POMOCY!! Katar, kaszel u dziecka

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko bez ogłoszeń
Dziewczyny moj maly dostal wczoraj katar i duszacy kaszel, pojechalismy dzis na pogotowie a lekarz zapisal tylko zyrtec. A przeciez to jest na uczulenia...:/ Krzys nie jest na nic uczulony ani nie ma alergii.
co robić?
Smaruje mu plecki i klatke piersiowa pulmex'em, robie inhalacje z soli, daje Cebion, smaruje nosek mascia majerankowa a do noska nasivin soft no i odciagam katar frida...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: POMOCY!! Katar, kaszel u dziecka

możesz dać jeszcze dicoflor (probiotyk)na wzmocnienie organizmu , alew domu sama wiecej nie zdziałasz, idz w pon. do swojego pediatry w przychodni, a jak jest naprawde źle to do szpitala na izbe przyjęć- pogotowie to porażka!!zdrówka dla maluszka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: POMOCY!! Katar, kaszel u dziecka

u nas do szpitala trzeba miec skierowanie z pogotowia :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: POMOCY!! Katar, kaszel u dziecka

Moj to samo,dostal jak zawsze deflegmin 2x dziennie (ilosc kropli zalezy od wagi dziecka)
i Nasivin
A tez ma katar,leci mu 'ciurkiem' i silny kaszel.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: POMOCY!! Katar, kaszel u dziecka

Moje obie są na antybiotyku, takie same objawy jak u Twojego synka i okazało się że to oskrzela a nie leczone oskrzela mogą doprowadzić do zapalenia płuc. Mój chrześniak tak właśnie był leczony zyrtekiem i okazało się że to najprawdopodobniej płuca i jest na silnym antybiotyku ma 4 lata.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: POMOCY!! Katar, kaszel u dziecka

U nas niestety też zapalenie oskrzeli i jesteśmy już 8dzień na antybiotyku (augmentin)do tego ambroksol, sól do nosa i lacidofil :/ w 3 dniu podawania leków nastąpiło znaczne pogorszenie i mały aż się nam dusił i po pójściu do lekarza okazało się,że to jakiś skurcz oskrzeli(lekarz nazwała to jakoś ale ja nie pamiętam jak) i dostał 2 razy dziennie inhalacje - 12kropli berodualu, pół pojemnika pulmicortu i 12 kropli soli i tak 2x dziennie. Wczoraj czyli w 7dniu podawania leku byliśmy na kontroli i jest lepiej ale i tak jeszcze musimy podawać i iść na kontrolę w poniedziałek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: POMOCY!! Katar, kaszel u dziecka

Agusia1394, nie do końca musisz mieć skierowanie, jesli przyjedziesz w weekend, kiedy przychodnia jest zamknięta a dziecko wymaga natychmiastowej pomocy to w szpitalu MUSZĄ PRZEBADAĆ DZIECKO I JESLI OKAŻE SIĘ ZE RZECZYWIŚCIE STAN JEST POWAZNY MUSZĄ UDZIELIĆ POMOCY!!!czasem ta pomoc wymaga hospitalizacji, a czasem dostaniesz recepte na silniejszy lek i polecenie udania się do kontroli już do swojego specjalisty-NIKT NIE MOZE ODMÓWIĆ PRZEBADANIA CHOREMU DZIECKU, ZWŁASZCZA TAKIEMU KTÓRE AŻ DUSI SIĘ Z KASZLU, jedź z dzieckiem i jeszcze z jakimś facetem(tatą?bratem?) i jak nie zechcą Was nawet przebadać zrób awanturę i ZAŻĄDAJ NA PIŚMIE ODMOWY UDZIELENIA POMOCY PRZEZ LEKARZA Z IZBY PRZYJĘĆ, KTÓRY BĘDZIE WAS PRZYJMOWAŁ-zaręczam,ze na takie żądanie większość lekarzy spuszcza z tonu i przynajmniej was zbada, albo jedź do innego szpitala, NIE WIEM JAK MOZNA ODMÓWIC POMOCY DZIECKU!! (sama odwoziłam ciężąrną, która źle sie czuła i też bez skierowania zbadali ją na izbie przyjęć)
POWODZENIA
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: POMOCY!! Katar, kaszel u dziecka

