Osiedle Hiszpańskie

Osiedle Hiszpańskie powstaje w południowej części Gdańska, pomiędzy potokami Kozackim i Oruńskim.

W odległości kilkuset metrów od inwestycji znajduje się duży węzeł handlowo - usługowy: Morski Park Handlowy jak również sklepy spożywcze i punkty usługowe.

Dojazd do centrum Gdańska jest ułatwiony dzięki bliskości arterii Armii Krajowej, przemieszczenie się po całej aglomeracji umożliwia ...
przeczytaj więcej o inwestycji
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 37

Osiedle Hiszpańskie

Witam,

właśnie zakupiłam mieszkanie na Osiedlu Hiszpańskim.
Przyznam szczerze, że na początku miałam wątpliwości co do lokalizacji i nowego na rynku inwestora. Jednakże po bliższym zapoznaniu z ofertą oraz Doradcą w Biurze Sprzedaży zmieniłam zdanie. Jestem mega zadowolona ze swojej decyzji. Myślę, że miałam dużo szczęścia, ponieważ zakupiłam mieszkanie (większe niż planowałam) w bardzo dobrej cenie, a budynki oraz cała infrastruktura osiedla będzie w wysokim standardzie. Inwestor jest bardzo nastawiony na zadowolenie klienta - są bardzo elastyczni. Sprawiło to, że szybciej mogłam zdecydować się na zakup mieszkania.
Prace na placu budowy idą bardzo sprawie, zostałam już zaproszona do odwiedzenia mojego lokalu :-)
Ponadto ruszyły pracę związane z budową drugiego budynku, więc wszystko idzie zgodnie z planem.
Co do lokalizacji to też trochę obawiałam się bliskości wysypiska, ale powiem szczerze, że będąc niejednokrotnie na Jasieniu czy Karczemkach również czułam zapach z Szadółek (a mieszkania w tych okolicach są DUŻO droższe). Czytając opinie na forach - zapach nie jest wyczuwalny cały czas, a przecież Zakład Utylizacji Odpadów będzie cały czas modernizowany. Tak, więc problem zapachów będzie z czasem mniej wyczuwalny.
Podsumowując: super mieszkania w jeszcze lepszych cenach, wysoki standard, bardzo dobrze zagospodarowany teren zielony wokół osiedla i MEGA MEGA miła obsługa!!! (Pozdrowienia dla Pani Sylwii z Biura Sprzedaży) :-)
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 16

Do dociekliwego

Z twojej całej dociekliwości zbyt mało czasu poświęciłeś poszukiwaniu ofert w podobnych cenach, z informacji dewelopera, czy działu sprzedaży wynika, że ceny wahają się od 4.500,- do 4.800,-
odpowiadam: w cenie do 5.000,- zł/m znajdziesz mieszkania w: lepszej lokalizacji (bliżej centrum i lepszą komunikacją), lepszym standardzie, w firmie dużo bardziej znanej, bez smrodu szadółek!
po co więc kupować tam?

czyżby pan z działu sprzedaży??
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 12

Szacunek!

Zgadzam się w 100% i ta opinia utwierdza moje zainteresowanie ofertą 4invest
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 6

Budują mocno....

Na budowie prace trwają ostro,byłem przyglądałem sie bo jestem zainteresowany
Poczekam jeszcze 2-3 miesiące i wtedy do nich pojadę
Rozmawiałem z biurem sprzedaży i bardzo miła obsługa zwróciła moja uwagę
A byłem jeszcze w innych biurach i o jakiejś wielkiej różnicy i niepokoju bym nie powiedział
Dla mnie najważniejsze ze nie trzeba kupować kota w worku bo oni proponują sprzedaż w systemie płacisz za gotowe jak wybierasz opcje 10 % przy podpisaniu a reszta przy odbiorze.I jeszcze te 10 % leży na koncie depozytowym
Dla mnie wcale to nie najgorsza oferta
Wrócę jak jeszcze podciągną budynek do dachu
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 5

4Invest nic jeszcze nie wybudowalo

Dzwonilem dobiura z tym samym pytaniem . Czy moge te budowe odniesc do ich poprzednich inwestycji. Niestety jeszcze nic nie postawili . Skoro tak sytuacja wyglada to zaufanie moje spadlo do zera.

