powinniśmy się spotkać i wymienić informacje.
Przyszła mieszkanka ? irenaj2009@wp.pl. Pozdrawiam
Czy ktoś otrzymał e-mail od dewelopera? bo na chwilę obecną tylko wydzwaniają i proszą o cierpliwość....
Maila otrzymałam, teraz na dniach mam dostać pismo z wyjaśnieniami.
Dzownila do mnie Pani dyrektor i powiedziała, że budowa zostanie wznowiona na przełomie sierpnia/września. I do końca tygodnia wszyscy powinniśmy otrzymać listy ze szczegółami.
Czy ktos z Panstwa sprawdzal kw tego
Budynku ktory jest budowany ?
Czy ktos nie został dopisany ?
ostatni budynek stoji i straszy wieje tam tylko wiatr poza tym i tak współczuję tym którzy kupili tam mieszkania jedna wariatka z parteru trzyma cztery zidiociałe kundle które non stop szczekają uniemozliwiając normalny odpoczynek w tych obecnych mieszkaniach ( bez względu na piętro) a i znowym budynkiem graniczy to bezpośrednio:(
Proszę się nie martwić o innych, tylko o siebie. Dziwni ludzie wszędzie mieszkają, na każdym osiedlu, nigdzie nie jest idealnie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Moje okna będą wychodziły dokładnie na podwórko tej Pani z psami, ogólnie nic nie mam do psów, ale trzymanie 3 w mieszkaniu, które szczekają jak ktoś tylko podejdzie jest moim zdaniem głupota i irytowaniem innych mieszkańców. Sama mam 1 psa, ale od małego był uczony zasad mieszkania w bloku.

Poza tym mam nadzieje ze wkoncu powiedzą coś konkretnie odnośnie ostatniego budynku ,ciągle mnie zbywaja ze niby po wakacjach ma ruszyć budowa. Jestem rozczarowana i zła.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
To proszę się umówić z zarządem na spotkanie i wszystkiego się Pani dowie.
Bez sensu jest spekulowanie co się stało...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Akurat zarząd ci prawdę powiem, to dałeś radę haha jak nie masz nic specjalnego do napisania to takie ,,dobre rady" pozostaw dla siebie.

Po to jest forum by wylewać na nim swoje przemyślenia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
Poziom wypowiedzi pozostawia wiele do życzenia. Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie. Każda rada jest dobra w tej sytuacji.
To Ty żeś wylał swoje przemyślenia...wow

Tak się składa że znam wszystkie trzy budynki na wylot to nie są przemyślenia.
Jak znasz 3 budynki to jesteś kierownikiem budowy osiedla hiszpańskiego partaczem...

Wystawiłem opinie aby przestrzec, nie po to aby spekulowano kim jestem.Na tym forum jest wielu znawców którzy nie znają budynków lub są z konkurencji i wypisują głupoty o materiałach które wbudowano.Gdzie są ci znawcy aby mogli zaprzeczyć temu co napisałem?
Co do kierownika to na każdym budynku był inny:)
Pozdrawiam
Czy Państwo nie uważacie , że powinniśmy się wszyscy spotkać i porozmawiać o naszej sytuacji.
Moze to i racja zeby sie spotkać tylko co to da na dzis.
Poczekajmy do konca sierpnia bo wtedy ma byc wznowiona praca na budowie.
Będziemy mieli podstawe do rozmowy z developerem.
Te pisma które otrzymal kazdy z nas sa prawnie rozsądne i usprawiedliwia opóźnienie w budowie za ktore developer winien zaplacic kary wedle umowy.
Na dzis raczej wiecej nie jesteśmy w stanie nic zrobic.
Biuro jest nueczynne ale ja osobiście otrzymalem infovo przerwie w okresie wakacyjnym.
Witam wszystkich zainteresowanych. Takie spotkanie to dobry pomysł. Ale na takim spotkaniu powinien być jakiś prawnik z doświadczeniem w podobnych sprawach. Jeżeli już czekaliśmy tyle miesięcy, to może poczekajmy jeszcze ten miesiąc. Oby jednak nie wyszło, że o miesiąc za długo. Powody wstrzymania prac na budowie podane na spotkaniu są według mnie mało przekonywujące. Pewnie chodzi tylko i wyłącznie o kasę. Tłumaczenie, że z powodu zmian w zarządzie banku dostęp do konta został zablokowany może być zgodny z prawdą pod warunkiem, że ktoś inny wystąpił o np. zaległą zapłatę. Poprzedni zarząd banku mógł być bardziej liberalny w dysponowaniu pieniędzmi przez dewelopera. Ale to są moje "czarne myśli" i oby tak zostało.
Czekamy zatem do konca sierpnia.
Jeśli po tym okresie nie zostaną wznowione prace proponuje spotkanie przy budynku.
To były tylko moje uwagi na zaistniałą sytuację. Nie chcę aby wyszło, że to ja proponuję wszystkim czekanie do września. Jeżeli padnie propozycja aby takie spotkanie odbyło się wcześniej i ktoś je zaaranżuje, to dobrze. Dobrze by wtedy było zaprosić przedstawiciela dewelopera na takie wspólne spotkanie, albo przy budynku lub w jego siedzibie. Można się spytać w poniedziałek w biurze przy ulicy Szerokiej czy będą chętni w nim uczestniczyć. Oczywiście jeżeli biuro będzie czynne. Atak nawiasem mówiąc, czy ktoś słyszał formułowanie "przerwa techniczna w otwarciu biura"?
Poczekajmy zatem do pn
Niech zapłacą wkoncu podwykonawcom cały czas brak kasy.
Jesteście w d... Ie oni tego nie skończą czym dłużej czekajcie tym gozej
Katarzyna
Dziękuję. Mamy 8 osob

1. Anna (ja)
2. Waldemar
3. Justyna
4. KK
5. Dorota
6. Stachu
7. Joanna
8. Katarzyna
Czekamy na kolejnych
Anna
Proszę o podawanie imienia z listy powyżej przy zamieszczeniu postów

Anna
Ponawiam prośbę o pomoc w sporządzeniu jak najdłuższej listy imion. Miejmy świadomość że zamieszczanie jakichkolwiek postów na tym forum jest widoczne dla wszystkich. Póki co wszyscy próbujemy indywidualnie tego samego.
Anna
9. Wojciech
1. Anna (ja)
2. Waldemar
3. Justyna
4. KK
5. Dorota
6. Stachu
7. Joanna
8. Katarzyna
9. Wojciech
1. Anna (ja)
2. Waldemar
3. Justyna
4. KK
5. Dorota
6. Stachu
7. Joanna
8. Katarzyna
9. Wojciech
Czekamy na kolejne
Anna
Martyna
Dziękuję. Mamy pierwszą dziesiątkę :)

1. Anna (ja)
2. Waldemar
3. Justyna
4. KK
5. Dorota
6. Stachu
7. Joanna
8. Katarzyna
9. Wojciech
10. Martyna
Czekamy na kolejne
Anna
11. jackie chan
Dziękuję. Do 50 jeszcze sporo osób brakuje

1. Anna (ja)
2. Waldemar
3. Justyna
4. KK
5. Dorota
6. Stachu
7. Joanna
8. Katarzyna
9. Wojciech
10. Martyna
11. Jackie Chan
Czekamy na kolejne osoby
Anna
50 to cel maksimum :)
jeden dzień 11 to też dobry rezultat. Proszę próbujcie ściągać ludzi. Może na innych forach ?

Miłej soboty

Anna
Damian,

dobra inicjatywa
Przypomnijcie mi proszę, czy wpłaty były dokonywane na rachunek powierniczy?
1. Anna (ja)
2. Waldemar
3. Justyna
4. KK
5. Dorota
6. Stachu
7. Joanna
8. Katarzyna
9. Wojciech
10. Martyna
11. Jackie Chan
12. Damian
Czekamy na kolejne osoby
Anna
Nie ma rachunku powierniczego
Drodzy,

Jakoś myślę, że ten budynek z problemami ale zakończą bo mamy do wplaty okolo 30 % do zakonczenia.
Niestety z nerwami trzeba obserwowac i poprosimy o kolejne daty harmonigramu budowy
Prosiłam, podpisujemy się imieniem z listy

Anna
Proszę podpisywać posty imieniem z listy
Monika
Również kupiliśmy mieszkanie..... albo pustaki.

Monika
Rozumiem, że nie wszyscy mają lub chcą mieć FB. Ok. Tym niemniej dyskutowanie publiczne o naszych sprawach nie ma sensu.
Pozdrawiam
Anna
Anna ja ci nie będę udostępniać mojego Facebooka nie znam ciebie może ty z 4invest jesteś za dużo byś chciała wiedzieć o życiu prywatnym....
Bardzo śmieszne, a może Ty z 4invest jesteś. Moim celem było i jest doprowadzenie do spotkania i wtedy się okaże kto skąd jest. To właśnie tutaj różni anonimowi ludzie próbują nas dezinformować.
Pozdrawiam i kończę te dialogi.
Pani Aniu,

Proponuje ignorowac takie komentarze.
My robimy swoje
Ok. Dziękuję. Po prostu czasem trudno pojąc o co ludziom chodzi
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
czarno to widze nadzieja matka glupich bierzcie sie ya te panie z biura niech mowia co wiedza!!!!
Czy ktoś już dostał zapowiedziany list od dewelopera? Czy jest coś w nim istotnego oprócz "dynamicznej sytuacji?"
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy nie prościej byłoby założyć grupę na fb? Tam każdy mógłby dodać post, wypowiedzieć się i miałoby się pewność, że komentarz jest od faktycznego przyszłego mieszkańca osiedla.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Witam.