no ja radzę pojechać do pediatry swojego, ewentualnie gdzieś gdzie normalnie przebadają Ci dziecko.
Ja czekałam z lekkim przeziębieniem kilka dni, bo nie było miejsc u nas w przychodni. Po 2 dniach kaszel był tak silny, że pojechaliśmy na morenę na dyżur i już dostałyśmy antybiotyk, zapalenie gardła.
Minęły 3 dni, okazało się, że już jest zapalenie oskrzeli.
U takich maluszków szybko rozwijają się choroby, więc ja bym nie czekała, aż przejdzie samo, szczególnie na zyrtecu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: POMOCY!! Katar, kaszel u dziecka

Nie chcę Ciebie straszyć, ale jeśli twój maluszek ma duszący kaszel, to możliwe jest że zaraził się wirusem RSV, który powoduje zapalenie oskrzeli i płuc. Tak było w przypadku mojego 5miesięcznego synka. Przez 3 dni jeździłam po lekarzach, bo miał duszący kaszel i nic nie stwierdzili. Dopiero w szpitalu na Polankach zrobili mu rentgen i wyszło zapalenie płuc. W wymazie z noso-gardła wykryto wirus rsv. Stan synka był już bardzo ciężki, właśnie przez to, że przez te 3 dni odsyłano nas z kwitkiem do domu, synek spędził 3 tygodnie na oddziale zakaźnym. Na Twoim miejscu, olałabym lekarzy z pogotowia i pojechała do szpitala... niech zrobią synkowi wymazy i rentgen płuc (choćby dla świętego spokoju).
Mam nadzieję, że Twój maluszek szybko dojdzie do siebie:)))

Co do Diclofor 30, to niestety lekarze i farmaceuci bardzo polecają (wiadomo dlaczego - firmy farmaceutyczne przekupują), jednakże jest on bardzo słabym probiotykiem (zaledwie 5% odżywa z nich bakterii!!!) Najlepszym i bez dodatków jest Lacidofil (ok. 90% odżywa bakterii).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: POMOCY!! Katar, kaszel u dziecka

Fakt ze moj maly ostatnio tez mial takie objawy tyle ze do tego goraczka i wlasnie mial prawie zapalenie oskrzeli bo w pore przyjechala lekarka do domu i przepisala leki ,obylo sie bez antybiotyku,ale mowila ze jeszcze jeden dzien to albo antybioty albo szpital u tak malego dziecka.
Moze pojedz na Aksamitna tam od 1 marca jest dyzur calodobowy prawie dla wszystkich rejonow.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: POMOCY!! Katar, kaszel u dziecka

Moje maluchy tydzień temu w czwartek dostały duszący kaszel,z nosa leciała woda i miały rockowy głos ,poszłam do lekarza i podostawały syropy Ambrosol,Elofen,Diphergan ( bo mały wymiotował od kaszlu) we wtorek brak poprawy wręcz przeciwnie u małej świsty przy oddychaniu :/ więc w środę poszłam do ped.znowu . Mały dostał antybiotyk a dla małej od razu skierowanie do szpitala ,małego odstawiłam do domu a z małą spakowana na Polanki,i stwierdzili Obturacyjne zapalenie oskrzeli ,dostała inhalację i powiedzieli mi że jak się nie poprawi to zostajemy :( ale na szczęście wyniki były dobre i po "ćpanku" jak ręką odjął,jedynym warunkiem wypuszczenia nas był nebulizator na szczęście mam koleżankę która ma i pożyczyła bo nie potrzebuje gdyż sama z synkiem jest w szpitalu od miesiąca prawie bo mały ma RSV i wiele innych choróbsk ,tak więc nas puścili i inhalujemy się w domku :) bo w szpitalu to pewno jeszcze inne gówna by się przypałętały,ale mam wydatek bo muszę taki nebulizator kupić ,dzieciaki od 24.02 siedzą w domu,a zaczęło się "zwykłym" katarkiem i kaszelkiem ........ Nigdy bym nie pomyślała że tak się skończy ,szczęście w nieszczęściu że tylko tak.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: POMOCY!! Katar, kaszel u dziecka

Kulka myśmy właśnie w pt kupili nebulizator,bo bez tego ani rusz :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: POMOCY!! Katar, kaszel u dziecka

U nas to samo...