Z calym szacunkiem, ale nie zamierzam kupowac kota w worku.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 19

blok Guderskiego

akurat mieszkam juz 2 rok na Guderskiego 64 i jeśli chodzi o ten rejon to sie mylisz bo smród tu jest bardzo rzadko dopiero jest odczuwalny idąc koło Tiger Gym i druga strona ulicy czyli McDonald ale nie zawsze. Wysypiska nie ma juz od lat tylko została Sortownia i do puki jej nie otwierają smrodu nie ma. I są juz plany na wybudowania czegoś co ma ten smród likwidować tylko nie wiadomo kiedy ma byc zrobione myślę czekają na koniec inwestycji i zbudowania tych pobliskich osiedli. Pozdrawiam
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 8

cena/jakość

jakim sposobem określiłeś jakość wykonania, kiedy tam jeszcze nic nie zbudowano????
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Moja opinia

Ja powiem tak, byłem w Biurze Sprzedaży i oglądałem plac budowy. Ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony. Lokalizacja jest w sumie dobra, a smród jest głównie przy samej obwodnicy więc może bez przesady. To pierwsza inwestycja w dość przystępnej cenie co oferuje windy i garaż, a to dla mnie i żony kluczowa sprawa. Nikt nie chce chodzić po schodach z wózkiem na 4 czy 5 piętro.
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 9

Z tego co ja sprawdziłem...

...sprzedażą zajmuje się co najmniej jeden wolny specjalista, świadczący również usługi dla kilku większych deweloperów. To by przemawiało na plus, no bo w jakiś sposób sprawdzeni handlowcy świadczą swoim nazwiskiem za firmą, na rzecz której działają. Z drugiej strony, jak coś się słabo sprzedaje, to wtedy właśnie płaci się najlepszym handlowcom. Bądź tu mądry :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

To samo wciskał mi deweloper P.

Rozważyłem jego argumenty i stwierdziłem, że jego subiektywna opinia o smrodzie to jego opinia. Kupiłem bliżej Borkowa. ..Tam zapach bywa sporadycznie, bo większość wiejących w Gdańsku wiatrów sprzyja tej okolicy.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 9

Kim jest 4INVEST?

Witam, a ja w ramach dociekliwości, chciałabym dowiedzieć się kim jest deweloper, bo niewiele informacji o nim można znaleźć. Czy ktoś wie może, kto stoi za tą spółką i co wcześniej wybudowali?
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

DŁUGIE - bo jestem dociekliwy :D

Postanowilem sie wypowiedziec w tym temacie, bo sam z zona od dluzszego czasu poszukuje mieszkania w tamtych rejonach. Czy upadlismy na glowe? nie, po prostu tak jak wiekszosc mlodych ludzi jestesmy na poczatku swojej kariery zawodowej, a co za tym idzie, finansowo równiez zbyt super nie jest.

Ceny w tamtych okolicach spelnaja nasze mozliwosci fnansowe.
I nie uwazam,ze inwestycje sa skazane na porazke, bo takich jak ja jest b. duzo. Pewnie,ze chcialbym mieszkac w centrum, ale nie stac mnie placic min 6 tysiecy za m2. Co wiecej skoro wszystkie inwestycje sa skazane na porazke, to po co inwestorzy mieliby wydawac grube miliony na zakup dzialki? Osiedle Hiszpanskie nie jest jedynym w tamtej okolicy, uwierzcie przesledzilem chyba kazdego inwestora z tamtej okolicy (polnord, ekolan itp) czesc inwestycji juz sie sprzedala, a czesc jest w budowie. Wiec jakby nie mialo to racji bytu , to by tam sie nikt nie budowal. A swoja droga, to w ktora strone ma gdansk sie rozbudowywac? wykup dzialek pdo takie duze inwestycje jest ograniczony.

Kolejnym anty argumentem pojawia sie smrod. Wysypisko nie pojawilo tam sie wczoraj, wiec kazdy kto tam kupuje zdaje sobie z tego sprawe, ale czy smierdzi naprawde czesto i jest to tak uciazliwe? tak na chlopski rozum biorac, gdyby bylo tam tak zle, to ludzie by tam nie kupowali mieszkan. Ale sam ten fakt mi nie wsytarczyl, jestem dociekliwa osoba, jak juz mam wydac spore pieniadze, to sprawdzam wszystko co mozliwe, dlatego przesledzilem fora w tym temacie i z racji tego, ze opinie byly zroznicowane, to udalem sie osobiscie (przejzezdzam tamtedy do pracy, wiec postanowilem zrobic takie prywatne rozeznanie) i opinie sa rozne, ale co mnie zaskoczylo, przewazajaca wiekszosc wypowiadala sie dosyc pozytywnie, ze opinie negatywne to stereotypy, ze nie jest tak zle, ze sie poprawilo odkad zaczela sie modernizacja,ale byly tez opinie negatywne, co zasialo we mnie z deka niepewnosci.

Jednak taka osobista wycieczk dala mi kolejne bodzce do sprawdzenia. Szperalem wszedzie o tej modernizacji i faktycznie, dostalismy grube mln na modernizacje wysypiska. I wykorzystalismy te pieniadze. Tylko,ze jak to w Polsce musiala byc pozniej awaria, efektem tego bylo szukanie dluzszy czas firmy, tkora to naprawi, bo dotychczasowa oglosila bankructwo, poszukiwania sie przedluzaly, smrod w wyniku awarii byl, ale w koncu znalazla sie firma z niemiec, jednak jakies uchybienia nadal byly, powietrze sie poprawilo,jednak smrod dal o sobie znac na przelomie listopada i grudnia, gdy byl pozar na wysypisku. Gdy takie awarie sa ,to cuje pol gdanska, na chelmie tez. I ludzie stamtad tez poupadali na glowe?