Ruszyło się coś z grupą Facebook'ową czy jednak nadal dyskutujemy tutaj? :)
Proszę przeczytac posty powyzej
Witam, zapraszam wszystkich sąsiadów do dołączenia do grupy facebookowej: "sevilla osiedle hiszpańskie" - będzie to nasz najsprawniejszy system komunikacji. Proszę o zaproszenie wszystkich sąsiadów bloku 69
Taka grupa istnieje: Sewilla Guderskiego. Proszę czytać wyżej , jesteśmy tam już sporą grupką, więc proszę się dołączać.
Nie zamierzam zakładać durnego Facebooka każdy powinien wiedzieć co się dzieje publicznie na forum a Facebook to jest ukrywanie się przed czymś jeżeli tam piszesz
Akurat Facebook jest bardziej wiarygodny niż forum, gdzie każdy podpisuje się imieniem, chyba że ktoś na facebooku ma tylko imię i zmyslone nazwisko, wtedy porównać je można do tego forum ☺
Na facebooku przyjmujemy tylko przyszłych mieszkańców naszego bloku.
Lepiej pozew składaj do sądu a nie gęba kłapiesz bo póki co jeszcze nie mieszkasz wogole haha
jak mam miec takich 'bystrych' i 'zabawnych' sąsiadow jak pan wyzej, to ja dziekuje bardzo. porazka, dno i metr mułu
Z reszta, tu nie chodzi o "wiarygodność" bo nawet jak podpiszemy się imieniem i nazwiskiem, to takowej nie ma. Jak ktoś nie chce zakładac konta na FB to też okej, jego sprawa.
Sytuacja na osiedlu jest niepokojąca z tego względu, że nic na budowie się nie dzieje aczkolwiek spekulacje w tej grupie mijają się z rzeczywistością.
Propozycja grupy na fb to pomysł na porozumienie się ze sobą, porównanie uzyskanych informacji i może postanowienie jakiś kolejnych kroków. Nikt łaski nie robi, że dołączy, a wszyscy chyba mamy taki sam interes, więc warto się czegoś dowiedzieć. Inaczej wszyscy w grupie czy nie w grupie będziemy głęboko w ... ;)
Nie ma grupy tylko profil prywatny na fb... wysyłane zaproszenia nie są akceptowane, brak możliwości dyskusji, zero jakichkolwiek informacji.... po co ten profil??
popieram tez wyałałem zaproszanie i do tej pory tez nie zostało zaakceptowane pewnie ktos sobie fb założył żeby na forum nie opisywac wszystkiego co sie dzieje do wiadopmosci publicznej. Moze komus nie na ręke
Wszystkie zaproszenia przyszłych Mieszkańców Sewilli są akceptowane. Proszę nie pisać nieprawdy.
"W tej chwili na profil przyjmujemy tylko osoby które są w księdze wieczystej, ale zapraszamy na spotkanie, po spotkaniu zaprosimy na profil również osoby towarzyszące" - wiadomosc wyslana z konta FB sewilla.
Jak mamy miec wpis do ksiegi wieczystej skoro mieszkanie nie jest wybudowane?;/
I czy na profilu mozna prowadzic otwarta dyskusje?
Pani Aniu, nie próbuje w żaden sposób wejsc z Pania w konflikt ale prosze nie zarzucac innym mowienia nieprawdy czy krytykowania pomyslow innych. Prawda jest iz na profilu informacji żadnych nie ma prócz tych ktore umiescilaby Pani (nadal brak), a profil nie sluzy komunikowaniu sie przez przyszlych mieszkańców. Proszę nie zakładać monopolu na komunikację bo nie o to w tym chodzi. My sie chcemy czegoś dowiedzieć, tak jak wszyscy tutaj zebrani. A ani profil na fb ani to forum nic nie wnoszą.
Bo to oczywiste że profil był założony przez kogoś od dewelopera żeby być na bieżąco i ludzie w głowach mącić
Wszystkie osoby, które zawarły umowy notarialne z deweloperem mają wpisane roszczenia o wybudowanie mieszkania we właściwej księdze wieczystej. Na spotkanie zapraszamy przyszłych właścicieli mieszkań w Sewilli wraz z osobami towarzyszącymi. Proszę o dokładne cytowanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Jeżeli Pan/Pani 1122 poda swoje nazwisko i imię, które widnieje w księdze wieczystej zostanie tak jak wszyscy inni przyjęty na forum. Zapraszam. Profil na fb w przeciwieństwie do tego tutaj nie jest anonimowy i na tym polega różnica
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
Jak można wieniec w księdze wieczystej jak nie ma się własności...baa Nawet nie ma odebrane nieruchomości. Poza tym skąd Pani ma listę osób " z księgi wieczystej" ewidentnie sprawa do prokuratury za rodo
Proszę podać do prokuratury Ministerstwo Sprawiedliwości :) bo to chyba ono prowadzi rejestr: https://ksiegiwieczyste.pl/?gclid=Cj0KCQjwn4ncBRCaARIsAFD5-gX_TWOxm0oa4MGuB-7xT2gWRoNdWvAUwfjynpq_ou9Jfv9h-x9blgwaAoN4EALw_wcB
Pozdrawiam i naprawdę kończę ten dialog
Witam czy otrzymali Państwo jakieś nowe informacje dotyczące ukończenia budowy jakieś konkretne terminy ukończenia ? Pozdrawiam serdecznie
Aniu jak przyszli mieszkancy Guderskiego 69 moga miec wpis do księgi wieczystej, skoro ich mieszkanie nie jest wybudowane. Przepraszam, ale Twoje posty swiadcza o braku znajomosci tematu.
Mimo to nadal zapraszam do grupy fb "Sevilla, Osiedle Hiszpanskie". W przeciwienstwie do profilu tam mozna swobodnie rozmawiac na biezace tematy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Pani Anna ma rację w wpisach ksiąg wieczystych są wpisane roszczenia osób które kupiły mieszkanie , uważam że powinniśmy być dobrej myśli i że całe osiedle będzie ukończone dywagacje na ten temat nie mają sensu ponieważ tak naprawdę mało kto wie co stało się naprawdę i tylko deweloper z bankiem mogą coś zadziałać kłótnie na tym forum nic raczej nie wniosa ....
Z nowości na Trójmiasto.pl jest artykuł że przy naszym osiedlu będzie jechał autobus 115 przez Suchaniono do Wrzeszcza to bardzo dobra informacja dla pracujących w tych okolicach i autobus 156 Będzie woził dzieci do szkoły w Kowalach linią zostaje wydłużonona , że złych informacji hale które budują się przy Jabloniowej strasznie zakorkuja nasza 1 nitkę Jabloniowej A i tak jest już nie wydolna .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Czy ktoś coś wie o zebraniu. Musimy zacząć już walczyć
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
zainteresowane osoby, które nie mają fb mogą się kontaktować na maila: sewilla.guderskiego@wp.pl
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
Witam
E-mail ostatni co o nim sądzicie ?
Nie wiem czy uspokaja czy niepokoi?
Jak myslisz ile w nim prawdy?:/
Mieszkam w 67. Jakieś szczegóły tego emaila? Ruszy budowa 3 pustostanu, bo nie wiem czy sprzedawać mieszkanie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6
Treść maila nie uspokaja. Zmieniają nr konta do wpłat, żeby tam przelewać kase. Poprzedni nr konta był funduszem otwartym, gdzie deweloper otrzymywał pieniądze stosownie do stanu zaawansowania budynku. A tu miałby kasę od ręki. Nieoficjalnie mówi się o bankructwie firmy. W księdze wieczystej działki, na której stoi budynek jest wpis dot. Wierzycieli a sama działka jest zadłużona na 40mln złotych w jednym banku. Oznacza to, że sprzedaż mieszkań nie jest w stanie pokryć tych zobowiązań. A to już bardzo niepokojące w obecnym stanie
Jakieś nowe informacje? Budowa miała ruszyć na przełomie września-października...
http://www.sprawdzonanieruchomosc.pl Sprawdzać stan prawny nieruchomości w takich przypadkach!!!
https://www.imsig.pl/pozycja/2018/174/39149,4_invest_spółka_Z_ograniczoną_odpowiedzialnością

Ostatni akapit bardzo istotne!
https://www.imsig.pl/pozycja/2018/174/39149,4_invest_spółka_Z_ograniczoną_odpowiedzialnością