Inhalator kupiliśmy w SuperPharm w GB, mają dwa modele Medel w cenach takich, jak w tanich sklepach internetowych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: POMOCY!! Katar, kaszel u dziecka

Agatha a jeśli mogę ile płaciłaś?
Mi znajoma poleciła na Wałowej w aptece są po 150 a z Allegro znalazłam dosyć fajny bo maska chowana do środka za 102zł z przesyłką .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: POMOCY!! Katar, kaszel u dziecka

kulka w superPharm inhalator jest za 149zł
Mój synek od połowy stycznia jest chory brał Clemastin, Deflegmin, Levopront, Acodin Sinupret, miał kropelki na zamówienie i nic teraz mamy inhalacje Xyzal i Pulneo zobaczymy czy pomoże.. :( ale pojawiła sie u nas gorączka... na szczęście osłuchowo nic nie ma
Na leki wydałam ponad 300 zł już to jakaś masakra jest..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: POMOCY!! Katar, kaszel u dziecka

Mała do inhalacji dostaje Berodual i Pulmicort a mały antybiotyk i Deflegmin ,jak na razie pomaga,na dzień dzisiejszy 250 zł i już mi się płakać chce bo do końca miesiąca daleko a inhalator muszę kupić :(( .......U nas gorączka była w zeszłą sobotę godzinę po podaniu paracetamolu :/ jak zaczął kaszleć to aż się dusił tak że zwymiotował i gorączka momentalnie spadła ,jedyny "plus" tych wymiotów był taki że wypluł taką wielką "kluchę" flegmy i "odetkało" go trochę ,zaczął lepiej oddychać mała w niedzielę temp i wymioty :/ ,inhalator znalazłam taki jak narazie http://allegro.pl/okazja-inhalator-dla-dzieci-doroslych-praca-ciagla-i1457488143.html i ten chcę kupić chociaż zastanawiam się nad tym drugim ale to już 30 zł więcej :/
http://allegro.pl/inhalator-dla-dzieci-intec-cn-02-wf-pingwin-poznan-i1471842078.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: POMOCY!! Katar, kaszel u dziecka

Kurczę, ten ze smoczkiem jest super. Mój upiór nie daje sobie zrobić inhalacji... Pięknie przyjmuje leki, nawet wstrętny Klacid, daje sobie czyścić nos, przyjmuje krople do nosa, a inhalacja od trzech dni nie udała nam się ani jedna... I wczoraj stwierdziłam, że ktoś mógłby zaprojektować końcówkę-smoczek...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: POMOCY!! Katar, kaszel u dziecka

Heh myślami go "ściągnęłaś" ;p ja dopiero teraz przypadkiem znalazłam :)
no u nas od wczoraj inhalacje są problemem bo mała kręci główką i nie może wysiedzieć a mamy robić "tylko" 7 inhalacji dziennie ..........
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: POMOCY!! Katar, kaszel u dziecka

Najwyraźniej, ale już po fakcie, niestety. Dopiero zauważyłam, że na górze pytałaś o ceny - podstawowy Medel był za 149, wyższy model za 249.

Mam w rodzinie specjalistkę od inhalatorów ;) stwierdziła, ze bardzo dobrą parę wytwarzają. Ogólnie chwalone są te medele i mają 5 lat gwarancji, więc może za rok się przyda.

