Poród w 2021 roku - znieczulenie, obostrzenia, opieka

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
Witam!
Rodziłam SN 9 lat temu, a 4 lata temu CC. Teraz szykuje mi się poród w październiku, jeszcze nie wiem czy SN czy CC, ale chcę się dowiedzieć o możliwościach i jak to aktualnie wyglada na porodówkach. Planuje rodzic w Wejherowie lub Pucku, ale dopuszczam tez inne opcje;)

- Czy znieczulenie naprawdę można dostać na zawołanie?
- Czy po cesarce mogę nie wyrazić zgody na poród SN?
- Czy jeśli będzie SN to muszę cały czas lezec podpięta pod ktg?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Poród w 2021 roku - znieczulenie, obostrzenia, opieka

Też jestem ciekawa jak to wygląda. Szykuję się do pierwszego porodu, termin jeszcze odległy (marzec), ale na samą myśl o porodzie SN jest mi słabo. Po historiach, które słyszałam w większości przypadków odmówiono ZZO i wzięli na przetrzymanie, a to nie ma anestezjologia, a rozwarcie już za duże. Przez co ja panicznie się boję..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

To z tym rozwarciem jest ciekawą sprawą, bo ostatnio był artykuł, właśnie na stronie trojmiasto, gdzie lekarz przyjmujący porody, chyba na Zaspie, opowiadał, że nie ma czegoś takiego jak za duże rozwarcie. W wywiadzie powiedział, że zzo można podać nawet przy pełnym rozwarciu, żeby ulżyć kobiecie. Ja rodziłam prywatnie, przez cc, więc nie podpowiem, ale staramy się o drugie i chciałabym też rodzić sn, dlatego zwróciłam uwagę na ten artykuł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród w 2021 roku - znieczulenie, obostrzenia, opieka

Też szykuję się na poród w marcu :) Najbardziej to sie boje czy znajdzie sie miejce w szpitalu w obecnej sytuacji ;) Mialam cc 4 lata temu ale wolałabym teraz urodzic sn byle udało się to szybko ;) Źle znosilam bóle blizny po cesarce. Zobaczymy co będzie. Co do zzo na mnie akurat nie zadzialalo :( żadnej różnicy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mamusie po CC !!!
Vitalmed Clinik Morena zaprasza kobiety po cesarskim cięciu na bezpłatne zabiegi na bliznę pocesarkową.
Dokucza wam blizna, macie dolegliwości bólowe lub chcecie poprawić jej wygląd zapraszamy na zabiegi z indiba activ
Zabiegi dla blizn nie starszych niż rok czasu.
Wszelkie informacje pod numerem telefonu 58 3512197.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kinga, dlaczego wtryniasz się z tą, bezsensowną, głupią reklamą w wątek autorki? Może po prostu wykupcie sobie reklamę na trojmiasto.pl. Twoja wypowiedź nic nie wniosła. Czy ktoś tu pytał o niwelowanie blizn po cesarce. Nie! Czy jest tu administrator?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Przeprowadzka- jaka firma? (36 odpowiedzi)

Jak w temacie, macie sprawdzona i niezbyt droga firme do przeprowadzek?Moze jakis forumkowy maz...

Jakki bidon dla 3-latki, z którego nie kapie? (13 odpowiedzi)

Dziewczyny macie jakieś sprawdzone bidony, z których nie kapie. Obecnie mam Canpola ze słomką,...

Przyjazne msze dla dzieci gdzie w gdańsku (2024)? (3 odpowiedzi)

Cześć, ktoś może polecić msze jak w temacie?