O co tutaj chodzi sanacja? Zabezpieczenie majątku ostatnie zdania na stronie ? Wiecie coś nowego jakie są dalsze losy ?
Witam, czy otrzymaliście w zeszłym tygodniu pismo od komornika?
Wczoraj otrzymaliśmy. Na maila Sevilla Guderskiego jak i na Facebooka nikt się do mnie nie odezwał
I co zamierzacie z tym zrobić? My już zasięgamy porady prawnej bo robi się nie ciekawie.
Dajcie znac czego sie dowiecie
Deweloper bloku nie dokończy nie ma kasy a biuro klamalo i będzie kłamać grają na zwłokę. Straciliśmy kasę
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
To pewna informacja?
Czy planujecie spotkanie ? Ja nie należę na fb do grupy A mailowo zostaje ignorowana. Wzięłam już prawnika, ale chyba nie będziemy działać kilkoma grupami czy indywidualnie.
Czy jest szansa żebyś się do niej „dodała”? Czy nie działasz fejsbukowo?
Nikt nie jest ignorowany. Po prostu czasem to chwilę trwa. Nie mamy biura. Czy jesteś juz na forum ?
Próbuje tez się dołączyć do grupy i niestety nie mogę
Witam
Pani Alu ma Pani prawnika proponowanego przez stowarzyszenie gdyż jest taka propozycja działania grupowego
Pani Joanno, prosze nie siac paniki tylko mowic rzeczy pewne. jezeli ma Pani taka pewnosc, prosze o dowod. Ja juz nie mam sily psychicznej czytac takich komentarzy
Uwaga: Nadal poszukujemy osób, które zakupiły mieszkanie w bloku B3 Sewilla chętnych do przystąpienia do Stowarzyszenia Sewilla. Zapraszamy na profil fb sewilla.guderskiego, zainteresowane osoby, które nie mają fb mogą się kontaktować na maila: sewilla.guderskiego@wp.pl W tej chwili na 59 lokali mamy zarejestrowanych 40. Zapraszamy pozostałe 19 "lokali" W najbliższym czasie planujemy kolejne drugie już spotkanie przyszłych mieszkańców
Niestety Pani Anna nie przyjmuje zaproszeń ani nie odpowiada dlatego tak wyglada sytuacja , a może robi to celowo ?
Panie Anonim proszę nie pisać nieprawdy. Na forum jest 60 osob i wszystkie zostały przyjęte. Gdzie Pan to pisze ????
Może proszę o wysłanie maila na adres sewilla.guderskiego@wp.pl
Pani jest jedna największa moncicielka tutaj bo można było zrobić zupełnie inaczej zrobić spotkanie z deweloperem razem z drugim blokiem gdzie kilka osob również nie ma
aktów notarialnych i chciałby się dołączyć np do pozwu zbiorowego nie ma oświetlenia nie ma infrastruktury aktów notarialnych przekazania ziemi pod wspólnotę ale lepiej po kryjomu ciekawe w czyim interesie leży żeby tak wszystko po cichu robić , może żeby nic nie zdziałać ? Wysyłałem zaproszenie niestety od kilku miesięcy nie jest zaakceptowane , jest Pani śmieszna z tym zbieraniem danych chyba tylko dla siebie i firmy z która Pani współpracuje .. nie pozdrawiam Pani anno
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wszystkie zaproszenia wysłane na profil sewilla.guderskiego zostały zaakceptowane. Jest nas 60 osób. Pozdrawiam
A.
Witam, ja tez sama działam niestety. Chce normalnie porozmawiać, spotkać się, skontaktować A dostaje odpowiedź od Pani Anny, że mam podać dane. I tyle w temacie. Osobie której nie znam mam podać swoje dane. Może ustalimy swoje spotkanie? Zabierzemy jakaś garstkę ludzi ?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie proszę o dane. Proszę wyłącznie o imię i nazwisko, które znajduje się w księdze wieczystej budynku B3 dostępnej dla wszystkich, którzy mają umowę notarialną
Pani Aniu proszę powiedzieć czy są jakieś informacje czy deweloper wznowi w ogóle prace i czy jest szansa na dokończenie bloku ? Jak wygląda teraz to prawnie jezeli jest zarządca z sądu ? Pozdrawiam serdecznie.
Czy Stowarzyszenie dostalo jakakolwiek informacje od prokuratury z Warszawy?
Czy są osoby chętne do spotkania w tą sobote? Pytanie do pani Anny. Co stowarzyszenie już zrobiło w kierunku sprawy? bo jeszcze niedawno z tego co wiem mieliście problem żeby nawet prawnika wynająć. Jak Pani mnie jakoś przekona to może i założe fb. Pozdrawiam
jestem kolejną osobą, która "kupiła" tam mieszkanie- Agata, proszę o kontakt do Pani
Drodzy Państwo, czy jest jedna, zorganizowana grupa, stworzona z kupców tych mieszkań? Czy ktoś zorganizował jakieś spotkanie?? Drodzy Państwo, czy ktoś reflektuje wspólne spotkanie? Może ustalmy datę i miejsce ewentualnego spotkania
m-power-serwis@wp.pl proszę napisać
Naprawdę proszę poczytać wyżej. Nie jestem sama mamy już na forum 64 osoby, które reprezentuja 45 lokali na 60. I nie mam prawa ani zamiaru zmuszać nikogo do niczego. Sytuacja jest bardzo skomplikowana i nie jest to miejsce na wyjaśnienia. Rozumiem ze nie każdy ma fb i szanuje to ale póki co nie mamy lepszego środka komunikacji. Agata została przyjęta na forum. Pozdrawiam
Na budowę powrócił prąd czyżby nastąpił pozytywny przełom
Od kiedy
Dziś
Idą Święta Bożego Narodzenia
Teraz tylko wypatrywac ekipy która dokończy osiedle i będzie pozytywne zaskoczenie
Jak sam tam z łopatą staniesz Anonim
Z łopatą możesz Ty stanąć robolu
19 listopada 2018 | 20:20

Kilkudziesięciu nabywców mieszkań w budowanym bloku na Osiedlu Hiszpańskim w Gdańsku może zostać z kredytami i bez lokali. W tle sprawy są spór dewelopera 4Invest z bankiem, zamrożone konta, podejrzenia o defraudację pieniędzy, mnożące się spółki, niezapłacone wierzytelności, komornik i śledztwa w prokuraturach.

Kiedy deweloper 4Invest sprzedawał mieszkania w ostatnim z trzech budynków Osiedla Hiszpańskiego przy ul. Guderskiego w Gdańsku, nic nie zwiastowało problemów. Nabywców kusiły okazałe wizualizacje na banerze wywieszonym nad biurem sprzedaży spółki w prestiżowym miejscu – kamienicy przy ul. Szerokiej. Dwa budynki zostały ukończone z powodzeniem. Klucze do ostatniego, Sewilli, właściciele mieli otrzymać w grudniu tego roku. Teraz nie wiadomo, czy blok w ogóle powstanie, a niedoszli mieszkańcy mogą zostać bez kupionego lokalu, i z wysokimi kredytami. W tle sprawy są spór spółki z bankiem, zamrożone konta, niezapłacone wierzytelności, komornik i śledztwa w prokuraturach.

– Jestem załamana. Nie wiadomo, czy w ogóle otrzymam klucze do mieszkania. Wciąż żyję z dziećmi w wynajmowanym, zostałam z kredytem – mówi Iwona Niedzielska. W podobnym tonie wypowiadają się inni nabywcy. – Były marzenia o własnym mieszkaniu, jest koszmar pozostania z długami – mówi Kamil Molenda.

Obejście ustawy deweloperskiej?
O problemach nabywcy zaczęli dowiadywać się w czerwcu tego roku, kiedy mieszkania były już skredytowane w 60-80 procentach. Prace na budowie nagle wstrzymano. Zarząd 4Invest uspokajał w lakonicznych pismach „o problemach z komunikacją” z bankiem. Nabywcy na własną rękę dowiedzieli się, że sprawa wygląda dużo poważniej.

W Warszawskim Banku Spółdzielczym, który udzielał kredytu 4Investowi, zmienił się zarząd i dokonano przeglądu wcześniej zawartych umów z klientami. Okazało się, że pieniądze nabywców trafiały na tzw. rachunek pomocniczy, czyli jedno wspólne konto, z którego środki deweloper mógł wykorzystywać w dowolny sposób. Wpłaty, zdaniem banku, powinny być kierowane na rachunki powiernicze, czyli indywidualne konta każdego z nabywców, tak jak wymaga tego wprowadzona w 2012 roku ustawa deweloperska.

Sprzedaż mieszkań 4Invest rozpoczął kilka dni przed wejściem w życie ustawy, chociaż budowa budynku rozpoczęła się dopiero w 2015 roku. Samo pozwolenie na budowę uzyskano w 2014 roku. Nowy zarząd WBS uznał, że takie działanie było sposobem na ominięcie ustawy, zablokował konto dewelopera i w marcu wypowiedział umowę kredytu. Przedtem bank wielokrotnie prosił, aby rachunek pomocniczy zamienić na powierniczy. Na to deweloper nie chce się zgodzić.

– Zarząd tłumaczy, że na tym etapie budowy nie jest to możliwe i nie jest w stanie policzyć, ile pieniędzy klientów zostało rozdysponowanych. Utrzymuje to stanowisko, pomimo deklaracji banku, iż ten pomoże we wszelkich technicznych aspektach przekształcenia rachunków – mówi nam jeden z nabywców mieszkania.

Wkracza komornik i prokurator
Na początku sprawy nabywcy winią bank za nagłą zmianę zdania, co do sposobu kredytowania inwestycji.

– Z czasem, kiedy sami zaczęliśmy sprawdzać szczegóły, okazało się, że notorycznie jesteśmy wprowadzani przez dewelopera w błąd – mówi nasz rozmówca.

W kwietniu do księgi wieczystej trafia wpis o hipotece przymusowej na 1 mln 850 tys. zł na rzecz głównego wykonawcy budowy. Na zapytania mieszkańców deweloper odpowiada, że to „najprawdopodobniej błąd w sądzie”. O wypowiedzeniu kredytu spółka informuje dopiero w listopadzie.

W lipcu nabywcy dostają wezwania do prokuratury na przesłuchania w roli świadków. Bank WBS złożył bowiem zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa na 4Invest, z podejrzeniem obejścia ustawy i niezgodnego z przeznaczeniem wydatkowania środków przez spółkę. W odpowiedzi na ten ruch, podobne zawiadomienie złożył też 4Invest, oskarżając bank o przywłaszczenie pieniędzy i działanie na szkodę klientów. W obu sprawach zostały wszczęte śledztwa w warszawskich prokuraturach.