Ech, malucha można do wszystkiego namówić, a mój dwulatek akurat inhalatora nie pokochał. Co robią matki, które muszą dzień w dzień inhalować dzieci po kilka godzin, całe życie? Powinni im medale przyznawać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: POMOCY!! Katar, kaszel u dziecka

Mój Kacper omija go szerokim łukiem i gada tylko paja,paja a inhalować się nie da :( a niestety po paru akcjach z oskrzelami obawiam się że będzie musiał się z nim zaprzyjaźnić bo może też być obciążony genetycznie po tatusiu który ma astmę.....Jakoś sobie tego nie wyobrażam :( a jest z tych upartych typków :/ co jak się uprze to wołem nie zaciągniesz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: POMOCY!! Katar, kaszel u dziecka

ja na początku miałam antybiotyk Zinnat ale nie bardzo nam pomógł
my inchalacje mamy robić 2 x dziennie i mały daje sobie robić na szczęście :)
i dziś w nocy mały spał i tylko raz się obudził...
mam nadzieję że inhalację pomogą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: POMOCY!! Katar, kaszel u dziecka

inhalacje i ja potwierdzam, całe szczęście pożyczyłam, bo teraz takie wydatki to tragedia.
I tak wydałam 2 razy kasę na antybiotyk, którego Lena nie brała, a później zastrzyki :/.
Każde choróbsko to dziura w portfelu :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: POMOCY!! Katar, kaszel u dziecka

no nam juz poszlo ponad 400 a dzieci dalej chore:( rece opadają
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: POMOCY!! Katar, kaszel u dziecka

nam pomogly sterydy i inhalacje, ale to dopiero na polankach. niestety u nas tez byl wirus wywolujacy zap. pluc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: POMOCY!! Katar, kaszel u dziecka

Matko, przeczytałam cały wątek i się nieźle wystraszyłam, wszędzie te płuca.
A Misia też od czwartku na antybiotyku, katar z nosa i kaszel że aż się krztusiła i wymiotowała. Pediatra stwierdziła szmery w oskrzelach, zawalone gardło i migdałki. Dala Zinnat, mucosolvan, diphergan i clemastin. Poprawa u nas już ogromna i mam nadzieję że nic się nie rozkręci.

Zdrówka wszystkim biednym chorującym dzieciaczkom :*
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: POMOCY!! Katar, kaszel u dziecka

moja byla miesiac na zapalenie płuc, lezała rownież na to w szpitalu, rsv dodatni, po czym wczoraj bylam u lekarza i ma nawrót, i szmery na oskrzelach a i nnhalacje ma juz od 6 tygodni ( ma 4 miesiace)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: POMOCY!! Katar, kaszel u dziecka

Martek jak wciskasz swojemu dziecku ten zinnat? :D bo u nas ani zinnat ani fromilid nie przeszły :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: POMOCY!! Katar, kaszel u dziecka

U mnie rachunek za leki w ostatnim czasie na dzień dzisiejszy to "tylko" 250 zł a jeszcze przede mną zakup inhalatora...... :((
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: POMOCY!! Katar, kaszel u dziecka

Sylwia, pierwszy raz był ciężki :)
Wyczytałam w ulotce że można dodać do mleka więc dodałam do wieczornej porcji, ale mała wyczuła że mleko inne i się totalnie rozhisteryzowała, że już w ogóle nie szło niczego jej dać :/ Nasz błąd, trzeba było próbować normalnie. W każdym razie wtedy wszystkie 3 syropy wciskaliśmy na siłę, niestety. Awantura była jeszcze przez pół nocy. A od następnego dnia już stałam ze strzykawką i nawijałam w kółko zdecydowanym tonem że musi wypić lekarstwo. Łaziła, łaziła aż w kóncu przyszła i wypiła :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: POMOCY!! Katar, kaszel u dziecka

No u nas tragedia. Pierwszy też najpierw zmieszałam z mlekiem, nie mogłam spróbować bo uczulona jestem, więc dałam Mężowi i podobno ohydne :). 3 dni udało mi się ją oszukiwać i dalej nic, kończyło się na tym, że wciskałam jej na siłę po czym ona wymiotowała :). Zmieniono nam na fromilid, to samo, tylko widziała białe i już jej nie było i płacz, że nie chcę ( swoją drogą ja po uzgodnieniu z lekarzem wzięłam po niej ten fromilid i sama ledwo go połykałam :D). Więc, żeby nie męczyć jej i siebie i w końcu jej pomóc, bo to żadne leczenie nie było, zadzwoniłam, że chcę receptę na zastrzyki. I w końcu pomogło :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: POMOCY!! Katar, kaszel u dziecka

kurcze mojego synka tez cos złapało .od wczoraj ma kaszel taki świszczący jakby gardłowy ,katarek taki lekki i stan podgorączkowy,do tego taki senny jest ,martwi mnie to,gdzie jest dyżur pediatry w Gdańsku w razie czego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: POMOCY!! Katar, kaszel u dziecka

