Praca za granicą, czy są sprawdzone oferty?

Od paru dni szukam pracy za granicą. Ofert jest pełno ale jak szukam opinii o konkretnym pracodawcy to widzę same negatywy. Ze oszukują , że praca ciężka, że nie ma pieniędzy na czas itd. Ale zawsze pojawia sie magiczne zdanie Odpuście sobie tą firmę, szukajcie gdzie indziej. Tylko ja sie pytam gdzie, gdzie indziej jak wszyscy piszą żeby szukać gdzie indziej? Może macie jakies sprawdzone firmy z których zostaliście wysłani do pracy za granicę i wróciliście zadowoleni? Ja mysle o Work Service ale tez pojawiają sie negatywy i ich działalności.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Praca za granicą, czy są sprawdzone oferty?

zaoszczędź troche kasy i jedz, na miejscu szukaj pracy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Tak, nie znam języka, nie znam miasta i będę tam pracy szukał

............
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Tak, nie znam języka, nie znam miasta i będę tam pracy szukał

i tak szansa jest większa na to że sam znajdziesz prace niż przez polskie burackie agencje a języka można się dośc szybko nauczyc jak się chce
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Praca za granicą, czy są sprawdzone oferty?

Co ty z choinki sie urwałeś ? żeby znależć prace trzeba być najpierw zameldowanym. A z tego co widze, to wiekszośc chce dorobić i zjechać do Polski a nie emigrować. A nawet jak nie musisz być zameldowany toi tak cie potem tak porobiom że bedziesz musiał skorzystać z polskiej agencji. Wiem, bo mój kumpel tak zrobił, a potem szukał pomocy, własnie u tych z Silverhand.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Praca za granicą, czy są sprawdzone oferty?

ja wyjeżdzałem w tym roku i zeszlym za pomocą Agencji Pracy SILVERHAND z poznania - szczegolnie specjalizuja sie w zawodach technicznhych, wydaje mi się moge ja spokojnie polecic. Inni tez nie narzekali. Urodzila mi sie corka niepelnosprawna i musze znalezc prace w polsce. wie ktos moze czy szukaja gdzie elektryka?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Praca za granicą, czy są sprawdzone oferty?

napisz mi maila krzychu arek.elektro@gmail.com
w SILVERHAND bylem na rekrutacji, ale nie znam j. niemieckiego. Obiecali, ze pomoga zorganizowac jakis bezplatny kurs z funduszuw. Ponoc robili juz takie cos
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Praca za granicą, czy są sprawdzone oferty?

Kolega polecił mi ta agencję ale trzeba znać komunikatywnie niemiecki żeby wyjechać. Ja nie znałem ale zaproponowali mi kurs i po miesiącu pojechałem. Jestem zadowolony.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Praca za granicą, czy są sprawdzone oferty?

To zależy od tego z kim podpisze kontrakt zagraniczna firma. Słyszałem dobre opinie np. o Interimax (mają siedzibę w trójmieście) znajomy, co prawda z innej części Polski wyjechał z nimi do Belgii już jakiś czas temu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Praca za granicą, czy są sprawdzone oferty?

Witam, szukam jakiejkolwiek pracy za granicą, która spełniała by 2 warunki:

-Nie wymagany jest język niemiecki, szwedzki, jakikolwiek inny obcy prócz angielskiego. Nie znam Niemieckiego i się go szybko nie nauczę.

- Nie wymagane są wielkie kwalifikacje i milion lat doświadczenia

Jest taka praca?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Praca za granicą, czy są sprawdzone oferty?

Czytaj nic nie umiesz niż przeciętny absolwent liceum ale oczekiwania masz wielkie i nie chcesz się skalać pracą za 1000 zł tylko chcesz 1000 euro albo funtów na początek i jeszcze żeby ci to podano na tacy
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Praca za granicą, czy są sprawdzone oferty?

pańszczyzne odrób w Polsce naucz sie zawody bądz w tym najlepszy i wyjedz a nie jedziesz po byle jaka prace i bedziesz narzekac ze malo zarabiasz
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Praca za granicą, czy są sprawdzone oferty?

Widzę polactwo już się odezwało, samo nie zarabia dobrze więc innym też nie da. Albo samo zarabia w fruntach, więc nie chce by inni to robili. Zamiast poradzić, pieprzy 3 po 3 i poucza, co powinienem a czego nie. Może właśnie dlatego wszyscy mi mówią, bym za granicą unikał polactwa a zwłaszcza polskich pracodawców. Teraz już widać dlaczego- bo traktują nowoprzyjezdnych jak g*wno mimo że sami tak zaczynali. Umiem wiele rzeczy, po prostu nie znam niemieckiego czy holenderskiego ani nie mam ich certyfikatów. Szukam pracy, która nie ma dużych wymagań (w związku z tym nie oferuje dużo pieniedzy).
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Praca za granicą, czy są sprawdzone oferty?

Ktoś powyżej dał ci radę, jedź i na miejscu szukaj. Jeżeli znasz angielski, skorzystaj z pomocy znajomych którzy już są w UK. Jeżeli nie to sam rozglądaj za pracą na angielskich stronach np. http://www.totaljobs.com http://www.reed.co.uk http://www.indeed.co.uk wybierz miejscowość z największą ilością ogłoszeń które cię interesują. Znajdź lokalną społeczność w internecie, fb, Ogłaszają się tam ludzie którzy mają na wynajem pokoje i leć.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Praca za granicą, czy są sprawdzone oferty?

