Praca dodatkowa

Witam,

Czy w Trójmieście jest szansa na znalezienie pracy dodatkowej, takiej abym mógł pracować w godzinach popołudniowych lub wieczornych?
Chciałbym trochę dorobić do swojej wypłaty, gdyż ciężko jest mi się utrzymać z tego co zarabiam (nie imprezuję).

Przeglądam ogłoszenia z pracą, ale ciężko jest coś znaleźć odpowiedniego do moich "wymagań" (praca dodatkowa w godzinach popołudniowo-wieczornych).

Myślicie, że przez agencje pracy znalazłbym coś i czy się opłaca?

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Praca dodatkowa

Podepnę się pod pytanie.
Też z chęcią bym dodatkowo popracowała, z tym, że moja praca ma tryb zmianowy. 8-16, 9-17, 13-21. Grafik ustalany według humoru kierownictwa, jedna wielka przeplatanka.

Jest w ogóle szansa na jakakolwiek pracę dodatkową?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Praca dodatkowa

cóż....
NIE polecam, ale jeśli już absolutnie MUSISZ na wczoraj mieć prace dodatkową -> jakiekolwiek call-center
tam zawsze szukają kogoś na godziny popołudniowe/wieczorne

a przyjmują absolutnie wszystkich ciuli - więc jak umiesz dodać dwa do dwóch to z pewnością nie będziesz miał problemu...

tam chyba jest jakieś minimum: 110h dla studentów dziennych, i 130h zaocznych - miesięcznie
ALE dam sobie rękę obciąć, że jak zagadasz, że chcesz z własnej woli siedzieć np. w godzinach ~16-24, to pewnie jakoś to obejdą ;)

problemem natomiast jest stawka... - tzn 'problemem jest stawka przez agencje'

sugerował bym iść do takowej firmy osobiście - broń boże do agencji która zamieszcza ogłoszenie w necie - i pogadał z jakimś typem co się zajmuje rekrutacją - opowiedział gościowi co i jak, żeś kumaty chłop, tylko nie chcesz się zatrudniać przez te 'je**ne pośredniki' bo 50% wypłaty Ci zabiorą na syfiastej umowie którą musisz podpisać na ~pół roku z góry ;)
jeśli dobrze zagadasz.... dalej z górki....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Praca dodatkowa

Problem w tym, że część firm call center rekrutuje tylko poprzez agencje, bo to dla nich wygodniejsze. Poza tym nie jest to raczej praca dla ludzi, którzy mają już jakieś zobowiązania i nie są / nie byli studentami. Tylko do niektórych call center poszukują osób dorosłych, a nie młodzieży studenckiej. Proponowałbym poszukać pracy w tym w czym ktoś jest dobry w stałej pracy lub jeśli np. kogoś zainteresowania to finanse, ubezpieczenia, kosmetyki, kawa czy uprawianie sportu w siłowni (salony fitness), to spróbować tym sposobem. W ostateczności zostaje zarówno dla kobiet jak i mężczyzn praca przy wykładaniu towaru, rozdawaniu ulotek, prac magazynowych na produkcji (wymagają jedynie dokładności i szybkiego tempa pracy - 'Świeżaki' dostają przeszkolenie), dla mężczyzn posada ciecia parkingowego, dla kobiet (raczej młodych) promotorka / hostessa w hipermarketach lub jako sprzątaczka (preferowany 'papierek' - orzeczenie o niepełnosprawności) I pytać wciąż w rodzinie (chyba, że wszyscy są samymi pasożytami, bezrobotni, na zasiłku w co raczej ciężko mi uwierzyć) - od czegoś ona przecież jest !!! Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Praca dodatkowa

Agencja nie zabiera połowy wypłaty. Największa część to koszty rekrutacji i sprawy formalne, którymi w przeciwnym razie musiałby zająć się klient, a one i tak kosztują i nigdy 100 % kasy, której płaci klient agencji nie wpadłaby do twojej kieszeni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Praca dodatkowa

Merchandiser - czyli praca na zlecenie konkretnego producenta/dostawcy w hipermarketach - wykładanie towaru, robienie dodatkowych ekspozycji, itd. W wielu przypadkach dorywcza, po kilkadziesiąt godzin w miesiącu, czas pracy często względnie elastyczny. Niestety płacą zazwyczaj bardzo słabo. Oprócz tego jakieś fast foody czy pizzerie, często biorą na niepełny etat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Praca dodatkowa