Na Polankach, na Majewskich, na Aksamitnej... Właśnie się dowiedziałam, że IP na Zaspie już nie będzie świadczyła opieki weekendowej dla maluchów. Zła jestem jak diabli. Takie moje szczęście - niech no z czegoś jestem zadowolona i ciągle chwalę, to zaraz klops...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: POMOCY!! Katar, kaszel u dziecka

Na morenie jeszcze jest pediatra
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: POMOCY!! Katar, kaszel u dziecka

skad wiesz ze nie ma alergii moja tez miala tylko katar i kaszel i w domu siedziala 2 antybiotyki i co i alergia poszlam do pulmunologa mamam zrobic testy narazie jest na Fenistiluni jest w wiekszej dawce ma 2 lata i 7 msc
do 2 msc brala Fenistil teraz sie nasilo ja za malo dawal Fenistilu poza tym ma uczulneie nie jakeis soki narazie jestem na etapie sledztwa .Ja bym nei byla taka pewna ze to nie alergia u nas tez pluca oskrzela czyste gardlo tez i co i alergia z tym ze ja zdziwona nie jestem bo sama miala astme jako dziecko i tez tak mnie leczyli same antybiotyki a nikomu nie przyszlo do glowy ze to alergia ja nie bede tego bledu popelniac zwlaszcza ze 20 lat temu to byla ciemnota dlaqtego biore skierowania i sama szukam przyczyny i jest o niebo lepiej :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: POMOCY!! Katar, kaszel u dziecka

Informacja dla rodziców którzy korzystają z przychodni Morena. Od 1 marca została zlikwidowana obsługa chorych dzieci po 19, teraz dyżur jest dla dzieci jedynie w weekendy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: POMOCY!! Katar, kaszel u dziecka

My od czwartku zmagaliśmy się z katerem, który przez pierwsze dwa dni nie dawał małemy spać i przzez to był wycieńczony, dodatkowo miał kaszel. W piątek byłam u lekarza dostałam leki na kaszel i wapno, cebion i krople do nosa i antybiotyk na wszelki wypadek, gdzyby nie przeszło lub objawy się nasiliły. W piątek wieczorem mały nie mógł oddychać przez zatkany nos, nie mógł złapać powietrza, zadzoniłam na pogotowie, przyjechali i zabrali nas do szpitala, w szpitalu chyba stwierdzili, że panikuje bo mały dziwnie ożył i zachowywał się jakby nie byl chory, jeszcze w holu trzy razy mocno kichnąl i wyszła mu gęsta wydzielina z nosa, to mu ułatwiło oddychanie. Na ip zrobili mu rtg klatki piersiowej (nic nie wykazało) i zapisali antybiotyk, zapytałam się lekarki czy bez antybityku by mu przeszło, a ona powiedziała, że może by przeszło, wiec postaniowiełam zaczekać. Wczoraj juz kilka razy sięgałam po antybityk, bo nie wiedziłam poprawy a mały się męczył a dziś jest super w porównaniu z tymi ostatnimi dniami.

