Poród w Wejherowie

Gosma opisała swoje przeżycia więc ja opisze swoje ze Szpitala w Wejherowie.

Prze 1,5 doby leżałam na patologi ( z uwagi na wysokie ciśnienie),w pokoju miałam jedną dziewczynę,która oczekiwała na bóle porodowe po podaniu żelu...bóli dostała ok.20 i biegały koło niej 3 położne -pielęgniarki a mniej więcej co dwie godziny zjawiał się lekarz, który ją badał. Poza tym podłączano jej KTG, aby wiedzieć czy z maluchem jest ok.Wszystkie te czynności odbywały się na patolgi z uwagi iż 4 porodówki były wciąż zajęte. Mi z uwagi na nadciśnienie podano relanium (ciśnienie miałam 155/100), a ponadto co dwie godziny mierzone miałam ciśnienie i w ciągu tej 1,5 godziny trzy razy leżałam pod KTG - przez około godziny. o rodzącą dbały do samego odwiezienia jej na porodówkę (około1 w nocy), przy czym nigdy nie wykazały znudzenia i zniecierpliwienia.
Na patologii nie było żadnych minusów - wg mojej opinii.

Porodówka - same plusy,mimo iż trafiłam tam akurat podczas zmiany pielęgniarek i położnych, poród trwał w nocy. Moja położna Pani Ewa- złota kobieta, dzięki której nie byłam ani cięta ani nacięta!żadnych aluzji co do nie uczestniczenia w szkole rodzenia, wszystko mówiła, wyjaśniała. sala porodowa super wyposażona, pod prysznicem i na piłce spędziłam około 2 godzin. ŻADNYCH WAD!!!!!

Oddział poporodowy, w pokoju byłam z jedną dziewczyną i jej synkiem nerwuskiem.Miała problem z karmieniem i natknęłam się na jedną wredną siostrę, ale to był wyjątek. Poza nią miła obsługa, która znów co chwilę mierzyła ciśnienie, pomagała mi małą przystawiać do piersi. i dość często zaglądały. Pani z poradni Laktacyjnej - Super baka z fantastycznym podejściem do matki i jej maluszka. Dała dużo cennych rad!

Podsumowując:
WADY:

1.Firma cateringowa - i ich jedzenie obrzydliwe,
2.Brak środków czystości, typu papier toaletowy, ręczniki papierowe, mydło w płynie - ale tak podobno jest we wszystkich szpitalach,

ZALETY:

1.Bardzo fachowa opieka, sympatyczni lekarze, położne,pielęgniarki,

2. Robią maleństwu badania na miejscu: słuchu, oraz pobierają krew na muskowiscydoze i tarczycę (wcześniakom badają również oczy),

3.Bardzo dobra pomoc przy nauce karmienia,

4. Z uwagi iż posiadają ISO mają dużo papierów do wypisania, ale dzięki temu wszelkie szczegóły pobytu w szpitalu są odnotowane, nic nie zostaje utajone. Dowiedziałam sie,że muszą nawet do karty danej pacjentki wklejać numery z opakowań wysterylizowanych narzędzi i materiałów używanych podczas porodu.

5.Miło wspominam poród i tamtejszą obsługę, drugie dziecko oczywiście również tam zamierzam urodzić.

popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Poród w Wejherowie

w lipcu szkoła rodzenia kosztowala 300zł za 9 spotkań. oglądaliśmy tam filmy o pielęgnacji noworodka i karmieniu piersia..szczerze wiele z tego nie wyniosłam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród w Wejherowie

Witam,

29.09.2011 urodziłam w wejherowie coreczkę. Sama będąc w ciąży długo myślalam nad wyborem szpitala..wiadomo człowiek chce trafić w dobre ręcę. Moj porod nie przebiegał klasycznie, poniewaz miałam komplkacje ktore przewidziane były juz podczas ciązy. Mimo wszystko nie wyobrażam sobie lepszej opieki niz ta która mnie tam spotkała. Pierw z bólami trafiłam na patologie, gdzie spedziłam noc i następnego dnia urodziłam. Lekarze i połozne opiekowały sie nalezycie, warunki higienczne super. Połozna współpracowała ze mną bardzo podczas tego wydarzenia, obecny był takze mój mąz. Podczas parcia połozna nawet żartowała, wspierała mnie i dopingowała..oczywiście należy wspomnieć o cudownej roli osoby owarzyszącej w czasie porodu..dziewczyny- jeśli wasz mąż ma możliwośc byc z Wami..bierzcie swych ukochanych..obecnośc i słowa otuchy naprawde dodaja niebagatelnych sił do działania. Szczerze polecam ten szpital. co więcej uczęszczałam tam do szkoły rodzenia- tej akura az tak nei polecam...więcej dowiecie sie od znajomych posiadających juz pociechy i w praktyce na zywo. Ja korzystałam z pokoju bez wezła sanitarnego- koszt 350zł, za porod rodzinny nic nie płaciliśmy,Kolezanki ze szkoły rodzenia rodzące na przełomie sierpień/wrzesień także były zadowolone.

