Praca w biedronce skierowania na badania

Witam zostałam przyjęta do sklepu biedronka i dostałam skierowania na badania lekarskie do celów sanitarno epidemiologicznych i skierowanie na badania profilaktyczne . W poniedziałek mam wizyte u lekarza i moje pytanie czy będe płacić za te badania ? . I czy , jeśli nie będe za nie płacić , to czy za oba , ponieważ nie posiadam na chwile obecną książeczki sanitarnej/.
Prosze o szybką odpowiedź
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: PRACA W BIEDRONCE SKIEROWANIA NA BADANIA

Za badania płaci wystawiający skierowanie pracodawca.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: PRACA W BIEDRONCE SKIEROWANIA NA BADANIA

no tak tylko czy bezpośrednio czy dopiero po ukazaniu mu przezemnie faktury ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: PRACA W BIEDRONCE SKIEROWANIA NA BADANIA

Pracownicy Biedronki z tego co wiem, maja skierowanie na badania do placówki Polmed. Na podstawie skierowania beda wykonane badania laboratoryjne(morfologia, ob., mocz) oraz wizyta u lekarza medycyny pracy.Jesli chodzi o ksiazeczke oraz orzeczenie do celow sanitarno epidemiologicznych, wyglada to tak,ze w zmieniły sie przepisy odnosnie badan na nosicielstwo-juz nie robi sie badania raz na cale zycie..tylko sa honorowane od 2008r.-wtedy trzeba je powtorzyc, natomiast jesli osoba nie ma ksiazeczki wogole i nie robila badan kału, musi zrobic badania(3 probki) zanoszone w ciagu 3 dni, badz 2,jesli jest mozliwosc oddania 2 probek jednego dnia-wtedy pracownik sam opłaca badanie i bierze fakture, pieniazki powinien zwrocic pracodawca.sam wpis do ksiazeczki jest robiony na podstawie skierowania z Jeronimo..(ale trzeba miec wyniki nosicielstwa ze soba i oczywiscie ksiazeczke)rtg klatki piers. nie jest wymagane.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: PRACA W BIEDRONCE SKIEROWANIA NA BADANIA

wczoraj byłam w medycynie pracy i pobrali mi krew , mocz i dostałam zaswiadczenie o możliwości do wykonywania pracy . Wyniki badań mają przyjść na e-mail , więc moje pytanie rozumiem , że teraz powinnam iść do ośrodka zdrowia i po prostu zacząć robić tą książeczke sanepidowską . Druga sprawa czy mogę wykorzystać do wyrobu tej książeczki te wyniki (krew, mocz) , które przyjdą na e-mail ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: PRACA W BIEDRONCE SKIEROWANIA NA BADANIA

Jeśli jesteś tak rozgarnięta w tak podstawowych sprawach jak badania Sanepid-u, to lepiej nie zaczynaj pracy tam, bo kierownictwo i zwykli Klienci Cię zjedzą... Z wynikami, które dostałas na pocztę elektroniczną idziesz do wskazanego przez pracodawcę ZOZ-u (lub NZOZ-u jesli taki pracodawdca wybrał) i rejestrujesz się na wizytę u lekarza orzecznika. Ten lekarz przeprowadza z Tobą wywiad i Ciebie bada. Po pozytywnym (prawie zawsze) wywiadzie wydaje Tobie oswiadczenie o zdolnosci do pracy z żywnoscią w markecie i stawia pieczątkę w uprzednio kupionej książeczce SANEPiD-u, którą możesz kupić w każdym papierniczym lub nawet w samej przychodni (tak jest np. na Wałowej w Gdańsku). Za wizytę u lekarza orzecznika płacisz z własnej kieszeni (rok temu na Wałowej było to 45 PLN), a pracodawca powinien Ci zwrócić ową kwotę przy pierwszej wypłacie (max. przy drugiej, ale nie jestem pewien - lepiej zajrzyj do Kodeksu). Badanie jest ważne 2 lata i wówczas trzeba je powtórzyć za swoją kasę, którą Ci pracodawca później zwraca. Jesli Twój kierownik jest robotem to na dzień wizyty u lekarza bierzesz L 4. Jesli jednak człowiekiem informujesz go z odpowiednim wyprzedzeniem, tj. na ok. 3/4 dni przed terminem badania.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: PRACA W BIEDRONCE SKIEROWANIA NA BADANIA

Jezu, jakie my mamy społeczeństwo....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: praca w biedronce skierowania na badania

Czy przed badaniem lekarz mówił jakie to będą dokładnie badania?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Praca w biedronce skierowania na badania

Czy badania robiłaś przed czy po podpisaniu umowy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Gratulacje!!!! Post z przed 4 lat w którym autorka prosi o szybką odp.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A to w Biedronce też są potrzebne jakieś ekstra badania? No to mi psuje plany
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Klub gogo-praca-****-moja opinia (4 odpowiedzi)

Dziewczyny nie polecam pracy w tych klubach. Poszłam do pracy jako promotorka klubu gogo,...

gdzie ta praca (9 odpowiedzi)

Jakaś masakra z ta praca szukam juz od miesiaca intensywnie pracy rozsyłam cv.sledze portale zero...

Zarobki kierowcy TIRA? (37 odpowiedzi)

Na jakie zarobki można teraz liczyć jako kierowca ciężarówki? Wiem, że kiedyś zarobki były spore...