Osiedle Leszczynowe

Temat dostępny też na forum: Jasień
Osiedle Leszczynowe powstanie w rejonie skrzyżowania ul. Leszczynowej i Jabłoniowej na obrzeżach osiedla Jasień. Inwestor planuje zrealizować tutaj 22 IV i V kondygnacyjne z jedną lub dwiema klatkami schodowymi.

Przestrzeń pomiędzy domami zostanie przeznaczona pod małą zieleń oraz plac zabaw dla dzieci. Pod budynkami powstanie hala garażowa, do której zjeżdżać będzie winda.

Pierwszy ...
przeczytaj więcej o inwestycji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

super

Dnia 5.08,2010 kupiłem notarialnie miezkanie na osiedlu leszczynowym.Z umowy
wstępnej kupna mieszkania , deweloper wywiązał się bez zastrzeżeń ,mieszkanie odebrałem bez usterek ,położenie osiedla uważam za znakomite -- dojazd ul. jabłoniową i leszczynową .Ul leszczynowa jest droga wewnatrz osiedlową -- kameralną, mazna w tym rejonie -uprawiać amatorsko sport --.dojazd ul. kartuską.
Uważam oferowaną cenę za m 2 ,za rozsądną .
Stawiając ocene w skali 6 --stawiam bez wahania 5 . Jeden punkt jeśli dodam to po 2 latach od zamieszkania . Polecam kupno mieszkania no tym osiedlu .
mam na imię Leszek lat 59 .mieszkam pod numerem bloku 84.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 14

Osiedle super tylko ta cholerna śmierdząca ferma lisów.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 31

zapachy

czesc pisze i zapytuje sie o te zapachy czy nie rozchodzi sie o wysypisko smieci bo bylem na tym osiedlu i oglodalem mieszkania
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

smrodek

Zdarza się, że smród z Szadółek dochodzi na nasze osiedle, ale sporadycznie. Na co dzień nie ma żadnego problemu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

leszczynowe

uwazam ze osiedle dobre tylko rano kartuska zatloczona w strone gdanska poza tym okej pozdrawiam mieszkancow blokunr.84 a i 84 b izycze przyjemnego mieszkania zibi.....
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Może zacznę od dewelopera,najbardziej przyjazny deweloper ze wszystkich na rynku.Jestem Pośrednikiem obrotu nieruchomościami i na własnym doświadczeniu przekonałam się,że jest Super.Dokumenty i problemy rozwiązuje indywidualnie,a Prezesi są Super,bo sami pomagają w problemach i nie uciekają przed bezpośrednim kontaktem.Jeżeli chodzi o mieszkanie to standard wykończenia jest super.Wiekszość deweloperów położy na ściany tynk mokry i reszta należy do klienta.Ściany w Domeście są cekolowane i malowane na biało,na balkonach gres,kontakty,a do tego bardzo miła obsługa w biurze obsługi. POLECAM!
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 6

no z tymi scianami to nie jest taki idealnie, jest pare rzeczy, ktore trzeba poprawiac. ale ogolnie na tle innych to jest naprawde dobrze. minusem sa miejsca postojowe a dokladniej brak ich dostatecznej ilosci. ale to chyba jest problem wiekszosci deweloperow. a propo fermy lisow to musze powiedziec, ze nie jest zle, bo mi sie jeszcze nie zdarzylo poczuc klimatu szadolek, a czas jakis juz tam mieszkam. odnosnie dojazdu to jesli chodzi o odleglosc od centrum to nie jest najgorzej (obwodowa bliziutko, wyjazd czy to leszczynowa czy jabloniowa w obu kierunkach). niewatpliwym argumentem jest takze odleglosc do duzych sklepow. pozdrawiam
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

ale autopromocja

czy to pisał sam super prezes?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

