Re: Praca dla introwertyka
Typowy introwertyk rzadko zawiera znajomości, a w towarzystwie jest zawsze zamyślony i niezręczny. Jest typem człowieka powściągliwego. Nie interesuje go otaczające środowisko, zainspirowany jest wyłącznie swoim światem.
Zachowanie introwertyka:
- cieszy się swoją samotnością i prywatnością
- utrudnia innym poznanie samego siebie
- waha się zanim coś powie
- wypowiada się ostrożnie
- zawsze jest skoncentrowany
- długo analizuje każde działanie
- skupia się na przemyśleniach
- jest małomówny
- spotyka się z ludźmi, uczestniczy w wybranych działaniach
w działaniu nie jest impulsywny
- lubi wieść uporządkowany tryb życia.
Komunikowanie się
Introwertyk nie odczuwa potrzeby komunikowania się z światem zewnętrznym. Częściej woli czytać książki niż przebywać a towarzystwie. Woli komunikować się z pojedynczymi osobami. Potrzebuje, by inni prowokowali go do mówienia; analizuje rozważa, zanim sformułuje i przedstawi odpowiednie wnioski. Zatrzymuje w sobie energię, chyba że rozmawia z kimś, kogo bardzo dobrze zna. W działaniu nie jest impulsywny, można by stwierdzić, iż na co dzień kieruje się maksymą sto razy pomyśl, a raz zrób. Uczucia swoje podaje bardzo dokładnej kontroli, z przyjętych na siebie zobowiązań wywiązuje się sumiennie i zwykle posiada opinię człowieka na którym można polegać. Przywiązuje wagę do wartości estetycznych, a jego stosunek do przyszłości zabarwiony jest pesymizmem.
Praca introwertyka
Introwertyk poszukuje pracy spokojnej, gdzie może działać w pojedynkę w pełnej koncentracji. SA to chemicy, prawnicy, nauczyciele- ścisłowcy, inżynierowie, komputerowi programiści, radcy prawni. Introwertyk bardziej skupia się na tym co robi, niż co dzieje się dookoła. Denerwuje się i niecierpliwi, gdy mu się przerywa i popędza się go w pracy. Dokładnie analizuje polecenia, uważa, że jest najlepszym wykonawcą powierzonego mu zadania.
Introwertyk swoją energię pobiera ze źródeł wewnętrznych. Głównym dla niego punktem jest podmiot, a przedmiot stanowi wartość drugorzędną i pośrednią.
4
0