Pomoc przy zakupie używanego samochodu

Dzień dobry.Jestem świeżo upieczonym kierowcą - pierwszym w domu.Mamy odłożoną pewną kwotę pieniędzy na pierwsze auto - mam już klika typów na zakup ALE .... Nie mam z kim skonsultować czy warto/pojechać ocenić pod maską Jednym słowem poszukuję Dobrego mechanika który stwierdzi WARTO/NIE WARTO kupić dany samochód.

Może macie jakieś osoby które pomagały wam w kupnie waszego samochodu właśnie na takiej zasadzie ? Oczywiście nic za darmo tylko naprawdę fachowo itp
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Pomoc przy zakupie używanego samochodu

Mój mechanik ze mną nie jeździł. Brałam samochody do jego warsztatu. Za każdy około 100 zł mnie kasował. Aut było 5. 5 "igiełek". Przy ostatnim powiedział, że mogę kupić jeśli chcę. Już rok go mam i nic nie naprawiałam.

4 pierwsze auta "igiełki" mogły mnie kosztować po ładnych kilka tysięcy złotych po zakupie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Pomoc przy zakupie używanego samochodu

Podjedź na Unruga 73 do p. Piotra. Tam jest myjnia i warsztat. Myślę, że w przyzwoitej cenie oceni czy auto jest warte zakupu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Pomoc przy zakupie używanego samochodu

Marek, napisz nam jakie auta konkretnie Cię tam zainteresowały (marka, model, rocznik, silnik). A najlepiej jak masz jakieś upatrzone to podeślij tu linki. Coś może doradzimy a poza tym dobrze wiedzieć o jaką markę chodzi i zaproponować specjalistę a nie mechanika, który wie o każdej marce "po trochu".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Pomoc przy zakupie używanego samochodu

Więc tak mam 8000 zł które mogę przeznaczyć na sam samochód (na OC itp mam osobno).Od zawsze ceniłem sobie Niemiecką motoryzację.Wiem w tej cenie BMW/AUDI raczej nie warto podchodzić wiec moim faworytem numer jeden jest Volkswagen. Golf IV/Polo/ewentualnie Lupo.Zdecydowanie małe silniki max 1.4 żeby pierwsze OC było w miarę (np 1.9 SDI na moje konto bez zniżek 2300zł a 1.4 1400 zł) ale nie Oc tylko samochód mi chodzi pierw :)
Mam już upatrzone kilka typów :
1.Kobieta sprzedaje bo ... Samochód przetrwał dłużej niż małżeństwo. Ogromna zaleta to Sekwencja Gaz ! Ahhh bym sobie pojeździł trochę po Polsce http://ogloszenia.trojmiasto.pl/motoryzacja-sprzedam/volkswagen-polo-na-gaz-2000r-ogl6987073.html

2. http://ogloszenia.trojmiasto.pl/motoryzacja-sprzedam/sprzedam-vw-golfa-iv-16-benzynagaz-ogl6636592.html

3.http://ogloszenia.trojmiasto.pl/motoryzacja-sprzedam/vw-polo-sdi-ogl6697871.html

4.Trochę droższy ale brany pod uwagę ... http://ogloszenia.trojmiasto.pl/motoryzacja-sprzedam/leon-tdi-110km-klimatronic-4xel-szyby-ogl6964263.html

5. Na sam koniec coś nie z fabryk VW http://ogloszenia.trojmiasto.pl/motoryzacja-sprzedam/zadbana-corolla-14-gaz-2000r-liftklima-i-inne-ogl6978606.html

Będę bardzo wdzięczny za opinię szczególnie Polo które jest w sekwencji czyli numer 1. Wiem wiem w internecie nie jesteśmy w stanie sprawdzić tak naprawdę "co jest pod maską" dlatego szukam jakieś osoby do pomoc.Co do pozycji numer 5 Wszystko fajne GAZ ! Ale słyszałem o łańcuchu rozrządu że jak padnie na dzień dobry 2500 zł.

Będę wdzięczny za każdą opinie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Pomoc przy zakupie używanego samochodu

Jak chce auto za takie pieniądze i chcesz trochę pojeździć bez jakiś masakrycznych wydatków to omijaj szerokim łukiem auta z dieslem i instalacją gazową. Poszukaj czegoś co sprzedaje faktycznie pierwszy właściciel a nie cwaniaczek który auto kupił tydzień wcześniej i mu matka zmarła lub pilnie za granicę wyjeżdża. Zobaczysz że takich faktycznie dobrych aut jest maksymalnie 5% w ogłoszeniach. A co do sprawdzenia - DEKRA w Gdańsku. Ta stacja kontroli pojazdów znana jest z wielkiej uczciwości i rzetelności - oszust nagle sobie przypomni, że nie ma czasu na takie pierdoły jak sprawdzenie auta i na pewno nie wyrazi zgody na wizytę w tym miejscu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Pomoc przy zakupie używanego samochodu

Za 8 tys, to wez miernik lakieru, biegaj na okolo i kop w opony a przebieg max 130k. Ta sama technika z autami uzywanymi do 35k PLN
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Pomoc przy zakupie używanego samochodu

Ja mogę polecić Pana Piotra ma wielką wiedzę o samochodach jak by nie on kupil bym zloma a nie auto pomógł mi znaleźć dobre auto numer do niego 503693131
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja również polecam Pana Piotra, bez niego naciąłbym się na powypadkowe auto, badanie miernikiem lakieru uratowało przed niezłą wtopą. Numer do Piotra 792-293-11O
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Pan Piotr tak mi sprawdził Auto przed zakupem że na drugi dzień się okazało że uszkodzony jest: Czujnik skrętu kierownicy 500zł. Amortyzator przód 1500zł. Wszystkie drzwi pognite. Naprawy Blacharsko lakiernicze wycenione na 3500. Uszkodzony system doświetlania zakrętów 1000zł. Pan Piotr komunikat na wyświetlaczu o uszkodzonym systemie zinterpretował jako przepalona żarówka. Nie zna się zupełnie. Jest niekompetentny. Przekonywał mnie że auto jest w bardzo dobrym stanie i że nie ma co szukać dalej. Pan Piotr nie jest zainteresowany wyjaśnieniem sytuacji, kontakt się z nim urwał. Oszust
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

A już chciałem skorzystać z usług tego Pana. I nie skorzystam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Porsche - nieautoryzowany serwis (33 odpowiedzi)

Czy jest w Trójmieście nieautoryzowany serwis samochodów Porsche?

Gdzie w Trójmieście warto kupić używany samochód? (34 odpowiedzi)

Tak jak w temacie. Szukam używanego i chciałbym je kupić w Trójmieście, ewentualnie okolicach....

Wypożyczalnia samochodów (118 odpowiedzi)

Szukam dobrej i taniej wypożyczalni! Samochód będzie mi potrzebny na okres świąt.