Po wypowiedzeniu umowy kredytu bank zgłasza roszczenia o spłatę długu i sąd przydziela komornika – spółka odpowiada złożeniem zażalenia. Niedługo później mieszkańcy dostają informację, że kolejne transze kredytu powinny być wpłacane już na konto komornicze. W sierpniu do spółki wchodzi tymczasowy nadzorca sądowy ds. restrukturyzacji.

16 mieszkań dla "zaprzyjaźnionej" spółki
16 listopada bank poinformował na spotkaniu mieszkańców, iż ma podejrzenie, że pieniądze zostały zdefraudowane przez spółkę. Bank wykazał też, że już w lutym informował 4Invest o potrzebie stworzenia indywidualnych rachunków. Pomimo tej wiedzy deweloper jeszcze w kwietniu miał podpisywać akty notarialne na sprzedaż mieszkań.

W budynku znajduje się 75 lokali, których właścicielami jest 59 podmiotów. W kwietniu, już po wypowiedzeniu kredytu, 16 mieszkań przedwstępną umową sprzedaży kupuje Holding Budowlano-Inwestycyjny, czyli jedna z ponad 20 spółek deweloperskich osobowo powiązanych z 4Invest.

– To trochę ponad 20 proc., czyli tyle, ile potrzeba, aby w przypadku upadłości, nabywca mógł decydować o podziale masy upadłościowej. Deweloper już wtedy zabezpieczył się na tę okoliczność – wskazuje jeden z mieszkańców.

Z audytu finansowego spółki wynika, że z uwzględnieniem zwrotu kredytu bankowi (14 mln zł do końca roku bez odsetek), brakuje 4,5 mln zł.

4Invest: To wina banku
W odpowiedzi na nasze pytania 4Invest utrzymuje, że bank bezpodstawnie wypowiedział umowę kredytu i spółka stawia się w roli poszkodowanego. Deweloper zwraca też uwagę, że za 2017 rok bank odnotował stratę ponad 15 mln zł i w porozumieniu z KNF wprowadzono plan naprawczy. Odpowiada również, że zarzut o defraudacji pieniędzy „nigdy nie zostały skierowane przeciwko 4Invest przez bank WBS lub jakąkolwiek inną instytucję”.

Dlaczego spółka nie chce utworzyć rachunków powierniczych?

– Spółka od początku inwestycji pn. Osiedle Hiszpańskie korzysta z obecnego rachunku w Banku WBS. Na rachunek ten wpływały środki od nabywców lokali mieszkalnych również poprzednich budynków inwestycji Osiedle Hiszpańskie, tj. B1 – 67 lokali mieszkalnych, B2 – 60 lokali mieszkalnych, zrealizowanych, oddanych do użytkowania i sprzedanych w 100 proc. bez reżimu rachunku powierniczego – odpowiada Wioletta Łozińska, członek zarządu 4Invest. – Mamy podstawy przypuszczać, że nie wykonywanie przez bank WBS od marca 2018 roku łączącej strony umowy zwykłego rachunku bankowego, mimo tego, iż na rachunku tym znajdują się znaczne środki finansowe, jest konsekwencją złej sytuacji banku – czytamy w odpowiedziach na nasze pytania.

Bank utrzymuje, że to on działa w ochronie pieniędzy nabywców. I argumentuje, że w przypadku odblokowania konta, środki trafią do wierzycieli spółki, a nie na dokończenie mieszkań.

Stracą MdM i mieszkania?
Jeżeli do końca miesiąca nie zostanie uruchomione kredytowanie, wówczas nabywcy, w większości ludzie młodzi, stracą dopłaty MdM. Transze są bowiem zależne od wypłat rat w banku komercyjnym.

– Jeżeli nawet bank odblokowałby konto dewelopera, wówczas wszystkie nasze środki zajmie komornik – mówi kolejny mieszkaniec. – Jesteśmy pod ścianą. Upadek dewelopera oznacza, że zostaniemy z kredytami i bez mieszkań. Nawet jeśli budynek zostanie sprzedany i dokończony, to za mieszkania zapłacimy więcej.

Osoby, które czują się pokrzywdzone w sprawie budowy Osiedla Hiszpańskiego, mogą zgłaszać się do Stowarzyszenia Sewilla Guderskiego, które założyli mieszkańcy, pod adresem e-mail: sewilla.guderskiego@wp.pl.
Dziękuje za tak szczegółowe informację , w końcu ktoś napisał to rzeczowo . Pozdrawiam .
Pozostaje tylko współczuć i czekać aż rozwiąże się sprawa na Państwa korzyść i całego naszego osiedla.
Mieszkańcy budynków B1 B2 są również poszkodowani całą tą sytuacją. Zapłacili przecież za infrastrukturę, ewentualne zgłoszone poprawki techniczne w mieszkaniach nie są wykonywane. Może również powinni spróbować wywierać naciski na dewelopera o wznowienie prac.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
Według umowy deweloperskiej ma czas do grudnia 2020 na zieleń i infrastrukturę w razie upadku i tak nic nie będzie co za chore prawo ,oby to się udało dokończyć co za widok by był na dwa pustostany
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Osiedle-Hiszpanskie-4Invest-Warszawski-Bank-Spoldzielczy-n129424.html
Teraz pustostan będzie stał a my nic pieniędzy nie odzyskamy deweloper zrobił nas w konia a pani z biura hiszpańskiego klamalas i grała na zwłokę trzeba iść z tym do Uwagi. Niech odpowiedzą za to
Kłamstwa niech oddadzą pieniądze nasze.
Może warto pomyśleć o sprawie w sądzie i dokonczeniu na własną rękę
Właśnie jest propozycja żeby grupowo myślę ze jest to lepsze rozwiazanie .Próbuje się dołączyć na messenger do grupy i nie dochodzi tam wiadomość wiec nie wiem o co chodzi
Trzeba wynająć prawnika i zapobiec grabieży tych pieniędzy, które jeszcze są na koncie. Jak się możemy skontaktować?
Dolaczylam juz do grupy dziękuje, tez tak uważam
oświadczenie 4 invest sp. z o.o.
W pierwszej kolejności zaznaczyć należy, iż inwestycja pod nazwą “Osiedle
Hiszpańskie” od początku jej realizacji prowadzona była i jest zgodnie z Ustawą o ochronie
praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego (tzw. Ustawą deweloperską).
Oczywistą nieprawdą jest twierdzenie, że pieniądze Klientów (Nabywców lokali)
wpływały na złe konto. Od początku realizacji przedmiotowej inwestycji środki naszych
Klientów wpływały na konto wskazane w jednoznaczny sposób przez Warszawski Bank
Spółdzielczy w dokumencie stanowiącym promesę tego Banku na bezciężarowe wydzielenie
poszczególnych lokali mieszkalnych.
W chwili obecnej na rzekomo złym rachunku spółki w Warszawskim Banku
Spółdzielczym znajduje się kilkumilionowa kwota przeznaczona na realizację budynku B3,
pochodząca z wpłat naszych Klientów. Od ponad 8 miesięcy kwota ta jest bezprawnie
blokowana przez bank WBS. Od tego czasu bank nie realizuje żadnych poleceń przelewów
składanych przez spółkę w celu zaspokojenia wymagalnych roszczeń wykonawców budynku
B3 Osiedla Hiszpańskiego. Jednym ze skutków takiego zachowania banku WBS jest wpis
hipoteki, jako zabezpieczenie roszczeń jednego z wykonawców robót na budynku B3.
Nieprawdą jest, że deweloper mógł swobodnie dysponować środkami zgromadzonymi
na rachunku. Każdorazowa wypłata środków wymagała zgody zarządu banku WBS.
Nieprawdą jest, że Warszawski Bank Spółdzielczy wypowiedział umowę kredytową
z
powodu braku rachunku powierniczego. Deweloper złożył oświadczenie o bezskuteczności i
bezzasadności wypowiedzenia przez bank WBS umowy kredytowej, która to umowa nie
dotyczyła realizacji budynku B3 Osiedla Hiszpańskiego.
W sprawie skierowanego do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia
przez bank WBS przestępstwa przywłaszczenia pieniędzy spółki wszczęte zostało śledztwo, a 4
invest sp. z o.o. otrzymała status pokrzywdzonego. Według wiedzy posiadanej przez spółkę
drugie postępowanie przygotowawcze dotyczy charakteru przedmiotowego rachunku
bankowego, a nie oszustwa.
4 invest sp. z o.o. od początku sporu z Bankiem WBS ma na uwadze dobro swoich
Klientów, a co za tym idzie dokończenie budowy i wydanie mieszkań Nabywcom.
Członek Zarządu
Wioletta Łozińska
W końcu doczaliśmy sie remontu drogi przez ZDIZ !! :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
TVP Gdańsk poinformowała, że zamierza nagrać materiał o sprawie budynku Sewilla pod blokiem w najbliższy czwartek 29 listopada 2018 o godz.12.00. TVP zwróci się zarówno do 4invest oraz do WBS Bank z zaproszeniem na to spotkanie. Planowany czas spotkania to 1-2h, czas materiału w TV to 10-15 minut. Apelujemy do wszystkich nabywców do stawienia się w czwartek o 12.00 pod blokiem Sewilla na ul. Guderskiego 69.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak przebieg nagrania? Niestety nie mogłem być...praca.
Wiadomo kiedy transmisja w tv
Transmisja w poniedziałek o 18:15 w TVP3
I co z tą transmisją? Jakoś nic nie było
Mają gdzieś Osiedle Hiszpańskie
Czy nagranie będzie wyemitowane?

