Porada - szkoła policealna, technik księgowości/administracji. Opinie, doświadczenia!

Witam,
Jestem obecnie pracującym mężem, ojcem. Prowadzę mała działalność usługowa, jednak to mocno sezonowe zajęcie no i nie tak wyobrażam sobie swoją przyszłość.
Mam 28 lat, skończyłem liceum, zdałem maturę, dostałem się na studia w swoim czasie - jednak ich nie rozpocząłem. Zachciało się dorosłości :)
I tak źle mi z tym średnim wykształceniem, w sumie robię wszystko po trochu ale wiem że to nie moja wymarzona przyszłość. Dlatego chcę rozpocząć szkole policealna, na studia nie ma ani czasu ani pieniędzy niestety - mieszkanie, rodzina, raty...
Zastanawiam się nad odpowiednim kierunkiem. Proszę o jakieś porównania, własne doświadczenia - czy technik to dobry wybór? Czy technik administracji znajdzie pracę? Czy może księgowość? Czy trudno na egzaminach z księgowości? Wiem że jest sporo pracy dla księgowych. Pracuje ktoś z takim wykształceniem, daje rade, prowadzi działalność? Może jakieś inny kierunek?
Dodam że w Gdańsku będę jeszcze jakieś dwa lata, zanim dokończę budowę domu na Kaszubach - więc ten kierunek będzie musiał mi pozwolić pracować swobodnie w mniejszych miastach powiatowych, więc np technik okretowy odpada, do Trójmiasta dojeżdżać nie będę.
Jakie szkoły również polecacie?
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Porada - szkoła policealna, technik księgowości/administracji. Opinie, doświadczenia!

Żadna szkoła Ci nie pomoże jeśli nie masz głowy na karku i doświadczenia. Sama mieszkam na Kaszubach i mogę powiedzieć że jest mnóstwo pracy dla konkretnych męskich zawodów: elektryk, budowlaniec itp konkretny fach, niekoniecznie sezonowy. Inna opcja to wyjazd za granicę, stocznia lub kierowca zawodowy. Ewentualnie duże zakłady gdzieś na Kaszubach ale albo produkcja albo praca biurowa ale to nie jest tak że zrobisz administrację i masz pracę biurowa. Masz dział handlowy, logistyki, ksiegowosci czy marketingu. A w każdym takim dziale chcą konkretów.

Lepiej zrobić konkretne kursy np kpir lub kadry i płace. Plus znajomość konkretnych programów. Mam i studia i szkole policealna dla dorosłych. Technikum wspominam najlepiej. Najwięcej konkretów ale właśnie po kursach nabylam konkretnych umiejętności i znalazłam pracę
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0


Jestem technikiem administracji po szkole policealnej ŻAK i mogę Ci powiedzieć, że opłaca się tam uczyć. To prawda, że w firmach oczekują konkretów, ale ja po zdanym egzaminie zawodowym poszłam na rozmowę i dostałam zadania do wykonania. Kilka tabelek w excelu i bez problemu to zrobiłam, bo uczyli nas tego na zajęciach. Myslę, że jak nie spróbujesz, to sie nie dowiesz, a fakty są takie, że jak masz odpowiedni papierek to jest o wiele łatwiej o konkretną prace.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Porada - szkoła policealna, technik księgowości/administracji. Opinie, doświadczenia!

Dawidzie,
Technik administracji to wytwór czasów zamierzchłych, docelowo przeznaczony dla panien mających pracować w urzędach a kompletnie niepraktyczny współcześnie bo zupełnie nic nie dający. Szkoda czasu. A szkoły typu Nova, Blue, Cosinus i inne daruj sobie od razu, zero kompetencji, odwoływane zajęcia, zmienianie planów, brak jakichkolwiek pomocy naukowych, totalny bałagan.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prosisz ludzi z trójmiasta o poradę na temat rynku pracy który jest gdzieś na Kaszubach i do tego za dwa trzy lata?
Ja ani kaszubą ani wróżką nie jestem. Pracę biurową odradzam jako bardzo nisko płatną.
Zazwyczaj to wygląda tak że jak ktoś ma firmę i działa w wiejskim środowisku to wszystkie biurowe posady obelga rodzina.
Fajny takie domek na Kaszubach, tylko że na emeryturę, A do tego czasu trzeba będzie na to wszystko zarobić
A praca jest ale w dużych miastach albo za granicą albo jeździsz po kraju i I tak cię tam nie ma
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kocio, bez przesady ;) mieszkam na Kaszubach i praca jest. Za dobre pieniądze. Z umową o pracę. Tyle że na konkretne stanowiska. Nawet na produkcji stawki są ok.

