Poród na Klinicznej

Dziewczyny, które tam rodziły! Napiszcie proszę wszystko co dotyczy tego szpitala:

1. Zabiegi przedporodowe - są? obowiązkowo?
2. Po porodzie - kiedy dostaje się dziecko?
3. W iluosobowych salach się leży PO.
4. Jak jest z ewentualnym dokarmianiem butelką?
5. Czy pomoc laktacyjna jest OK?
6. Co jest na minus co na plus - wg Was?
7. Środki przeciwbólowe - dają jakieś podczas porodu?
8. Aktywny poród czy raczej leżenie?
9. Ile kosztuje poród riodzinny?


Mam za sobą poród w wojewódzkim, Kliniczną biorę pod uwagę.

popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

ja rodzilam w lutym, byłam na sali dwu osobowej i nic nie płaciłam, po prostu w takiej mnie położyli;)
Ja osobiscie jedynki bym nie chciała, fajnie mieć towarzystwo, no chyba, że ktoś lubi być sam;)
znieczulenia nie dostałam, bo za szybko sie wszstko toczyło, golenie-to moim zdaniem już martwienie rodzącej, chyba każda dbająca o siebie kobieta się goli;) nie wyobrażam sobie, żeby goliła mnie pielęgniarka!;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Hej, Rodziłam na Klinicznej na początku maja tego roku. lewatywa i golenie nie jest obowiązkowe - ale napewno jest wtedy bardziej komfortowo. Zawsze te zabiegi mozna wykonac wczesniej w domu. Gaz rozweselający jest i raczej chętnie jest podawany pacjetkom. Ja byłam na sali o podwyzszonym standardzie i za dwuosobową placilam 150 zl za dobe, wiem ze jedynka kosztuje 200 zl za dobe i szczerze - naprawde warto. Masz do dyspozycji lazienke z prysznicem( w sumie korzystaja z niej 3 osoby), wygodne lozka sterowane pilotem, stol, biureczko, fotel z podnozkiem, lodowke, przewijak. ogolenie sale sa naprawde fajne, szkoda tylko ze trzeba za nie doplacac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Witam,
powtórzę pytanie, ale zależy mi na aktualnych informacjach: czy zabiegi przedporodowe są obowiązkowe (golenie, lewatywa). Czy istnieje możliwość skorzystania (na życzenie pacjentki) ze nieczulenia w postaci podtlenku azotu (gaz rozweselający)? Jaki jest koszt sali o podwyższonym standardzie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

A mówią , że mało dzieci się rodzi ;-)
Położę się tam plackiem i nie wyjdę póki mnie nie przyjmą- pół żartem pół serio. Byłam tam na izbie wczoraj dowiedzieć się co i jak i faktycznie młyn był niezły , ale łudziłam się , że to w poniedziałki tylko takie zamieszanie;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Obłożenie jest olbrzymie np.razem ze mną wychodziło 18 kobiet,a już kolejne czekały,a miejsc brakowało.

Nam się udało być w jedynce(ale to po znajomości i też fartem) przez czas naszego pobytu dwójka też była zajęta,a chętnych nie brakowało.

Jeżeli przyjmą cię najpierw na patologię to później cię nie odeślą :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Zastanawiam się , czy jest duże obłozenie? CZy mnie nie odeślą. Mam się stawić w czwartek na patologie- beda wywoływac ,bo to poczatek 42 tc i cisza. Jest jakaś szansa na płatną dwójkę na położnictwie , czy to łut szczęścia lub znajomosci ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

No więc ja jestem "świeżyna" po porodowa na klinicznej ;)

Jeżeli chodzi o torbę-na pewno nikt nie zwraca na to uwagi
Znieczulenie-jest

Jeżeli jeszcze jakieś zapytania,chętnie odpowiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

jakieś świeże wieści? ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

NOrmalnie w torbę sie zapakuj. Oczywiście bez przesady zawsze rodzina może coś dowieźć. Włożysz ją pod łóżko i bedzie w porządku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Dziewczyny, jak to jest w tej chwili ze znieczuleniem? No i w co się zapakować, jak na stronie jest napisane, że nie w torbę podróżną?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Ogólnie chyba nie bardzo mogą oficjalnie pobierać opłaty w państwowym szpitalu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Niedawno był artykuł nt.klinicznej i pisali,że opłat nie ma za jedynkę,czy dwójkę jedynie "dobrowolna"opłata ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Ja rodziłam w 2010 r i mężowi normalnie położne powiedziały że 200zł za dobę w jedynce i 150zł za dobę w dwójce.
Tyle że zamiast rachunku też dostaliśmy cegiełkę na jakąś fundację ;)
Ciekawa jestem czy teraz się coś zmieniło :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

ja byłam na tej płatnej sali w sumie w 2009r ale podobno nic się nie zmieniło. Mąż poszedł zapytać gdzie się płaci i ile to dostał nr konta fundacji której przelewa się dobrowolną opłatę (pani nie chciała podać konkretnej kwoty, powiedziała, że wysokość zależy od nas), przelew zrobiliśmy chyba kilka dni po powrocie do domu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Słyszałam, że płaci się w formie wpłaty na jakąś fundację więc paragonu na pewno nikt nie wystawia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

czy wie ktos jak jest z placeniem za pokoj?Czy faktycznie sie placi czy bioro pieniadze nie legalnie??wystawiaja jakis dokument tzn paragon lub fakture??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

jak sie juz tam jest to załatwiamy z paniami z poporodowki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

chyba nikt tu nie zagląda juz ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Właśnie wie ktoś kiedy płacić, komu i ile aktualnie na klinicznej za salę 1 osobową?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród na Klinicznej

Witam,
a gdzie albo komu się płaci za tą sale 1 lub 2 osobową po porodzie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

jaki krem przeciwsłoneczny dla dzieci łatwo się rozsmarowuje? (50 odpowiedzi)

faktor +50, bez filtrów chemicznych. Ziajka - okropnie ciężko się rozsmarowuje, zwłaszcza na...

rośliny na balkon - jakie? (17 odpowiedzi)

Może pomożecie... Chcę coś posadzić na balkonie, tylko w lato tak strasznie tam praży słońce...

W góry pociągiem - gdzie? (49 odpowiedzi)

Mam pytania do bardziej doświadczonych turystów. Gdzie najlepiej wybrać się z dzieckiem na...