Kolejne argumenty dojazd. Zachecam do zapoznania sie z planami, naprawde wszystko jest w necie, tak w skrocie, to ma byc tramwaj w 2017. ale z racji tego,ze jak to w Polsce moga byc opoznienia, chociaz nie musza i za to trzymam kciuki, o uszy obilo mi sie cos o temacie skmki, ale to dopero w ten weekend wiec nie jestem w stanie sie jeszcze o tym wypowiedziec.

Ten temat mne nteresuje mimo,ze jestem osoba zmotoryzowana. Co wiecej ciesze sie, ze niektorzy inwestorzy oferuja tez hale garazowe, co jest rzadkoscia w tamtych rejonach,a to jest dla mnie istotne, tak samo jak widny, wiem teraz jak zona sie zmaga z wozkiem gdy mnie nie ma i niby mieszkamy tylko na 2 pietrze ;/

Troche tego wyszlo, ale wiele godzin przesiedzialem w poszukiwanu informacji o tamtych rejonach i wiem,ze sa plusy i minusy kupowania tam mieszkan, ale staram sie trzymac faktow a nie stereotypow i zachecam do tego kazdego, nawet tego, kto nie ma zamiaru tam kupowac fakty sprawiaja tez,ze mam wiare w budowe na czas tej linii tramwajowej, gdyz niektore inwestycje pokazaly,ze umiemy zdazyc na czas

Pozdrawiam wszystkich co wytrwali do konca mojego wpisu,ale to znaczy,ze jestescie osobami, ktore podobnie jak ja sledza "kazde" opinie
popieram tę opinię 42 nie zgadzam się z tą opinią 14

Jest dobrze

Moim zdaniem ludzie, którzy uważają,że w tej lokalizacji jest źle nie mają pojęcia o czym mówią. To że osiedle jest oddalone od miasta o kilkadziesiąt kilometrów nie sprawia już żadnego problemu. Każdy z nas ma teraz samochód. Pozatym w tej dzielnicy jest komunikacja miejska więc nie widzę dlaczego ktoś miałby mieć problem z dostaniem się do Gdańska. Jeżdżą autobusy a do tego od 2015roku ma być tramwaj z tego co mi wiadomo. Wszystkie usługi mamy blisko. Zamiast stać w korku mieszkańcy tych osiedli mogą pieszo spacerkiem przejść się do sklepów na wyprzedaże :-) Wszystko co potrzebne jest blisko. Gdańsk Południe się rozwija i znajdziemy tam szkoły, przedszkola, rozrywkę a więc wszystko to co w centrum tylko że tu jest spokojniej. Nie rozumiem dlaczego ludzie tak narzekają. Bo śmierdzi? To stereotyp jaki wytworzył się na ta okolice. To że czasem jak wieje wiatr trochę czuć zapach z wysypiska nie oznacza że jest źle. Bardzo wielu deweloperów tam buduje, w ta stronę Gdańsk się rozwija a gdyby było tak źle to ludzie nie kupowaliby tam mieszkań.
popieram tę opinię 41 nie zgadzam się z tą opinią 25

Jak można budować osiedle na wysypisku śmieci

Jak można tam budować osiedle?!!!
Przecież to jest kilkaset metrów od wysypiska .
Smród nie do zniesienia jak się tylko autem przejeżdzą.
Koleżance w ściany już wsiąkło, próbuje sprzedać mieszkanie i nic.
Trzeba mieć pusto w głowie żeby własne dzieci w coś takiego pakować. Kredyt z MDM, ale co z tego że dopłata, jak inwestycja skazana na porażkę, a płacić trzeba.

Ten teren na co sie nadaje, to na powiększenie wysypiska
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 57

Kolejna inwestycja na wysypisku

Ok balkony, płace zabaw, windy, wszystko niby fajnie ale mi sie wymiotowac chce jak przejeżdżam obwodnica i czuje ten smród z szadolek a co dopiero czuć to non stop w mieszkaniu... Zasypiac i budzic sie w tym smrodzie okropienstwo. Ta inwestycja budowana jest praktyczne na wysypisku, toksyczny smród gratis. Lepiej dołożyć troche i kupic mniejsze mieszkanie w normalnej lokalizacji a nie sie truc i męczyć w takiej okolicy. Współczuje ludziom którzy kupili tam mieszkania przed powstaniem wysypiska i teraz nie mogą sie ich pozbyć ale zeby teraz sie w to pakować? z własnej woli?
popieram tę opinię 36 nie zgadzam się z tą opinią 72