Tyle że te firmy niechętnie zatrudniają osoby z Trójmiasta bo szybko rezygnują (za daleko ). Najchętniej biorą nie osoby z rodziny tylko z okolicy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chcesz mi powiedzieć że ludzie przed podpisaniem umowy nie sprawdzają gdzie firma ma miejsce i czy da się tam dojechać?
Czy biorą taką robotę na przeczekanie i jak znajdą coś lepszego to odchodzą?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wiem co jest powodem (wiem,wiem... Pomyślisz "praca do d. to ludzie odchodzą ;) ale to nie tak. Całe życie mieszkałam w Gdyni. Wiele lat pracowałam na zlecenie a od kiedy, czyli kilka lat,, mieszkamjmiastem wszędzie proponują umowę o pracę i wieksze zarobki niż w Gdyni.

Ale już w trzech firmach usłyszałam że osoby z miasta rezygnują bo za dużo wydają na paliwo :D cóż, to nie kwestia niskich zarobków. Myślę że czasu na dojazd i kalkulacja (zarobie mniej ale zaoszczędzę na paliwie, wydam na bilet miesieczny i wyjdzie na jedno).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szczerze, to pierwszy podszept tak mi podpowiadał, drugi powiedział "to jednak musi być coś innego"
Jest pewna wartość której nie da się kupić a jest to stracony czas.
Nie ważne ile masz pieniędzy to dodatkowego czasu z życia sobie nie dokupisz
Mobilność niestety też kosztuje, i to nie tylko tyle ile na paliwo
Skoro kalkulowali koszt i wyszło im na to samo to różnica w pensji nie mogła być zbyt duża
bo inaczej bardziej opłacało by się zmienić miejsce zamieszkania niż pracę a tak się nie staje
Miliony polskich emigrantów wiedzą o co chodzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja jestem po szkole policealnej (ŻAK) i powiem Ci szczerze, że warto bo zajęcia są przygotowane na wysokim poziomie i uczymy się wielu praktycznych rzeczy. Szkół jest dużo, więc muszą trzymać poziom, a ja poszłam za namową koleżanki, która ukończyła ŻAKA 2 lata temu i bez problemu dostała pracę. Czy ja wiem, czy pracodawca aż tak zwraca na to uwagę? W końcu finalnie i tak liczy się to, co potrafisz. Ja tam jestem zadowolona i nie uważam, żeby to była zła decyzja.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

ile zarabiasz? masz rodzinę,męża, dzieci...jakieś M?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zdecydowanie polecam. Sama ukończyłam technika administracji w Studium Pracowników Medycznych i Społecznych w Gdańku i jestem bardzo zadowolona z wyboru. Sporo się nauczyłam, zjazdy były bardzo wygodne, więc wszystko ze sobą pogodziłam. Ogólnie muszą przyznać, że poziom kształcenia w tej szkole jest bardzo wysoki jak na szkoły policealne. Dlatego jeżeli tylko masz chęci i zapał do nauki to jak najbardziej idź w tym kierunku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja długo się wahałam nad wyborem zawodu, teraz oczekiwania są tak zróżnicowane, nie wiadomo co wybrać, co będzie dla nas dobre. Ostatecznie postawiłam na Studium Zawodów Medycznych i Społecznych i nie żałuję. Kosmetolog to teraz bardzo pożadane stanowisko na rynku pracy, więc myślę, że znajdę ją bez problemu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Witam,

