Osiedle Kazimierz

Temat dostępny też na forum: Św. Wojciech
Osiedle Kazimierz powstaje na styku dzielnic: Maćkowy, Łostowice i św. Wojciech. Taka lokalizacja pozwoli przyszłym mieszkańcom pozostawać z dala od miejskiego zgiełku, a jednocześnie w pobliżu centrum Gdańska. Według danych dewelopera do centrum Gdańska dojechać można w 5 minut samochodem i w 20 minut autobusem, który zatrzymuje się tuż przy osiedlu. Dojazd na trójmiejską obwodnicę trwa 4 ...
przeczytaj więcej o inwestycji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Korki na Starogardzkiej każego ranka gratis !!!

Ciekawe jak developer obliczył czas potrzebny na dojazd do centrum Gdańska, czyżby jechał o 3.00 w nocy ? Wokół budynków tylko pola kapusty, zero infrastruktury, nawet chodnika nia ma.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 3

o której ?

O której trzeba wyjechać żeby na 8 być w centrum?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ładne osiedle

Mnie się architektura podoba, mieszkania są ładne i przestronne, jasne, jest plac zabaw dla dzieci, duże parkingi dla samochodów. Mieszkam i jestem zadowolony.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 5

Odpowiedź Osiedle Kazimierz

Żaden z mieszkańców Osiedla nie zapłacił i nie był obciążony kosztami utrzymania zieleni oraz zimowego odśnieżania . Zadbaliśmy również na własny koszt o trawniki przylegające bezpośrednio do budynku B2, których właścicielem jest Wspólnota mieszkaniowa od momentu oddania budynku do użytkowania, czyli od dnia 21.06.2010r. do chwili obecnej. Wspólnota w ww. okresie nie wykonała na w/w terenie żadnych działań pielęgnacyjnych (koszenie trawy, odchwaszczanie).
Oświetlenie zewnętrzne zostało zaplanowane zgodnie z najnowocześniejszymi zasadami organizacji przestrzeni na osiedlu mieszkaniowym. Rozdzielenie kosztów między Wspólnotami należy konsultować z Administratorem budynków.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Sympatyczne osiedle

Osiedle jak dla mnie jest w porządku. W mieszkaniach jest dużo światła, są porządnie wykonane - a nie jak gdzie indziej karton gips. Jest ogrodzony plac zabaw dla dzieci i zagospodarowana zieleń. Do centrum jest rzeczywiście kawałek, ale dla mnie to akurat zaleta. Nie odczuwam korków bo jeżdżę w różnych godzinach i często po prostu na nie nie trafiam. Zresztą czy dojazd z innych dzielnic typu Osowa czy Chwarzno jest lepszy? Osiedle się ciągle rozwija i zmienia na plus, a problemy które powstały jak sądzę niedługo pozytywnie rozwiążemy.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

nowe osiedle w nowej dzielnicy

ja własnie jestem na etapie porównywania ofert deweloperów w tej dzielnicy i jak na razie to Osiedle podoba mi się najbardziej. i spełnia moje oczekiwania - jasne i słoneczne mieszkania oraz klatki schodowe , wysoka jakość wykończenia, duzy atut to mieszkania gotowe do odbioru .
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Osiedle Kazimierz

byłam wczoraj na targach mieszkaniowych, a potem z wizytą na Osiedlu, w mojej ocenie firma oferuje ładnie wykończone mieszkania w przyzwoitej cenie , brak wokół zwartej zabudowy dla mnie jest bardzo istotny, bo nie lubię tłoku, niedaleko jest wyjazd na obwodnicę, z której codziennie korzystam. Poważnie rozważam zakup mieszkania właśnie na tym osiedlu
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Grzyb na ścianach i uchylanie się dewelopera

Cały parter drugiego budynku ma wilgoć w mieszkaniach. Grzyb i mokre ściany, a deweloper nie chce od nowa wykonać izolacji tarasów. Wstawiają rurki drenażowe i udają, że coś robią aby zyskać na czasie.
Nie polecam, choć wiem, że każdy deweloper ma coś na sumieniu.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

realizacja zakonczona?