DOMESTA

Deweloper można powiedzieć bezproblemowy. W momencie odbioru mieszkania, trochę małych niedoróbek.
Najgorsze jest to, że do dnia dzisiejszego nie ma placu zabaw dla dzieci, co jest sporym minusem dla osób z dziećmi. Póki co tylko piach budowlany.
Jeżeli chodzi o opłaty to nie są zbyt niskie, no ale to już każdego sprawa czy będzie go stać na utrzymanie. No i kolejny minus mała ilość ogólnodostępnych miejsc postojowych.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 4

ja moje mieszkanie odbieram na oś leszczynowe w listopadzie 2012 co do dewelopera miła obsługa,inni deweloperzy powinni brać przykład ja będę mieszkała w budynku nr 8 na pierwszym piętrze pozdrawiam wszystkich na tym pięknym osiedlu pozdrawia BEATA
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

budynek nr 8

Witam, my również będziemy mieszkać w budynku nr 8 ale na trzecim piętrze. Pozdrawiam serdecznie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kupić czy nie?

Witam,
Bardzo mi sie podoba osiedle,zastanawiamy sienad kupnem.Proszę mi napisać czy z wysypiska nie czuć zapachu?Nie jestem z gdańska i nie wiem.Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 11

Re: Kupić czy nie?

Ja mieszkam na tym osiedlu juz ponad rok. Bardzo obawiałam się dwóch rzeczy: korków na Jabłoniowej i "zapachu" wysypiska. Muszę powiedzieć, że akurat żadna z tych czarnych prognoz (póki co) na razie się nie sprawdziła. Czsami śmierdzi ale naprawdę bardzo rzadko. Koków tez nie ma, codziennie jeździmy z mężem do pracy ok 7 i nie stoimy w żadnych korkach. To co mi przeszkadza to jak na razie kiepska komunikacja :( autobusy owszem jeżdzą ale rzadko, bez samochodu ciężko. Ale to wiadomo, kwestia czasu, co raz więcej mieszkańców- co raz lepsza komunikacja :)

No i od soboty mamy sklep spożywczy :):):)
co mnie baaaardzo cieszy !

Pozdrawiam sąsiadów :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kupić czy nie?

No ja z mężem będzie odbierac kluczyk w nastepnym tygodniu od naszego domku:) będziemy mieszkac w bloku nr 3 czyli Leszcznowa 90:).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kupić czy nie?

Pani Marto, czy odebrała już pani klucze do mieszkania? Jak wrażenia? Czy wszystko było ok?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kupić czy nie?

Witam. W którym miejscu jest ten sklep spożywczy bo nie jestem mieszkanką tego osiedla tylko sąsiedniego;) i w jakich godzinach jest otwarty?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

lokatorka

Brak miejsc postojowych ,chcę odwiedzić córkę i nie mam gdzie postawić samochodu ,brak placu zabaw dla dzieci, jak można budować nowe osiedle bez placu zabaw dla dzieci, kto to projektował? Domesta boi się że za dużo straci.Wyliczony każdy kawałek ziemi.Na osiedlu Nowy Horyzont dużo przestrzeni, dużo miejsc postojowych, duże piękne place zabaw, bo tam pomyślano o lokatorach,tutaj Domesta boi się że za dużo straci
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 14

zastanawiam siwe nad kupnem mieszkania na tym osiedlu 67m2 jakie sa koszty utrzymania tego metrazu ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

500 zł
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

plac zabaw

uważam że w tej chwili dwa place zabaw dla dzieci starczą . Wiem że będą następne bo są w planach
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

osiedle leszczynowe

Mieszkamy tu od 2 lat i mieszka się przyjemnie. Place zabaw są jak na razie 2 i do dość spore i dobrze zagospodarowane. Bloki są ładne i porządnie wykończone.
Sąsiadów się niestety nie wybiera, więc zdarza się głupi szczekający pies lub impreza u sąsiadów, no ale to uroki mieszkania w bloku. Choć my większość sąsiadów mamy naprawdę fajnych.
Osiedle bardzo dobrze skomunikowane z obwodnicą. Ulicą Leszczynową można dojechać do Jabłoniowej lub Kartuskiej. Korki trochę dokuczają w godzinach szczytu na Armii Krajowej w dół, ale w tych godzinach to prawie wszędzie się korkuje- można przywyknąć.
Jedyne co bym zmieniła to odległość bloków od siebie. Jest za mała, wszsytko widać co sąsiedzi robią, jak mają w domu, prawie że można zajrzeć im do garów. Mamy zamontowane rolety tak więc jak się ściemnia to niestety trzeba rolety opuścić bo prywatności się nie ma żadnej.
Sama firma jest bardzo dobra, blok oddany na czas, chyba nawet trochę wcześniej. Wszystko bardzo dobrze wykończone. Ceny uważam za standardowe.
Ogólnie to bardzo polecam.