TmK, problem polega na tym, że ciężko jest dostać pracę w UK prosto z Polski. Najczęściej trzeba tam jechać i szukać. Co niestety kosztuje dużo pieniedzy. Niektórzy ludzie mają w życiu lżej, bo mają tam rodzinę co ich przyjmie na czas szukania pracy pod dach. Spokojnie, jakoś sobię dam radę jak zwykle. Po prostu pytałem, czy ktoś ma namiary na pracę, jaką można załatwić z tąd i żeby jednocześnie nie była to praca specjalistyczna z dużymi wymaganiami doświadczeniowymi.

Dziękuję za linki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Praca za granicą, czy są sprawdzone oferty?

Dasz radę tu np. Birmingham forum http://bham.pl/forum/ gdzie można znaleźć miejsca gdzie szukać pracy i mieszkania.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Praca za granicą, czy są sprawdzone oferty?

Luton http://www.lutonpl.com/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Praca za granicą, czy są sprawdzone oferty?

Kolego tu nie znajdziesz pomocy tylko samych mądrali co sami wyjechali mając plecy .rodzinne i sami zaczynali pewnie bez języka .A takie gadanie jedz szukaj na miejscu to żadna wskazówka .a to że ktoś nie ma języka ani papierów nie znaczy że jest gorszy .Mam pełno znajomych z Polandu za granicą zapomnij że ci ktoś pomoże teraz to panicze
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Praca za granicą, czy są sprawdzone oferty?

No pewno ze sa:)

Ale im wyzsze masz kwalifikacje tym lepsza praca... to jest chyba oczywiste?

Jak masz fach to mozesz szukac praktycznie wszedzie... http://praca.owi.pl/za-granica/w-europie zeby sie zaczepic:) Gorzej jak go nie masz to wtedy sie najlepiej szuka na miejscu:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zajrzyj na stronę agencji pflegehelden. Ja dla nich pracuję i jestem bardzo zadowolona. Pełna profeska. Często też wpadają premie za polecenie kogoś do pracy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najgorsze co możemy zrobić to jechać gdzieś w ciemno. Nadal jest wiele osób działających w ten sposób. Jak to się kończy można się szybko domyślić i nie potrzeba wielkich dywagacji. Jeśli zależy nam na pieniądzach to warto podszkolić się do wykonywania jakiegoś nowego zawodu. Często nawet firmy zatrudniające w danej branży są w stanie zainwestować w nowego pracownika. Odnośnie tego jakie zajęcia wybierają kobiety to najczęściej jest to opieka nad osobami starszymi. W zależności od rodzaju umowy jaką mamy oraz zakresu obowiązków można to być satysfakcjonujące zajęcie. Ważne jest aby dowiedzieć się wcześniej informacji od bardziej doświadczonych osób. Jednym z for dedykowanych temu zawodowi jest https://www.opiekunki24.pl/ Możemy się za jego pośrednictwe dowiedzieć praktycznie wszystkiego co nas interesuje, z pierwszej ręki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprawdzone pośrednictwo pracy 536 328 349
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niektore agencje sa w porzadku, ja jezdze z dobra sztela w charakterze opiekunki i w zasadzie wszystkie trzy razy ktore bylam moge zaliczyc do udanych!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja w wakacje pojechalam do holandii do hotelu w charakterze pokojowki. Skorzystalam z oferty na work4you global bo balam sie w ciemno. No i to byl strzal w dziesiatke..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przez agencje bedzie bezpiecznie i pewnie. Sprawdz work4you global, tam znajdziesz na pewno cos dla siebie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla kobietek, dobra sztela . Opiekunka dla osób starszych w Niemczech. Wypłata stała, brak opóźnien, premie etc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla wszystkich zainteresowanych pracą opiekuna seniorów to polecam zobaczyc sobie na dobrej szteli oferty, tam maja z roznych miejsc, a portal oferuje ogromna ilosc ofert!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale opiekunka to jakby nie patrzeć praca dość odpowiedzialna. Oferty może i ok, ale sporo na głowie. Już wolę te prace, co w ofercie ma Mondi Polska. niby fizyczne prace, jakiś magazyn w Niemczech, czy coś na produkcji, ale nie jakieś takie ciężkie. Ważne, że dobrze płatne, bo nie jest problemem mieć tam 2000 euro netto. No i brak takiej odpowiedzialności na głowie, większy luz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

sprawdz agencje taka w rybniku jest, work4you global. ostatnio sprawdzalem i maja sporo ofert roznych a opinie super
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżdżę jako opiekunka do Niemiec i biorę sprawdzone sztele z laxo care. Przyzwoite pieniądze, wypłata na czas i nie wysyłają na miny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobra sztela? Dla opiekunek chyba najlepsza. Najfajniejsze warunki oferują no i przez to ze to ciezka praca to ja wole przez agencje, bo mam wieksza prawdopodobienstwo ze trafie na porzadna podopieczna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

work4you global to bardzo porządna agencja. Dużo róznych ofert, rzetelnie, legalnie, bez niespodzianek. Ja polecam z doswiadczenia mowie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Można pomyśleć o podjęciu bezpośrednio współpracy z Mesoworks zamiast zgłaszać się do agencji, bo myślę że warunki będą lepsze. Ta firma poszukuje wykonawców zleceń budowlanych w Belgii i Holandii, ma dobre opinie i kasa zawsze przelewana jest terminowo za wykonaną pracę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Targi pracy w GDYNI beczka smiechu :) (6 odpowiedzi)

Byłem na tych tarach i jestem co roku w Gdyni ,Gnieźnie Bydgoszczy ale z ciekawości . Wnioski...

Własny biznes - jak się reklamować? (179 odpowiedzi)

Jak reklamować swój biznes w sieci? Bez obecności firmy w Internecie ciężko będzie zdobyć...

prawnik/ radca prawny odnośnie ZUS - szukam (17 odpowiedzi)

nie wiem czy dobry temat; czy ktoś może polecić prawnika,radca prawnego lub kancelarię...