Poprawna polszczyzna a młodzi ludzie

Zastanawia mnie od dawna ignorancja ludzi w kwestii używania naszego języka. Owszem, łatwo zasłonić się jakąś DYSfunkcją, ale istnieją autokorekty, słowniki etc. i naprawdę można uniknąć strzelania baboli ;). Pozwolę sobie wkleić tu ogłoszenie z innego działu, umieszczone w dwóch miejscach pod bardzo oryginalnymi tytułami. Pierwszy z nich:
"jak kobieto szukasz milośći to ja odnajdziesz a tak jak bajery to h*ja do do d*py se znajdziesz"
i drugi:
"tu nie ma żadnej kąkretnej kobity same matrymonalistki",
no i oczywiście musi być jeszcze interesująca treść (fragmenty wytnę):
"Wesoły, zadbany, wykształcony i dyskretny mężczyzna po 30 oferuje swoje towarzystwo Kobietom i męszczyzną które nie mają czasu na związek, szukają odskoczni od problemów dnia codziennego lub szukają nowych doznań. Wszystkim Paniom i panów oferuję masaż relaksacyjny lub całego ciała. (...) Zdecydowane Kobiety i facetów zapraszam do kontaktu. oto dołańczam gg XXXXXXXX podaje numer..."
Co sądzicie na ten temat? Czy ma znaczenie co i jak piszemy, czy też wystarczy, że się domyślimy, co autor miał na myśli? ;)))
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Poprawna polszczyzna a młodzi ludzie

Po jakich ogłoszeniach się szlajasz ? :P
Szczerze, po samym tytule tudzież po pierwszych trzech słowach anonsu zakończyłabym czytanie.

Ignorancja - tylko to mi przychodzi do głowy. Piszą dla zasady i w nosie mają resztę. A tak w sumie to....gdyby umieli pisać to znaczy, że byliby na jakimś poziomie, a skoro poziom to i ogłada, i kultura i towarzystwo....a jeśli te trzy aspekty by były to na hugo anons ?

Czy wszystko napisałam składnie ? :P

Aaaa...mimo, iż nie zawsze sama piszę poprawnie, lubię czytać na poziomie. Wszystko ma znaczenie, przynajmniej dla mnie :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poprawna polszczyzna a młodzi ludzie

>Po jakich ogłoszeniach się szlajasz ? :P

Po różnych, głownie siedzę w dziale "Zwierzęta", ale z racji tego, że nie przepadam za oglądaniem telewizji, to zaglądam tu i tam w internecie ;)

>Czy wszystko napisałam składnie ? :P

Jak najbardziej :)

Posłużyłam się przykładem, który mi się akurat przed oczy napatoczył, ale podam inny: szukając w zeszłym roku ofert letniego wypoczynku, zaglądałam na rozmaite strony. I na każdej były byki, jak nie ortograficzne, to chociaż literówki. Uważam, że wszelki oferty, reklamy itp. powinny przechodzić podwójną korektę, ale i tu... ignorancja.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poprawna polszczyzna a młodzi ludzie

Zjedzona literka to Twój byk czy kopia ? :D
Ale masz rację. Ludzie coraz częściej mają w nosie składnie i czerwone wężyki ( bo na pewno się im pojawiają ).
Czasem się nawet zastanawiam, czy normalne jest przeze mnie robienie autokorekty tzn. gdy czegoś nie jestem pewna, przed wciśnięciem `enter` sprawdzam pisownie. Oczywiście czasem babole się pojawiają. Nie umiem pisać w necie - na kompie. Aby być pewną pisowni muszę wziąć kartkę i długopis, ot taki mój automat.

Shit ;-/ Stara szkoła i autorytety :(((
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poprawna polszczyzna a młodzi ludzie

>Zjedzona literka to Twój byk czy kopia ? :D

Moje niedopatrzenie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poprawna polszczyzna a młodzi ludzie

Moim skromnym zdaniem pisownia to najmniejszy problem tych osobników, których cytaty przytoczyłaś. No i to chyba też kwestia wątku, w jakim się poruszałaś :) Gdyby to była dyskusja na temat filmu czy książki to pewnie i jej poziom byłby wyższy, a tak - no cóż... Ale i tak cud, że romantyk się trafił: "jak kobieto szukasz milośći to ja odnajdziesz..."
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poprawna polszczyzna a młodzi ludzie

> Gdyby to była dyskusja na temat filmu czy książki to pewnie ...
To zapewne by się nie wypowiedział ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poprawna polszczyzna a młodzi ludzie

Jeśli spojrzeć na to z innej strony - są też plusy. Poruszając się w wątku matrymonialnym możesz dokonać już wstępnej selekcji potencjalnych kandydatów na podstawie stylu/składni/ortografii ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poprawna polszczyzna a młodzi ludzie

Tiaaaa, wszystke/iich wypierd...zielić :(

Smutne :(

Czerwone wężyki powinni dla zasady wypierdzielić !
Szacunek dla czytających/potencjalnych kandydatów
Ta zasada w ogóle nie powinna być rozpatrywana
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poprawna polszczyzna a młodzi ludzie

Tylko że ja wybrałam takie ogłoszenie, gdzie wśród zalet wymienione zostało "wykształcenie" - zatem jak się ono ma do problemu? Chyba nijak...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poprawna polszczyzna a młodzi ludzie

To chyba dobrze, że "poznać po słowie, co kto ma w głowie" ?