Aha, i faktem jest to że koniecznie trzeba wykupić miejsce w hali garażowej lub chociaż na zewnątrz bo z parkowaniem to faktycznie problem- mało ogólnodostępnych miejsc parkingowych i miejsc gdzie można zaparkować. Ale dla mnie jako osoby posiadającej garaż problemu nie ma. Gorzej jak ktoś ma do mnie przyjechać i nie ma gdzie zaparkować.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: osiedle leszczynowe

proponuję przeprowadzić się do komórki- tam podobno okien nie ma !! Rewelacja prawda?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

mieszkanie 68m z ogródkiem

mieszkamy od czerwca 2012 jest bardzo dobrze. Deweloper przyjazny jak piszą sąsiedzi we wcześniejszych postach. Sklep spożywczy mógłby być bardziej bogaty w produkty i trochę umniejsza atrakcyjność tego pięknego osiedla plac budowy, ponieważ Domesta buduje z własnych środków, dlatego osiedle powstaje blok po bloku.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

:P

Mieszkam na tym osiedlu juz 2 rok i nie chce sie wyprowadzic super sasiedzi fajne mieszkania goraco polecam!!!I dojazdy autem super;p
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

dla mnie osiedle nr 1

Mieszkam na Leszczynowym juz rok czasu wiec conieco moge powiedziec. Standard wykonczenia mieszkania- bardzo dobry, wszystko solidnie wykonane, do nieczego nie mogę się przyczepić. Smród z Szadółek? - czułam go może 2-3 razy od momentu przeprowadzki więc nie jest źle. W ogóle mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak szybko rozwija się tutaj okolica- mamy pod nosem Carrefour, Biedronkę, Obi, siłownię Tiger Gym, sklep meblowy Agata, Fashion House i wiele wiele innych.
polecam i pozdrawiam :)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

Polecam !!!

Jestem na etapie czekania na odbiór mieszkania i jestem pod ogromnym wrażeniem. Pan w biurze sprzedaży niezwykle pomocny i bezproblemowy. Wyrazy podziękowania dla czlonka zarządu za wyrozumiałość i prokliencką postawę - wspaniały człowiek! Kierownik budowy - widać i słychac, że to inteligentny i wykształcony człowiek. Do tej pory wszystko super i mam nadzieję, oby tak dalej!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

GOŚĆ

Brak dojazdu do pawilonów handlowych od ulicy głównej na ulicy leszczynowej , ( objazd od strony osiedla -żenada )
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 7

oplaty

Czy moglby ktos podac wysokosc oplat?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No niestety opłaty za mieszkanie na ,naszym osiedlu nie należą do najniższch
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

parkingi i gestosc zabudowy

na 28 mieszkan 3 ogolnodostepne miejsca parkingowe uliczki waskie mieszkancy nie maja gdzie parkowac o gosciach nie wspomne.Zabudowa blokow ciasna z balkonu jednego bloku do drugiego mozna podac sobie reke,tak jest na calym osiedlu.Ceny bardzo wygorowane.Na 10 blokow okolo300 mieszkan 2 place zabaw po okolo100m2 kazdy.'' Plusem jest darmowy''zapach z szadolek.Na pochwale zasluguje jedynie kierownictwo budowy.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 18