W nagłówku jest informacja , ze realizacja osiedla jest zakonczona, ciekawe? Zostaly wybudowane dwa bloki, a planowano 5 i oprocz tego domki szeregowe...tak wiec nie zrealizowano nawet polowy planow....
Co do mieszkania....infrastruktura jest żadna, deweloper nawet nie zbudowal dobrego wjazdu na teren osiedla, podobno ten jest tymczasowy do momentu budowy nowej ulicy od innej strony....ciekawe jak dlugo potrwa ta prowizorka...? bo 3 lata juz od momentu zamieszkania w tym roku nam uplyną. Gdyby mieszkancy przypadkiem sie nie zorientowali, ze w ich bloku sa liczniki na cale oswietlenie zewnetrzne, to deweloper by sie do tego nie przyznal, dopiero zawyzone oplaty za energie elektryczna daly do myslenia...odsniezanie gratis... tylko deweloper nie zaznaczyl, ze zima, kiedy odsniezal prowadzil budowe drugiego bloku i to bardziej deweloperowi zalezalo na odsniezeniu, zeby auta firmy nie grzezly, reszte (chodnik na tertenie wspolnoty) odsniezal pracownik firmy sprzatajacej zatrudniony juz jesienia, a za to zostala wystawiona jak najbardziej faktura. Prezentow nie bylo, dzialania dewelopera (lawki, pergole, koszenie trawy) byly najbardziej widoczne przed dniem otwwrtym na osiedlu, gdy prezentowano mieszkanie pokazowe, wtedy tez odmalowano klatke, w ktorej sie to mieszkanie miesci, druga klatka pozostala brudna, pomimo zapewnien, ze zostanie ponownie pomalowana i ozdobiona obrazkami, pewnie to bzdety, ale skoro sie cos obiecuje...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

mieszkać

Jak widać są zadowolenie i niezadowoleni , jak to w życiu....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Piękne i kameralne osiedle

Osiedle przytulne i kameralne. Bez molochu i ścisku. Chodniki i ulica zagospodarowane.
Bloki w niskiej zabudowie nie przytłumiają całego osiedla.
Doskonały dojazd do śródmieścia i obwodnicy . Z osiedla na Jaglaną w 8 -10 minut .
Wykonanie mieszkań na wysokim poziomie.
W porównaniu do blokowisk z najbliższej okolicy - miła odmiana.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4

Grzyb na ścianach

Zimne mieszkania na parterze. Na początku grudnia pojawiła się wilgoć na ścianach a potem grzyb. Deweloper spryskał chlorem ściany i po miesiącu problem powrócił (szafa do wyrzucenia gdyż spuchła i śmierdzi w środku). Czynsz rzeczywisty wynosi 470 zł, brak placu zabaw, zaniedbane tereny wspólne, od ponad roku uszkodzony szlaban na parking. Bardzo długo czeka się na ciepłą wodę w kranie co za tym idzie większe rachunki za wodę i podgrzanie.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak, firmy Elwoz nie można niestety zaliczyć do szczególnie uczciwych. Ich przedstawiciel niezmiennie czaruje wszystkich lokatorów mówiąc dokładnie to co chcą usłyszeć, przy czym nie rusza palcem w danym temacie. Błotnista kałuża nazywana stawkiem otoczona jest psimi odchodami. Deweloper oszczędził na postawieniu śmietników dookoła terenów rekreacyjnych więc mało kto zbiera po swoich psach. Nieuczciwie narzucony w akcie notarialnym administrator, wykonuje posłusznie polecenia dewelopera, mając gdzieś mieszkańców.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie polecam

Wilgoć, drogie czynsze, wprowadzanie w błąd
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2