Szkoła policealna to również dobry wybór. Ja skończyłam studia, ale również zaczęłam szkołę policealną w Cosinus na kierunku kosmetycznym. A jeśli chodzi o administrację to uważam, że też dobry kierunek sama pracowałam kilka lat w tej pracy i pracę mogę znaleźć wszędzie bez znaczenia na branżę. W Cosinus w Trójmieście mają kierunek technik administracji. Szkołę polecam, dobry poziom nauczania. Angelika, 19/02/2020r.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja skończyłam kosmetykę w Cosinusie w Gdyni, a mój chłopak skończył administracje. Oboje jesteśmy bardzo zadowoleni! Zajęcia odbywały się co 2 tygodnie, za nic nie płaciliśmy, nie było żadnych kar. Na moim kierunku było bardzo dużo praktyki. Mój chłopak po zdaniu egzaminu na technika administracji bez problemu dostał pracę w biurze ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja jestem po Administracji w Cosinusie. Miło wspominam i polecam. Zajęcia prowadzone w bardzo ciekawy sposób, szkoła darmowa, zjazdy co dwa tygodnie w weekendy. Tytuł technika po egzaminie zawodowym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A co z praktykami? Gdzie można je załatwić? Słyszałam, że trzeba samemu szukać..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, praktyki załatwiasz sama. Odradzam szkoły typu Cosinus, Żak itd, przypadkowi nauczyciele, nagminnie odwoływane zajęcia, plany przesyłane na ostatnią chwilę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Technik administracji ma tę przewagę, że jest bardziej uniwersalny i ma tytuł zawodowy technika. Pracę można znaleźć praktycznie w każdym sektorze - większość firm, organizacji, instytucji publicznych, prywatnych, mieszanych prowadzi przecież swoją administrację. Są bezpłatne szkoły, które dają ten tytuł i tam można zdobyć kwalifikacje państwowe i dyplom zawodowy, a z tym już tylko o krok do rozmów o pracę :-) Polecam z doświadczenia Cosinus, tam nauka jest zaoczna, darmowa i oferują uczniom dodatkowe godziny przygotowujące do egzaminów OKE zupełnie gratis.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja polecam szkoły policealne. Masz zawód w szybkim czasie. Ja akurat kończyłam cosinusa i mogę polecić
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Moim zdaniem warto wybrać szkołę policealną. Sprawdź cosinusa. Byłam i mogę polecić
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

ja skończyłam technika rachunkowości i jestem bardzo zadowolona. Robiłam w Cosinusie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

ja też :) super szkoła.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja Też robiłem administrację, w Słupsku ale chyba to nie ma znaczenia jaki oddział :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Też polecam Słupsk COsinus. Fajna szkoła
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Administracja jest bardzo dobra w cosinusie. Śmiało mogę polecić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też mogę polecić w Cosinusie szkołę, ja jestem na masażyście w słupsku. Bardzo polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kategorycznie odradzam pseudoszkoły w typie cosinusa!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

A ja polecam Cosinusa, nie płacisz nic, legitymacja za zero, żadnych kosztów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

