Podzielniki ciepła ISTA / skandaliczne rozliczenia w SM "Młyniec" !

Temat dostępny też na forum: Dom i mieszkanie
Sposób rozliczania opłat to cały, skomplikowany proces , którego żaden przeciętny mieszkaniec nie zrozumie !
Firma ISTA razem ze spółdzielnią SM Młyniec zarządzają " b. sprytnie i sprawnie" tym procesem !
Niedopłaty w wysokości 1000zł. do 2000zł. na osiedlu SM Młyniec są codziennością !
Golenie stadka owieczek funkcjonuje !
W porównaniu : Kawalerki w SM Przymorze czy w SM 7Dwór opłaty CO są bez rozdzielników !
Rozliczenia CO dokonuje się w/g powierzchni mieszkania ! I to funkcjonuje bez zastrzeżeń !
Często są zwroty !!!
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mieszkam na Przymorzu. Nie mamy podzielników ale i tak po rozliczeniu sezonu zimowego dostajemy zwroty ok. 1 czynszu.
Mieszkania są "wygrzane", suche bez wilgoci i grzyba. Złożyć wniosek na Walne o zniesienie podzielników i go przegłosować, ale trzeba się zorganizować i pójść na Walne. Warto zawalczyć.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli weźmie Pan Uchwałę o rozliczaniu energi cieplnej przyjetą w SM Młyniec to wszystkiego się PAn dowie, nie wiem w czym problem Matematyka to trudna sprawa? czu czytanie ze zrozumieniem szwankuje
Jeśli chodzi o zwroty w innych SM to słowo ZWROT mówi iż koszty co zużycia były niższe niż zaliczki w czynszu
Jeśli Pan chce to proszę wpłacać dwa razy większe zaliczki to będzie miał PAN zwroty
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 18

Czy pisal to ktos z Tady Nadzorczej ktora wymyslila to to rozliczenie za ogrzewanie. Koralgolu.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

Żaden członek rady nadzorczej lub zarządu lub pracownik SM tylko zachęcam do zapoznawania się z regulaminem a później można negować Gdybyś miał rozeznanie to w innych SM lub współnotach mieszkaniowych jest jeszcze gorzej
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 14

Ogrzewanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pieprzysz człowieku jak przetrącony.
Mój ojciec ma mieszkanie we wspólnocie mieszkaniowej o powierzchni takiej jak posiadam ja na Zaspie Młyńcu . On nie ma podzielników i płaci za ogrzewanie od powierzchni lokalu , ja płacę zgodnie z odczytem podzielników . Płacimy praktycznie takie same zaliczki miesięczne na rzecz C.O. On w przeciwieństwie do mnie ma cały sezon zawory na kaloryferach odkręcone na "5" ja praktycznie cały czas zakręcone . W zeszłym sezonie kilka dni używałem kaloryferów i miałem dopłatę ponad 300 złotych . Ojciec dostał 300 złotych zwrotu bo jak powiedzieli we wspólnocie : "zima była słaba i nie było mrozów to i są zwroty".
Podzielniki to największy wałek wszech czasów . Ludzie dali sobie wcisnąć kit że będą płacili za rzeczywiście zużyte ciepło a tak nie jest.
Zarabiają na tym tylko cwaniaki za spółdzielni.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 4

Jeśli już chcesz coś udowodnić to proszę podać zestawienie opłat i rozliczenie to zobaczymy kto ma racje. Bo może okazać się że porównujesz nieruchomość ojca z roku 2010 z dociepleniem i nową technologią z budynkiem z 1980 roku - jakich większość w Młyńcu. Albo daj jakieś dowody jak zarabiają 'cwaniaki' z SM? czy przelewają na swoje konta nadwyżki z zaliczek czy też mają swoją firmę do odczytów Czy wynoszą w siatkach ciepło do swoich domów ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 12

Koralgol za bardzo sie tlumaczysz a mieszkancy i tak swoje wiedza.nie masz racji.A jaka jest Rada Nadzorcza to mozna sie przekonac na wyborach.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

W przyszłym roku do sejmu trafi ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych . Wybory prezesa będą się odbywały w wyborach bezpośrednich przez wszystkich członków spółdzielni , będzie też wiele innych ciekawych zmian . W wielu spółdzielniach już mają pełne gacie te towarzystwa wzajemnej adoracji :)
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 4

Może spotkania najlepszych klientów GPEC organizowane są na Karaibach a ISTY na Arubie. Oczywiście wraz z rodzinami? A blok w którym mieszka mój ojciec zbudowano w 1973 roku . Drogi misiu wałki robi się w kulturalny sposób .
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Podzielniki to patologia która służy tylko okradaniu lokatorów .
biznes.interia.pl/finanse/news-kilka-tysiecy-zlotych-doplaty-za-ogrzewanie-mieszkancy-sa-zs,nId,5010895
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

Co za bzdury !!!zaliczki są całkiem duże trzeba zakręcać kaloryfery a dopłaty i tak są ogromne.Porażka.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Podzielniki ciepła ISTA / skandaliczne rozliczenia w SM "Młyniec" !

Skandaliczna sprawa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Pilotów 21 (13 odpowiedzi)

Inwestycja uzupełnia zabudowę rozwiniętej infrastrukturalnie dzielnicy. Przyszli mieszkańcy na...

Liceum-jakie polecacie? (10 odpowiedzi)

Hej. Potrzebuje namiary na dobre liceum zaoczne,ponieważ chciałabym maturkę dokończyć. Czy macie...

przeprowadzka !!?? (34 odpowiedzi)

Sprzedaliśmy dom, kupiliśmy drugi. Musimy się przeprowadzić... Czy zamawiać firmę...