Monia 1984

Monia 1984 Ty chyba pomyliłaś osiedla i opisujesz jakieś inne!! Zapach z Szadółek jak mieszkam ponad 2 lata to czułem może 4 razy - na 730 dni. Place zabaw oddzielne dla każdych 3 bloków - dzieci latem max 4 na placu. Jak podasz rękę z balkonu jednego budynku osobie z drugiego to widocznie masz rękę długości ok 20 metrów - gratuluję lub współczuję. Po cholerę piszesz nieprawdę - dla zabawy czy z głupoty? Co do cen to również bzdura budynki 3 i 4 piętrowe i w każdym dla każdej klatki winda od garażu podziemnego. Korytarze i klatka szerokier i jasne wykończenie super. Cena jak na standard super. Jak chcesz kupować mercedesa to nie wymagaj cen ze "szrotu"
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

bzdury

większość uwag jest nieprawdą. budynki są oddalone od siebie i jest sporo przestrzeni. Pomiędzy budynkami zieleń. Ceny są wg mnie dość niskie. Wysypiskiem czuć naprawdę rzadko (4-6 razy do roku) ale to nawet na Morenie jest wtedy wyczuwalne. Place zabaw są, a i tak przez większość czasu na nich nikogo nie ma. Faktycznie jest problem z miejscami parkingowymi (lepiej wykupić halę lub stanowisko), ale gdzie teraz nie ma takich problemów. Deweloper i kierownictwo rewelacja.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

opłaty

Jaki jest czynsz i czy jest gaz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

odp od mieszkanki

Ja za swoje 57 m2 mieszkanie płacę 480 zł miesięcznie wraz z zaliczkami na wodę i ogrzewanie + rachunek za prąd. Rok temu miałam nadpłatę i przez miesiąc nie płaciłam czynszu wcale ;)
ps. gazu nie ma, wszystko na prad
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

odp od mieszkanki

Ah zapomniałam dodać jeszcze że w czynszu 480 zł jest opłata 50 zł miesięcznie za miejsce postojowe w garażu, jeśli go nie wykupisz, to czynsz bedzie odpowiednio niższy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

czynsz

Za 42 m2 czynsz z wodą i ogrzewaniem bez miejsca w garażu 300,- miesięcznie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: czynsz

Latem gdy nie ma ogrzewania to czynsz jest mniejszy ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czynsz

tak tez jestem mieszkancem osiedla leszczynowego ,, miejsc postojowycj jest bardzo bardzo mało .. to bedzie koszmar Naprawde deweloper nie pomyslał ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ze samochodów przybywa ,,
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

CZY KUPIĆ MIESZKANIE?

Chcemy z narzeczonym kupić mieszkanie na Leszczynowej.

Czy śmierdzi?
Czy są korki?
Czy zalało podczas ostatniej powodzi?

Dzięki za odpowiedzi.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

tak, śmierdzi - ale nie zawsze, rzadziej niż częściej
tak, są korki - ale nie duże, zresztą gdzie nie ma korkow w godzinach szczytu
tak, zalało - ale jeden blok czy dwa
:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: pyt

Co znaczy rzadziej niz czesciej? raz na jaki czas?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

odp

tak dokładnie, raz na jakiś czas. W sierpniu, zdarzało się 1-3 razy w tygodniu, ale był to okres jak prawie całe miasto było w zasięgu odoru. Natomiast od września do teraz (grudzien) są to sytuacje raczej sporadyczne (1-2 w miesiącu przez kilka godzin).
Czyli rzadziej niż częściej :)
Absolutnie nie ma się co nastawiać, że nieodczuwalnym będzie niedaleka odległość od wysypiska, prędzej czy później szadółki każdemu dadzą się we znaki, liczę jednak na to że trend z ostatnich kilku miesięcy będzie się utrzymywał i będą to naprawdę sporadyczne sytuacje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

chciałam tam kupic mieszkanie, skusiła mnie cena i układ mieszkania, jednak minusy wygrały i nie zdecydowałam się
- równo 1 km od bramy wysypiska smieci ( zapachy są mieszkam na Damroki i czuć więc tam tym bardziej czuć)
- odległośc między blokami - masakrycznie blisko siebie - chodniki tak wąskie że nawet ławki nie wstawili bo przepis reguluje szerszy chodnik
- elewcje starszych bloków sa w strasznym stanie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