pozdrawiam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród w Wejherowie

300zł do tygodnia pobytu za sale bez węzła sanitarnego, 500zł z węzłem sanitarnym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród w Wejherowie

Nic się nie przejmuj 33 lata to nie tragedia, a jakby się nawet ten Pan właściwy nie pojawił to radzę sobie machnąć dziecko z kimś przygodnym a potem dalej szukać właściwego.
Więc spokojnie powiedz mamie że zawsze możesz zmienić ststus na panne z dzieckiem lub z tzw starej panny stać się panną młodą :)

I jeszcze mam pytanko ile płaci się za tą oddzielną sale?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród w Wejherowie

Droga Gruszko. Na to,żeby mieć dzieci nie jesteś jeszcze za stara. Ja mojego pierwszego synka urodziłam w 32 roku życia, potem okazało się z "opini lekarzy", że ma być on jedynakiem a tu rok później drugi synek. Teraz mam 36 lat i z niecierpliwością oczekujemy całą rodzinką na narodziny naszej córeczki. Także nie martw się tylko szukaj ojca swych dzieci. Pozdrawiam głowa do góry. OLKA
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród w Wejherowie

Dziewczyny ! Czytam te Wasze opinie, wpisy - i dużo już się dowiedziałam, bo jeszcze wszystko przede mną :)
Mam 33 lata.
Mama moja właśnie weszła do pokoju i zobaczyła co czytam, i powiedziała , cytuję : PO CO CI TO ? SKORO NIGDY NIE BĘDZIESZ RODZIĆ ? PO PIERWSZE NIE MASZ CHŁOPAKA, PO DRUGIE JESTEŚ JUŻ ZA STARA NA RODZENIE ! JESTEŚ PO 30 STCE JUŻ !!
Prawie się popłakałam, tak mi się przykro zrobiło :(
Zostałam zaproszona niedawno aż na 3 wesela, które będą latem i jesienią - może tam poznam kogoś, bardzo bym chciała. Czy ja naprawdę jestem za stara ?
Pozdrawiam serdecznie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Poród w Wejherowie

Ja niestety rozczarowałam się porodówką w Wejherowie. Poród trwał kilkanaście godzin i skończył się cesarką. W międzyczasie było kilka położnych i lekarzy. Oferowana przez nich pomoc, wsparcie czy chociażby zwykła informacja o podejmowanych zabiegach pozostawiały wiele do życzenia. Jedna z położnych była wprost niemiła, obcesowa i dawała do zrozumienia , że bardzo nie lubi pacjentek. Zdarzyło się, że wchodziły osoby które nie wiadomo po co wchodziły do pokoju (totalne naruszenie intymności pacjentki rodzącej). Po cesarce pojawiły się komplikacje więc pobyt trochę się przedłużył. Niestety podejście wielu lekarzy i pielęgniarek do pacjentek (chociaż zdarzały się chlubne wyjątki) karygodne. Miałam wrażenie, że traktują pacjenta jak jakiegoś matoła. Pracujący na oddziale synek ordynatora zaprezentował wobec mnie zero taktu i szacunku. Gdy po cesarce pojawiły się komplikacje, miałam bardzo wysoki stan zapalny i z każdym dniem odczuwałam coraz większy ból bezczelnie powiedział, że pokazywałby mnie na przestrogę kobietom które chcą cesarkę na życzenie. Na pewno takie przykrości ze strony personelu nie powinny mieć miejsca. Niestety mój pierwszy poród to wielka trauma ale i nauczka. Wszystkim rodzącym, które mają taka możliwość finansową radzę wybrać prywatną klinikę. Naprawdę warto oszczędzić pieniądze na ten cel a nawet chyba wziąć kredyt bo to naprawdę bardzo ważne przeżycie i lepiej wspominać je jak najlepiej się da a do tego niestety potrzeba także odpowiedniego podejścia personelu medycznego. Oczywiście poród zawsze łączy się z bólem ale w zależności od podejścia położnych i lekarzy może zmienić się po prostu w koszmar nie do zapomnienia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Poród w Wejherowie

