Posciel do lozeczka - od kiedy?

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
Witam

Mam pytanko dotyczace poscieli do lozeczka - od kiedy uzywalyscie/ planujecie uzywac? Kolderka i poduszka czy cos innego?
Bo z tego co slysze opinie sa rozne - szczegolnie odnosnie poduszki.
Moj Ignas ma 2 miesiace i do tej pory w rozku lub pod kocykeim bez poduszki - ale zastanawiam sie czy nie zaczac z posciela :)

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Posciel do lozeczka - od kiedy?

no teraz to za gorąco na posciel.... przykryj pieluchą tylko
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Posciel do lozeczka - od kiedy?

mój Mały ma ponad rok i nie używam ani poduszki ani kołdry. teraz jest ciepło więc wcale go nie przykrywam a jak chłodniej to kocykiem. poduszki nie zamierzam póki co wkładać do łóżeczka. kołdra jakaś taka przytłaczająca się wydaje ale zobaczymy zimą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Posciel do lozeczka - od kiedy?

Ja używałam kołderki i poduszki od samego początku. Za to nie miałam wcale rożka i becika... Widać, każda robiła inaczej i nie ma reguł.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Posciel do lozeczka - od kiedy?

ja dopiero czekam na mojego malucha, ale jak zobaczyłam kołdrę od kompletu pościeli to myślę, że jeszcze długo jej nie użyję ( a szkoda bo jest śliczna ;) jest tak ogromna, że mam wrażenie, że takie małe dziecko się pod nią udusi !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Posciel do lozeczka - od kiedy?

Jest duża, fakt. Ale ja zawsze ją w dole łóżeczka podwijałam pod spód, a przykrywałam górną częścią. Tosia się nie udusiła i ma się świetnie;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Posciel do lozeczka - od kiedy?

ja uzywalam od samego poczatku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Posciel do lozeczka - od kiedy?

myślę , że jeśli ktos oczekuje jesiennego lub zimowego dzieciaczka to pościel przydaje się od początku - te letnie dzieci zazwyczaj używają jej dopiero zimą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Posciel do lozeczka - od kiedy?

mam pościel ale uzywam jej sporadycznie, podusi jeszcze nie..., synuś i tak większość czasu przesypia w rożku...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Posciel do lozeczka - od kiedy?

Moja córcia śpi pod ciepłym kocykiem lub w śpiworku, czasem pod kołderką.
Śpię latem pod lekką kołdrą, dlaczego dziecko ma spać pod pieluchą? No, chyba że w wózku w upalny, bezwietrzny dzień.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Posciel do lozeczka - od kiedy?

Moja Tosia śpi pod kołderką od czasu gdy skończyła miesiąc. A w nocy śpi w samych bodziakach pod tą kołderka. Poduszki nie używam i nie będę jeszcze długo używać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Posciel do lozeczka - od kiedy?

ja poduszki w ogóle nie daję małej,zdrowsze dla jej kręgosłupa jest spanie bez.poza tym ona zasypia w 1 miejscu,a budzi się z 2 strony łóżeczka.kołderki też nie ma,nie lubi,rozkopuje się.ma ewentualnie jakiś cieniutki kocyk.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Posciel do lozeczka - od kiedy?

Dobra kołdra i poduszka to podstawa. Tutaj mają duży wybór http://hippo-sklep.pl/posciel_dla_dzieci.html Ja na Twoim miejscu dla takiego maleństwa wybrałabym antyalergiczną, te z puchu ponoć mogą wywoływać alergię, czytałam kiedyś kilka artykułów na ten temat. Nie ma co ryzykować.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A z jakiego materiału polecacie kocyk dla maluszka?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Kupiłam http://jazcom.pl/jak-wybrac-swietna-koldre-obciazeniowa/ bardzo przyjemna dla maluchów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja juz od samego początku używam ochraniacza na materac z https://posciel.pro/ochraniacze-podklady-na-materac/661-ochraniacz-podklad-na-materac-70x140.html i polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

7latek nie chce czytać (33 odpowiedzi)

Mój syn mimo znajomości wszystkich liter nie chce czytać. Nie umie,nie chce złożyć wyrazu w...

zapach do mieszkania jaki ??co polecacie (40 odpowiedzi)

drogie mamy wy zawsze coś doradzicie chciałabym aby w mieszkaniu pięknie pachniało macie jakieś...

Dr Bogdan Koprowski . (30 odpowiedzi)

Czy któraś z was leczyła się u tego lekarza lub prowadziła ciąże jakie macie opinie ?