polecam

Dwa lata temu kupiłam mieszkanie na tym Osiedlu, jestem bardzo zadowolona z mieszkanka i lokalizacji. Bardzo ceniłam sobie kontakt ze sprzedawcą, z którym był bardzo dobry kontakt i sprawnie przeprowadził mnie przez cały proces zakupowy.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Działki 251/20 (na której budowane będzie przedszkole) i 251/13 (ta na której znajduje się wiata śmietnikowa oraz miejsca parkingowe) wpisane są do jednej księgi wieczystej. Póki co jako właściciel widnieje w niej Domesta (nie ma wzmianek o sprzedaży).
Znalazłem również informacje o pozwoleniu na budowę w GUNB (nie wiem na ile stan w wyszukiwarce pokrywa się z faktycznym) link:
http://wyszukiwarka.gunb.gov.pl/wniosek/fe0377a6-52ab-43df-97a8-67789ca35105/
Wniosek o pozwolenie na budowę na działce 251/20 złożyła Domesta 28.09.2017 a decyzja została wydana 16.11.2017 r. Co ciekawe w pozwoleniu planowany budynek należy do kategorii XVII (handel, gastronomia, usługi), przedszkola zaś mieszczą się w kategorii IX.
Kwestia czy da się podważyć jeszcze pozwolenie na budowę to raczej temat dla prawnika (wydaje mi się, że tak ale musiałaby zadziałać cała Wspólnota).
Chociaż osobiście nic nie mam do samego przedszkola (do potencjalnego zwiększonego ruchu na drodze osiedlowej już tak!) , to jednak ukrywanie tego przez Domestę uważam za chamskie zagranie. Tak samo jak ustawienie wiaty śmietnikowej na działce nienależącej do wspólnoty.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Dodaj do znajomych
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ze strony dodatkowo wynika, ze przedszkole bedzie mialo wlasna kuchnie- wiec mieszkancy bloku 76 nie beda mieli nawet wlasnego smietnika, chociaz teoretycznie Bernecka zapewniala, ze nalezy do bloku 76. Ciekawe jak to mozliwe, ze smietnik, ktory stoi na innej dzialce bedzie nalezec do przedszkola, bo rzekomo stoi na jego terenie? Jesli chodzi o miejsca parkingowe to dla tego typu dzialalnosci plan zagospodarowania wymaga jedynie 3miejsc parkingowych a przy tak duzej placowce sami nauczyciele plus logopeda, psycholog i obsluga kuchni/ sprzataczki to ok 20miejsc. Czyzby wolny parking po drugiej stronie tez nagle powstal dla przedszkola, a nie, tak jak to zapewniano dla mieszkancow?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Dodaj do znajomych
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Szkoda tylko ze deweloper w trakcie sprzedarzy mieszkan mowil o lokalach uslugowych a nie o tym ze bedzie tam przedszkole. Ludzie zostali oszukani i wprowadzeni w bład nikt by nie kupil mieszkania z mysla ze obok bedzie bawilo sie 100 dzieciakow. To nie jest odpowiednie miejsce. Ludzie tez chca cieszyc sie chwila prywatnosci i spokoju w ogrodkach i na balkonach.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Proponuje pójść do pracy. Kak Pan/Pani z niej wróci to dzieci w przedszkolu juz nie będzie i będzie można swobodnie wypoczywać.
Ps.
W sb i nd również
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

DOMESTA nas wydymala bez mydła z tym przedszkolem gdyby ludzie wiedzieli że będzie kilka metrów 5 metrów od ogrodka sąsiadów od zabudowy przedszkole to nikt by nie kupił mieszkania .Pani Bernecka o wszystkim już w czesnie wiedziała myślę że jako wspólnota zrobimy zebranie i czas szybciutko odwołać ja i wybrać nowego zarządcę.A DOMESTA który narzuca zarządcę to otwarcie trzeba mówić wszystkim mają układ. Sory ale P.Bernecka już wystarczająco nic nie zrobiła i swoje wzięła trzeba powiedzieć papa.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

DOMESTA jako mieszkańcy możemy wam zrobić reklamę tak że czkawką odbije się wam jak są wykonane budunki.Z jakich materiałów Internet ma swoja moc i Facebook cdn
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

Np. z jakich? Ze słomy, z papieru?
Materiały to nie wszystko, liczy się "fach" w ich użyciu
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam,

jeśli ktoś wiedziałby coś o wynajmie hali garażowej na naszym osiedlu to proszę o info :)

Pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0