no wlasnie asku_85 niedlugo roczek bedziecie swieowac nam jeszcze troszke zostalo hehe ja na szczescie wspomnienia mam dobre i nie moge sie doczekac kolejnej ciazy i porodu ale jeszcze nie teraz;p;p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród w Wejherowie

moze:) moze wiedziała ze u mnie parte nic nie dadza juz po jakims tam czasie...niewiem, ale to nie bylo fajne...myslalam ze rozwale łbem sciane:ppp
bylo mineło....:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród w Wejherowie

no co Wy jestem w szoku ze przy partyych skurczach zostawily tylko w sumie ja mialam parte 20 minut wiec tez inna sprawa moze juz szybko sie u mnie dzialo temu byly caly czas....:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród w Wejherowie

mnie tez zostawiono...miałam 2 godziny parte...zagladała co chwile i sprawdzala co i jak....dawała rady i zadzwoniła po lekarza, ze za długo parte trwaja

300 xzł szkola rodzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród w Wejherowie

cos nie chce mi sie wierzyc ze polozne zostawiy Cie sama w okresie parcia...........
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród w Wejherowie

ja w sumie nie polecałabym tego szpitala na poród, rodziłam w październiku 2010... wszystko pozostawiało wiele do zyczenia!!
brak atmosfery bezpieczeństwa, położna przyjmująca poród podchodziła do wszystkiego mechanicznie ( wiem wiem, czego sie spodziewac?) ale był to mój pierwszy poród, a ona zamiast mnie wesprzeć, być przy mnie chodziła "na kawke" a ja leżałam i parłam! wpadała do mnie, dawała jakieś zdawkowe wskazówki, do tego przez moj pokój przewineło się mnóswto obserwatorów( i jak tu rodzić?) do tego byłam ponaglana tekstami że już kolejka i mam się pospieszyć z tym rodzeniem:/
nie było jakoś katastrofalnie źle ale nie tak powinnien wyglądać poród Twego ukochanego dziecka, położne już dawno zapomniały jak ważny to jest moment dla każdej Mamy i każdego Taty, powinno być przytulnie, intymnie, ŚWIADOMIE, że oto wydajesz na świat swego potomka, a nie jesteś kolejną masznką na taśmie u tej pani na zmianie, tylko ruch ruchy ruchy, nacinanie, i NEXT! ehhh
nigsy więcej wejherowo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Poród w Wejherowie

czy ktos wie kiedy jakis kurs w szkole rodzenia w szpitalu w wejherowie? czy są one odpłatne?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród w Wejherowie

ja 2 raz bym nie poszła na szkole rodzenia,nic nowego sie nie dowiedziałam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród w Wejherowie

witam wszystkie przyszłe mamuśki. Nasze maleństwo ma przyjść na świat 22 maja, aktualnie chodzimy do szkoły rodzenia w wejherowie. Opłata trochę wzrosła tzn. teraz zapłacicie 300 zł.Najpierw 45 minut ćwiczymy a potem jest ciekawy wykład:) także myślę że warto:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród w Wejherowie

szkoła rodzenia wiosna-lato 2010 kosztowała 200zl teraz nie wiem moze drozej ale raczej nie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród w Wejherowie

witam...
ja pierwsze dziecko rodziłam w Pucku...nie mam dobrych wspomnień:( teraz zdecydowałam się na Wejherowo , mam nadzieję,że wszystko pójdzie dobrze.A może wiecie dziewczyny jak lekarze podchodzą do kobiet które pierwszy poród odbyły przez cc? wiem ,że w niektórych szpitalach w takiej okoliczności proponują cc...ja osobiście wolę spróbować:) jeszcze trzy tyg.
pozdrawiam wszystkie ciężarówki i mamuśki:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród w Wejherowie

kurcze nie dam glowy uciac ale chyba 200zł chyba ze 250 ale nie wiecej i nie mniej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Poród w Wejherowie

ile kosztuje SZKOŁA RODZENIA w Wejherowie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

prezent na 40-stke dla faceta?? (11 odpowiedzi)

cos eleganckiego ale do uzytku,nic z ciuchow .podpowiedzcie bo przeszukalam milion stron i malo...

Gdzie na wakacje? (18 odpowiedzi)

Gdzie na wakacje z dzieckiem 3 letnim? Ktoś coś poleca?

waga 5-6 miesięcznego dziecka??? (12 odpowiedzi)

tak sie teraz zastanawiam, czy przypadkiem nie przekarmiam mojego dziecięcia. Adas ma 5,5 m-ca i...