Odnoszę wrażenie , ze oprócz mnie jakość drogi nikomu nie przeszkadzała więc pisałam co tydzìeń do ZDiZ i jeżeli ktoś oprócz mnie otrzymał pismo od ZDIZ o remoncie to niech die ujawni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7
Gdybyś chodziła na zebrania wiedzialabys..
Czy w trakcie kręcenia materiału pojawili się przedstawiciele Dewelopera i banku? Przedstawione zostały stanowiska obu stron?
Deweloper i bank nie przyszli te osiedle nie zostanie wybudowane do końca blok będzie stał i niszczal biuro oklamuje nas cały czas a deweloper płata się w luksusach za nasze pieniądze
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
Trochę optymizmu budowa ruszy i będziemy mieli mieszkania
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4
Czy reportaż był pokazany dziś w TVP ?
Nie nie było
Ciekawe jaki powód
Czy orientuje się ktoś z Was czy są może jakieś przełomowe informacje dotyczące losu osiedla czy pojawiła się jakaś nadzieja na ukończenie wznowienie prac ? Mieszkaniec osiedla.
Chyba tylko to co w reportażu, walka na linii deweloper- bank, bank- deweloper. Deweloper ma środki żeby to ukończyć, ale czeka na ruch banku. Do końca 2019 maja być wydane mieszkania.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 6
Deweloper Pan T.G . Nie jego pierwsza nieudana inwestycja i zapewne nie ostatnia.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5
Popieram nie dokończy bloku
Dziś pod budynkiem pojawiło się rusztowanie :).
https://youtu.be/PwWxFJgrcGI
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2
Może zadzwońcie do Pana członka zarządu 504 037 158
A kto nim jest???? Bo zmieniają się jak brudna bielizna
Najwięcej nowych mieszkań od lat 80.
Sobota, 2 marca (06:00)

•Tweetnij
•99
skomentuj
186,1 tys. lokali mieszkalnych oddano w Polsce do użytkowania w ostatnich 12 miesiącach. To najwięcej od drugiej połowy lat 80. - informuje Marcin Krasoń z Home Broker. Już 61 proc. z nich stanowią te wybudowane przez mniejszych lub większych deweloperów.

A gdzie w tym zestawieniu jest tzw. deweloper, któremu do „spółki z bankiem” udało się nie wybudować budynku na Osiedlu Hiszpańskim w Gdańsku, przerywając budowę i oskarżając się wzajemnie? Każda strona sporu od roku twierdzi, że działa dla dobra inwestorów. Nie potrafią a zapewne nie chcą wypracować jakiegoś porozumienia celem dokończenia budowy. Bank-oddaj wszystkie nasze pieniądze, albo ty, „deweloperze”- wybuduj do końca i przekaż nam mieszkania, za które w większości otrzymałeś kasę!
Dziś ruszyła budowa więc coś zaczęło się dziać drodzy właściciele
Poprosimy o relacje na bierząco czy jest ekipa i co robią
Rozstawiane jest rusztowanie- od strony "lasku"
Godzina 8 rano- dwóch panów rozkłada rusztowanie
Super !!
To są przygotowania.....zero konkretów ze strony dew. Albo akcja pod tv której się strasznie boją.
Ma moje zaczną coś robić bo w zeszłym tygodniu sam osobiście słyszałem i widziałem jak rozmawiali i chodzili z planami po osiedlu,energetyka też będzie kopać i podłączać zasilanie do trzeciego bloku z bloku 67 więc w końcu może ten syf i burdel się skończy w tym roku i skończą osiedle tak jak powinno wygladać
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
W banku WBS w tym miesiącu ma dojść do zmian w zarządzie
Zmiana po prezesa
Ciekawe że zamiast sie wziąść za tynkowanie wnętrza żeby spokojnie sobie schło to biorą się za rusztowania. Pokazów może walą że niby coś robią. Jeżeli położa najpierw elewacje to będzie schło ruski rok...
Dlatego ze trzeba mieć fachowców którzy w danej chwili są dostępni ....
A Ty chyba jesteś z grupy pesymistów którym nigdy nic nie pasuje
Nie budują zle a jak budują tez zle
Sprawa druga to w środku tynki wewnętrzne praktycznie już są na całości
To widać na zdjęciach
Dokładnie. Wewnętrzne tynki są gotowe.
Nabywcy w B3,
Są takie osoby którym zależy na upadłości dev
Powód prosty chcą pilnie zwrot pieniędzy !!
Dlatego wszystko podważają i negują
Developer wrócił na budowę i teraz im to nie na rękę
Deweloper wrócił i działa prężnie. Ociepla a właśnie teraz kontynuowane są prace związane z przyłączem
Prace trwają. Styropian już w dużej części tylnej strony na ścianach, przyłącze prawie gotowe. Będzie chyba to niedługo jakoś już wyglądało
Pogoda sprzyja, wystartowali w dobrym momencie bo w nocy nie ma już mrozów
Niech docieplajà i dalej w środku robią
Brawo developer, pomimo wszelkich problemów pokazał, że jest w stanie to zakończyć.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
Nic już się nie dzieje pracę staneły
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Od kiedy nic się nie dzieje ?
2 tydzień się zaczoł
"Zaczoł" haha...taki właśnie poziom nauczania polskich nauczycieli! prace trwają...
No ja też widziałem dziś robotników
Mmm masz rację że ktoś ma zaległości w wykształceniu
A wiadomo coś na temat postępowania sanacyjnego spółki?
Dziś byłem na budowie i pracowało 6 robotników na rusztowaniu więc bzdury ktoś pisze
Sanacja jest w trakcie realizacji bo Nadzorca ma 21 dni na poukładane harmonogramu
Ja również byłem dzisiaj na budowie i nikogo nie było, wejścia na klatki schodowe były zamknięte na kłódki, na rusztowaniach nie było pracowników a wokół rusztowań było tak, jak np. tydzień temu. Ochroniarz twierdził, ze prace są kontynuowane, ale na moją uwagę, ze tego nie widać, kazał opuścić mi teren budowy.
Czep się swojej d*py gosciu
Są teraz na budowie można sprawdzić
Ja mieszkam w bloku nr 1 i widzę przez okno pracowników na rusztowaniach
Proszę ciągle nie oczerniac developera bo to jest mało eleganckie
Budują pomimo problemów A ciągle ktoś im próbuje coś zarzucić
Gościu,, W ,, jakim prawem chodzisz po budowie !!!!
Ujawnij się i nie podjudzaj tylko pomóż robotnikom
Jak Cię widzą to spiep**aja
Chcesz zaszkodzić to podaj nazwisko !!
Ludzie to Kanalie
Na budowie trwają prace jednak ktoś musi celowo w błąd wprowadzac i dokopać 4 invest
Wstyd i zenada
tadek koncz ten budynek i zamknij wszystkim buzie
zarzad 4 invest i pani dyrektor trzynamy za was kciuki
Szanowny Panie Karolu, napisałem tylko o fakcie, który zastałem dzisiaj na budowie budynku B3, czyli fakt braku robotników w chwili, kiedy tam byłem. Zapewne nie ma nikogo, komu zależy bardziej niż mnie na ukończeniu budowy, mam tam kupione mieszkanie. Jeżeli moja obecność działa na robotników w sposób destrukcyjny, to Pana obecność zapewne wręcz odwrotnie. Proszę wziąć taborecik i siąść między rusztowaniami i zadziałać, jako katalizator budowy. Wszyscy będziemy Panu wdzięczni. Pozdrawiam-W
Nie wiem kim Pan jest ale proszę nie wprowadzac ludzi w błąd
Budowlańcy są od marca
Na początku było ich dużo teraz bywa różnie ale dzień w dzień pracują
Oczywiście mogli by robić szybciej no ale....
Byłem świadkiem rozmowy ciecia jak rozmawiał przez telefon i mówił że Ukraińcy zrobili tyle za ile im zapłacone z góry, drugi tydzień nikogo nie ma na budowie z ekipy budowlanej. Ci ludzie których ktoś widzi obok placu to zewnętrzne firma która robi odwierty dla domesty bo prawdopodobnie będą stawiać bloki na tym placu naprzeciwko bloku 67. Pani Edyta przeniosła chyba część gratów z szerokiej z biura do bloku 65 tam gdzie mają swoje pokazowe mieszkanie.
Pozdrawiam
Hahaha co za bzdura
~Mma jak chcesz jutro na 13 przed blokiem 67 i Ci udowodnię że wprowadzasz przyszłych mieszkańców w błąd, widzę że Edytce powinniście postawić co niektórzy pomnik, zrobiła w ci*la wszystkich obecnych i przyszłych właścicieli ta ruda ......
Na początku nie ciec tylko dozorca A po drugie Ty jesteś chyba z UB?
Biedny z Ciebie człowiek
Prace trwają ale mało pracowników jest to fakt
~A z Ciebie chyba biedny człowiek no ale wieżcie swoim dozorcą i Edytce
Ty idź do szkoły i naucz się pisać tumanie
,,wierzyć,,
"Zaczoł" "wieżyć".... Hahaha ELYTA na tym forum!:)
~Mma imbecyl z Ciebie i tyle z tego co widzę, ktoś pisze to co wie i usłyszał a Ty profesorze czepiasz się szczegółów. Może Ty piszesz na tym forum bo jesteś opłacony przez 4 Invest???
~Mma pewnie jesteś z Warmi i Mazur NIL lub NDZ itd że taki mądry jesteś a teraz gdańszczanina od siedmiu boleści udajesz.Dla mnie to jesteś płytki jak woda w kałóży.
Pisze bo może dlatego że mam okna skierowane w stronę 3 budynku i widzę co się dzieje. Co prawda budowa zaczyna się od strony zewnętrznej osiedla, ale.to pewnie wiesz. A co do tego że jestem "sloikiem", który nie popełniam błędów w ojczystym języku. To z racji yego z rjestem z gdanska to wstydze sie za takich inteligentnych z wolnego miasta...
P.S. najlepszym dialogiem jest obrażanie a nie argumenty... gdańskie standardy
P.s. A jak usłyszałem że podobno kolega kolegi ochroniarza co pracuje z tym ochroniarzem co pilnuje budowy mówił że w sobotę mają wolne i nikogo na budowie nie będzie.
~Mma słoik hahaha chyba krawaciaż!!!! Auto już masz zarejestrowane na GD imbecylu ze stolicy który się panoszysz jak u siebie na osiedlu, wyjdź z bloku i chodźmy to mi pokażesz tych pracujących tam ludzi.
Jest 10.01 stoję przy plocie budowy bloku 3. Dwa samochody, 4 panów pracuje. Więc zaktualizuj dane rodowity poligloto z gdanska
Brniesz w zła stronę pajacu. Nie będę się z toba napinal w sieci, bo zapominasz chyba się wylogowac do realnego świata żołnierzu. Nie siej fermentu tylko czasami wyjdź zza ekranu i zobacz co się dzieje wokół Ciebie. Budowa trwa od strony gdzie nie sięgają okna, rzeczywistość ma większą perspektywę niż tylko zza biurka. Ave rodowity
~Mma z pieskiem chodziłeś krawaciażu który nie było Cię stać na życie w swym rodzinnym mieście to przyjechałeś do Gdańska krawacie
Nigdy nie miałem psa, utrudnia mi w życiu krawata. Powtarzam perspektywa zza okna jest ograniczona:)
Według statystych(takie wykresy) życie w trójmieście jest jednym z droższych, jak.nie najdroższe w Polsce. Widać że nigdy nie pracowałeś w korpo i nie znasz standardów krawatowych! Poza tym normalni ludzie chyba są teraz w pracy, chyba że jak ja masz możliwość w czasie pracy na załatwienie spraw prywatno-internetowych?!;)
I tak na zakończenie..."zaczoł, wiezyc, krawaciazu" 3 wyrazy, 3 błędy....rodowity proszę zainwestuj w słownik!
~Mma na mnie pracują takie szczury jak Ty a jak się mogę bawić słoiku hahaha
Mma nie warto z nim konwersowac to Human.
Dziś byli robotnicy prace trwają
Pozdrawiam Mm a
Rusztowanie postawione już z bocznej strony budynku od rental parku
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Brawo 4 invest tak trzymać
Jeden z moich kontrahentów nie zapłacił mojej firmie . Twierdzi że został oszukany przez tą grupę przestępczą, Chciał bym się może dołączyć.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7
Nie można m9wic na bank grupa przestępcza!!!
Prosze zadzwonic do banku WBS i poprosic o zaplate za wykonane prace
Pieniadze sa na koncie banku tylko bank nie chce realizowac przelewow
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3
Budowa znów stoi od 1,5tyg.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
może
Faktycznie ostatnio nic się nie dzieje. Wiadomo czemu? Deweloper jakoś to skomentował?
Wczoraj dokladali rusztowania i prace ruszyły