I zero wiedzy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zdecydowanie odradzam Żaka w Gdyni. Plan zajęc podawany 2 dni przed zjazdem i do tego o samym zjeździe tez dowiadujesz się 2 dni wcześniej, bo harmonogram juz 2 miesiące "zaraz bedzie". Masakra nic nie można zaplanować jeśli się pracuje w weekend, mało tego nie odbierają telefonów żeby się czegoś dowiedzieć. żak szkoła gdynia - nie polecam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam w Cosinusie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odradzam cosinusa!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja polecę Cosinusa i technika administracji. Jestem bardzo zadowolona z tego kierunku, pracuję już w zawodzie, ale potrzebowałam też się przebranżowić. Cosinus umożliwił mi fajną naukę w weekend i pracę na tygodniu - mogłam to bez problemu połączyć. Szkoła jest w pełni za darmo tak że nic nie szkodzi nawet spróbować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co konkretnie robisz i ile zarabiasz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak szkoła policealna to rozważ taki kierunek jak na przykład dobrze prosperujący - Opiekun Medyczny, czy Opiekun Osób Starszych i to w systemie zaocznym nauka trochę czasu trwa a dokładnie rok. Do tego mają bardzo dobrze przygotowany plan nauki i nauczycieli z umiejętnością przekazywania wiedzy oraz umiejętności praktycznych. Na koniec po egzaminie, uzyskałam kwalifikacje zawodowe i teraz mogę spełniać się w zawodzie, który też daje mi naprawde dobre warunki i zarobki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nigdy nie można dać jednoznacznej gwarancji, czy po danym wykształceniu znajdzie się praca na pewno. Ale zrobić szkołę warto, tym bardziej że administracja np. w cosinus jest zaoczna i za darmo - nie będzie się stratnym, a zawsze o krok do przodu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak zrobisz wystarczająco dużo tych kroków, okrążysz Ziemię i dotrzesz do tego samego miejsca...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Święte słowa, papier z cosinusa daje tylko dotację szkole a Tobie guzik z pętelką.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja chodzę na administrację w cosinusie, mogę serdecznie polecić każdemu niezależnie od wieku i wykonywanej obecnie pracy, szkoła jest darmowa ale bardzo dobrze przygotowuje do egzaminów zawodowych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Też polecę, kończę właśnie ostatni semestr. Mamy organizowane fakultety przygotowujące do egzaminów zawodowych. Jestem zadowolona, dlatego polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Też polecam, jestem na 3 semestrze. Praktyki załatwiłam sama, ale koleżanka nie mogła długo znaleźć i jej pomogli :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Polecam cosinusa. Fajna alternatywa jak nie stać na studia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dzienne studia są darmowe a Cosinus to ściema nie szkoła.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam a gdzie odbywają się zajęcia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam serdecznie cosinusa ;) Zaocznie, darmowo i świetna atmosfera
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Polecam cosinusa, bardzo dobra szkoła ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Porada - szkoła policealna, technik księgowości/administracji. Opinie, doświadczenia!

Polecam szkołę cosinus, szkoła jest bezpłatna co jest ważne, zajęcia odbywają się w formie zaocznej co daje możliwość połączenia nauki i zdobywaniu zawodu z pracą, po zdobyciu wykształcenia średniego oraz matury można rozpocząć naukę w szkole policealnej cosinus,jest szeroki wybór kierunków tj kosmetyka( 2 lata), opiekun medyczny (1,5 roku), administracja (2 lata), archiwista (2 lata), we wrześniu otwierają się kolejne nowe kierunki ,między innymi asystentka stomatologiczna, higienistka stomatologiczna, opiekunka dziecięca, podolog, także myśle że każdy znajdzie coś dla siebie :) nauczyciele również przesympatyczni i bezkonfliktowi, co więcej szkoła nie ma ograniczeń wiekowych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Osobiście polecam administracje w cosinusie, bardzo fajna szkoła, dobrze przygotowuje, kadra nauczycielska na wysokim poziomie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Administracja jest OK w Cosinusie. Do tego zupełnie za darmo i dużo ćwiczeń praktycznych, praca biurowa, finanse publiczne itp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Polecam technika administracji w cosinusie, świetna i darmowa szkoła
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Siemanko. Myślę by się udać na kierunek technik administracji. Ale zastanawiam się jak ja pogodzę praktyki z pracą. Pracuję od 7 do 15 od pon do pt. Może był ktoś w podobnej sytuacji i może mi powiedzieć jak to rozegrać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szkoła cosinus jest super, całkiem darmowe zajęcia a kierunek administracja to bardzo dobry wybór
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cosinus to super wybór, polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

potwierdzam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Ile zajelo Wam znalezienie pracy albo ile juz szukacie:P (53 odpowiedzi)

szukam pracy juz przeszlo miesiac i tak sie zastanawiam, czy ze mnie jest jakas wyjatkowa noga,...

Targi pracy w GDYNI beczka smiechu :) (6 odpowiedzi)

Byłem na tych tarach i jestem co roku w Gdyni ,Gnieźnie Bydgoszczy ale z ciekawości . Wnioski...

Willa Fahrenheita Jacek Bitel prowadzenie pensjonatu 7 dni w tygodniu i święta (8 odpowiedzi)

"Poszukuję pary (mężcz i kobieta)do lat 50 do prow. hotelu w Gdańsku. Wymagania :obydwoje min....