Stospowałam ciągle to co dostałam od pediatry w przychodni i udrażniałam nos. Ratownicy z kareki poradzili, żebym kupiła gruszkę, bo jest lepsza od fridy, na zmianę odrażniałam nos gruszką a fridą z zewnątrz aspirowałam, na nos jeszcze posmarowałam nosek maścią majerankową, mały zaczął ślicznie przez nos oddychać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: POMOCY!! Katar, kaszel u dziecka

Myśmy kupili Medel ten wyższy model..jest na pewno cichszy od tego niższego modelu :) w przychodni był jakiś Magick coś tam...i był strasznie głośny :/ mały płakał i uciekał,a przy tym cichszym jak robimy w domu to się go zagaduje, bajki puszcza czy jakąś muzykę i daje sobie robić :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: POMOCY!! Katar, kaszel u dziecka

Ja niestety na chwilę obecną ze względów finansowych jestem zmuszona kupić najtańszy :( i wiem że sąsiedzi będą podejrzewać że mam lakiernię w pokoju ;p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: POMOCY!! Katar, kaszel u dziecka

my kupilimsy nowe urządzenie katarek
http://www.katarek.pl podsuneła nam lekarz bo powiedziała nam ze chwala sobie pacjenci, zobaczymy, fakt ze trzeba go podłaczyc do odkurzcza, ale jak oddysają w szpitalu to tez z taka mocą.
bo ja juz frida nie miałam siły sciganac bo wydzielina była bardzo gęsta i siedziała w srodku, sama wcale nie miała zamiary spłynać, dzisiaj mam zamiar wyprobowac, bo znowu jest chora i zaczyna jej spływac katar
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: POMOCY!! Katar, kaszel u dziecka

U nas katarek nie przejdzie bo maluchy nienawidzą odkurzacza :/ i zostaje mi tylko Frida ;]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: POMOCY!! Katar, kaszel u dziecka

no ja tez sie tego boje, ze jak tylko bede wlaczać odkurzacz to juz bedzie płacz na jego widok:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: POMOCY!! Katar, kaszel u dziecka

Ewciak ja nie muszę włączać wystarczy że zbliżam się do szafy w której "siedzi" pan wyjec ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: POMOCY!! Katar, kaszel u dziecka

na zatkany nos co najlepsze??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: POMOCY!! Katar, kaszel u dziecka

o rany musze wam napisac jaki fajowski jest ten sprzęt katarek,
super!!!! polecam bez płaczu u nas:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: POMOCY!! Katar, kaszel u dziecka

Byliśmy dzis u lekarza. Mamy robić inhalacje z
2x Mucosolvanu+deflegmin+sol fizjologiczna
syrop pulneo i ochronę klacid...
ehhh ten kaszel jest okropny.Pediatra powiedzial, ze to jakies skurcze na plucach ale nie zadne zapalenie,cale szczescie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: POMOCY!! Katar, kaszel u dziecka

a na zatkany nos co najlepsze??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: POMOCY!! Katar, kaszel u dziecka

inhalacje z soli, nasivin soft, kilka kropel olbas oil na poduszke dzidziusia na noc
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: pomocy!! Katar, kaszel u dziecka

Zobacz sobie aspirator od Firda, bardzo dobra opcja, ponieważ delikatnie usuwa z noska wydzielinę i nie będzie powodował takich podrażnień jak zwykła gruszka więc myślę że to taka sensowna opcja i warto będzie z tego skorzystać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pomocy!! Katar, kaszel u dziecka

Na katar niezastąpione jest Euphorbium, które obkurcza śluzówkę nosa i faktycznie leczy katar. Przed aplikacją leku zawsze stosuję wodę morską z sporej ilości, a później aspirator i na końcu Euphorbium.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

A próbowaliście Marimer? U dzieci można stosować od 1 dnia życia, skład to hipertoniczny 100% roztwór naturalnej wody morskiej, świetnie oczyszcza i nawilża.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak, też używamy Marimer w sumie dla całej rodziny, plusa za brak konserwantów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

rodzice chrzestni-kiedy zapytać? (20 odpowiedzi)

Tak sobie myślę kiedy prosi się by dana osoba została rodzcem chrzestnym naszego Maluszka? Jak...

Jaki fotelik samochodowy polecacie? (93 odpowiedzi)

Witam. Chodzi mi o taki fotelik dla rocznego dziecka. Chcialabym aby posluzyl nam jak najdlużej....

Potrzebny psycholog (33 odpowiedzi)

Mam pewne problemy i chcę udać się do psychologa. Czy ktoś może polecić jakiegoś dobrego z...