Może dziś niech ktoś sprawdzi czy pracują?
Pracują
Tak wrócili na budowe ale idzie to w bardzo wolnym tępie raz 1 pracownik raz 4-5 ktoś wie coś nowego ?
Od pierwszego tygodnia mają nic się nie dzieje z pracami w bloku ani na rusztowaniu
To są prace czy też nie ma ?
Na rusztowaniach są robotnicy
Może nie jest ich wielu ale powoli robią
Tak robia ale w takim tepie to jeszcze długi czas do zakończenia raz sa raz ich nie ma
Dzień Dobry,

Mam pytanie czy dziś były prace przy budynku ?
Chyba nikt nic nie wie
a ja myślę, że tak jesteśmy zmęczeni tą sytuacją, że nie chce się już nawet o tym myśleć a co dopiero pisać
Tak nie można
Płacimy prawnikom a oni nic nie robią w naszej sprawie.
WBS są pieniądze tylko trzeba chcieć o nie powalczyć
co do prawników, to się w pełni zgadzam, też uważam, że do tej chwili nie zrobili nic co powinno doprowadzić do porozumienia się WBS i 4inv w celu kontynuowania budowy, a to powinno być ich nadrzędnym celem
WBS chce oddać pieniądze tylko trzeba w tym tygodniu zmasowac działania
jasne, tak bardzo chce oddać, jak 4inv dokończyć budowę, od 14 miesięcy chcą, tylko się boją
Bank WBS powinien zapłacić odsetki za przetrzymywane środki nabywców
Od tej kwoty jest ładna suma
W dniu dzisiejszym prowadzone są jakieś prace ziemne
Też są 4 osób na rusztowaniach
W jakim zakresie?
Wodociągi gdańskie, więc przypuszczam że.cos w tym kierunku.
Mma dziś coś działają?
Coś tak
Po 15.30 w obrebie bloku 67 nikogo nie widzialem
Było dziś 2 pracowników o 12
A dziś się kręcą?
Podlaczali wodę do bloku
Będzie basen:)
Jak tam na budowie?
Do południa widziałem dwóch pracowników, jak teraz to nie wiem
Gdyby piramidy budowali w tempie jak 4inv B3, to Wielka Piramida dalej byłaby nieskończona.
Dziś są jakieś prace przy piramidzie?
Ktos wie cos wiecej???
Tak na dachu budują piramidę haha
Dobrze, ze humor dopisuje, ale tak na powaznie cos sie dzieje?
No wlasnie nikt nic nie pisze
To jeździe sprawdzić, a nie codziennie te same pytania. Robia w 2-4.wiec tempo nie jest zadawalajace
dzisiaj o 10.00 widziałem 4 pracowników
Robią ale efekty są bardzo małe w takim tępie to jeszcze lata zajmie
Podobno dziś bylo więcej robitnikow
Od rana na ostro. Wierciri, mieszali, elewacje robili.
chyba musza zakończyć jakiś etap zanim znikną z budowy
Jak tam nadal dziś tak mocno działali?
Robili w pt.
Trzeba zobaczyć jak ten tydzień bedzie
Duża część elewacji od strony "lasu" już na biało pomalowana, zostało jeszcze zrobienie "cegielek"
Wczoraj pracowali a co dziś słychać?
Jedź sprawdź
Robią
Dziś też są prace
Malują elewację.
Dzis widzialam tez byli i robili
Teraz tylko środek i się wprowadzamy
Niestety jeszcze długa droga przed wykonawca, w takim tempie to może być problem z wydaniem mieszkan do grudnia tego roku.
Jaki grudzień?
Który rok ?
4inv tego nigdy nie wybuduje, nie ma takiej opcji,
Skad wiesz?
gdyby mieli wybudować to by już to zrobili, za dużo czasu upłynęło, no i trzeba mieć kasę a nie długi
To po co robia elewacje?
żeby ładnie wyglądało, w każdym tego słowa znaczeniu
Co "w" chciałeś kupić mieszkanie, ale zabrakło już albo nie było Cię stać że tak zlowrozysz?
niestety nie zabrakło
Lepiej sprawdzić czy dziś są na budowie a nie na siebie gadać
wczoraj o 14,20 nikogo nie widziałem
Moze niech ktos tam dzis jedzie i zobaczy ja bylam 2 dni temu i byli pracownicy
Ja byłem w pn i też byli
Niestety w środku też jest masa do zrobienia część nie ma tynków A gdzie winda brama drzwi infrastruktura koszty ogromne
Niestety w środku nic się nie dzieje
Zostało dużo ale przy odpowiednich finansach to 3 miesiące i gotowe
Dziś byłem na budowie i rozmawiałem z kierownikiem od elewacji.
Będą kończyć jedną stronę i zaczynają druga
Dziś też jest 2 panów
A dziś pracują?
Nie
Jest 2 pracowników na rusztowaniach
też widziałem 2 pracowników na rusztowaniach
Dzień Dobry,
Wiadomo czy dziś się coś dzieje ?
Jeździć zobacz a nie codziennie te same pytania i spamujesz
Wczoraj nikogo nie było, dzisiaj około 9 też nikogo nie widziałam
Jest 2 robotników
Wczoraj też byli do momentu kiedy zaczęło padać
ok.10.00 widziałem na rusztowaniu 2 robotników
Dziś nikogo nie ma
Już nic nie robią podobno już drugiej strony nie będą robić bo kasy nie wypłacili
A jak mają płacić jak bank WBS blokuje ,,nasze,, pieniadze, dla naszego ,,dobra,,.
Mobilizować prawników do działań mających na celu odblokowanie konta przez WBS,ta banda obraca naszą kasą,są ponad spółką deweloperską I prawem,przy obracaniu taką kasą mają gdzieś zwykłych ludzi I ich roszczenia.
Każdy pamięta jak w listopadzie bank wprowadził komornika i wzywał nas do prokuratury
Wtedy byliśmy stronami!!!
Teraz nie chcą z nami rozmaw9ax
Porozmawiamy inaczej przez TVN i Polsat z bankiem
4 dni temu zabierali już część rusztowań czy to źle wróży?
Ciekawe czy skończą ta ścianę,...
A gdzie tam nikogo już nie ma ,rusztowania część zabrana, ta budowa chyba nigdy nie znajdzie swojego finału.
Tak mało brakuje ,...
Ściągneli rusztowanie tam gdzie elewacja została zrobiona. Tam gdzie nie nadal jest. Nie siejcie fermentu
To dlaczego Panowie robotnicy nie dostali pieniędzy i mówią że zwijaja się z tej budowy dopóki nie dostaną kasy
podobno wstrzymują się z drugą stroną bo mają zaległą fakturę i dlatego ostatnio są przestoje wszytko zależy od tego czy środki się znajdą
A co rozmawiałeś z nimi? Z tego co mi wiadomo budowa będzie kontynuowana. Z ściągniętych rusztowań powstanie dalsza część...
Budowa stoi i to jest wiadome
Od samego rana wywożą rusztowania już nic tam nie robią i blok dalej będzie stał...
Wielka szkoda nadzieje były że może za długi czas ale skończą a teraz perspektywa się oddala.
Jak to nic nie robią
Przecież kończą stronę a dalej musimy czekać
Ludzie ferment siejecie
Blok bedzie przeniesiony do Sopot.
Bliżej morza, tu jest blisko do wysypiska
A byłeś na budowie się pytać?
WBS bank zabiera blok do Warszawy, bedzie stal na przeciw banku jako pomnik ludzi wydymanych
Wszyscy co tak marudza niech jadą pod WBS oni walczą dla Was żeby każdy miał mieszkanie...
Blokują Wasze pieniądze żebyście czuli się bezpieczni.
To 4 invest chce budować ale w Warszawie cieszą się z postępów na budowie,...
Bank nie płaci wykonawcom w trosce o Was.
Przecież to bank zablokował budowe i pieniądze dla Waszego dobra i żeby każdy wiedział że pieniądze są w banku , ..

