Osiedle Krokusowe

Temat dostępny też na forum: Łostowice
Osiedle Krokusowe powstało w Gdańsku przy ul. Hokejowej; 7 km od centrum Gdańska oraz 5 km od trójmiejskiej obwodnicy. Zaletą lokalizacji jest położenie w otoczeniu naturalnej zieleni. Nie będą się tutaj nudzić osoby, które prowadzą aktywny tryb życia – jest gdzie uprawiać jogging czy jeździć na rowerze. Dodatkowym atutem jest widok na panoramę Gdańska oraz Zatokę Gdańską.

Wokół ...
przeczytaj więcej o inwestycji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

w skrócie (...)

- wizualizacja, a rzeczywistość to dwa różne światy (prezentację na CD mogę udostępnić);
- bloki stoją maksymalnie blisko (bliżej już chyba nie da się);
- usterki usuwane są z bardzo dużym poślizgiem czasowym;
- potencjalny klient = cud, miód i orzeszki, klient (po kupnie mieszkania) = zło konieczne;

(...)
popieram tę opinię 37 nie zgadzam się z tą opinią 2

Myślałam, że pomyliłam osiedla, gdyż w rzeczywistości Osiedle Krokusowe tak nie wygląda. Zapewniano nas o wybudowaniu placów zabaw z prawdziwego zdarzenia, a nie tych "wyperdków", które są pod blokami (piaskownica i konik do bujania to nie plac zabaw). Troje dzieci na "placu" robi już tłum, a co mówić o większej ilości dzieci, których przybywa. Nie wiem, o co chodzi z tymi zielonymi zakątkami rekreacyjnymi - chyba o te pola dookoła osiedla bo Nordcoop nic takiego nam nie przygotował. A ścieżki spacerowe są, ale dopiero po dojściu do ul. Wielkopolskiej, która prowadzi to Osiedla CPR. Ponadto deweloper nie ma nic wspólnego z tymi ścieżkami, więc nie wiem, czemu tak się tym tu zachwalają. (...)
popieram tę opinię 33 nie zgadzam się z tą opinią 2

NIE POLECAM!!!

(...)
-dużo usterek
-kiepski kontakt w sprawie poprawy usterek po odbiorze mieszkania
-bardzo ciasno "posadzone" koło siebie bloki
-w ostatnim budynku wilgoć w piwnicach do tej pory a było to zgłaszane jako usterka w czasie odbiorów
-po podpisaniu aktu notarialnego dewelopera przestaje cokolwiek obchodzić

Zdecydowanie Odradzam
popieram tę opinię 32 nie zgadzam się z tą opinią 2

zadowolony

kupiliśmy z żoną mieszkanie w nordcoop 3 lata temu, sprawy przeniesienia własności bezproblemowo, przytulne mieszkanie, regulacji wymagały tylko okna co też deweloper uczynił, jest bardzo ciepłe to i r-ki za ogrzewanie umiarkowane. Piwnica sucha, klatki szerokie z wniesieniem czegokolwiek nie ma problemu, mieszkanie zgodne z naszymi oczekiwaniami. Wokoło pola jeszcze, w przyszłości i to się zmieni. (...) Na osiedlu są drogi z kostki betonowej, samochód mam gdzie postawić.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 18

Re: zadowolony

kopnij się w beret.takich dróg jak ta niema
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

To może odpowiem, bo tego ściemniania to już nie dało się czytać.
- "sprawy przeniesienia własności bezproblemowo" - a z czym niby miał być problem?? Z notariuszem??
- "mieszkanie (...) bardzo ciepłe" - wątpię w to, bo okna to chyba na wyprzedaży były kupowane, a z gniazdek po prostu wieje jak diabli (zwłaszcza w zimie) i trzeba było coś z tym zrobić (oczywiście samodzielnie)
- "piwnica sucha" - jeżeli miarą suchości jest stan wody nie dochodzący jeszcze do kostek to ok
- "drogi z kostki betonowej" - ok są, ale tylko do granicy osiedla, bo 500 metrowy dojazd do Wielkopolskiej wyłożony jest niczejącymi płytami, po których bezpieczna prędkość to 10-15 km/h
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

jesli na os. krokusowym byloby chociaz tyle zieleni co na wizualizajci powyzej to byloby calkiem niezle. mieszkam na tym osiedlu od roku i juz zaczynam zalowac swojej decyzji. place zabaw metr na metr, zieleni tj. krzewow, drzewek, trawnikow praktycznie nie ma a to z prostej przyczyny: nie ma na nie poprostu miejsca, skoro stoi blok na bloku to siła rzeczy pozostala wąską przestrzen miedzy blokami musial deweloper przeznaczyc na chodniki i parkinkgi. ogolnie zarys jest taki: bloki "scisniete" maksymalnie, waskie uliczki wewnetrzne, malo zieleni (malutkie krzaczki przy wejsciu do klatek i kilka drzewek przy placach zabaw), male place zabaw. jedyne co to cena mieszkan byla przystepna, ale juz teraz wiadomo dlaczego!! i jeszcze od 2 dni problem z jedyna dojazdowa droga do osiedla, ktora okazala sie droga prywatna innego dewelopera i postawil na niej znak zakazu wjazdu oraz informacje o zakazie wstepu. mam jeszcze tylko jedna nadzieje, ze mieszkancy budowanego osiedla chabrowego nie beda przejezdzac pod naszymi blokami do swoich mieszkan. troche poplynelam z moim wywodem, ale prawda jest taka ze STRASZNIE ZALUJE zakupu mieszkania od tego dewelepora !!!
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1