Płytki ceramiczne w salnie

Temat dostępny też na forum: Dom i mieszkanie
Hejka, remontuję właśnie salon i zastanawiam się nad ciekawym rozwiązaniem dla mojego domu. Otóż mam na myśli płytki ceramiczne lub gres w salonie, zamiast paneli. Mieszkam w domu jednorodzinnym, mam dwa duże psy i wydaje mi się, że to byłoby najrozsądniejsze rozwiązanie dla ciągle porysowanych paneli. Co wy o tym myślicie. Odnośnie samego wzoru zastanawiałam się nad czymś takim: http://plytkigresy.pl/produkt/antica-pompei-25x25/ ciekawe ciepłe wzornictwo, będzie się komponowało z wybraną przeze mnie farbą, w podobnym odcieniu. Ktoś z was ma u siebie położone płytki ceramiczne? Jeśli tak jesteście zadowoleni? Pozdrawiam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cały dół domu, nie licząc łazienki, Mąż wyłożył gresem (salon z kuchnią) i płytkami ceramicznymi (pralnia, wiatrołap) ze względu na ogrzewanie podłogowe i zalety użytkowania. Jestem bardzo zadowolona. Łatwo zamieść i zmyć mopem. Dzieci wariują w ciągu dnia. Przez drzwi balkonowe nosimy piasek, wodę z baseniku. Planujemy psa i koty. Nie ma problemu gdy coś się stłucze, rozleje, upadnie na podłogę.
Również całą górę domu wykładamy gresem i płytkami (ze względu na podłogówkę i łatwość utrzymania czystości). Myślałam o panelach ale mam niesmak po panelach w mieszkaniu. Wykładzina również odpada.
Polecam rozwiązanie, które planujesz. W zależności od wielkości salonu, rozważ dobrze rozmiar i wzór płytek.
Ze względu na układ naszego salonu (z otwartą kuchnią) i ciągłość z komunikacją (razem ok. 50 m2), zdecydowaliśmy się na gres. Wymiary jednej płytki to ~30x60. Wzór przypomina drewno. Podłoga nie dominuje i komponuje się z kolorem ścian i pozostałymi elementami całości.
Oferta gresu i płytek jest naprawdę bogata i z łatwoscią można uzyskać wymarzony, trwały efekt.
Życzę zadowowolenia z ostatecznie podjętej decyzji i dużo radości z samego procesu i efektów końcowych remontu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rzecz oczywiście gustu, ale wybrany przez Ciebie wzór wg mnie jest fajny.. ale u kogoś :)
We własnym mieszkaniu, po najdalej miesiącu, zaczałby mnie drażnić.
Podobnie jak Rondel, uważam, że podłoga nie powinna przykuwać nadmiernej uwagi.
A co zrobisz, jak Ci się znudzi? Będziesz skuwać? ;>

Również mam w części mieszkania (przedpokój i kuchnia) gres przypominający drewno. Na tyle skutecznie, że kilka osób już go macało, żeby sprawdzić, że to nie panele :)
A i poważnie zastanawiam się nad ceramiką w pokoju.
Planowałem dać panele, ale po dłuższym czasie eksploatacji tego gresu zauważam jego wyłącznie zalety.
Może w sypialni to byłby "nietakt"... chociaż wbrew obiegowym opiniom, podłoga wcale nie jest "zimna" i spokojnie można po niej w bosakach chodzić. Jej średnia temperatura to ok. 20-22°
Tyle, że u mnie ten gres leży na drewnie (OSB). Na wylewce betonowej pewnie tak miodzio już by nie było.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i piżama do prania. Część kawy zmarnowana...
Ten to ma przygody...i fantaSJĄ ~8)
Radosny Twórca! Ile to trzeba uporu i cierpliwości. Nie na moje nerwy :)

Ps
A propos brokatu, na cały wątek wpadłam szukając czegoś o werniksach.
Szukałam też pomysłu na nieckę basenową. Jakieś tipy? Coś większego i trwalszego niż wielka miska.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
> Jakieś tipy?

Niestety. Basenu jeszcze nie robiłem.
Póki co.. nie jest mi potrzebny ;P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ha ha ha... ~:) Szaleńcu. Koperek prawie poszedł mi nosem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co sądzicie o drewnopodobnych płytkach?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Płytki ceramiczne mają swoje plusy, ale lepszym rozwiązaniem do salonu są panele winylowe. Podobnie jak płytki można je położyć w całym domu. Dzięki rdzeniowi mineralnemu (Arbiton HD Mineral Core) są wodoodporne i bardzo trwałe. W przeciwieństwie do płytek są ciepłe i przyjemne w dotyku. Można montować pod nimi ogrzewanie podłogowe. Dzięki temu, że dobrze przewodzą ciepło, pozwalają na ekonomiczne korzystanie z ogrzewania. Wiele osób myli je z drewnem lub kamieniem, bo perfekcyjnie odwzorowują rysunek naturalnych materiałów. Podłogę winylową łatwo utrzymać w czystości i polecana jest dla alergików.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, mamy z mężem w salonie płytki drewnopodobne zamiast paneli i jesteśmy bardzo zadowoleni :) Mieszkamy już od 2 lat w naszym domu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć,
pomysł bardzo ciekawy i najprawdopodobniej udało się kupić wymarzone płytki, a przede wszystkim o wysokich walorach użytkowych ? :)

Wybrany wzór jest mega, natomiast samego sklepu plytkigresy.pl nie polecam! Zamówiłem kilka miesięcy temu 9op płytek Traffic 3D 25x22 i oczywiście od razu zapłaciłam. Po tygodniu brak przesyłki, dzwonie, ale bezskutecznie, pisze wiadomości i nic. Po ponad dwóch tygodniach kiedy zdążyłam zgłosić sprawę na policje dostałam automatyczną informacje o anulowanym zamówieniu :/ Zwrot pieniędzy cudem otrzymała po ponad miesiącu od momentu złożenia zamówienia, uważajcie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0