Zablokowali budowe żeby
Przestań tak mówić
Bank troszczy się o nabywców
Chce żeby każdy miał gdzie mieszkać
To tacy ok ludzie

Zablokowali budowe i nasze pieniądze dla bezpieczeństwa
My mamy swoją kancelarię i płacimy żeby prawnicy wywalczyli mieszkania dla nas
To jakiś żart
Jacy prawnicy, gdzie tu sprawiedliwość.
Bank idzie po swoje
Chce ten budynek, prawnicy mogą sobie jedynie opłaty zabrać od nabywców
Bank interesuje tylko b3 bo ceny wzrosły o 20%.
Mają gdzieś nabywców i robią sobie prywatną zabawę kosztem naszego problemu.

Dev ma za uszami ale chce ukończyć blok bo ma w tym swój interes

WBS idziemy do Was!! Po swoje
A czy macie jakieś informacje kiedy deweloper chce robić drugą strone budynku , bo rzeczywiście byłem dziś na budowie i rusztowania zostało bardzo mało?
4 invest szuka wykonawców którzy będą robić a potem nie płaci durzo takich było oni mają to gdzieś co się stanie z blokiem jak by chciał to by już dawno był skończony blok.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Naucz się pisać po Polsku
,,dużo,, i lepiej się nie udzielaj
O burak sie odezwł
Naprawdę nie widzicie że rusztowanie zostało ściągnięte w miejscach gdzie elewacja została zrobiona? Zostały 2/3 elementy do zrobienia. Rusztowanie leży na ziemi w trawie przy plocie
Pan Krzysztof już siedzi Winnej spółce; w Warszawie, i nie ma się czym przejmowac
Czy nasz inwestor premium robi coś jeszcze przy 3 bloku ?
Już nic pracę ustały
Wczoraj zabrane zostalo rusztowanie któr lezalo na ziemi. Przy dwoch niedokończonych elementach nadal stoi rusztowanie. Pracowników brak
Może bank sprzeda
Dzisiaj na budowie dwóch panów jakieś prace na jednym z elementów gdzie jest rusztowanie. Pracują w dwóch, ale pracują
Nic się nie zmieniło na zewnątrz
Jeden element gdzie stoi rusztowanie i mają być "cegielki" został pomalowany na biało.
Prostuje. Jeden z dwóch elementów został pomalowany tak jak reszta z szarymi wstawkami pod oknami. Nie będzie tam cegiełek
rąbac cegiełki ma być gotowe
Niech oddają kasę z WBS te wsioki warszawskie bo ich na teczkach wywieziemy
Dzisiaj również nikogo nie ma
Dzisiaj na budowie jest 2 robotników obklejają okna z tyłu.
Jakie okna ?
Są jakieś prace na budowie ?
Nie ma nikogo
A tak poza tematem jeżeli macie możliwość sprzedaży, odstąpienia od umowy to robię to...to osiedle niczym nie różni się od.starej części Oruni. Grile na parkingu, dzieciaki biegają na boso uwalone na buziach, rodzice przy piaskownicy miejsce spotkań...patologia
to przykry widok, tylko, ze ja nigdzie nie widziałem tam piaskownicy
Przy parkingu koło wiaty smietnikowej 67 ławeczka i piaskownica..haha
możliwe, jeżeli tam mieszkasz, to gratuluję wrażenia mieszkania na "Starej Oruni", wszystko na to wskazuje, że mnie to już chyba ominie
Sam jesteś patologją nie wypowiadaj się tu jak masz jakiś problem zapraszam pod blok
Pewnie to mieszkaniec bloku 67 jakiś burak któremu wszystko przeszkadza
Nie chce się utożsamiać z czym takim
Poza tym z tej grupki śmieje się reszta mieszkańców, więc wolę być w tej drugiej grupie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Sprawiedliwy pisze się patologią, a nie patologja..no Orunia jak nic!!!:D
To przyjedz się dowiesz wiesniaku
Całe szczęście stracę parę groszy ale odstąpię od umowy pod blok 69... byłem parę razy, swoje zobaczyłem...podzikuje przyjeżdżać kolejny raz...
Pisze sie z czymś takim a nie z czym
Teraz to sobie możesz odstąpić od umowy ... Do informuj sie lepiej za nim coś napiszesz. Nie bądź śmieszny
Widziałeś zapis umowy dotyczący budynku 69, wiesz kiedy według umowy nastąpić miał planowe oddanie mieszkan? Poczytaj o umowach deweloperskich i zasadach odstąpienia od nich i umów kredytowych. Stracę dotychczasowe wpłaty, ale nie zamieszkam między takimi ludźmi, gdzie swoje małe m4 uważają jak dom z ogrodem...
Uczysz mnie polszczyzny, bo zjadło mi litere, a sam piszesz "do informuj się". Nie dziwię się że się z was śmieją. Bez odbioru gwiazdy własnych mieszkań...
Uuu jaki kozak... To juz z budynku 69 jesteś to było trzeba sie określić, a nie bawisz sie w wypisywanie bzdur na forum. Jakbyś wiedział to na ławce nie przesiaduje tylko Orunia. Taki mądry jesteś to czemu nie przyjdziesz i nie zwrócisz uwagi osobiście, a nie wylewasz tu swoje frustracje bo gęby nie potrafisz otworzyć w normalnej sytuacji. Wracaj lepiej do siebie na wieś...
Kogo nazywasz patologa kolego bawiace sie dzieci czy pilnujacych ich rodzicow .zastanow sie zanim cos napiszesz.gdyby z tylu budynku byl plac zabaw tak jak bylo w planach wszyscy korzystajacy z niego byliby dla ciebie patologia?!jesli obrazasz ludzi to miej odwage do nich zejsc i im to powiedziec.anonimowo na forum kazdy jest madry.strasznie prymitywne zachowanie kolego
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2
Myśle ze to sprawa mieszkańców bloku 67 , rzeczywiście pijana matka leżąca na ławce nie jest fajnym widokiem ale te forum chyba tego nie dotyczy, dzisiaj na budowie w dalszym ciągu nikogo nie ma z tego co widziałam przez ostatnie dni jest więcej rynienek i są zabezpieczone okna , myśle ze może chodzić o przygotowanie pod ciegiełki.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5
Jaka pijana matka lezaca na lawce ludzie z kad wy to bierzecie! .masakra siedza tam rodzice bawiacych sie wokol dzieci .po co wypisujecie takie zeczy ktore nie mialy wgl miejsca!
Czytam te komentarze i zastanawiam sie z kad sie biora tacy ludzie wypisujacy takie bzdury mieszkam w tym bloku i nic takiego sie tam nie dzieje widze bawiace sie i jezdzace na rowerach dzieci .nie ma w tym nic zlego ludzie ktorzy pisza takie glupoty albo strasznie sie nudza albo lubia siac ferment.
Usmiać się można jaka pijana matka na ławcę leżąca komuś z bloku przeszkadza to wszystko niech wyjdzie i powie to w twarz a nie trzęsie się i wypisuje bzdury na forum widać za dużo wolnego ma za dnia i chodzi obserwuje wszystkich a w nocy pracuje.
Każdy ma inny punk widzenia co jest poprawne , gdyby wszystko było dokończone nie byłoby takich problemów
sąsiedzi, nie dajmy się prowokować temu trollowi. Jak to mówią .. Sprowadzi nas do swojego nędznego poziomu i wygra doświadczeniem
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
Nie wolno wchodzić w polemikę
Warto skupić się na rzeczach dla nas ważnych
Z tego co wiem to najbardziej przeszkadzają dzieci i takie spotkania takiemu panu z bloku 67. Nawet psy mu przeszkadzają po mimo tego że sam ma psa. Cieszę się że ktoś pomyślał i w końcu zrobił coś dla tych dzieci
Popieram niech zajmie się swoim psem a tak propo temu Panu to wszystko przeszkadza jak mu coś nie pasuje to niech się wyprowadzi.
Myslicie, ze dokoncza osiedle? Jakby mieli upasc to juz by to zrobili.
O ich upadłości lub nie, zadecyduje Sąd, a nasze Sądy są może sprawiedliwe, ale na pewno nierychliwe.
Sąd nie ma innego wyjścia i musi z dev to ukończyć
Jest jeden problem dla WBS promesy które sam wydał a kredyt nie jest naszym problemem.
Już jest bardzo blisko dobrych dla nas wieści
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Jakos niedługo powinna byc decyzja sadu prawda?
Nikt nic nie wie??
Również zakupiliśmy mieszkanie w budynku B3.
M8eszkamy za granica i próbowaliśmy się dostać na stronę Sewilla, niestety bezskutecznie
Skontaktowalismy się z innymi nabywcami którzy również nie są na stronie.
Razem z nimi będąc w Trójmieście udało nam się dostać do sadu w Gdańsku dowiedzieć się jaki jest etap sanacji.
Decyzja jest podjęta i sanacja ma się otworzyć do połowy października 2019.
Sprawa jest bardzo skomplikowana ponieważ bank nie chce zwolnić środków powołując się na różne wątki ale nie precyzyjne w mniemaniu sadu.
Czyli bedzie dobrze
Jesli ktos ma jakies wazne informacje to prosze podzielcie sie. Musimy trzymac sie razem
Nikt nic niewie, albo nie chce sie podzielic
każdy czeka na decyzję Sądu, reszta to jest gdybanie
A wiadomo moze kiedy bedzie decyzja sadu?
Dziś dostaliśmy maila od dewelopera, że bank złożył wniosek o upadłość 4invest. Co to znaczy? Że zostaniemy z kredytem i bez mieszkania? Ktoś może cokolwiek wyjaśnić?
To znaczy że bank chce wszystko odroczyc w czasie .
Jeśli prawdą jest posiadanie środków na koncie dewelopera, pokrywających zobowiązania, to Sąd odrzuci taki wniosek i przeciągnięcia w czasie wielkiego być nie powinno... teoretycznie
Cały bank,sk....
Bank chce wszystko zabrać
Kasę, budynek, i działki 4 invest
I co tak sobie zabierze? Mysle, ze sad bedzie za dobrem nabywcow i nie dopusci do upadlosci.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
3 tyg i sie wyjasni sytuacja
Za 3 tyg bedzie decyzja TNS i oby byla pozytywna dla nas i niech sie to skonczy wkoncu
Niczego za 3 tyg nie będzie bo wszystko to jest układ
To będzie trwało 5 lat, bank obraca Waszą kasa i ma w gdzieś sanacje
Jesteście naiwni że WBS chce pomóc to jest uklolad ...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
Takie w Gdańku władze macie:układy,układziki.Może niemieccy obywatele się tam zakwaterują...w końcu co sąsiad to sąsiad.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 12
Pisiorku co ma miasto z tym wspólnego?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
Głodnemu chleb na myśli
PeOwcu wystarczy wspomnieć numery budynia który stworzył folwark deweloperow w Gdańsku. Ostatni bastion złodziejstwa rudego i jego armii
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9
Jeśli macie dowody zgłoscie do do prokuratury...
Nie doktoryzujcie się bo to nic nie daje
To czemu właśnie wypowiadasz się na forum deweloperki człowieku nie osieszaj się, pisz na temat a nie mieszasz polityke jeżeli tak Ci źle tu było można było się wyprowadzić na Podkapacie dużo pracy tam zapewni byś miał
Po co te kłótnie? Mało mamy problemów?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bank ma olbrzymie problemy finansowe, duża strata za 2018 i za 1Q2019.
Żeby poprawić współczynniki i przetrwać kolejny rok musi dokapitalizowac zasoby bankowe.
Wystarczy sprzedać majątek spółki i poprawi się stan na 2020 r
dokapitalizowac
Deweloperki? To jest forum o osiedlu, które jest w budowie i perspektywy jego zakończenia nie ma bo deweloper z bankiem robi numery kosztem mieszkańców. Ośmieszanie sie to wierzenia że zamieszkamy w naszych mieszkaniach.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6
Wszystkie komentarze które w jakiś sposób dotykają czy to banku czy dewelopera są "nie lubiane". Dziwnie to wygląda z perspektywy poszkodowanego...
Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VI Wydział Gospodarczy, w postępowaniu o ogłoszenie upadłości, prowadzonym pod sygn. akt VI GU 751/19/W, w dniu 10.10.2019 r. postanowił zabezpieczyć majątek dłużnika 4 Invest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (KRS 0000386777) poprzez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego w osobie Janusza Łepkowskiego, numer licencji 304.