Już i tak cenzura popularnych słów, w tym tego najważniejszego na k..... zaburza obraz rozmówców.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poprawna polszczyzna a młodzi ludzie

> poznać po słowie, co kto ma w głowie

Jakby tak podchodzić, człek by został latarnikiem z przetrąconym łokciem :D

Ale.... pewna część jest reformowalna.. choć pracy przy tym bez liku ;]
Czasami warto...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Poprawna polszczyzna a młodzi ludzie

Słowo pisane nigdy nie jest odzwierciedleniem prawdziwego ja. No chyba że to polonista i bajkopisarz w jednym.
A i tacy się zdarzają

To co w głowie to wie tylko ta osoba Kwestia, czy nam zdradzi swe uczucia f2f. Chociaż prawdą jest, że nie wszyscy potrafią
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poprawna polszczyzna a młodzi ludzie

DELETED
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Poprawna polszczyzna a młodzi ludzie

@Ilona:

Widzisz drzewa, które zasłaniają Ci las w tym wątku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Poprawna polszczyzna a młodzi ludzie

@sadyl
Sorry ale wątek zatytułowany jest "poprawna polszczyzna" a nie "domysły/synapsy".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poprawna polszczyzna a młodzi ludzie

Weźmy taką Ilonę i jej 1 wpis.

Pierwsze zdanie - nigdy nie.
Drugie - chyba że.
Trzecie - się zdarzają.
Po czym w czwartym jak dobrze zrozumiałem powrót do początkowego stanowiska ?
w ostatnim znów jakieś powątpiewanie ?

Podsumowując Ilonę "po słowie" ;]
image

Dodać setkę wpisów i mamy obraz Ilony ;P
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poprawna polszczyzna a młodzi ludzie

wdr
Czyli nie skłamałam :P:P:P
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poprawna polszczyzna a młodzi ludzie

Mikro@ "z głowy czyli z niczego"
:) sianem i trocinami zalatuje.
A deklarowane "wykształcenie" to max podstawowe.
:D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poprawna polszczyzna a młodzi ludzie

Fakt, mnie się jakoś to "wykształcenie" z ukończonymi studiami skojarzyło, ale najwyraźniej zupełnie błędnie ;))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poprawna polszczyzna a młodzi ludzie

Faktycznie - ręce opadają po przeczytaniu tych cytatów...
Chyba teraz to już prawie norma. Pisze się szybko, na szczegóły nie zwraca uwagi, przecież i tak pewnie inni się domyślą co autor miał na myśli...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poprawna polszczyzna a młodzi ludzie

no faktycznie...przecież "ch*j" pisze się przez ch... no chyba, że krótki to wtedy przez samo "h" :D

chociaż wydaje mi się, że jeżeli po prostu chce się kogoś wychędożyć to wszystko jedno przez jakie ż i ch się to zrobi :D może stąd owa ignorancja :P
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Poprawna polszczyzna a młodzi ludzie

Piszę na marginesie dyskusji, bo nie widzę sensu odnoszenia się do szczegółów

Wychowałam się w poprzednim systemie i przez jakiś czas odczuwałam potrzebę edukowania mas, ludzi z nizin społecznych, wiary w nich, dawania im szansy - jak to socjalizm chciał.
Taka idea była dobra ale utopijna.

Niestety, nabierając doświadczenia życiowego zaczynam godzić się z tym, że plebs się odróżniał, odróżnia i będzie odróżniał.
Niektórzy z gminu, prostacy, umysłowi indolenci mają wręcz potrzebę tak się stygmatyzować. Wystarczy usłyszeć jakie imiona dzieciom nadają czy jak przyswajają sobie rażące błędy językowe, funkcjonujące w ich środowisku.

Niech więc sobie mówią do swoich "Brajanów", "Nicoli", że "torta" widziały, że ubrania trzeba w coś ubierać, "bynajmniej" zresztą...
Niech się ośmieszają składnią zdań, tymi imiesłowami zmieniającymi sens wypowiedzi.
Widocznie tak musi być w przyrodzie, której częścią jesteśmy.

Obrazowo: wilk wilka zwietrzy i już wie czy nieznany osobnik jest zdrowy czy chory.
My słyszymy innego człowieka, choćby jakim imieniem do dziecka się zwraca, i już wiemy czy jego umysł funkcjonuje poprawnie, czy też z ułomnym osobnikiem mamy do czynienia.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Poprawna polszczyzna a młodzi ludzie

Masz racje Nikolka , tak trzymaj !!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Poprawna polszczyzna a młodzi ludzie

A niektórzy nawet nie wpadną na to, że coś jest z nimi nie tak, prawda, brajanku? ;)))
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Portale randkowe-opinia. (95 odpowiedzi)

Jakie jest Wasze zdanie, opinia o tego typu portalach, których ostatnio przybywa, jak grzybów po...

Facet z Albani (39 odpowiedzi)

Od niedawna spotykam się z Albańczykiem. Wydaje sie na bardzo rodzinnego, ciepłego i szczerego...

pan szuka pana (10 odpowiedzi)

poznam faceta bi dzis