Ostatnio szukali do Burger kinga i McDonaldsa w Gdyni Redłowie (w CH KLIF chyba). Stała jest też rekrutacja do fast-foodów w CH RIVIERA koło przystanku SKM Gdynia Wzgórze św. Maksymiliana (dawniej Wzgórze M. Nowotki).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Praca dodatkowa

Ale chyba koszty rekrutacji można obniżyć ?? Czemu rekrutacja w agencjach tyle kosztuje skoro osoby od niej nie przestrzegają czasami podstawowych zasad tego procesu nie mówiąc o wątpliwych kompetencjach ww. osób ?? Złym HR-owcom należałoby obniżyć wypłaty w celu dodatkowej motywacji ;D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Praca dodatkowa

Tyle to znaczy ile? Szczegóły działania agencji to sprawy poufne, każda ma swoje sposoby, którymi raczej niechętnie będzie się dzielić z innymi i konkurencją. Koszty pensji HR to tylko mała część. Masz wyliczenie kosztów danej agencji??!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Praca dodatkowa

SiSi oczywiście, że nie mam i nie znam takich kosztów ;D Ale prywatnie zacząłem się niedawno interesować tematyką HR i polskim rynkiem pracy. Zauważyłem, że ludzie pracujący w agencjach pracy nieraz wykonują swoją pracę jakby 'z obowiązku', bez pasji i chęci rozwoju, a dostają za to sporo kasy (zwłaszcza specjalista pracujący w dużej międzynarodowej korporacji lub agencji pracy mającej kontrakt / umowę z takim koncernem / korporacją). Są to najczęściej absolwenci socjologii, ZZL-u lub rzadziej psychologii, którzy wybierając kierunek nastawili się tylko na zarabianie niby "grubej kasy", tj. wybrali postawę karierowicza niekoniecznie mając odpowiednie kompetencje i pasje pozazawodowe, które odpowiadałyby wybranemu kierunkowi studiów. Widzę też, że najgorzej jest w małych agencjach pracy oferujących jedynie pracę w swoim regionie i / lub całym kraju.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Praca dodatkowa

Zależy jaka agencja, jaki klient.
Pewnie piszesz o stanowiskach nie wymagających specjalnych kwalifikacji gdzie są masowe rekrutacje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Praca dodatkowa

Dokładnie o takich SiSi. Chociaż na specjalistę ds. obsługi klienta w jednym z banków przyjmują w zasadzie każdego w miarę ogarniętego, po studiach i z komunikatywną znajomością języków obcych (wystarczy angielski). Ale nie powiem w której agencji tak jest - obowiązuje mnie jeszcze lojalność.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Praca dodatkowa

Janeczek przestań - Proszę !!!
Ty wciąż masz tyle do powiedzenia !!!!
Zacznij brać leki !!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Praca dodatkowa

No właśnie AdaŚka czy jak Ci tam, Ty lepiej zacznij brać - polecam ziołowy Persen na uspokojenie (brak efektów ubocznych nawet w przyp. przedawkowania). Ja brać leków nie muszę, bo jestem zdrowy w 100 %.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Praca dodatkowa

Psycholog jako rekruter to pomyłka !!! ale ta grupa zawodowa uważa że to oni są najlepsi we wszystkim
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Praca dodatkowa

Polecam sprawdzić ogłoszenia w serwisie Pracodawcy.info
publikowane są w nim ogłoszenia na różne stanowiska w Polsce i za granicą

http://pracodawcy.info
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam K2 Dystrybucje, jeśli chcesz pracować w miejscu, gdzie Twoja praca jest doceniana i gdzie możesz nauczyć się nowych umiejętności. Super doświadczenie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szukasz pracy, w której cię odpowiednio wdrożą? W K2 Dystrybucje nie rzucają cię od razu na głęboką wodę. Na początku dostajesz konkretne szkolenie, więc możesz poczuć się pewnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam K2 Dystrybucje każdemu, kto szuka stabilnej pracy. Wynagrodzenie zawsze jest na czas, a premie są fajnym dodatkiem, jeśli dobrze wykonasz swoją robotę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

zarobki administracja biurowa, ile dają ? (9 odpowiedzi)

Rozglądam się po dłuższej przerwie za pracą na stanowisku administracja biurowa (asystentka,...

Event firmowy (3 odpowiedzi)

Szukam pomysłu na ciekawy firmowy event. Jeśli możecie coś podpowiedzieć, ewentualnie znacie...

Praca za granicą, czy są sprawdzone oferty? (37 odpowiedzi)

Od paru dni szukam pracy za granicą. Ofert jest pełno ale jak szukam opinii o konkretnym...