Z 29.10.19
Ktoś kto to wysyła szuka sensacji.
To naturalna informacja
Każda firma ma prawo złożyć w nosek o upadłość jeśli zwlekać z płatnościami
Są dwa wnioski więc sad podejmie decyzję który jest realny do wykonania
Bank i dev równi sobie
Kretacze
Polsat wszystko wyjaśni
Czemu w banku są nasze pieniądze!! Zamiast u wykonawców!!
A mieszkania u nas!!
Państwo w Państwie?
WBS blokuje pieniądze z naszych wplat, rodzin, par, starszych ludzi czekających na spokojną emeryturę.
Nie pozwala na dokończenie budowy powolujac się na to, ze dziala w dobrej wierze blokujac nasze pieniadze.
Mamy kredyty, odsetki, placimy za wynajem mieszkan, czesc oplaca prawnika.
Ogromne koszta, ktore powoduja, ze z trudnoscia zyjemy od wyplaty do wyplaty.
Zwolnijcie te pieniadze i pozwolcie nam zyc i zaczac zyc w spokoju!
Jest juz moze jakas informacja ?
Wiadomo kiedy będzie reportaż?
Nie dowiesz się bo madrale z Sewilli robią swoje nagrania w tajemnicy w imieniu nabywcow, a mówią że wszyscy działają przeciw nim.
Pajace
Prawnicy ich dojà więc ta osoba która ich w to wciągnęła próbuje się wykazać , że jest taki mądry
Prawnicy nic nie zrobili tylko co miesiąc chcą kasę za nic
Bank przegrał postepowanie w uokik
Jest już decyzja...
Na stronie jest kilka osób które dogadały się z bankiem który obiecuje im złote góry ...
Bawią się nimi jak kot z myszkami
Podobno za sobie nie płaci bo zwariował tyle jeleni ...
Zachęca kolejnych biednych ludzi pomimo że wie że i tak na nic prawnicy wpływu nie mają
Jest śmieszny że swoimi teoriami ,..
Jutro na Polsacie transmisja Państwo w Państwie
*intwrwencja
O 16
Dzisiaj 16 na Polsacie interwencja, o 21 na Polsat news interwencja ekstra. Bezprawie naszego kraju. Deweloper=bank
Moze wkoncu ruszy po tym reportazu w interwencji.
Dziekuje wszystkim za odwage i wystapienie w tym reportażu.
Oglądałem właśnie i z całego serca współczuję tym ludziom. Mieszkam w Barcelonie i pomyśleć że chciałem kupić mieszkanie w Sevilli...
Wg mnie powinniśmy mieszkańcy bloku Madryt i Barcelona dołączyć do ludzi którzy chcieli kupić mieszkanie w Sevilli i wspólnie złożyć wniosek do sądu... W końcu wszyscy jesteśmy poszkodowani. A pisanie sobie jakiś uszczypliwości które tu czytam wobec siebie jest bardzo nie na miejscu...
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2
To dzialajcie i piszcie pisma
Czy po reportażu z interwencji ktoś się odezwał? Czy są jakieś zmiany?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6
Teraz już tylko sąd pozostaje
A kiedy bedzie mniej wiecej decyzja sadu? ktos wie?
Jaka decyzje podjal TNS?
Co się pytasz ?
Idź do sadu i się dowiedz ...
Co to infobox?

Dramat ...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
Dramat to twój komentarz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
Dzisiaj o 21:15 na Polsacie news o osiedlu
Szczerze mówiąc jakoś nic konkretnego z tego reportażu nie wynika...
Jak to nie wynika? Wynika, że to Nasza wina, nie powinniśmy podpisywać takich umów. Przecież nikt nie będzie posądzał o złą wolę czy nieznajomość przepisów prezesów banków, ich prawników czy notariuszy.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
Racja, i że bank takie konto dał A później zabrał
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziwne, że jakoś deweloper wybudował jednak 2 bloki na takich samych zasadach a przy 3 coś poszło nie tak..
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
Już wkrótce w banku zobaczą co to znaczy spadać kredyt i nie mieć mieszkania ..
Zarząd będzie prosił żeby nie składać pozwu zbiorowego
Ciekawe ile to bedzie jeszcze wszystko trwalo
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
Bank bank bank.....ogarnijcie się. Miał powody żeby zablokować kase. To banda oszustów...nabrali od nas milionów i grają teraz biednych
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
Napisał to prezes Banku...
Który zniszczył nam życie!!

Bo ratuje swoją D...
Wygramy to, moze potrwa jeszcze troche czau, ale nie widze innego rozwiazania.
Już wygraliśmy ...
To super, moze zaczna wkoncu znowu robic na budowie