Poród w Wejherowie

Gosma opisała swoje przeżycia więc ja opisze swoje ze Szpitala w Wejherowie.

Prze 1,5 doby leżałam na patologi ( z uwagi na wysokie ciśnienie),w pokoju miałam jedną dziewczynę,która oczekiwała na bóle porodowe po podaniu żelu...bóli dostała ok.20 i biegały koło niej 3 położne -pielęgniarki a mniej więcej co dwie godziny zjawiał się lekarz, który ją badał. Poza tym podłączano jej KTG, aby wiedzieć czy z maluchem jest ok.Wszystkie te czynności odbywały się na patolgi z uwagi iż 4 porodówki były wciąż zajęte. Mi z uwagi na nadciśnienie podano relanium (ciśnienie miałam 155/100), a ponadto co dwie godziny mierzone miałam ciśnienie i w ciągu tej 1,5 godziny trzy razy leżałam pod KTG - przez około godziny. o rodzącą dbały do samego odwiezienia jej na porodówkę (około1 w nocy), przy czym nigdy nie wykazały znudzenia i zniecierpliwienia.
Na patologii nie było żadnych minusów - wg mojej opinii.

Porodówka - same plusy,mimo iż trafiłam tam akurat podczas zmiany pielęgniarek i położnych, poród trwał w nocy. Moja położna Pani Ewa- złota kobieta, dzięki której nie byłam ani cięta ani nacięta!żadnych aluzji co do nie uczestniczenia w szkole rodzenia, wszystko mówiła, wyjaśniała. sala porodowa super wyposażona, pod prysznicem i na piłce spędziłam około 2 godzin. ŻADNYCH WAD!!!!!

Oddział poporodowy, w pokoju byłam z jedną dziewczyną i jej synkiem nerwuskiem.Miała problem z karmieniem i natknęłam się na jedną wredną siostrę, ale to był wyjątek. Poza nią miła obsługa, która znów co chwilę mierzyła ciśnienie, pomagała mi małą przystawiać do piersi. i dość często zaglądały. Pani z poradni Laktacyjnej - Super baka z fantastycznym podejściem do matki i jej maluszka. Dała dużo cennych rad!

Podsumowując:
WADY:

1.Firma cateringowa - i ich jedzenie obrzydliwe,
2.Brak środków czystości, typu papier toaletowy, ręczniki papierowe, mydło w płynie - ale tak podobno jest we wszystkich szpitalach,

ZALETY:

1.Bardzo fachowa opieka, sympatyczni lekarze, położne,pielęgniarki,

2. Robią maleństwu badania na miejscu: słuchu, oraz pobierają krew na muskowiscydoze i tarczycę (wcześniakom badają również oczy),

3.Bardzo dobra pomoc przy nauce karmienia,

4. Z uwagi iż posiadają ISO mają dużo papierów do wypisania, ale dzięki temu wszelkie szczegóły pobytu w szpitalu są odnotowane, nic nie zostaje utajone. Dowiedziałam sie,że muszą nawet do karty danej pacjentki wklejać numery z opakowań wysterylizowanych narzędzi i materiałów używanych podczas porodu.

5.Miło wspominam poród i tamtejszą obsługę, drugie dziecko oczywiście również tam zamierzam urodzić.

popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Poród w Wejherowie

to zalezy tylko od Ciebie jak spodziewasz sie cesarki to moze i maz faktycznie jest potrzebny caly czas, a jesli raczej nie to moim zdaniem sala zbedna ja sie duzo dowiedzialam od innych mam dzieki temu i mialam z ich str troche wsparcia, a co maz mi doradzi jak tez pierwszy raz w tej sytuacji zreszta mial troche roboty w domu i nie moglby non stop ze mna siedziec i chyba bym sie zanudzila a tak bylo milo:))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród w Wejherowie

Słuchajcie a jak jest z tym pokojem rodzinnym(płatnym) czy któraś z mam może brała taki pokój i była razem z mężem??
Opłaca się warto brać taki pokój?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród w Wejherowie

Podobno gaz pomaga;) zobaczymy czy załapię:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród w Wejherowie

moja kumpela w szkocji rodzila z gazem tez mowila ze fajna sprawa ze porod latwy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród w Wejherowie

dla nich to kłopot z wanną bo za bardzo się "pobrudzi". Ja miałam cesarkę więc aż tak się nie zagłębiałam w piłki ale chciałam skorzystać jak jeszcze leżałam na porodówce, ale nie dałam rady. Mają tam już gaz rozweselający, ponoć rewelacja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród w Wejherowie

n tak coś mi świta, ze ta ze szkoly rodzenia mowila ze chyba juz sam porod odbywa sie na fotelu..mi tam mega pomogla pilka i prysznic oj to byla mega ulga.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród w Wejherowie

chyba po to żeby się odprężyć tak jak pod prysznicem, bo jeśli byłby poród to musieli by mega dezynfekować to.
napewno w wannie można w pucku rodzić, ale z kolei tam jest ryzyko jeśli tfu tfu było by coś nie tak to oni nie są przygotowani w żaden sposób
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród w Wejherowie

ja tez nie ale wanna jest wiec pewnie jakby ktos sie mocno uparl i mial na to czas to czemu nie po cos ja tam wstawili nie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród w Wejherowie

a ja nie widzialam żeby był poród w wannie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród w Wejherowie

wanna jest ale nie zawsze moze byc wolna ta sala no i nie zawsze moze byc na to czas bo mozesz przyjechac na ostatnia minute i juz nie bedzie pewnie takiej mozliwosci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród w Wejherowie

ja mam dopiero na 15 grudnia :) a czy jest możliwość w Wejherowie porodu w wannie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród w Wejherowie

kurcze dziewczyny to dawajcie na priv!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród w Wejherowie

A ja między końcem czerwca a początkiem lipca:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród w Wejherowie

ja mam termin na 11 czerwca
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród w Wejherowie

ja mam na 6 czerwca
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród w Wejherowie

witam wszystkie czytające ten wątek
ja mam termin na 10 czerwca 2012
może znajdzie się któraś z podobnym terminem w wejherowie??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród w Wejherowie

Jasne, srutu tutu...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród w Wejherowie

33 lata to spokojnie można urodzic dziecko ,są strasze kobiety i rodzą zdrowe dzieci :) nie przejmuj się słowami mamy myśl o sobie ! poznaj se fajnego chłopaka i nie czekaj długo na dziecko tylko działaj dziecko to najpiekniejsze cudo świata :*
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród w Wejherowie

MIAŁAM PODOBNIE !!!!!!I 100%RACJI
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród w Wejherowie

Do mnie ta cała pani od laktacji nawet nie zajrzała :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Dr. Sztramski z Zaspy...czy ktoś zna? (28 odpowiedzi)

Hej dziewczyny, Czy któraś zna dr Sztramskiego...podobno pracuje na Zaspie.... Pozdrawiam

Pełnoletnia córka -mój osobisty koszmar (129 odpowiedzi)

Moja córka m-c temu miała 18 urodziny . i tyle ja widziałam...... Do 18 tez rzadko bywała w...

Laserowa korekcja wzroku (45 odpowiedzi)

Czy któraś z Was poddała się temu zabiegowi? Możecie polecić jakąś klinikę, lekarza, koszt? Jak...