Pompa ciepła rachunki

Cześć - jakie macie rachunki za ogrzewanie pompą ciepła (bez PV) - dom ok. 250 m2 - przykładam się do kupna i szukam za i przeciw??? Czy są metraże domów powyżej, których nie opłaca się instalacja pompy????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

+/_ 2500
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To koszty bez PV?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, tak zakładaliśmy, że bez
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To chyba całkiem przyzwoicie ta eksploatacja wychodzi, a jak to nie tajemnica to skąd braliście pompę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nam zakładał Pan Damian z Bojana, bardzo dobry kontakt i ogólnie do polecenia
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Hahahaha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zdecydowanie sporo oszczędzam http://mhsr.pl/koszt-instalacji-pompy-ciepla/ to naprawdę dobre rozwiązanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja zdecydowałem się na pompe defro dhp. Rachunki spadły prawie o połowe
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Też przymierzam się do montażu pompy ciepła od Defro. Myślicie że warto dołożyć do tego rekuperację?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Bardzo lubię takie nienachalne, ukryte reklamy. Zaraz się dowiem kto wam zakładał. Super
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja zdecydowanie nie polecam pompy defro dhp
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

o połowę to znaczy o ile? - ile realnie płacicie rocznie za ogrzewanie PC?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nawet jeśli kupiłeś to coś i przepłaciłeś ok 50 procent w stosunku do pomp renomowanych producentów którzy mają takie urządzenia od lat to nie ciesz się za bardzo, bo jest mnóstwo blędów wieku dziecięcego i potrwa to jeszcze mnóstwo czasu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystko co przynosi oszczędności warto instalować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie ma co kupować pompy ciepła pod wpływem impulsu, najlepiej sobie dobrze przeanalizować każdą propozycję i tutaj na pewno pomocny będzie taki ranking https://nachlodno.pl/pompy-ciepla-ranking/ . Opisane są tutaj wady i zalety poszczególnych modeli oraz wypisana jest specyfikacja zatem można od razu rozeznać się w propozycjach. Dobrze byłoby też poradzić się specjalisty
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pewnie lepiej byłoby poszukać jakichś artykułów o pompach ciepła jak ten: http://www.studiodeco.pl/czym-sa-pompy-ciepla-jak-dziala-pompa-ciepla-w-domu/ i jak najwięcej o tym poczytać, aby wiedzieć, w co inwestujesz. To duży wydatek, ale wiąże się też ze sporymi oszczędnościami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jasne że tak, zakładajcie wszyscy fotowoltaiki, pompy Ciepła. Zobaczymy ile pociągnie ta nasza stara wiejska sieć energetyczna, zaraz będzie płacz że za wysokie napięcie a zimą że za niskie Takie będzie obciążenie sieci, że żadna pompa nie ruszy, bo wywali z zbyt niskiego napięcia. a teraz wywalają falowniki bo napięcie ponad 253V. Zakładajcie dalej..
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Jeszcze żeby tej elektryki nie było, to byłabym już spokojna"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pompa ciepła finansowo wychodzi taniej niż inne sposoby ogrzewania, sprawdź https://cieplewsparcie.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

nie mogę polecić, mam tutaj bardzo złe doświadczenia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja znalazłam najlpszą firmę jaką mogłam cena za montaż wyszła korzystna jak żadna inna. Fajnie, szybko sprawnie. Polecam firmę Tanie Kilowaty jeżeli myślisz o założeniu pompy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Jakbyś szukał dobrej firmy to polecam tanie kilowaty dokładni i z dużą wiedzą. Mi zakładali i uważam,że najlepsza decyzja koszty znacznie mniejsze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Mamy pompę, jak narazie nie zamienilabym na nic innego. Wygoda, pompa daje rade, październik i listopad było zużycie 600kwh na ogrzewanie domu i ciepłej wody (dom parterowy, 90m kw, wszędzie podłogówka). Też mi wszyscy odradzali, mówili, że zjedzą nas rachunki, ale miło się patrzy na miny osób, które wydały 2x tyle na węgiel, a to przecież ja miałam zbankrutować

Jesli chodzi o firmę to polecam kontakt z nimi https://wentek.pl/pompy-ciepla.html W ofercie mają profesjonalne pompy ciepła oraz powinni dobrać urządzenie do potrzeb jakie są
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Cudowne.... każdy kto chciałby to się zareklamował i o to w tym wątku chodziło
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cudowne.... każdy kto chciałby to się zareklamował i o to w tym wątku chodziło
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Do licznych włascicieli psów (17 odpowiedzi)

Wiem, że zapewne mój post odbije się pustym echem, ale uważam, że przelała się już czara goryczy...

Petycja o poprawę bezpieczeństwa na hali i placu zabaw w Bojanie (5 odpowiedzi)

Szanowni Rodzice i Opiekunowie, Zwracamy się do Was z gorącą prośbą o zaangażowanie się w sprawę...

Zbiórka na sztandar szkoła podstawowa w Koleczkowie (4 odpowiedzi)

Poszukiwani Sponsorzy na Nowy Sztandar dla ZSP Koleczkowie Z okazji święta Patrona -...