Poród na Klinicznej

Dziewczyny, które tam rodziły! Napiszcie proszę wszystko co dotyczy tego szpitala:

1. Zabiegi przedporodowe - są? obowiązkowo?
2. Po porodzie - kiedy dostaje się dziecko?
3. W iluosobowych salach się leży PO.
4. Jak jest z ewentualnym dokarmianiem butelką?
5. Czy pomoc laktacyjna jest OK?
6. Co jest na minus co na plus - wg Was?
7. Środki przeciwbólowe - dają jakieś podczas porodu?
8. Aktywny poród czy raczej leżenie?
9. Ile kosztuje poród riodzinny?


Mam za sobą poród w wojewódzkim, Kliniczną biorę pod uwagę.

popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

MiA_2008 - a czy nie jest tak że jest jakas osobna sala odwiedzin czy coś w tym stylu? Bo chyba odwiedzający ludzie nie wchodzą do tych 4 osobowych sal w których są kobiety po porodzie ??
---

Też jestem ciekawa czy pobierają opłaty za poród rodzinny.
I czy pobierają opłaty od osób nieubezpieczonych, bo niby te koszta pokrywa nfz, jak pisałam do tego szpitala to potwierdzili że nieubezpieczona kobieta nie musi płacić, ale jak to jest w praktyce? Rodziła któraś z was na klinicznej nie będąc ubezpieczona? :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Nikt ostatnio nie rodzil na klinicznej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

właśnie - piszcie Dziewczyny czy faktycznie od 12.05 nie wymuszają tam opłat za porody rodzinne :)


jakby co - będziemy działać dalej ;P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

A czy ktos z Was rodzil na dniach na Klinicznej?????Dalej sa pobierane oplaty za porod rodzinny?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Maja dobrze napisala.Nawet gdyby zrezygnowac z sali jedoososbowej, to i tak trzeba i tak sporo zostawic w szpitalu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

bo trafilas do sali 2osobowej to se mozesz gadac
na 2osobowe to klada po cieciu, przy SN laduje sie na 4osobowej
dorzuc do tego jedna/dwie nienormalne rodziny i ani spokoju ani odpoczynku ani jako takiego komfortu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Sala dwoosobowa ok, ale nie ośmioosobowa z nielimitowaną liczbą osób odwiedzających. Chodzi o komfort psychiczny, którego szpital nie zapewnia, a na którym robi interesy, jeśli się go chce mieć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Tych kilka dni można wytrzymać na sali 2-osobowej. Ja najpierw leżałam 2 doby sama, a potem doszła do mnie dziewczyna i powiem, że w nocy było raźniej, zwłaszcza, że ja byłam po cięciu cesarskim i ciężko było mi zajmować się maleństwem. Koleżanka z pokoju (rodziła normalnie) pomagała mi przy przewijaniu i przy wyciąganiu malucha z kojca do karmienia.
Także dziewczyny nie przesadzajcie, tych kilka dni przetrzymacie
powodzenia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

swoją drogą koszt pojedynczej sali jest porównywalny z kosztem doby w niezlym hotelu..
troche przesada..rozumiem 250 za cały pobyt, ale za dobe, to już zdzierstwo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Maja, opanuj się i idź rodzić bez kasy, wszystko Ci się należy. :-)
Położne specjalnie nie psują porodów, bo też mają nieprzyjemności jak coś pójdzie nie tak. Nie siej paniki!!!!!!!!!!
:-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Tak to straszne.Teraz w sumie niewiadomo czy placi sie za porod rodzinny czy nie.Czy ktos moze rodzil w ostatnich dniach mial porod rodzinny i nie placil?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Wracajac do oplat, to jest jakas porazka.Aby nie cierpiec i aby ulzyc sobie w bolu trzeba wynajac polozna, ktorej trzeba zaplacic 400 zl,potem trzeba wplacic 250 zl za porod rodzinny.I jedna doba w sali jednoosobowej 250 zl.Razem daje nam 900 zl.To jakis absurd.Kulam pieniadze przez cala ciaze aby kupic wszystko dla dziecka cala wyprawka jest bardzo droga nie wspomne o wozku a tu okazuje sie,ze jestem daleko w polu, bo na porodowce czekaja niezle koszty.To jest chore,niedopouszczalne i nienormalne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Dziekuje za odpowiedz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

mnie po znieczuleniu głowa nie bolała, potem tylko jak dostałam drugą dawkę, taką która całkowicie znieczulałam mnie od pasa w dół przed cięciem zrobiłam się senna i jak mi synka już wyciągnęli i brali sie do zszywania, to zasnęłam im na stole- ale to moze tez przez zmęczenie długim porodem.
Życzę powodzenia i pozytywnego myślenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Opiszcie jeszcze dzialanie znieczulenia.Jak sie po nim czuliscie?CVzy nie bolaly Was glowy itp?Czy naparwde jest taka ulga?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Magda, przeczytaj post powyzej Twojego - post Agusi
:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Czy ktos z Was wie ile kosztuje porod rodzinny na Klinicznej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

nie wiem czy czytałyście co napisał "Przyszły Tata :-)" odnośnie pobierania opłat za porody rodzinne w ACK :) http://forum.trojmiasto.pl/Oplaty-za-porod-rodzinny-oraz-za-znieczulenie-t102499.html?hl=opłaty#hl

"Witam serdecznie,

Przesylam ponizej odpowiec na moj email z ACK Gdansk

W odpowiedzi na Pana pismo dotyczące pobierania opłat za poród rodzinny, pragnę poinformować, iż od 12 maja obowiązuje jednoznaczne zarządzenie Dyrektora Naczelnego Akademickiego Centrum Klinicznego Szpitala AMG w którym zakazuje się pobierania opłat za porody rodzinne.

Z poważaniem Beata Papiernik
Rzecznik Praw Pacjenta"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

dziękuję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

najważniejsze to myśleć pozytywnie... życzę powodzenia i trzymam kciuki za krótki i bezbolesny poród:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

jaki blender czy inny rozdrabniacz? (29 odpowiedzi)

Kochane, zastanawiam się nad zakupem czegoś co pozwoli mi zmiksować warzywka dla synka,...

hemoroidy :/ (10 odpowiedzi)

Od dwóch dni mam problem, wyszedł mi niemały hemoroid.. piecze, boli, kłuje ale nie krwawi.....